Funkční oblečení pro teploty kolem 10°C

54 nepřečtených
  • wbiker

    Ahoj. Ve spojitosti s posledníma dvěma vyjížďkama, kdy jsem se domů vrátil promrzlej, jsem začal přemýšlet nad koupí nějakého trika s dlouhým rukávem pod dres pro teplotu zhruba kolem a pod deset stupňů. Prolezl jsem všechny různý stránky na netu i historii a pořád mě trápí pár otázek. Jak poznám, do jaké teploty je triko určené? Prodejce má sice vždycky u určitého modelu krátký popis, ale často mě u dvou různých napsáno prakticky totéž. Mohl by mi někdo poradit, jaký je rozdíl mezi Progress Dry Fast a Comfort, Moirou Duo, Senzor Active a Double Face,…? Cena je tam skoro stejná, i tak vysoká, proto bych nerad špatně koupil. Moc dík. p.s pod 5°C nejezdím.

    0 0
    • kámen úrazu1  

      Přesně tohle jsem řešila před dvěma hodinami. A objednala si Doubleface, su zvědavá.

      0 0
    • Lister  

      Zajdi do Sun-ski za Pradědem a koukni na věci od Sensoru. Pokud jsi zimomřivý tak vem Thermo, pokud ti trošku chladu nevadí tak Double face – na těle příjemný a vzhledem k tenkosti materiálu hřeje velmi slušně. Navíc ten rozdíl v tom, kterou stranu nasadíš je fakt znát, takže je hodně univerzální.

      0 0
      • aku  

        Na thermo je jeste brzo. ja vozim v zime sensor coolmax kvuli potu, na tom thermo a na tom bundu a obcas je mi dost teplo. Ta bunda nema neprofuk, jenom je posilena v predni casti

        0 0
    • Smazaný účet  

      sive tak si vem 2× moiru nebo co vozish normalne v lete a je to ne ? :-)

      0 0
      • chupas  

        ja treba v lete vozim jen dresik bez niceho. malokdo v lete vozi dlouhej rukav. takze dvakrat kratkej rukav + dresik navrch asi nebude to pravy orechovy do zimy.

        0 0
        • Smazaný účet  

          aha, to mam spis vobracene, moira s dlouhym a dyz je chladnejc tak az dres/triko :-) douhej rukaf je zaklad, v lese je furt neco co te chce podrapat, pokousat ;-) a podobne, moira toho sice moc nesnese ale lepsi nez hole ruce :)

          0 0
    • JJ  

      Nemam zkusenosti s trickama, ale spodky z Double Facu mi jsou na telo mnohem prijemnejsi nez jakakoli moira a senzoracky strih mi sedne, at se jedna o jakykoli kus obleceni

      0 0
    • JFB  

      ja mam moiru duo, je dost tepla, ani moc neprofoukne. jsem docela zimomrivej, tak pod ni beru treba jeste moiru mono s kratkym. jo, a jsem s nima spokojenej;-) uff, to je tema, na srpen…

      0 0
      • wbiker  

        Taky si říkám, ale když jsem předevčírem dojel při devíti stupních v dresu, vestě a návlecích…:-)

        0 0
    • Char  

      Ja bych termo od senzoru nedoporucoval, je teda sice teply extremne, ale nedycha vubec (vlastni zkusenost) je to spis na bezpohybový aktivity. Doporucuju jednoznacne mikinu z matrose polartec powerstrech, je perfektne tepla, odvadi stejne jako moira, skoro neprofoukne, a nemusis si pod ni nic brat, navic je to prijemnej matros. Jo a je oderuodolna. Nevyhoda = 1800kc

      0 0
      • Lister  

        Nevím ce si představuješ pod pojmem dýchání matroše, podle mě ten materiál dýchá v pohodě, ale je pravda, že drží slušně vodu a musíš pod to vzít ještě nějaké jiné tičko, ale pak je to v pohodě. V zimě jsem bez potíží jezdil kombinaci mono-thermo-nezateplená WS bunda i v teplotách kolem nuly a pohoda.

        0 0
        • Char  

          Myslel jsem to tak, ze sem se v nem citil jak v saune, nosim jen na tele a dycky se v nem zpotim jak to prase a mam takovej neprijemnej mastnej pocit. Takze moc neodvadi pot… jak sem psal, pripada mi, ze je to spis na tokovy posedavani, ale mozna pokud pod to vrazis dratenou kosili (moira)… Treba taky dodat, ze sem ho kupoval na zimu (bezky atd.) pod moji goretexku, ktera umi vse, jenom nezahreje

          0 0
        • Volf  

          S tělem nemám problémy. Tam je to v pohodě. Horší jsou nohy a hlavně kyčle, protože zateplený kalhoty někde kolem 10 stupňů jsou ještě dost a nezateplený už málo. No a vozit pod ně prádlo to je to poslední na co mám chu?. Tak hledám zatím marně nějaký optimální materiál. Nemáš nějakou radu ?

