• CZiko

    Co říkáte na nové Rock Shox? Chci novou vidli a koukal jsem se na MRZ MX Comp, ale teď semi zamlouvá RS Tora 318… 32mm nohy, u-turn (85–130mm), + poplock na řídítkách s nastavováním komprese, externí nastavení reboundu a navíc je to pružinovka… desing je taky docela v klidu. A visí na ní cenovka 7500Kč, takže se spíš přikláním k té RS. Mělo by to vydržet i drsnější zacházení… chci to na menší skoky, občas sjezdík nějaký ten drop do 1m, ale dá se říct že zkouším všechno od dirtu přes street až po trial a teprve se tak nějak směruju:) S cenou se musím vlézt do 8 tis. a bohužel jsem omezený brzdama – mám Magury HS11, takže musí mít čepy, čímž se mi výběr docela ztenčuje… Dík za rady

    0 0
    • Steel  

      Nepsal jsi nahodou někde že na to nebudeš zakládat nový thread? :)

      0 0
      • CZiko  

        jo… ale se podívej… když ho založím, tak moc lidí nepřispívá, tak jak by to asi dopadlo v jiném threadu:)))

        0 0
    • kesu  

      mne se to docela libi nevite nekdo nakej odkaz kde to najdu?jakej je to system-pruzina-olej?nebo je tam i vzduch?

      0 0
    • gobike  

      Já jsem začal na Toru šetřil, zatím je to můje favoritka!

      0 0
      • gobike  

        jéééé, to je překlepů, tak znovu: Já jsem začal na Toru šetřit, zatím je to moje favoritka! :-)

        0 0
    • kurýr na bajku  

      Já ji budu mít až v říjnu tak pak dám vědět. Každopádně se mi na ní nelíbí hmotnost, ale na druhou stranu z toho usuzuju, že by mohla něco vydržet…

      0 0
      • CZiko  

        no to si právě taky říkám… dyž se podívám na tu vystuženou korunku a 32mm nohy tak doufám že jo… kdoví, jak to ale bude s tuhostí futer…

        0 0
      • CZiko  

        No tak to dám vědět asi já tobě:) Tenhle týden dostanu cash za brigádku:)

        0 0
      • Seppy  

        koukal sem dobre nebo ma 2kg? z toho usuzujes ze by mohla neco vydrzet? :o)

        0 0
        • CZiko  

          přesně tak, ale musíš to brát s rezervou, protože má ocelové vnitří nohy… Však proč myslíš, že Bombery jsou tak těžké? Protože vedení nechce jít u žádné vidlice s váhou pod 1500 gramů, aby se nesnížila pevnost…

          0 0
          • Seppy  

            No ocelove vnitrni nohy melo i moje RST Aerosa ktery vazilo 2,2kg a presto sem je docela v klidu zlomil a to sem jen zkousel 180 na rovince, zadnej dirt nebo tak. Ja osobne bych vzal asi PIKE kdybych na nej mel, ale Tora mi pripada ze bude to same jak RST, to je jen muj nazor :o)

            0 0
            • CZiko  

              Já ale neřekl, že ocelové vnitřní nohy zvyšují tuhost ale váhu… S RST to srovnávat asi nemůžeš. Asi nemělo 32mm tlusté hnáty a způsob výroby byl úplně odlišný, stejně jako cena… navíc jsem psal že to musíš brát s rezervou. Tím jsem myslel, že RST za 3 litry vážící 2,2 kilo nebude stejně tuhé jako Tora za 7,5 vážící úplně stejně.

              0 0
              • Seppy  

                ok to mas pravdu, ja si ale myslim ze ta Tora bude tak trochu prece jen low-end od RS, a při takové váze nevim co vydrzi, nemam s RS zkusenosti, ale treba Stance se taky dost lame a to je to mnohem tezsi vidlice a asi bych ji veril ja osobne vic nez ty Tore, ale nechci nic odsuzovat ani odrazovat, treba prekvapi

                0 0
                • CZiko  

                  že se Stance láme ani nevim a to bych mu taky věřil víc než Toře… to jsi mě teď až zarazil:) Low-end to je určitě, ale na druhou stranu to ještě neznamená, že nic nevydrží. Takže jí budu věřit a doufat, že něco snese:)

                  0 0
            • Martyss  

              Mě se ta budoucí nabídka RS zdá celkem průhledná. Je to prostě taková skládačka. Monoblock bude u všech vidlic stejný a mění se materiál vnitřních nohou. Korunky budou jako u Reby a do levnějších vidlic budou cpát ocelový sloupek. Sice tenhle můj odhad nemusí být pravdivý, ale přijde mi to z hlediska redukce nákladů nejlogičtější.

              0 0
              • CZiko  

                plně souhlasím… Myslím že zpracováním budou vidlice velmi podobné a budou lišit pouze materiálem, proto bych se té Tory nebál, jde „jen“ o hmotnost.

                0 0
              • CZiko  

                tak jsem se díval do návodu… vnitřnosti Recon 351 a Tora 318 jsou úplně stejné – je tam společný nákres pro obě vidlice. Stejné je to u Recon 327 a Tora 302. Řekl bych že Revelation se taky neodlišuje a Reba má navíc negativní komoru. Takže to zkrátka bude míchanice stejných komponentů z různých materiálů. Tak já jdu asi do Tory:)

                0 0
                • kurýr na bajku  

                  Tora není žádnej Low-end, nýbrž je to REBA pro chudý. Jinak já budu mít Toru318 „29“ takže v týdle kategorii opravdu nemá až tolik konkurentů.

