• rock

    Nedá mi to, abych to tady znovu nezopakoval: POUŽÍVEJTE PŘÍLBY … bilance několika dní v České Kanadě je mimo ujetých kilometrů také jedna smotka mé kamarádky, ze které se vyklubal prasklý ramenní kloub a prasklá Cratoni Zethos … vraceli jsme se z neodbytným pocitem, že ta holka mohla skončit mnohem hůř …

    0 0
    • Raydowe  

      Hej, vcera som sa akurat pekne nasral, ked sa do mna pustili dvaja „necyklisti“ ze helma ti je nanic, ak sa riadne v rychlosti vyripes, tak je stebou amen. Je jasne ze su pripady, kde prilba nepomoze, ale koko je takych, kde prilba dokaze zahranit aj zivot.

      A tymto dvom to neslo vysvetlit… jaaaaj Co ma vie nahnevat je ludska hlupost.. Som bol tiez macher bez prilby, az som sa par krat rozsekal. A dnes zbieram hooodne pomaly odvahu ked to chcem pustit rychlejsie.

      Asi zacnem aj sexovat v prilbe.:)))

      0 0
      • Milenius  

        Jasne prilba znacky Durex :)

        0 0
      • enjoy  

        ale to mas stejny jako bavit se s nekym proc mas kolo treba za 50000,– kdyz za to muzes mit skutr nebo treba i auto.co s tkaovym clovekem nadelas?:-)

        0 0
        • Raydowe  

          To radsej ani nehovorim, lebo by ma mali za uplneho blbca… a nasim uz vobec nie.:)

          0 0
        • Luka  

          Ja nevim jak vy, ale ja mam na taliri docela casto debatu s rodicema ala „kolo za takovy penize, dyt za to jste mohli mit auto!“ :/ Ale uz se s tim smirujou, pomalu ale prece. I kdyz pro ne je supermarketovej zlutej sjezdak vyhodnejsi nez to co mame doma…

          0 0
          • fousek  

            Maj recht HT na celopero mit nikdy nebude:-)

            0 0
          • Vymi  

            jo jo kdo kolum moc nerozumi spise vubec muze tvrdit ze za takovy penize mohl mit tolik veci… ale pro me je 30 tisicova investice v kole opravdu zaslouzena :-)

            0 0
        • CZiko  

          to zná alespoň 80% lidí z BF… včetně mě…

          0 0
        • ada  

          Tento víkend som takúto debatu viedla s mamulinou a darmo. Veď sa predsa dá kúpi? pekný bicykel v Tescu za 3000,– …

          0 0
          • kamtcho  

            a este k tomu je to full co ma platove nehrdzavejuce brzdy :)

            0 0
            • ada  

              Uhm, to je presne ono a na takýchto namakaných biciklíkoch som cez víkend u nás na Orave videla desiatky detúreniec. Vyvádzali všelijaké technické kúsky po ceste, ktorá je hlavným tranzitom kamiónov do Poľska. Ani jeden jediný nemal prilbu.....minulé leto pod kamiónom skončili čtyria ľudia. Divím sa rodičom. K tomu Tesco biku mali prihodi? tri stovky a kúpi? i prilbu. Ibaže mám pocit, že malí puber?áci by sa s prilbou pred kámošmi „zhodili“.

              0 0
      • Martyss  

        „Asi zacnem aj sexovat v prilbe.:)))“…Pro­miň, ale bariérová ochrana se při sexu aplikuje na jiné části těla:-)

        0 0
        • Raydowe  

          to bylo len na vyvolanie pocitu, aky vo mne zanechali pady bez prilby…:))

          0 0
      • Brouk_Pytlik  

        Po tom, co kamarádovi helma zachránila život (sám sem se pádu aktivně účastnil – jeho helma byla na 2 půlky byl v bezvědomí a pak měl otřeš mozku, týden strávil ve špitále. ), by mi to mohli vymlouvat jak by chtěli. To platí i pro ostatní, nedejte se zvyklat při podobných debatách.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          sám sem se pádu aktivně účastnil No, kdyz kamarad jezdi s takovym zaskodnikem, tak helmu asi potrebuje ;)

          0 0
          • Brouk_Pytlik  

            :-))) to bylo z hecu. On padl první a já přes něj. Byl to špurt na ceduli, která, jak jsem později zjistil, tam vlastně vůbec neni a nikdy nebyla. Většinou průsery pramení z blbosti. Dnes máme z toho srandu a hlavně ponaučení, ale tehdá nic moc.