          0 0
          • Char  

            Opet doporucim Polartec Powerstrech, delaj se z toho i gate, sou elasticky, vlastnosti sem popsal vyse. nevyhoda je ze nejsou uplne neprofouknutelny, vyjdou levnejc jak mikina tak 1300k. Bratr je vozi na kolo i bezky a absolutni spokojenost :)

            0 0
            • scret  

              Powerstrecku ted??To bych se asi upekl.Zkousel jsem to vozit v zime na kolo a stejne mi bylo vedro. Beru ji jenom treba na pesi vejlety do prirody,co nejbliz k telu,kdyz je fakt kosa… Cca –15 stupnu a vic jak 3hodiny venku volim fcni triko,Powerstrec­ku,microflysku a na to posledni vrstva goracovku nebo softshellku…

              Ale stejne to vsechno je hodne individualni,kazdej mame jinej metabolizmus a napr. moje slecna nosi powerstrecu i ted v lete vecer:))

              0 0
              • Char  

                na kolo si pod ni nic neberu vozim ji tak okolo 5 – 10 st C, kdyz je mi vedro tak si fpoho vyhrnu rukavy a rozepnu zip aje mi fajn :) Velka vyhoda matrose je ze se da uzit snad na vse, mit manzety tak ji beru aj do divadla :-D

                0 0
          • Lister  

            Jak to mám odzkoušený já:

            Teploty kolem 16: Moira+dres, návleky na ruce dle potřeby, letní kra?asy a pod ně trenky moira ultralight, zateplené nákoleníky, teplé nebo lehké ponožky ponožky 8–16 stupňů: WS bunda, moira mono krátký rukáv, opět kra?asy+trenky Sensor Double Face+nákoleníky, lehká ponožka+návleky. Teploty pod 10: WS bunda, dlouhý rukáv Double Face, zateplené čapáky pod ně kra?asy, teplé ponožky+návleky. Pokud je větší kosa tak kombinace moira + Sensor thermo.

            Nejsem žádný zmrzlík. Spíš dávám vždy o vrstvu mín než ostatní. Je to sice kompromis právě v tom používání těch trenek pod kra?asy. Ideální řešení bude použítí lehce zateplených 3/4 kalhot. Na podzim mi přijdou volné kra?asy od Paerl Izumi, které mají vevnitř ještě jedny z funkčního materiálu, které nejsou s těmi venkovnímy nijak spojené. Tak asi zkusím přes ty spodní natáhnout něco teplejšího a na kolena hodit nákoleníky a vyjedu v tomhle třeba to bude fungovat. Ty volné mají střih až ke kolenům tak to myslím půjde.

            0 0
            • mikin  

              Souhlasim s tim Sensorem pouzivam jak Thermo ale az v zime tak activ a duble face a naprosta spokojenost.Podle me je to prijemnejsi nez Moira. Super je Craft ale ty ceny jsou taky super

              0 0
    • filipes  

      Jdi do neceho z matrsose Polartec PowerStretch. Nejlepsi co jsem kdy zkousel, nesrovnatelne se vsema moirama.

      0 0
    • vt  

      Hele vono to je vsechno dost individualni. Vcera sem videl borce jen v dresu a kratkejch kalhotech, ja bych mel 5km od braku uz omrzliny :-) Stejne tak ti tady kazdej doporuci neco jinyho. Jestli zatim nemas zadny moira like tricka, tak klidne zakup nejakou tu spodni vrstvu (ultralight) a pak neco silnejsiho na to (u moiry se to myslm jmenuje plys nebo ted duo ?) Tu druhou vrstvu bych dopporucil dle vlastnich zkusenosti s dlouhym rukavem. Pritelkyne ma jeste neco s nefukem na predni strane a desne si to chvali. Ja vlastne v tehle dvou trickach + dres + zimni bunda jezdim cely rok, jen to kombinuju dle pocasi. Na vyrobci IMHO nezalezi, mame doma Moiru, Jitex, Craft, 2F (nebo 2S ? nevim) a vsechno funguje ± stejne, musis to sam ozkouset, jestli je ti neco o tolik prijemnejsi, ze budes ochoten zaplatit vic za znacku.

