• Quik

    Zdravím místní osazenstvo,

    Pláště se tu řeší furt.Já vím … Projížděl jsem různá témata, ale našel pouze 4 roky staré téma, kde by se řešily jízdní vlastnosti a rozdílnosti pláštů zn. Schwalbe a Rubena. Dle mého mínění se mohlo mnohé změnit.

    Předek + zadek Charybdis RACING PRO 26×2,0

    předek NN a v zadu RaRa

    Závodní XC ( občas i maraton ) + tréninkové použití do června (často mokro,bláto… )

    Která z těchto kombinací by byla vhodnější ?

    Děkuji a pokud by někomu téma přišlo zbytečné, tak se předem omlouvám

    0 0
    • Quik  

      up

      0 0
    • Rubi  

      nemam zkusenosti se zadnyma, ale podle toho co jsem se tady docetl tak Schwalbe nebo continental jsou docela nejvhodnejsi univerzaly na xc a 2,0 bych po vlastni zkusenosti na predek moc nedaval, jeste kdyz je u nas hodne zavodu na blate

      0 0
      • šlapatko  

        V blátě je tenký lepší.Lépe se zařeže a jede.Schwalbe 2,25 v bahnisku klouže, IRC mythos 1,9 se zařeže a frčí.Na druhou stranu,není bahno jako bahno:-)

        0 0
        • Quik  

          Něco jsem o tom četl a tak jsem měl v hledáčku tyhle užší pláště … Myslim, ze nas cekaj cca 3 mesice bahna na závodech … Tak scháním něco, co by mi usnadnilo tendle „mokrej“ začátek sezony, kterej nemam moc rád :)Kdyby mi byl kdokoliv schopnej poradit … Podmínka je dušová verze a aby to nebyly pásy na tank :o)

          0 0
          • rasputin  

            Já loni všechno odjezdil na RR (předek i zadek) a dalo se to i v tom bahně zvládnout celkem s přehledem.

            0 0
        • Rubi  

          jen rikam ze na predek se mi 2,0 nelibi, vzadu ho vozim…

          0 0
      • Quik  

        A s jakejma pláštěma máš tak nějak nejlepší zkušenost ? :)

        0 0
        • Rubi  

          race king (RK) 2,0 ty sem vozil vpredu i vzadu, jsou strasne rychle a i dobre drzi, ale vpredu jsem na nem nejak nemel jistotu, tak budu zkouset x-king (XK) 2,2 a uvidim

          a pred nima jsem mel RaRa 2,25 na obou kolecgh a zdaly se mi docela pomale a ani me nejak moc nepresvedcily v zatackach

          0 0
        • šlapatko  

          Na přední kolo dej schwalbe rocket ron 2,1.Na zadní dej racing ralph.Moc lepších kombinací nevymyslíš.

          0 0
          • Flinker  

            A ked je ozaj mokro, tak Maxxis Meduzu eXception, vpredu aj vzadu.

            Blatny pretek ziska uplne iny rozmer.

            Inak kombinaciu RR/RR popripade RoR/RR jazdim taktiez, da sa s tym spokojne odjazdit 99% trati.

            0 0
            • Flinker  

              Skusal niekto rubenu Scyllu 2.25 UST?

              Kedysi davno som jazdil na scylle (nie ust) a nechala vo mne velmi dobry dojem, mam chut skusit zas.

              0 0
            • McBlacky  

              i NN/RR je docela v pohodě. Proti RoR/RR není výrazně pomalejší.

              nejlepší je samozřejmě mít 3 sady kol :)

              FF/FF, RoR/RR, NN/NN

              0 0
              • Robeéért  

                S tímto naprosto souhlasím :)

                Jen ty Furious Fredy nějak nevedu.

                Jinak na schwalbe nedám dopustit a taky jdou nasadit na jakékoliv ráfky, měl jsem Kendu Karmu a musel jsem ji prodat, protože nasazování trvalo minimálně 5 minut. U kámoše jsem ji nasadil bez problému. Od té doby jedině schwalbe nebo si půjčit nový plášť pouze na vyzkoušení, ať ho hned nemusím prodávat.

                Ještě smart sam není špatný vpředu, ale váhově je trochu těžší.

                0 0
              • Peslezedirou  

                Jakou verzi plášťů jezdíš? Klasickou Evolution line, nebo snake skin? Jak je na tom s odolností Evolution line při použítí s no tubes?

                0 0
                • McBlacky  

                  jezdím Evo a loni jsem ťuk ťuk na předku RoR a na obou NN nezdefektil, nebo ne tak, abych si toho všimnul.

                  za sezonu jsem měl jen 2 defekty za 17 závodů, které měly vliv na čas závodu a ty na Spešlu Fast trak LK -zadní kolo.

                  0 0
                  • Peslezedirou  

                    Super, tak to je pozitivní bilance. V mém případě, když nejezdím závody a mám čas si stopu vybírat, to bude neprůstřelná kombinace (Evo + no tubes):-), díky.