            0 0
        • fousek  

          Tos mu jako strcil do predniho kola klacek?

          0 0
    • Phoebe  

      Máš pravdu, přilba je nepostradatelná. Já si ji beru, i když jedu třeba jen pro čerstvý rohlíky. Pokud bych ji náhodou zapoměl, tak bych stejně nejel, jelikož se bez ní cítím nějak divně, jako kdyby mi neco chybelo. Navíc mi přilba už jednou zachránila život. Při jednou rychlejším skoku mi praskla řidítka (v servisu mi řekly náhodná vada materiálu). Přilba mi praskla, trochu se mi motala hlava, ale jak obličej, tak hlava – vše v pohodě. Odnesl to celý levý bok a následující den jsem skončil ve špitále na sonu – naražená slezina. Kdybych neměl tu přilbu, nevím jak by to dopadlo, raději na to ani nemyslím.

      PS: Nemusíte mít přilbu za pět tísíc, hlavně když máte na hlavě nějaký škopek, který vás zachrání.

      0 0
      • enjoy  

        ja osobne prilbu nijak nepostradam.. tenhle pripad asi nebude tak jednoduchej.za prvy si zanedbal kontrolu riditek a jejich vcasnou vymenu,takze se to vubec nemuselo stat.a nejakej panacek v servisu si muze rikat co chce,pochybuju ze neco tusi o lomu kovu. ale tim nechci nikoho presvedcovat ze ma jezdit bez helmy:-)

        0 0
        • Jenda  

          Sakra chlape zase mam z tebe dalsi komplex navic. Ne jenom ze jsi neomylnej jezdec kterej nedela chyby, ale ted jak to ctu, mas i primo rentgenovy zrak, takze uz pri prvnim pohledu na kolo odhalis i nejskrytejsi vady materialu. Hele nemohl bych se stavet ze bys mi skouknul i moje kolo – prave premejslim jestli mam preventivne vymenit riditka a sedlovku, tak ze bych pripadne usetril:-)

          0 0
          • enjoy  

            ty jo dekuju:-),nikdy bych o sobe nerekl ze jsem neomylnej jezdec,diky:-). a ze se maj hlavne riditka preventivne menit je pro tebe asi novinka,ale to neni muj problem. predpokladam ze ty uz sis koupil helmu takze zadnou moji konzultaci nepotrebujes,ty tu nehodu urcite prezijes.

            0 0
            • guard  

              mne tiez praskli riaditka, mal som ich 2 dni.

              0 0
              • Mike 21  

                To si je nemohl vyměnit dřív?

                0 0
                • hydrant  

                  některý lidi jsou hrozně nesoudný, si myslej, že koupěj za litr klandry a budou na tom jezdit snad až do důchodu nebo co :-)

                  0 0
                  • Jenda  

                    Na jasne, jsem menil riditka kazdou druhou jizdu, ale ted co mi enjoy poradil, tak budu radsi menit dvakrat behem vyjizdky:-) Hele nemel bych taky v prubehu vyjizdky menit ram – mi praska castejs nez riditka:-))))

                    0 0
                    • hydrant  

                      to bylo na guarda, ale rám se ti vejde na každý rameno jeden, když moh Honza Veselý před padesáti lety jezdit s galuskama přes přes hlavu na jednom i druhým rameně, tak ty můžeš vozit 2 rámy, budeš krásně zarámovanej :-)

                      0 0
                      • Jenda  

                        sem pochopil na koho to bylo:-), spis me bavi jak enjoy zase vyvodil uzasny zavery z minima informaci a to hned dvakrat za sebou:-) Jinak galuska jeste vozit jde, ale kdyz jsem musel jet 25 km s velociraptorem navlecenym jak vozili ty galusky, tak mo dost kousal za krkem:-)))))))

                        0 0
                        • hydrant  

                          sem koukal v sobotu na Jurský park 3 na vašínašítelevizi a dinosaura bych teda nechtěl mít za krkem ani chvíli :-)

                          0 0
                          • Jenda  

                            a ja furt proc me tuhle tak kousal dres a pak jsme si uvedomil ze to byl Jurasicbike:-)

                            0 0
                            • hydrant  

                              se pak doma těžko vysvětluje, že ti cucflek na krku udělal raptor :-)

                              0 0
            • Pinocio  

              By mě nikdy nenapadlo zamýšlet se nad výměnou řídítek. A jak často by se to mělo měnit?

