• Fenous

    Jak nejlepe a nejcisteji prestipnout brzdove lanko?

    0 0
    • palladin  

      kleštěma na lanka…

      0 0
      • Volf  

        Já koupil u nás v bazaru štípací kleště za 50,– Kč. Když se podíváš aby břity dosedaly k sobě tak cvakaj pěkně a těch pár nerezovejch lanek za rok cvaknu nádherně. S kombinačkama byl vždycky problém, protože nejsou určený primárně na štípání.

        0 0
      • gobike  

        Nářadí od Park toolu je pro normální bikery, který si chtěl jen poštelovat kolo, vyměnit lanka či bowdeny atd. zbytečně drahý.

        0 0
        • wroum  

          jj, navic opravu s „idealnim“ naradim zvladne kazdej trouba, opravdovej servismen je neco jako MacGiver :-)

          0 0
        • Pá-dlista1  

          Ja je mam a reknu ti, ze se to neda s klestickama na nechty srovnat :)

          0 0
    • wroum  

      stipacky a kladivo :-)

      0 0
      • McBlacky  

        přesně, i bovdeny takhle prasím :)

        0 0
        • wroum  

          ja taky, akorat vemu vetsi kladivo :-) … a obcas pouziju brusku.

          0 0
        • Rychlej turista  

          Stačí i staré kombinačky, protože najdůležitější je to kladivo. Ale musí se to udělat hned napoprvé, jednou ranou.

          0 0
        • Lister  

          taky jsem to tak prováděl, je to zaručený postup, ale nakonec mě to přestalo bavit a koupil kleště na lanka a nelituju – byly drahý, ale komfort obsluhy a výsledky stříhání se nedají srovnat :)

          0 0
    • spipi  

      pokud nemas kleste na lanka, tak si vem dobry stipacky, jeste nez je pouzijes, tak v miste, kde to chces prestipnout to zaletuj a potom to pred tim prestipni – zabranis tim roztrepeni lanka

      0 0
      • Volf  

        Netezový lanko nezaletuješ, proto je zatavený. Obyč se cínujou.

        0 0
        • spipi  

          zatim sem zaletoval vsechny lanka..co se tyce koncovek, tak ty samozrejme pouzivam ale pokud ji clovek sunda a konec lanka neni zaletovanej tak s velkou pravdepodobnosti se lanko roztrepi..tot moje zkusenosti

          0 0
        • pened  

          pretri to sekundovym lepidlem

          0 0
        • Vilém  

          Zaletujes,staci pouzit tavidlo na nerez a jde to krasne

          0 0
      • Daf  

        Vy nikdo nepouzivate hlinikove kocovky?

        0 0
    • djano  

      Fenous : Bavis sa dobre ?

      0 0
    • croscountry  

      Najlepšie štípačkami. Pužívam Knipexy. Preštikne to krásne čisto ako originál. Nič sa nerozpletie. S kombinačkami sa to nedá porovna?.

      0 0
      • K2  

        Používánm Knipexy kombinačky a v pohodě štípám jak lanka, tak i bovdeny

        0 0
        • croscountry  

          Myslel som bežné kombinačky. Nie Knpexové

          0 0
          • Fisi  

            Z moji skušenosti Park Tool ma hodně výrobku pro servis ale mě se kleště na lanka moc neosvědčily ,nedávno jsem koupil knipexy a jsem velice spokojen.....

            0 0
    • -b-n-x-  

      Jsem rad, za vase zkusenosti ohledne stipani lanek a bovdenu. Ja se s tim vzdycky hodinu seru, nadavam u toho, naposledy jsem uz to nevydrzel a udelal to rozbrusovackou :-). Proste stare tupe kleste se na to nehodi. Jdu si koupit poradne kleste.

      0 0
      • croscountry  

        Kup Knipex. Neviem či ich robia viacej veľkostí ale tieto sú dlhé cca 25 cm. Je to behom sekundy. A v pohode aj bovdeny.

        0 0
    • VS  

      Na lanko navlčeu nipl, zamáčknu ho na lanku kombinačkama a rozbrušovačkou lanko těsně uříznu. Je to hned a netřepí se :) Štípací kleště je většinou rozžvýkají a rozpletou.

      0 0
    • mosquito  

      doma je zaklad zaklad to necim v miste strihani spojit (lepidlo, cin, nebo aspon izolacku a jak tu kdosi mel dobry napad rovnou nasadit stiplou koncovku), pak to bud upajzat stipackama nebo preseknout majzlem

      0 0
    • Jimmy137  

      Pakove kleste :) poradi si spolehlive i s radicim bovdenem bez vynalozeni vetsi sily :)

      0 0
    • Dag  

      obycejne stipacky a resim s nima i bovdeny.

      0 0
      • Marcinka  

        Pak je dobré konce bovdenů zahladit (třeba smirkovým papírkem), ne?

        0 0
      • Dag  

        Tak jsem si dneska pujcil od souseda stipacky knipex a jsou bezkonkurencni. Bovden ti cvakne jedna basen a uz ho neni treba nijak upravovat. Knipexy jsou GOOOOOD

        0 0
    • Marcinka  

      No, asi speciálníma kleštičkama. My jsme používali dlouho jakýsi šmejdy (ty lanko spíš ukousávaly). Pak brácha koupil silné kleštičky Jagwire (myslím za pět set)…snadné ucvaknutí bez třepení lanka.

      0 0
    • juebox  

      vemu cvikačky a na ne nasadím větší kleště a jde to moc dobře ani se to neroztřepí

      0 0
    • Arri  

      dam si tenkej rezaci kotoucek na rozbrusku.-absolutne bez rozpleteni. bowdeny stipackama a pak zarovnat na brusce. jen lehce, aby se netavila teflon vystelka

      0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Nuzky na plech, jak specialni kleste na lanka.

      0 0
    • Bonebiker1  

      jedině kladivo a majzlík na kovadlince svěráku

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.