                    0 0
                    • McBlacky  

                      já teda jezdím na závodech z kopce opatrněji než na švihu :)

                      ale i tak, pokud nejedeš v šutrech jako *****, nebo nemáš smůlu na sklo, porcelán, plech v bahně a kalužích, tak je to v pohodě

                      0 0
              • camlost  

                to McBlacky:

                co bys řekl na RoR / RoR do bláta? přece jen se mi ten NN zdá už trošku moc „zubatý“.

                0 0
                • McBlacky  

                  já to nezkoušel, max RoR/NN a to bylo dobrý proti NN/NN v lepivým blátě možná lepší, ale zase ve volném podkladu ve sjezdech ten NN drží líp a bahno není všude na trati tak aby RoR převážil výrazně NN.

                  vzadu RoR málo vydrží (na závody je to jedno) ale můj soukromý tip je, že nepojede líp než NN – při novém vzorku oba.

                  0 0
                • tomaschek  

                  Nabušené RoR/RoR 2,1 – do extrémního bláta fantazie. Drží jak přibité, absolutní jistota, a to mám do dobrého technika daleko. Zkušenosti z loňské dlouhé Silesie – místy po náby v bahně. Kdo jel, ví, o čem píšu… :-)

                  0 0
                  • Rychlej turista  

                    Tak v tom ti neuklouzne žádná guma :-)

                    0 0
                  • jonti  

                    Nabusene, do blata? zvlastni :)

                    Na xc v blate jsem mel predek NN 2,25 a zadek RoR 2,1, pod 1,5 bar a maximalni pohoda, ve sjezdech jsem stihal i nejlepsi jezdce.

                    0 0
                    • ememem  

                      preco, moze byt. do blata cim uzsie tym lepsie, RoR je v blate fakt docela obstojny, nezanasa sa moc, NN je v blate nic moc, sice sa rychlo cisti ale rovnako rychlo zanesie.

                      0 0
    • roud  

      Pokud chceš dozadu plášť na sucho kterej jede tak vem continental raceking supersonick 2,2 nic lepšího nevymyslíš :O)

      0 0
      • Turbo  

        Ty Continentaly jsou taky prej dobrý, kamarádi co je jezdí si je pochvalujou. A maj taky dobrou cenu jako Rubena, Schwalbe jsem měl (RRalf a RRon) a přijdou mi víceméně stejný ale zase ta cena.

        0 0
    • Turbo  

      Za nedlouho mi přijdou Rubena Zefyros Tubeless Supra 26×2,1 – TOP Design V97 – šedá tak uvidíme, chci je na sucho a mírně mokro. Do bláta a tak mám Rubena Scylla Tubeless Supra 26×2,1 – TOP Design V96 a pokud je hustíš málo tak dobře drží i v největších sračkách.

      0 0
    • Quik  

      A která z těchto kombinací by případně byla nejlepší v poměru – rychlost/stabi­lita/jistota na ruznejch površích ?

      1)RR 2.1 /RR 2.1

      2)RoR 2.1 /RR 2.1

      3)RR 2.1 /NN 2.1

      Díky za předešlé odpovědi

      0 0
      • McBlacky  

        2

        0 0
        • ememem  

          RoR/RoR 2.25 tiez neni zle a aj v ust je to hmotnostne prijatelne.

          0 0
          • StrejdaS  

            Neni to spatna kombinace, ale RoR na zadku ma tendenci ustrelovat na pevnym povrchu (zvejka se) a navic je behem 1000–1500 km na pulce vzorku. Za me moznost 2).

            0 0
      • oldaka  

        a co RoR 2.25/ RaR 2.1 ???

        nebo to je uplne volovina ?

        0 0
        • ememem  

          podla mna hej.

          0 0
        • MlokCZ  

          To je rozumná volba.

          0 0
          • ememem  

            a zmysel resp. ucel takejto kombinacie je ?

            0 0
            • MlokCZ  

              Dohnat tu podvyživenou šířku u RoR. Velmi nerad vozím přední plášť užší než zadní, mírně širší přední než zadní by mi ale vůbec nevadil.

              0 0
              • ememem  

                neviem jak na obyc. plastoch ale v ust verzii neni RoR ani nahodou uzsi jak RaR (2.1 na 19mm 50.5mm), najuzis je NN :-)(horko tazko 50mm). som nejak myslel ze sa bavime o ust.

                0 0
                • MlokCZ  

                  Těžko říct jakou verzi měl oldaka (nebo quik) na mysli. Já vycházel z většího množství údajů, co tu pro RoR byly a byl užší téměř vždy a někdy výrazně.

                  Vždy to ale bude i ročníku a sérii, třeba RaR UST 2,25 jsou každý rok taky jinak široké.

                  0 0
                  • oldaka  

                    ja mel na mysli neUST verzi :) a duvod takove kombinace? puvodne jsem zamyslel RoR/RoR oba 2.25, ale prej se na zadku hodne sjizdi, tak jsem si rikal ze na zadek teda Ralph, ale ve 2.25 uz je tezsi nez bych si predstavoval a proto me napadla tato kombinace. RoR 2.25 a RaR 2.1 jsou na tom vahove podobne.