              0 0
              • Jenda  

                Myslim ze tak po 10 – 15 tis km pri beznem nezavodnim XC provozu maximalne ale tak po 4–5 letech. Ja menim tak po 10tis pac jsem tezkej:-) Doporucuju ale prekontrolovat i sedlovku at nedopadnes jako tiatlonista Ritula:-)

                0 0
            • Phoebe  

              Přeci jen, když si koupím kolo (cena 29.000,–), tak hned neměním vše, co by mi mohlo prasknout. To bych mohl, jak psali ostatní, měnit hned celý. Nejlepší asi bude, když budu jezdit zcela bez řidítek, to mi pak určitě neprasknou. A takhle by to mohlo být se vším. Ahoj Enjoy

              0 0
              • enjoy  

                jak je ctena libost.ja jen upozornuju na kontrolu a vymenu riditek.ale proti tvym sklonum k extremnim resenim nic nemam,to je tvoje vec.

                0 0
                • Phoebe  

                  Já takové sklony určitě nemám. Jsem u PC s přítelkyní, která by tě nerada poznala, jelikož si o tobě myslí, že jsi… Samozřejmě nechci být sprostý, ba dokonce hrubý. Na to jsou tu jíní machří, viď Enjoy

                  0 0
        • Pá-dlista1  

          Ta byla dobra! Jeste tu o Snehurce :)

          0 0
      • Raydowe  

        tak tohoto sa vazne bojim, ze mi prasknu riaditka, predstava ze nemam nic v rukach a skoncim pri nejakom skoku na predstavci, ma fakt desi.

        ked som sa kukal na tie moje no-name riaditka, tak som si povedal ze musim kupit nieco znackoveho.:) A uz su tam NSka

        0 0
        • cat  

          Tak to prijed do Vlcnova(takova vesnice…)tam se testujou riditka-prijdou dva 80i kilovi chlapi,kazdej se povesi za jeden konec riditek a kdyz to vydrzi,tak muzes jezdit(moje prosly:-) P.S.ty riditka se pritom hrozne prohybaj:)

          0 0
      • terák  

        No jen tak nějaký škopek nestačí. Jednomu klukovi jsme našli na přilbě nápis „toto je pouze hračka“ (nebo tak nějak). Ta by mu asi spíš uškodila. Nevím, kde k ní přišel.

        0 0
    • crom  

      KDO JEZDI BEZ PRILBY NENI BIKER,protoze biker pouziva hlavu:-)muzu potvrdit,taky jsem jezdil bez helmy,nez me srazil duchodce v favoritu,klasicky vikendovy jezdec:-(trzne rany na hlave a to muzu mluvit o stesti,padil jsem si to z kocpe(urcite vic jak 40)a on my nedal prednost na krizovatce.je jasny ze kdyz v lese pri sjezdu narazis hlavou do stromu,tak to budes tezko rozdejchavat,ale lepsi mit nez ne:-)CHCEte JIT DRIV DO PEKLA NENOSTE HELMU:-))

      0 0
      • enjoy  

        hmm,mezi takovy samosoudce jako ty bych ani patrit nechtel..

        0 0
        • mastihuba  

          to je provokatér co? :)))

          0 0
          • Lister  

            Mě teda ejndžoj přijde poslední dobou spíš k pláči neř k smíchu. Zrovna naposledy se mi povedlo vyjed bez přilby a asi po padesáti metrech jsem si začal říkat že se mi jede nějak divně, připadal jsem si jak nahej. Hned jsem to otočil a vrátil se pro ni domů. Enjoy si může společně s Pepou z depa nasadit na hlavu šátky a pak se tihle dva „dravci“(jak se sám Pepa nazval) můžou pokoušet o brzkou audienci u Sv.Petra.

            Osobně souhlasím z názorem že kdo nevozí přilbu není správný bajker, lidi bez přilby na kole ani nezdravím.

            0 0
            • mastihuba  

              já jen reaguji na to co napsal cron enjovi, nic míň nic víc. Jinak viz. historie …

              0 0
            • dizel  

              ja som nedavno rozflakal uz trosku nakraplu starsiu prilbu, teraz nenosim na hlave nic a tiez ma nikto nezdravi..

