Cervena z Tabora do Bechyne podel Luznice

28 nepřečtených
 • grizzly

  Rad bych se zeptal:

  • jak narocna je Cervena z Tabora do Bechyne podel Luznice?
  • Jak dlouho to asi trva?
  • Je to vubec sjizdny?

  diky

  0 0
  • Orbis  

   asi ti nedokazu uplne odpovedet, jel jsem ji jen z tabora k harachovce a pak jeste asi 3 km, a pak se to nedalo bylo to zarostlý… ale to už je asi měsíc, chce to skusit.)

   0 0
  • J.A.V.  

   Šel jsem to minulej týden pěšky při jednom vypečeném závodě v opačném směru z Bechyně do Tábora. Jelikož byla Lužnice malinko zvedlá (asi 20 cm pod první povodňovej stupeň) tak byly části cesty zalitý vodou a muselo se to traverzovat ve stráni. K tý sjízdnosti: od Tábora až ke Stádleckýmu mostu si myslím naprosto v pohodě, místy sice trochu singlík ale OK. Za Stádleckým mostem už to začíná být zabušený občas padlej strom a tak. Pak je tábořiště na Papírně od něj je těžkej výjezd nahoru ke kostelu v Dobronicích, šli jsme to dolů ale vyjet se to asi dá. Pak Dobronice kolem hradu pěknej sjezdík a tam bych skončil. Dál z Dobronic až do Bechyně si myslím to buď nemá cenu vůbec nebo jestli tě baví hodně tlačit a přenášet. Je fakt že tenhle kus byl tou vodou asi poznamenanej nejvíc, ale i tak je tam spousta popadanejch stromů, nízký křoví a uzounká pěšinka která navíc ve stráni občas prudce stoupá a hned zase klesá. Celkovej čas jízdy netuším, ale je to 33 km (podle směrovníků) takže tak za tři hodiny i s tím tlačením by to mohlo pustit.

   0 0
  • peeet  

   Podle mě to nejde až do Bechyně podél řeky…Hlavně kvuli kvalite cesty…Já to jel do Příběnic…pak pěkný asfaltový stoupaní…tak 12% a zpátky horem k Harachovce. Bylo tak 14dní po dešti a všude bahno, kopřivy, popadaný stromy a taky spadlá lávka…Cesta na ho… ale pak je tam fakt pěkná lávka přidělaná na skále…to stojí zato:o)

   0 0
   • Maskyč  

    Ale jde :o) Do Dobronic v pohodě, sem tam někde padlej strom, ale jde to. Z Dobronic je to peklo jen pro otrlé. Takhle velký kopřivy jsem v životě neviděl. Cesta je tak 20 cm široká a je plná popadanejch stromů, naplavenejch krámů a bahna, ale nejhorší jsou ty kopřivy. Jel jsem ten úsek před 14 dny cca hodinu a půl.

    0 0
    • grizzly  

     Skoda, ze jsem nevyslysel tveho varovani. Muzu potvrdit „peklo pro otrle“.

     Do tech kopriv jsem si pochopitelne ustlal, nemohl jsem vycvaknout spdcko, protoze mi branil jakysi parez. Tak jsem se tam chvili mrskal a vytahnul me az kamarad, co jel se mnou, za ruku.

     Vylet kolem Luznice po cervene je krasny, jenom ta cast z Dobronic do Bechyne je min nez radost.

     0 0
  • Dr.Drejg  

   Ahoj, 30.6.2007 jsem projel červenou trasu z Tábora do Bechyně. Je to moc pěkná trasa, občas trochu náročnější na techniku. Padlých stromů bylo cca 20, kopřivové pole celkem tak 600 m. Těch 30 km sme jeli lehčím tempem se zastávkami na pivko pod 3 hodky. Z Dobronic to je o něco horší (víc kopřiv, víc přenášení), ale tou dobou ste stejně už dost požahaný, takže to jde přežít. Každopádně můžu vřele doporučit, zvláště za hezkého počasí (při mokru kameny a kořeny dost kloužou) je to krásná projížďka krásnou přírodou.