                  0 0
                • Martyss  

                  Ono to vypadá, že vylepšili systém s jedním vzduchovým ventilem. Můj letošní Duke má pozitivní komoru a negativní pružinu. Tyhle vidlice mají negativní komoru. Akorát je nenastavitelná.

                  0 0
              • cabbage  

                no jak se lisi tora/recon nevim. ale reba a revelation se lisi i monoblokem vnejsich nohou…

                0 0
                • Martyss  

                  Buď konkrétnější…

                  0 0
                  • cabbage  

                    lisi se podkovou-reba ji ma vic odlehcenou) a myslim(tim si nejsem jístej) i uchyceni tesneni- u revelation mi prijde takovy sirsi. pak maji jeste jinou korunku- u revelation chybi odleceni na spodni strane.

                    0 0
                    • Lister  

                      To jsou takové drobnosti. jak tady kurýr píše že Tory je Reba pro chudé tak to je blbost. Hlavní rozdíl je hlavně ve vnitř. Pokud vezmu vzduchovou Toru tak to je jedna komora, Reba je Dual Air. Reba má nastavitelnou floodgate, tora ji má napevno – podle mě po funkční stránce dost zásadní rozdíly.

                      0 0
                      • Martyss  

                        „Pokud vezmu vzduchovou Toru tak to je jedna komora, Reba je Dual Air“ To se ale pleteš – Solo Air (Recon and Tora)- The positive and negative air chambers with these forks fill simultaneously from a single valve.

                        0 0
                        • Lister  

                          Jo máš pravdu – co jsem to tam předtím sakra napsal :O) – nafukováno z jednoho ventilu tedy negativní komora se nafukuje automaticky podle pozitivní – tedy nemůžeš nic změnit a to je proti Rebě dost významný rozdíl.

                          0 0
                          • Martyss  

                            Já jsem se ti snažil jenom naznačit, že to není monoiar jako letošní duke, ale „osekaný“ dualair

                            0 0
                      • cabbage  

                        o tore nemluvim…

                        0 0
                    • Martyss  

                      O korukách vím, ale že by kvůli 15 mm zdvihu dělali extra monoblok? Je to možné. Nechci se hádat. Budu se snažit omrknout fotky.

                      0 0
                      • CZiko  

                        možná ne kvůli zdvihu, ale kvůli váze, nebo odolnosti… těžko říct

                        0 0
    • Durden  

      No a má už ji někdo? Docela mě ta vidle zaujala a chtěl bych slyšet nějakou recenzi z vlastních zkušeností někoho, kdo ji už jel…

      0 0
      • Jogador  

        Už ji mám, dnes jsem na ni jel Pražskou, až si ji nastavim, tak bude fajn, recenzi dám, až naní něco najezdim, ne jen závod.

        0 0
        • Martyss  

          Jakou máš verzi?

          0 0
          • Jogador  

            318

            0 0
            • Martyss  

              Má ovládání locku a krytku vzduchové komory(pokud máš vzduchovou verzi) z plastu?

              0 0
              • Jogador  

                Mám pružinovou verzi, jen se ptej:)

                0 0
                • Gatier  

                  Na kolko to fukas?

                  0 0
                  • Jogador  

                    Dneska jsem to pofukal dvakrát, jednou, když jsem ji málem odřel o větev a podruhý, když jsem se vrátil domů a kontroloval šrámy:)

                    0 0
                    • Gatier  

                      Tak vazne. Co som mal v rukach Toru, mala zdvih 80mm, vzduch a lock-out. No aj po zatvoreni sa stale ponarala. Mas aj ty uzatvaratelnu?

                      0 0
                      • Jogador  

                        Tak předwevším, mám pružinu, u-turn, a ne air, ale popravdě, i když ji zamknu, tak asi 2 cm chodí…

                        0 0
                        • Steel  

                          Taky přemýšlím o této vidli, srovnávám ji ještě s Manitou Splice no a nevím, která by pro mně byla lepší. Tak prvně, je to žehlička, není? Kolik vážíš? Já mám 84 kg.

                          0 0
                • sikipiki  

                  Mna by tiez zaujimalo ci je to zehlicka, potom aj kolko vazis. Neviem ci by to zehlilo napriklad aj s mojimi 65 kilami

                  0 0
    • DanMaxbike  

      Mám Toru 318 Solo Air,mám na ní najeto asi 1500 km a jsem s ní úplně spokojený.Mám zdvih 100 mm a foukám ji na 150psi (vážím 85 kg).Při tomhle tlaku mi chodí asi 80mm.Po zamknutí poploku chodí asi 2 cm.Mám na ní najeto tak 80% v terénu a zatím v pohodě.

      0 0
      • MaRtYs  

        Chci se zeptat jestli ji nejak a cim cistis ?? A taky jak casto musis doufokavat cca… dikes

        0 0
        • DanMaxbike  

          Má celkem dobře utěsněné nohy proti prachu,ale pokud už je moc špinavá tak nastříkám na hadr silikonový olej a otřu nohy.Zatím v pohodě.Mám ji asi měsíc a foukal jsem ji zatím dvakrát,ale spíš kvůli tomu že jsem zkoušel nastavení.Celkem blbě jde odšroubovat krytka na vzduchovém ventilu ale to bude asi tím že je tam přetlak vzduchu co z něj uniká.

          0 0
          • MaRtYs  

            Oki dikes … jde jen o to jestli to mam nejak pravidelne necim mazat atd… Na ten vzduch jsem zvedavy jak dlouho vydrzi

            0 0
      • CZiko  

        vy jste si nějak ujeli:-) ta diskuse je přes 7 měsíců stará:-)

        0 0
        • MaRtYs  

          tak lepší než zakladat novou ne :o) pak se tu najdou zas chytrolinci co te hned odkazou na starsi diskuze, tak si vyber

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.