• fireman01

    Zdar, zvažuji koupi vidlice Rockshox Reba race nebo team, prašulky už mám teď jen kterou poraďte. Momentálně mám Axel elite TPC s lockoute-m

    0 0
    • cabbage  

      team bez u-turnu je nejlehci, takze jestli ti zalezi na vaze mas jasno. jinak bych hlasoval pro race s u-turnem.......

      0 0
      • Peter82  

        u-turn je (aspon pre mna osobne) zbytocnost… vobec to nepouzivam. staci ked ma vidla funkcny lockout…

        0 0
        • marapara  

          No vidíš a já jej na Duke XC používám pořád. Ale nemám tam MC

          0 0
    • fireman01  

      no ono na váze mi taky záleží ale není to prvořadé spíš jde o to aby když už dávám do vidle takové prachy šla dobře nastavit jezdil jsem na jedné ale právě bez u-turn tak nevím jestli v tom je nějáky velký rozdíl

      0 0
    • enjoy  

      no a teda kdybych k tomu mel rict vlastni nazor:-),tak se podivej i na foxe,maji lepsi chod nez reba.jak pruzinovy,tak vzduchovy.

      0 0
      • JMT  

        ohledne tech vzduchovejch bych se asi hadal (a to sem priznivce foxu)

        0 0
        • enjoy  

          ja si za tim stojim.

          0 0
          • cabbage  

            nech si to potvrdit od milana:o)

            0 0
          • JMT  

            proste mi pride ze reba ma chod lepsi nez float… p.s. stejne bych volil ale float (uz jenom proto ze to neni rs)

            0 0
            • enjoy  

              ja mel na mysli F100:-).no ja vim no:-),je trosku drazsi,asi:-)

              0 0
              • JMT  

                f100 chodi stejne jako float

                0 0
                • enjoy  

                  tak v tom pripade se zeptej cabbage kterej vlastni rebu a zkousel F100…:-). on to tady naplno nerika:-),ale priznal to:-)

                  0 0
                  • cabbage  

                    f100? to je nejaka podradnejsi formule?:o) nemyslim ze bych nekdy neco takovyho zkousel.....a predevsim si vsimni ze rebu a foxy nesrovnavam!

                    0 0
                    • enjoy  

                      prsneji F100 RL:-).a takovy cerveny CRX.uz si vzpominas?:-).

                      0 0
                      • cabbage  

                        tak presne na tom sem jeste nejel:) to spis nejaky stribrny speedster, ale tam byl tusim float…

                        0 0
                        • JMT  

                          ted uz je tam f100rl, ale mozna si na tom jel este v dobach floata

                          0 0
                          • JMT  

                            ale jinak ty vidle se lisej akorat vahou, f je vic vylehcena

                            0 0
                            • JMT  

                              myslim teda porovnani lonskyho floata (toho co tam byl) a letosni f100rl

                              0 0
                  • JMT  

                    sem jel na obojim a proste ta reba je mi nako blizsi…ale stejne bych si vzal toho foxe

                    0 0
        • lubos  

          Tesneni nekdy dela velkej rozdil.

          0 0
          • lubos  

            Tedy … zkousel jsem Fox Talas RLC, chod mel temer jako pruzina a velice dobrej. Je zatim top 1 v rebricku mych vidlic s vetsim zdvihem na dalsi upgrade. Jenom ta cena a nejake avizovane potize s tesnenim , plus servis u nas se mi nak nezamlouva.

            0 0
      • vlk  

        reba a fox vzduchovky jsou plně srovnatelné, reba má lepší těsnění.ale hůř se nastavuje.Fox mě zase štve tím skokovým nastavováním, jak ten čudlík zpětné přeskakuje po krocích.Co se týká porovnání životnosti-na to je ještě moc brzo.

        By mě zajímalo které ty pružinové jsi od RS s Fox porovnával.Třeba duke pružina mi přijde chod srovnatelný pro mne charakteristikou i lepší než foxiny, ale tuhostí se teda 30 nohy s 32 rovnat nemohou.Snad jsi nesrovnával pike s foxem.