   0 0
  • Fugas  

   jel jsem to před pár lety z Dobronic až k soutoku s Vltavou. Dá se to, ale pro mě to bylo tenkrát po povodních pěkný maso… (brašny 20kg plný krmení a krámů na ryby + na zádech futrál s prutama 170cm). Teď už bude cesta určitě čistější.

   0 0
  • bishi  

   Já to projel loni v říjnu, přikládám foto, říjnová idylka na Harachovce a příklad některých singlíků. Z Dobronic taky letos v květnu. V těchto termínech tolik kopřiv už anebo ještě není:-). Pohodový pokračování z Bechyně do Koloděj taky po červený. Taky pěknej úsek z Týna nad Vltavou do Hluboké taky po červený zvlášť z Purkarce přes Karlův Hrádek.

   0 0
  • vlkouš  

   jel jset to před pár lety obráceně z budějic přes týn až do tábora. bylo to na podzim, kopřivy už polehaly, ale padlejch stromů, mokrýho listí, vlhkejch kořenů bylo dost. krajinově je to moc nádherná trasa, nejhezčí je úsek z tábora do příběnic a pak kolem bechyně. mně se to celé moc líbilo, ale drtiči kilometrů a průměrů by si tuhle trasu asi nevybrali. v.

   0 0
  • Alty  

   Je to pěkná náročná trasa, nejlíp ale jezdiv na jaře dokud to nezaroste a když je trochu sucho. Technicky poučné…

   0 0
  • rock  

   Jojo, projedu si ten úsek vždycky, když se ocitnu v JČ … je to moc příjemný, akorát mne dost rozhodila cena kofoly & spol v některých vodáckých kempech, 10Kč/deci mi přišlo dost od věci (holt to není 10Kč/0.5l, jak jsem zvyklý z nejmenované zahrádky) …

   0 0
  • blue  

   asi před měsícem jsem jel z budějovic do tábora, včetně tohodle úseku… fakt jeden z nejlepších trailů, co jsem kdy v čechách jel…

   jestli to je sjízdný, to záleží na tvojí technický zdatnosti, asfaltová stezka to není :-)

   0 0
   • vlkouš  

    Souhlas s Tebou. Ja to jel jen jednou pred asi 5 lety a vzpominam dodnes. Bylo to v rijnu, vseude plno spadanyho listi, vlhky koreny, kluzky listi, mlha nad rekou. A byl vsedni den, nikoho jsem nepotkal krom par rybaru proti harrachovce.....co vic si prat…snad se tam jeste nekdy dostanu. trochu podobny je treba i udoli strely, horni doubravka, horni berounka, chrudimka…v.

    0 0
  • Páník  

   naprostej mazec, krasnej singlik…jel jsem to ted v tydnu (kdyz jeste neprselo). Nadherny okoli, skoda, ze jsem jel na HT s 80mm zdvihu a klouzavyma plastema, takze jsem musel furt cumet pred sebe a hoooodne dobre volit stopu…priste beru fulla. Kazdopadne doporucuju, ale jen za sucha…mokry to mistama bude asi dost o drzku.

   0 0
  • baboon  

   Ahoj. Dneska jsem byl, tak bych rád popsal aktuální info:

   • vyrážel jsem z Kolodějí, po červené, pak jsem odbočil na žlutou naDubový vrch (moc pěkný sjezd) a po žluté až do Bechyně. Myslím, žedaleko lepší cesta, než podél řeky.
   • Z Bechyně jsem zkoušel podél řeky, ale dojel jsem jen ten kousek, co sepak napojuje cesta na asfaltku (jel jsem to půl hodiny) a vzdal jsem to –šílený nošení, hromada klád, hromada nesjízdného terénu, vrátil se poasfaltce na silnici 122 a jel po silnici až do Dobronic.
   • Z Dobronic jsem jel po modré k Řetězovému mostu (také moc pěknácesta jen s jedním přenášením kvůli strženému svahu).
   • Od řetězového mostu jsem jel po červené až do Příběnic, všerelativně OK, trochu se nosit musí, bláta rozumně.
   • Z Příběnic jsem zkusil žlutou – zpočátku fajn, docela se to houpenahoru a dolu, ale pak jsem dojel k cihelně a kolem ní jsem muselv podstatě jen po louce a pak po zoraném poli. Do Tábora jsem to nedal,u Vlčího dolu jsem to vzdal a sjel dolů k řece.
   • Od Vlčího dolu až k Řetězovému mostu po červené relativně dobré,cesta pod listím, bláta moc nebylo, občas se musí něco nosit.
   • Od Řetězového mostu do Dobronic červenou nebrat! Příšerně bahna,příšerně zarostlé těmi fialovými kytkami do výše hlavy a když už jeto sjízdné, tak je to asfalt. Za mě je druhá strana (modrá značka)rozhod­ně lepší.
   • Z Dobronic jsem jel opět asfalt jako cestou tam.
   • Z Bechyně jsem jel po červené kolem řeky – sice tam nejsou kopce,jako na žluté zmíněné v prvním bodě, ale docela dost bláta, místyslušné kaluže a ty příšerný fialový kytky. Sice ne tak strašné, jakoŘM – Dobronice, ale na druhou stranu moc zábavné také ne.

   Celkově najeto asi 75km (párkrát jsem se vracel), něco super, něco k vzteku. Hospody a bufety ještě otevřené, ale byl jsem v nich téměř vždy sám. Celkově je to takové hodně slušné enduro, když se toho člověk snaží co nejvíce jet.

   0 0
   • baboon  

    Ještě dodám, že celý předchozí týden docela dost pršelo, tak s ohledem na to to s tím bahnem šlo. Kdybych neabsolvoval ty dva nejhorší úseky, tak by to bylo OK. Takhle dostalo kolo docela pokouřit :(

    0 0
  • horemdolem  

   Ahoj jel sem před 3 týdny Bechyně – Stádlec a naopak po obou stranách Lužnice – je to sjízdný naprosto v pohodě – fialový kytky byly ok sice si jeden začne připadat jak v džungly ale o to věčí prdel to je – ty zmíňky o nesjízdných úsecích nechápu – dají se tam najít v okolí i pěkný sjezdíky a celkově je sranda ;)

   Jinak trasa Stádlec – Tábor se dá jet snad i na trekovém kole a řadil bych jí mezi ,,komfortní,, ces­ty.

   0 0
  • yebat  

   Trasu z Dobronic do Bechyně po červené konečně někdo po letech vyčistil od padlejch stromů, takže se to dá v klidu projet. Akorát jednou jsem si odšlápnul a jednou se musí kousek tlačit do kopce, kde jsou šutry a kořeny. Ale oproti tomu co to bylo, je to paráda.

   Tak neváhejte, než to zaroste kopřivama.

   0 0
   • natureman42  

    good news!

    hele a co ta znacka zakaz vjezdu cyklistu, jak tam pred par rokama dal (tuším) KČT? Je to tam furt??

    0 0
    • yebat  

     Nevím jestli tam ještě je, ale pokud ano, ingoroval bych to.

     Ještě někde po cestě je pár chatek, kde mají přes cestu závoru, s upozorněním, že se jedná o soukromý pozemek, a že máš z kola slézt a jít pěšky. Podle katastru to však soukromá cesta není takže ******. :)

     0 0
     • zdenek  

      Že by měli až takovou drzost, aby zahradili závorou obecní pozemek?

      0 0
    • yebat  

     Jo, tak ta přiblblá cedeule je tam furt. Foceno v Příběnicích

     0 0
  • Bady71  

   Tak to je dobrá zpráva…díky na ní prospektore :-)

   0 0
  • parischr  

   Jel (častečně šel :)) jsem to minulej rok na podzim :)) …tady pár snímků …a pokud Tě zajímaj podrobnosti tak SZ …

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.