• Nodar

    Pls poraďte, koukal jsem teď po nějakém novém měřáku (bezdrát) a náhodou jsem přitom zabrousil na stránky s GPSkami. Nevěděl jsem, že se už dělají tak malinké : http://www.garmin.com/…foretrex101/ http://www.garmin.com/…foretrex201/ http://www.garmin.com/…rerunner101/ Máte někdo zkušenosti s těmahle modelama? Ceny jsou cca od 4–6000 Kč, což zvláště u té nejlevnější není tak moc, na to co to nabízí. Pokud jste někdo v téhle problematice kovanej, pls poraďte proč který model nebrat, jaké nevýhody mám očekávat, jak pracné je zadávání tras (přímo nebo přes PC?) případně jestli existují podobně malé a „levné“ modely od jiných výrobců (kterých?). Z manuálů na www jsem moc nezjistil – nikdy jsem v ruce GPS neměl … případně prosím na e-mail

    0 0
    • náčelník  

      Zkušenosti nemám, něco píšou hned v prvním článku tady: http://www.bikeagps.sk/

      0 0
    • Milenius  

      Forerunner je pro bezce jako treninkovy nastroj, moc na navigaci se nehodi, Foretrex 101 i 201 jsou do funkcnosti identicky, akorat 101ka ma dve AAA baterky a 201 lion akumulator a je drazsi, myslim, ze je lepsi 101, protoze si muzes vzit vic baterek a menit je, 101 mam, koupil jsem to i s drzakem na kolo a je to super, tady je to porad drahy, nechal jsem si ho poslat z US a vysel mne na polovinu ;)

      0 0
      • Nodar  

        ta 101 z nich fakt vypadá nejlíp. Ale za polovic, to trochu přeháníš ne ? :-) U nás je k sehnání za 5250,–Kč. Ze kterého shopu jsi to pls v těch státech objednával ? A kolik stála doprava ?

        0 0
        • Milenius  

          Kupoval jsem presne toto: http://cgi.ebay.de/…BayISAPI.dll?… Cena $114,95 + postovny $36,60, coz je asi 3800 vcetne postovnyho (2800 bez postovnyho)

          0 0
          • borda  

            tak jsem koukal na e- bay, da se poritit kolem ty ceny co pises. akorat by me zajimalo jak probiha platba?

            0 0
            • Milenius  

              Ja jsem mel platbu pres PayPal, jde to i kartou, ted ho ale tusim zlevnili i u nas, tak nevim, jestli nebude lepsi ho koupit tady

              0 0
          • borda  

            jo a moc se v tom nevyznám – jak je to prosím s mapama, ty tam jsou, nebo je free stáhneš, nebo (což předpokládám) je to nějaká dost drahá věc

            0 0
            • Milenius  

              Foretrex je nemapovy, tzn. ukazuje ti jen souradnice, jde ale propojit s PC nebo PDA, kde mas mapu, pokud pouzijes soft OziExplorer, tak jde o bitmapovy mapy, tedy napriklad naskenovany, pouzivam vetsinou Shocarti 50tky

              0 0
    • MaPa  

      Pořídil sis nakonec nějakou? Nebo vy ostatní, co vy na to, zejména na sérii Foretrex?

      0 0
      • bishi  

        Foretrex je na kolo ideální, můžeš si navolit funkce jako u cyklocomputeru, ale hlavní jsou funkce pro navigaci. Rozhodující pro jeho použití je program pro její obsluhu a dostatek mapových podkladů.Standart OZI explorer, ev. TTQV.Nepříjemné je u 101 vyjímání ACCu pro nabíjení, asi bych si proto teĎ koupil 201.

        0 0
        • MaPa  

          Je to osobní zkušenost? Jinak baterie je asi otázka používání, každému vyhovuje něco jiného. Já si třeba neumím představit v horách hledat po 15hod zásuvku. Jak je to s příjmem signálu?

          0 0
          • bishi  

            Osobní mám ho dovezený z USA, ale umí i česky, předtím jsem měl taky nemapový GPS Magellan Sportrak o kterém se básnilo, jak je citlivý, ale řekl bych, že signál s garminem se ztrácí ještě méně, a to pouze v opravdu hustém listnatém lese. Lesní cesty bere naprosto bez problému.Počet bodů v routes má taky větší. Já ho vozím na řídítkách.Jinak občas na dohledání budovy ev. ulice v cizím městě na palubce auta.