        0 0
    • Martyss  

      u-turn je zbytečnost. Pokud jezdíš závody, tak by se mohl hodit lock na řícítkách.

      0 0
    • Bohus  

      Tiež sa mi celkom pozdávala (slušná váha, robustná, veľa možností nastavenia) táto vidla, ale keď som zistil, že sa vyrába iba bez návarkov na ráfkové brzdy, tak ma prešla chu?. Alebo ste videli niekde túto vidlu aj s návarkami na ráfkové brzdy?

      0 0
    • fireman01  

      Díky moc za názory, nemoh jsem se dřív zapojit byl jsem celý den ve werku, za chvíli ji jedu vyzkoušet ke kámošovi co má obchod než jí koupím. Potom poreferuju jak to fičí říkál že je dobrý pop-lock a u turn uz tak potřebný není což má možná pravdu protože za jízdy se zdvih stejně měnit nedá.

      0 0
      • cabbage  

        moment, on se u Reby neda nastavit zdvih za jizdy? a ja uz od pulky unora ziju v iluzi ze to jde:o)

        0 0
        • vinca  

          ja to teda za jizdy nastavuju, akorat se clovek dost natoci , nez preleze z 85 na 115 mm

          0 0
    • vinca  

      Mam Rockshox Reba race U turn, pouzivam jak blokaci z riditek, tak U turn, naprosta spokojenost s funkci, nastavenim, tuhosti…

      0 0
    • fireman01  

      no ten zdivh se nastavuje pres u-turn imbusakem ne? a za jízdy poměrně problematické teda myslím že jsem to dobře pochopil no a brz u-turn ji rozebereš a vytáhneš takové něco a změníš zdvih.

      0 0
      • vinca  

        tocis tocitkem na spuntu levy nohy

        0 0
        • vinca  

          u race se nic nenastavuje imbusem, u ty levnejsi se jim na pravy noze nastavuje gate, to cemu tady pro zjednoduseni rikaj blokace, ve skutecnosti se tim meni citlivost utrzeni z klidu, pri zapnuti z riditek, ale to de nastavit na max silu, a pak je to v podstate blokace

          0 0
      • cabbage  

        tocis koleckem na levy noze. imbusem nastavujes u verze sl interni floodgate- tedy tvrdost vidlice po uzavreni poplockem(neco jako lockout).

        0 0
    • fireman01  

      aha tak jsem to špatně pochopil moje chyba, ale mám nárok po šichtě aby mi to nemyslelo :))

      0 0
    • fireman01  

      jak to tak vidím tak všichni uživatelé zatím spokojenost?!

      0 0
      • cabbage  

        spokojenost velika, ale pozor na kralovkuv sindrom- nekteri uzivatele zapomenou nafouknout pozitivni komoru a pak se divej co ta vidle dela:o)

        0 0
        • Seveřan  

          No já měl vadný těsnění v levý noze a muselo jít vyměnit. Docházelo k vyrovnání tlaku v pozitivní a negativní komoře. Teď už je to v cajku. Jinak co se týče funkce, tak maximální spokojenost.

          0 0
    • fireman01  

      no tak už jsem se rozhodnul pro reba race bez u-turn s poplockem na řidítka ve středu bych jí měl mít tak doufám že bude fachčit, všem díky za info a postřehy

      0 0
      • Vašur  

        Tak tahle diskuze mě pomohla ke konečnému rozhodnutí. V zimě provedu stejný řešení. Teď mám Pilot SL a mírně řečeno, není to ono, dostala by ode mě málo papriček. Ještě napiš, jak budeš spokojenej až ji prověříš.

        0 0
        • Martyss  

          Máš letošního Pilota?

          0 0
          • Vašur  

            není letošní, je z tovární montáže na GT Avalanche0.0 2004­. Ale ty zkušenosti: buď je v nohách vakl a na kořenech to klepe jako řechtačka, nebo po seřízení zase drhne, do rukou jsou cítit zpětné rázy při odskoku, ztrácí vzduch.