              0 0
            • enjoy  

              hele kde se to v tobe bere?? v zivote jsem na hlave satek nemel a s pepou se neznam,nevim proc tu o nem mluvis. me by moc zajimalo podle ceho presne se urcuje spravny biker.ale ani to,co si napsal me nikdy nemuze rozhazet a ze me nepozdravis,no urcite neusnu.. nad tim byses mel zamyslet,jestli tyhle gesta nejsou malinko zbytecny.

              0 0
              • Lister  

                nad tim byses mel zamyslet,jestli tyhle gesta nejsou malinko zbytecny.

                nejsou, pojd to třeba vysvětlit tomu klučinovi, který teď strávil u nás 4 dny na odd když přeletě přes řidítka, kdyby měl přilbu, tak by si mohl užívat prázdin doma. První věc co taky vždy v takovém případě udělám tak je, že hezky vynadám rodičům za to, že to dítě tu přilbu nemělo.

                Ty to vidíš z té opačné strany člověka s pocitem, že se mu nic stát nemůže, já to vidím z té opačné strany, kdy jsou jasně vidět už ty následky.

                0 0
                • enjoy  

                  nevim kde beres,ze si myslim,ze se mi nemuze nic stat. nikdy jsem se tu tak nevyjadroval a nikdy jsem nerikal ze helma je zbytecnost.

                  0 0
                  • Lister  

                    o pár řádků výš:

                    //ja osobne prilbu nijak nepostradam.. //

                    0 0
            • enjoy  

              jsem se podival na tvoji fotku a na tvoje kolo,to jsem nemel delat:-). za prvy,uz si slysel o prilbe u lyzaru?taky zajimava vec.rekl bych ze sjezdovy lyzovani je mnohem nebezbecnejsi nez biking.a ta slusiva cepicka te ochrani asi jako ten satek. za druhy,lidi s takovyma bikama taky nezdravim.ne ze bych mel predsudky,ale oni ani vetsinou nevedi co to delam,kdyz je zdravim.vetsinou si to mirej k prvnimu checkpointu na nejaky zahradce.hlavne mi prosimte netvrd,ze jsi ten pravy,spravny biker,co jenom nema penize.

              0 0
              • Creckx  

                Sjezdové lyžování nebezpečnější než biking? Možná bych tu helmu pochopil u lidí co letěj 120, ale u normální rekreačního jezdce? Co se ti nelíbí na kole na deorku? Něak vůbec nechápu o co ses timhle příspěvkem snažil..většinou se snažim do těhdle diskuzí nepřispívat, ale tohle mi nedalo..

                0 0
                • enjoy  

                  nehodnostim kolo na deorku,hodnotim ho jako celek. at to bude znit jakkoliv namyslene,ja bych na takovym kole dlouhodobe jezdit nechtel a nebavilo by me to.

                  0 0
                  • Creckx  

                    Zní :) Mě se třeba to kolo líbí a věřim tomu, že dotyčný je snim spokojenej. Rozhodně neni správný ho škatulkovat do nižší třídy kvůli kolu.

                    0 0
                    • Lister  

                      Já se kvůli tomu kolu vůbec nenaštval, mě šlo spíš o ten celkový přístup. Vím, že můj bajk není žádná raketa, ale rozhodně se ho zbavovat nebudu. I když se to bude znát pro většinu lidí tady šíleněn, tak mám v plánu pravý opak. Nechám si jenom ten rám a postupně to chci celý přestavět do nových komponentů.

                      0 0
                      • idi  

                        jinak to co planujes jsem udelal u minulyho kola a rozhodne to nedoporucuju,pac jsem celkove utratil nesmyslny penize za kolo,ktery rozhodne nemelo takovou cenu,kup raci cely novy :)

                        0 0
                    • enjoy  

                      ale ja prece neskatulkuju,proc mi to podsouvas??pokud vim tak to zacalo tim,ze lidi na levnych kolech nemaj moc sajn o zdraveni to je cely.nema cenu se v tim co jsem rekl nejak dal zabyvat.

                      0 0
                  • fousek  

                    Covece koukni se na mi kolo, ale pozor aby si se z nej nepozvracel Nevim ale na lyzich sem si uz parkrat ustlal a na kole taky a po drzce na lyzich sem nikdy nemusel do nemocnice a nikdy ze me netekla krev, tak nevim co je nebezpecnejsi?