                    0 0
                  • frederick  

                    Povídám si o kousek níž sám se sebou…Mloku, ty určitě vís…Mountian King nebo Rubena Charybdis…?:DA nebo racing Ralph…:D

                    0 0
    • frederick  

      Měl bych dotázek.

      Mám konečnej výběr…

      1.Continental Mountain King 2.2 kevlar

      2.Rubena Charybdis Tubeless Supra 26×2,0

      Jeste nevim, jestli ten kevlarovej Continental lze použit, jako bezdušovej…

      Díky za rady;)

      0 0
      • frederick  

        jeste jsem zapomněl…

        ted vozim Kenda Karma 2.0 a vůbec mi to nevyhovuje…nedrží to v zatáčce…je to prostě na prd…jinak vážím kolem 90 kg, takže je nějaká z těchto pneumatik pro me dobrá?

        0 0
        • cabbage  

          Tubeless neznám, ale charybdis drží na všem až neskutečně, jen je to taková úzká nudle..

          contíka ovšem neznám

          0 0
          • royal  

            mam charybdu na predku, a na mokrejch kostkach to teda klouze jak namydleny (hlavne do stran).

            Pro me mela jedinou vyhodu – sla dobre nahodit dilenskou pumpou, a to i po sundani jedny strany a doliti mlika.

            Dojedu ji a nandam MK

            0 0
    • Al Stra  
      • rubeny jsou vyrobeny a designovány v česku
      • schwable jsou designovány v německu vyrobeny v číně nebopodobné díře

      volil bych rubenu

      0 0
      • pstasek  

        To je sice fakt, ale z kvality Rubeny moc odvázanej nejsem. Mám Harpii 2.25 Racing a patka prokluzuje na ráfku, byl dost problém ji usadit, musel jsem ji hodně přefoukat, boky „Cut enemy“ jsou na několikrát napojované a spoje jsou dost viditelné.

        Schwalbe jsou sice vyrobený kdesi v asii, ale výstupní kontrola by měla být v německu. Vypadají podstatně lépe vyrobené.

        0 0
        • Peslezedirou  

          Tohle třeba dělal Python od Hutch., je možné, že to bude odlehčenou (tenkou) patkou.

          0 0
    • pižmoň  

      jdi do kombinace RR a NN.Pristi rok se k ni vracim.Rubeny sem mel mesic,drzi perfektne v mokrem lese a na rozmacenych loukach,ale jinak se hned sjedou,po asfaltu nebo sotce nejedou a na asfaltu v zatackach ustreluji (a to jako doost),takze Rubeny bych doporucil jen pro lidi co jezdi fakt hodne v narocnem terenu.Dobry plast je i Kenda Karma

      0 0
      • Kaco  

        myslíte že déle vydrží Scylla nebo R. Ralph? V šířce 2.1 klasické dušové verzi.

        0 0
        • pižmoň  

          to nemohu posoudit Syllu sem nejezdil,ale jestli je aspon podobna smes jako u Charybdise,tak vydrzi dele Ralph…

          0 0
        • cabbage  

          Scylla mi vydržela déle, ale ten ralf byl ještě předchozí generace..

          0 0
    • Dan.45  

      myslím že bych mohl dát někomu trochu radu pro lepší rozmyšlení, jezdil jsem RR/RR – relativně dobrý pláště ale nemůžu říct skvělý-pořád jsem přezouval, jinak jako pláště to byly rychlý, lehký a tichý, slušně držely stopu v tomto ohledu jsem neměl výhrady, ale koupil jsem si teď X-kingy 2.2 předek/zadek a je to zase o třídu výš, jsou ještě rychlejší na tvrdým povrchu, v terénu se mi zdají jistější, pocitově pohodlnější(je tam i podíl 2.1 RR vs. XK 2.2) a s těma defektama je prozatím klid :)

      0 0
      • frederick  

        mas to jako bezdušáka? a nejezdil jsi nekdy Moutain Kinga?

        0 0
        • Dan.45  

          jako bezduš no :), nene u mě doteď bylo co sada(kupuju vždy oba stený) to jinej výrobce :), takže už byl maxxis, ritchey-Z-max, Schwable-RR a teď conti XK

          0 0
      • jIrI___  

        Ty XK 2,2" máš jakou verzi, Race Sport?

        0 0
    • Kublaj  

      a co taková Scylla vs. RR má někdo možnost zhodnotit?

      0 0
      • Sgt.Marek  

        Zdar, měl jsem krátce Scylla RACING PRO 26×2,1 držela vcelku dobře váhově na tom byla dost podobně jako RR, takže akcelerace ok, ale prořízl jsem bok (pravděpodobně ne chyba pláště) takže nyní mám nově NN/RR standartní pláště s notubes tmelem na UST ráfcích ZTR Alpine. Nemáte někdo zkušenost jak pevně to drží (abych nezul plášt někde v šutrech) nebo by jste doporučily UST vereze plášťů Díky :)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.