            0 0
            • Martyss  

              Promiň,ale vůle v pouzdrech se přeci nedá seřizovat. Je to kobinace pružení pružina se vzduchem a tlumení je otevřená lázeň hydracoil 1?

              0 0
              • Vašur  

                Já si to nechal seřizovat v servisu, dost profláknutým, dělali to 2× za sebou a prý se s tímhle materiálem nedá víc udělat. Vidle tedy chodí. Jen když ji mačkám rukama, tak to skáče jak jde ztuha, ale ne zas že by se zadírala. Taky když na to sednu a chci změřit ponoření, tak je to pokaždé jinak, podle toho, jak se na tom zhoupnu.

                0 0
                • Martyss  

                  No pokud vidle kope a nemá regulaci útlumu, tak to chce hustší olej. Jinak je také možné, že máš suché prachovky. U mého duka se citlivost velmi zlepšila po vstříknutí malého mmnožství silikonového oleje pod prachovky.

                  0 0
                  • Vašur  

                    Regulaci útlumu to má, ale ty rázy jsou jako kdyby tam byla nějaká vůle nebo se překonával odpor při změně pohybu. Je to asi 300km po repasi a prachovky mažu spíš víc, než by bylo nutný. Každopádně REBA v zimě to jistí. Jen přemejšlim kam tu páčku na řídítka. Vedle computeru ani vedle držáku na světlo na druhé straně už moc místa není.

                    0 0
                    • Martyss  

                      Nevím čím mažeš, ale já zjistil, že jenom stříknout silikoňák na vnější nohy je málo. Já odchlípnu nehtem prachovku, aby taky troška zatekla pod ní. Pak chodí vidle ok.

                      0 0
    • fireman01  

      tak a teď jsem z toho jelen koukal jsem se na net všude možně i na rockshox a pokaždé mají u těch vidlic jiný popis. Já jsem objednal Reba Race s poplockem + dual air + external floodgate, a budu jí mít za 14500kč co vy na to není to moc je to v kamenném shopu.

      0 0
      • Martyss  

        Je to o 500 kč míň než je doporučená MOC. Ono je těžké říci, jak moc dobrá je to cena.Záleží jestli je to kameňák ve velkém městě s velkým obratem nebo někde na venkově, kde se toho prodá málo. Ale v každém případě cokoliv pod doporučenou MOC je fajn.

        0 0
        • Andrzej  

          jojo, venkov, pekne si to rekl :)

          0 0
        • senožrout  

          No já u nás na venkově mám v plánu koupit tady Relevationa viz. http://www.kolokram.cz/index.php?… Jen mi vrtá hlavou, proč je Reba dražší než Relevation. Konstrukce by měla být podobná a navíc má Relavation širší možnosti změny zdvihu. Má snad Reba oproti Relevationu něco navíc??? Zatím jsem na to nepřišel.

          0 0
          • senožrout  

            No tak si odpovím sám. Reba 06 je jen do 100mm a ceny letos klesly, jak jsem se díval. Ten loňskej model Reby 85–115 je asi pořád docela v kurzu…

            0 0
            • Martyss  

              Imho…ale letošní Reba má dvě výhody. Ovládácí prvky nejsou z plastu a je na véčka…

              0 0
              • cabbage  

                Al je taky plast a vecka jsou jen krok z5:o)

                0 0
                • Martyss  

                  Imho…si asi na chemii spal, když se probírala periodická tabulka:-) Véčka jsou levná, spolehlivá a mají snadnou údržbu…:-)

                  0 0
                  • cabbage  

                    jo mas pravdu, plast je odolnejsi z chem hlediska-(sul) a fyz. vlastnosti sou az na vodivost hodne podobny:) p.s. kde sou v periodicky tabulce plasty? za ty 3roky co sem ji mel na stredni sem je tam nepotkal:)