      0 0
    • MartinXC  

      Při kolem/pod 10stC : Na vršek si beru:

      • na bika a když do toho svítí slunko: Klimatex dlouhý rukáv triko + dres dlouhý rukáv + případně vesta proti větru
      • na bika na dlouhé trasy nebo na silnici, i do mírné nepohody: Senzor coolmax tenké triko + WS bunda s odvětranými zády
      • na bika do lesa (málo slunce): Senzor tenké triko + Sugoi svetr + případně vesta proti silnému větru

      Na nohy:

      • na bika nejvíc krátké lacláče, zateplení na kolena, případně tenké dlouhé návleky, tlusté Klimatex ponožky, případně na to WS návleky na tretry
      • nebo mírně zateplené dlouhé lacláče, tlusté Klimatex ponožky, případně na to WS návleky na tretry
      0 0
      • Paja  

        Na Martina pozor na Drtici jsme mu prezdivali rytir, protoze prijel nabalenej jak rytir na turnaj a z baglu porad tahal dalsi hadry:o) Jinak ja kolem a pod 10oC nahoru – triko s dlouhym rukavem moira duo(nebo neco podobneho – sensor double face…), letni dres, ev. nezateplene rukavy, vetrovka Tactel od Axonu, kratke laclace, zateplene nakoleniky, dlouhe nezateplene laclace, nejaky silnejsi ponozky (klimatex bike).

        0 0
        • Volf  

          No nevím jak ty,ale nikdy jsem neměl problém když mě bylo o chloupek víc teplo. Zato ze zimy ty problémy byly pořádný.

          0 0
          • Paja  

            Ja taky ne nemam rad, kdyz je mi zima, na Martina to byl taky ftipek:o)

            0 0
        • MartinXC  

          Což byla od zmrzlíků závistivá klasifikace vršku ad-3 a spodku ad-1 +WS návlek na tretry … po cestě jsem odlehčoval (svetr jsem vyměnil za dres a upadávaly kusy návleku z treter :-) BTW, nahoře jsi měl víc vrstev na sobě než já a dole já přijel s čistýma nohama…

          0 0
          • Paja  

            Ale bez navleku:o) Nevim presne cos mel na sobe(pod ostatnima vrstvama:-) ale ja mel triko s dlouhym rukavem(coolmax) a letni dres a podle vyvoje pocasi nekdy vetrovku nekdy neztpleny rukavy, za jizdy mi bylo O.K. zima jen kdyz jsme na tebe cekali na trestiku, kde jsme ti ty hadry ale docela zavideli:)

            0 0
          • Paja  

            Aha ad 3, myslim, ze sem asi nebyl vic obleceny(ten dresik od Sugoi je trochu zatepleny,ne?), ale ne o moc min, spis me zmatlo, jaks zacal tahat z baglu ty dalsi svrsky a tocit to a ztratil jsem prehled:o)

            0 0
            • MartinXC  

              Jo, to byl účel, zmást celé okolí. Proto to ssebou všechno vozím :-) Sugoi i když nevypadá je teplý zimní svetr s docela unikátními vlastnostmi v oblasti teplo X prodyšnost X odpařování. V podstatě – když v něm sedíš a nic neděláš, tak hřeje, když se začneš potit, tak skvěle odvádí pot a k tomu docela málo profoukne.

              0 0
    • RomanH  

      12 – 15 stupnu : Moira ultralite s dlouhym rukavem + dres + rukavky plys + vesta, navleky na kolena + kratase

      8 – 12 stupnu : Moira ultralite s dlouhym rukavem + dres + rukavky plys + pertexka, dlouhe capaky

      3 – 8 stupnu : Moira duo + pertexka, capaky, tenke navleky

      0 – 3 stupnu : Moira ultralite s dlouhym rukavem + Moira duo + pertexka, capaky, neoprenove navleky

      Pod 0 stupnu : Moira ultralite s dlouhym rukavem + Moira duo + dres + pertexka, capaky, neoprenove navleky, dle zimy dvoje tenke ponozky + noviny do treter

      Ty stupne ber orientacne, hodne se rozhoduji dle momentalni kondice a situace, hodne resim i kombinaci s rukavky.

      0 0
      • wbiker  

        Co to znamená rukávky plyš? Myslíš zateplené návleky na ruce?

        0 0
        • RomanH  

          Jo

          0 0
          • wbiker  

            No právě proto chci triko s dlouhým, protože když si dám návleky(mám nezateplené) + vestu, tak je mi zima na ramena, tak doufám, že to ty dlouhý rukávy alespoň trochu vyřeší.