            0 0
            • MaPa  

              Jestli ho máš, prosím ještě o jednu odpověď: jak je to s jednotkama – jdou nastavit i výškové metry nebo pracuje pouze ve feetech? eTrex to tak měl :-(

              0 0
        • Milenius  

          podle mne je to spis vyhoda, ze ma tuzkovy AAA baterky, protoze kdyz pojedes nekam na tyden, tak si ty baterky vymenis a jedes dal, kdezto u akumulatoru musis najit zasuvku, coz je v lese docela problem, nehlede na to, ze musis cekat nekolik hodin, nez se ti dobijou

          0 0
          • Nodar  

            souhlas, i když …

            • většinu dnů v roce bych také uvítal dobíjení jednoduchým připojením k nabíječce (ideální by byla kolíbka :-))
            • jenže pár dnů v roce (jako letos v Norsku), když se člověk nedorve každý den k zásuvce jsou jediné rozumné řešení tužky.

            Takže výběr napájení rozhodnout podle předpokládané dostupnosti zásuvek na svých cestách :-)

            0 0
            • Milenius  

              jo to je pravda, člověk se u LiIon aku nemusí babrat s vybíjením jako u NiMH, teď to dělám tak, že mám dvě sady a když dojde první dám tam druhou a tu první dobiju a vozím ji s sebou a pořád dokola

              ještě mne napadá, že tu GPSku používám i v autě pro navigaci a pak se ty výměnný hoděj třeba i jen na výkend

              0 0
              • bishi  

                Jaký používáš program na PC, a jak získáváš mapy? Skenuješ?

                0 0
                • Milenius  

                  Pouzivam OziExplorer a OziCE+G7toCE, mapy mam stazeny z netu a/nebo naskenovany shocarti 50tky

                  0 0
    • RS  

      http://www.garmin.com/…cts/edge205/

      má to být spešl na bika, citlivost i pod stromy a v kaňonu, docela se milíbí

      0 0
    • Smazaný účet  

      Su aj lacnejsie: http://www.elektrocoleti.sk/…j-p-394.html (nemam s tym sksenosti) podla popisu to pripojenie na PC nema. Ta cena je v Sk teda to bude okolo 2500 Kc

      0 0
      • Nodar  

        jen podle ceny bych se neřídil. Bez připojení k PC je to na nic a i když to připojení má, je hodně důležité, aby ten model podporoval běžně dostupný sw. Existují sice nějaké univerzální formáty dat, ale před koupí bych si to každopádně pořádně prověřil a rozmyslel.

        0 0
        • kolombo  

          Hlavně si myslím, že pokud přijdeš GPS na chu?, začněš velmi rychle hledat něco vybavenějšího, s mapou a třeba i se silniční navigací.

          0 0
          • Nodar  

            ale tohle není moto forum, ale bike forum .. (žertuji, ale mapové GPSky jsou na kolo fakt už trochu velké, i poměrně malý Legend bych už na kolo nechtěl) Já bych byl s Foretrexem max spokojený, kdyby měl bluetooth (na kolo a PDA s nahranou mapou v batohu) a konektor na externí napájení (to zase do auta). Třeba příští model …

            0 0
            • kolombo  

              Velké ??? No, je pravda, že jsem musel sundat jednu blikačku ze řidítek, ale na eTrex Vista jsem si tam místo velmi rád našel :-)

              1. mám velmi profi zdokumentovanou trasu
              2. celkem dobře si mi hledají „zajímavé body“ v prostoru

              Ale je pravda, že já nejsem honič kilometrů a gramů, ale spíše průzkumník a hledač v krajině … Kolo jsou takové lepší nožičky :-)

              0 0
            • Milenius  

              jo bluetooth mi tam taky chybi, propojovat s PDA kabelem je opruz, premyslel jsem i, ze bych to tam dodelal, ale nepodarilo se mi Garmina rozebrat, je to cely nejaky zality a neni tam ani jeden sroub

              0 0
    • Nodar  

      třeba to někomu pomůže (a vy co to znáte, se nezlobte) :

      • pořád jsem nevěděl, kde sehnat GPS souřadnice libovolného bodu v ČR pro kalibrování oskenovaných map a teď koukám, že je tohle na www.mapy.cz – prozatím v testovacím režimu, ale funkční. Paráda :-)
      0 0
    • bishi  

      Na serveru mapy.crr.cz/tms/is­r/html/isr/in­dex.php?? můžeš taky brát kalibrační body v systému Pulkovo 1942, jsou na spodní liště jako x,y . Podobně myslím na mapách www.centrum.cz.....

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.