                    0 0
                    • pos3k  

                      vetsinou jsou schovany pod uhlikem :-)

                      0 0
                    • Martyss  

                      Narážel jsem na to, že hlíník je kov:-) Navíc nelze porovnávat obecně plasty s jedním kovem…:-)

                      0 0
          • Pebe  

            Ta vidle se jmenuje Revelation, ne Relevation ani Relavation :-)

            0 0
    • fireman01  

      jj vlastně bydlím na venkově :)) no každopádně když se koknu tady http://www.bikestore.cz/…/katalog.asp?… tak přesně tu co já mám objednanou nemůžu najít

      0 0
    • fireman01  

      chtěl jsem jen zjistit kolik stojí na netu a jestli jsem jí radši neměl koupit přes net, každá korunka dobrá třeba na nové gripy :))

      0 0
    • fireman01  

      tak teď jsem dokončil montáž reby :)) jenže jsem si nějak neuvědomil že nemám adaptér na kotoučovku manitou má postmout a reba is standart, sakra :((

      0 0
    • fireman01  

      Zdarec, dneska jsem se na té svojí nové rebě poprvé svezl asi 50km. Musím říct že první pocity jsou naprosto sqvělé vidle parádně bere nerovnosti , když člověk potřebuje utáhne poploc a tím přitvrdí a hurá do kopce naopak při sjezdu krásně pobere i ostré kořeny, motion control taky fachá parádně no prostě bomba. Teď už můžu říct že té investice nelituju, už jen nějáky full rám a je to všechno v cajku :))

      0 0
      • JMT  

        njn, full je zaklad :-)

        0 0
      • lubos  

        Mas ted nejake novinky ohledne zkusenosti ? Jelikoz moje vidlice je jakse zda kaput, a nahradni dily asi nebudou, tak hledam nahradu. A Reba s navarkami na Vcka se mi docela zamlouva.

        0 0
        • fireman01  

          Cuš, no z vidlicí jsem spokojený fakt moc dávám jí zabrat i ted v zimě a i když dost mrzne tak pořád zůstává dostatečně citlivá na nerovnosti ani unikaní vzduchu jsem nepozoroval jestli jsem dofukoval tak 3× 4× asi nevím přesně. Jinak jí můžu doporučit letos se mnou zvládla i kopřivnický drtič a tam se opravdu osvědčila :))

          0 0
          • lubos  

            Nevis jak je vysoka ? Nejak jsem ten udaj nenasel na webe. U 100m zdvihu tedy. Jo a jeste to zamykani, kdyz to zamknes tak se ani nehne nebo chodi ?

            0 0
            • fireman01  

              Kua, tak to nevím já mám 115 zdvih, jinak po zamceni chodi ale tak 5mm vic ne, jde nastavit jak moc má být zamčená jestli skoro natvrdo a nebo aby třeba se trochu houpala a nebo si nastavis odtrh a pri urcite šupce se otevře, síla nárazu jde samozřejmě nastavit.

              0 0
              • lubos  

                Chmmm , proc musej takhle vsechno komplikovat :( Ale dik za info.

                0 0
                • fireman01  

                  Nemáš zač, ty jsi ze slovenska že? potřeboval bych prosím tě nějáky tip na dobré bajkování u vás na slovensku nejlépe někde kolem súlova jestli se tam dá jezdit, nemusí to být hardcore potřebuju aby to přežila i přitulka chystáme se na jaře někam vyrazit.

                  0 0
                  • lubos  

                    No, okoli Sulova ti snad poradi nekdo jiny, ja to znam jenom z maratonu .. Author Fatransko Strazovsky maraton. Nicmene, ten jede pres lehke kopecky, tak s tim snad problem mit nebudete. Anebo prijed do Malych Karpat :)

                    0 0
            • Pebe  

              Co jsme zkoušeli, tak Reba s U-Turnem na 115mm je zhruba stejně vysoká jako Nixon na 145mm.Nixon má cca 520mm osa-korunka, takže to bude při 100mm zdvihu Reby kolem 500mm.