            0 0
            • RomanH  

              Je to hodne individualni. Tenke navleky nepouzivam, protoze bud je teplo a nepotrebuji zadne, nebo si dam zateplene (a shrnuji je dle pocitu bud castecne po lokty nebo po zapesti). Pokud mi zacina byt zima na ramena, nahrazuji vestu pertexkou. No a pokud jsou teploty jeste nize, tak pak pouzivam tu zateplenou moiry (duo, trio), ale urcite ne plys – v ni se hrozne potim (tu mohu na biku vozit az tak od –8).

              0 0
              • Lister  

                Já používám bundu s odepínacíma rukávama. Většinou teda jako vestu, ale pokud potřebuju nahodím rukávy. I když si za oblečení radši připlatím, tak tahle je z Lidlu za 5kilo. Za minimum financí maximální funkce. Dýchá stejně jako všechno ostatní co jsem vozil včetně Pertexek – tedy hodně blbě, tak proč platit za tenhle typ výrobku více :-)

                0 0
                • Volf  

                  No s tím Lidlem je to tak, že spousta lidí tvrdí, že tydle věci nejsou žádný šméčko. Dokonce je to jedinej obchod kde se dá koupit slušný víno kolem 70 kaček za sedmičku.

                  0 0
                  • Lance  

                    i ja mel vuci nemu ze zacatku averzi,ale ted si nemuzu nejak stezovat

                    0 0
                • wbiker  

                  Tak sem obešel Jeseník, u Sun Ski sem našel cedulku Těšíme se na vaši návštěvu opět v srpnu, a jinde jedině na obědnání. Tak jsem u Tomšů objednal Doubleface od Senzoru, snad mi padne.

                  0 0
                  • Lister  

                    si měl napsat. Sensor mají ještě v Husky( vedle divadla)

                    0 0
                    • wbiker  

                      Tak pozdě, už to je obědnané. Kde přesně myslíš vedle divadla, že bych se tam alespoň zašel podívat?

                      0 0
                      • Lister  

                        No hned přesně vedle divadla :-) směrem na Šumperk. Prodávají tam věci od Husky, Uax… vedle je oblečení Fisher.

                        0 0
                      • Volf  

                        OBĚDNANÉ to bolí to bolí au au au.

                        0 0
                        • wbiker  

                          Když já ještě neobjedval.:-)

                          0 0
                          • Volf  

                            Já to mám takhle zase před snídaní.

                            0 0
                            • Lister  

                              Jak si možná někteří všimli, tak u mě je to před snídaní, po snídani, kolem svačinky, před večeří… :-)

                              0 0
    • wbiker  

      Mohl by jste mi ještě někdo ze Zlína poradit, kde by se tam dala najít některá z těchto značek(nejlépe Sensor). Děkuju.:-)

      0 0
      • pos3k  

        sorry,ale pripadas mi jako e-tupej :-)) nestacilo by vyhledat stranku vyrobce a tam najet na obbchody, prodejni mista atd? ze jsem hodnej :-) tak Sensor: Zlín 76001, Extrém Sport, Vodní 2985, tel.: 577212420, zlín@extremsport.cz

        samozrejme ze prevzato z http://www.ultrasport.cz/sensor.php

        0 0
        • wbiker  

          No, třeba jen v Jeseníku jsou obchody, ve kterých je možná Sensor sehnat, hned tři a ani jeden na webu není uveden. Bohužel ani jeden nemá Doubleface přímo v obchodě, abych si to mohl skusit. Ale protože Zlín je trošku větší než Jeseník, dalo by se předpokládat, že i podobných obchodů by tam mohlo být víc. A možná, že by v některém z těchto obchodů mohli Doubleface mít. A protože já ze Zlína nejsem a až tolik ho neznám, tak by třeba některý z tamních obyvatel mohl vědět i o nějakém zastrčeném obchůdku, kde by Sensor, nebo některou jinou značku, mít mohli. A potom bych to mohl porovnat a dobře vybrat.
          Jinak dík za adresu, už si ji píšu.:-)

          0 0
          • Char  

            To mi pripomina jak jsem shanel po praze to mnou proklinany termo, nakonec jsem nasel shop kterej se zabyva primo senzorem a maj od nej vsechno (ale zas nemaj nic jinyho :)

            0 0
      • Volf  

        Není to z Jeseníku malinko z ruky ?

        0 0
        • wbiker  

          Jedem za příbuznými, tak sázím na všehodostupnost ve velkoměstě.:-)

          0 0
    • climber  

      Většinou to řeším tak, aby i když je kosa, tak první vrstva ne tělo nebyla moc silná (používám buď Sensor Active nebo Craft, Craft mi přijde funkčně o malinko lepší, Sensor je zase příjemnější na tělo) a na to dávám silnější vrstvu (mikina od Klimatexu). Další vrtva podle toho jestli fouká atd.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.