              0 0
            • djano  

              Pre vsetky zdvihy :

              http://www.sram.com/…63-010_C.pdf

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Co ma byt kota [6] ? A jestli ma byt po korunku, tak proc se nemeni stejne s vyskou vidlice?

                0 0
              • lubos  

                473 +/- 5mm. 100mm min travel. Co tim mysli, MIN travel ? 473mm je ok, pokud jde o pripravenou vidlici k pouziti.

                0 0
                • djano  

                  Skus pozriet poznamku 8, ale ani to mi MIN neozrejmuje. Inak je to na stranke RS (SRAM), v sekcii Downloads vlavo je „User Specs and Standards“ (pod FOR MANUFACTURERS). Este je moznost zastavit sa v Kaktuse a zmerat ju – mam pocit ze ju tam mali, ale neviem ako je teraz otvoreny, uz som tam 3 tyzdne nebol.

                  0 0
                  • lubos  

                    Za kolko ju vlastne predavaju v Kaktuse ?

                    0 0
                    • djano  

                      To zial neviem, ja budem kupovat Revelation.

                      0 0
                      • vratan  

                        ktoru beries? ja som sa rozhodol pre dual air s poplockom adjust…

                        0 0
                        • djano  

                          Chcem tu istu, zdvih na 115, biela farba. Teda za podmienky ze zozeniem planovany ram. Inak uvazoval som aj Rebu, ale aj tak tam bude kotuc a 15/30 mm navyse sa hodi…

                          0 0
                    • vratan  

                      SK ceny na RS su napriklad na bikeshop.sk

                      0 0
                    • lubos  

                      Tak uz ju mam doma, zatial to vyzera dobre, az na tu vahu. Kua, s poplockom to cele budem mat o 200g viac, ako som mal :-((((

                      0 0
                      • djano  

                        Menis Marathon na Meride za Rebu ?

                        0 0
                        • lubos  

                          Uvidim … lebo mesiac som nedostal info , co s nahradnymi dielcami na Maratona, tak som sa rozhodol ze ano :). Ale vyzera to tak, ze budu (tie nahradne d.). Takze pojazdim a uvidim. Zatial mozem povedat, ze chod Reby je v zasade rovnaky ako Maratonky (ked je v M. poriadku samozrejme :), ale je tuhsia (Reba). Ale neviem, ci nebudem musiet na maratonke menit aj vnutorne nohy … V zasade ale sa da povedat, ze na Schwalbe Noby Nickoch bude aj s Rebou mat bajk 11kg, takze vcelku v pohode, a tych 200g naviac vpredu mi hadam nerozhodi vyvazenie bajku. Inak ten lockou na Rebe nie je lockout, to je skor take silne pritvrdenie.

                          0 0
    • Pinocio  

      Využiju této diskuze, abych se zeptal jestli náhodou někdo nevíte jak dlouho to může trvat, když mi foxku budou posílat do nějakých servisu(myslím, že je snad jeden v ČR, ale nevim) na nějakou prohlidku, kterou když neudělám tak příjdu o záruku…

      0 0
      • zac  

        posilaj to do Pisku ke Svecovi, ale termin mi neni znamy… :(

        0 0
        • Pinocio  

          A netušíš kolik to tak zhruba stojí?

          0 0
        • MartinXC  

          Trvalo to 6 kalendářních dní od odeslání do příchodu na poštu zpět. Cenu – zavolej tam, vysypou ti to z hlavy. Ale jsou docela drazí.

          0 0
          • Pinocio  

            A skutečně to celé rozeberou, popřípadě vymění co vyměnit potřebuje a já nevim co všechno nebo zaplatím jen za to, že mi zkontrolujou škrábance?:-)

            0 0
            • MartinXC  

              Já posílal na výměnu oleje, těsnění a futer – a takto jsem se s nimi předem domluvil, i na ceně.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.