                    0 0
                    • enjoy  

                      no tak z tvyho kola se udelalo spatne uz kdysi kdyz jsem ho prvne uvidel:-).ja to nemyslim zle,jenom ti proste nebudu lhat. lyze jsou podle me opravdu nebezpecnejsi.

                      0 0
                      • -b-n-x-  

                        lyze jsou nebezpecnejsi? To si uz fakt hodne mimo. Kdyz porovnam pad na lyzich a na kole v 50 km/h rychlosti tak mi jednoznacne nebezpecnejsi pripada bike.

                        0 0
                        • enjoy  

                          nikdy jsem na biku nezazil tolik nebezpecnych situaci jako na lyzich.nejsem Alberto Tomba,ale lyzovat jsem celkem umel.

                          0 0
                          • -b-n-x-  

                            no jo, ale to zalezi jak chapes pojem „nebezpecna situace“. Na biku to vetsinou znamena az kdyz spadnes, coz je teda malokdy pokud jezdis XC. Vetsinu casu travis jizdou do kopce, nebo po rovine. To se o nejakem nebezpeci temer neda mluvit. Z kopce si to taky bezne pres 60 km/h asi nedavas, takze taky relativne bezpecne. Kdezto na lyzich jezdis jen z kopce, pres 60km/h je uplne normalni rychlost a bezne zazivas, ze ses treba jen taktak nekomu na sjezdovce vyhnul. A jeste je tu dalsi dulezity aspekt a to ten, ze se do snehu proste nebojis spadnout. Takze i proto se vice pada. Pokud uz spadnes na kole, temer nikdy nepadas do mekeho jako na lyzich.

                            0 0
                            • Pá-dlista1  

                              To nebylo nejstastnejsi prirovnani. XC je spis beh na lyzich nez sjezdove lyzovani.

                              0 0
                              • -b-n-x-  

                                ja to schvalne takto prirovnal, aby vyniklo to nebezpeci na biku. Nedovedu si predstavit zraneni na bezkach :-). Vidim, ze jsi bystry, ale Enjoy to zase pochopil spatne :-)

                                0 0
                                • Pá-dlista1  

                                  No… dovedu si predstavit nepeknou smrt na bezkach :( Ale to snad i pri volejbalu :) Mam bujnou fantazii a jako srab vozim helmu.

                                  0 0
                        • Jenda  

                          no mozna ze neni – kdyz vidim nektery experty jak si lamou nohy a vypichujou oci hulkama pri padech v temer nulovy rychlosti – ale tady byla debata o helmach:-) takze ta v tom pripade nepomuze:-)

                          0 0
                          • -b-n-x-  

                            :-) Nekdo si vypichl oci hulkama? To de? :-) Chtel bych ale videt ty experty na biku. :-)

                            0 0
                        • wbiker  

                          No, ono je to spíš o tom, že nalyžích máš před sebou 20 metrů širokou sjezdovku, kdyžto na kole, buď úzkou lesní cestu, nebo třeba ještě něco jinýho. A zatímco v létě jsou všechny šutry a nerovnosti připravený, někomu znepříjemnit prázdniny, v zimě to všechno sníh zakryje. Takže těch úrazů hlavy na lyžích asi bude míň, protože při běžným pádu (když nepočítám nárazy do stromu apod) si člověk nemá o co tu hlavu rozbít. Tím nechci nikoho nabádat, aby si nekupoval helmu na lyže!

                          0 0
                          • wraftler  

                            na skaly narazis aj v zime a co sa tyka toho ze sneh vsetko zakryje, co s ladom?:)

                            0 0
                            • wbiker  

                              Přece jen myslím, že těch terenních výčnělků je v létě v terénu víc, než v zimě na urolbované sjezdovce. Ikdyž ledový plotny taky nejsou nejměkčí.:-)

                              0 0
                      • fousek  

                        Abych pravdu rek tak je mi skoro jedno ze me kolo neni hezke, ja na nem ocenuju to, ze kapku funguje a zatim se nezlomil ram a nikdy si nerikam aby tenhle sjezd to kolo vydrzelo, proste nebojim se o kolo, ale o sebe, coz nekteri XC jezdci s kolem na XTR spis koukaj aby si neodrely lak, neudelaly osmu na kole, neulomily prehazovacku atd…

                        0 0
                  • Lance  

                    to sem potreboval, to je veta, z ktere si uz jde udelat konkretnejsi obrazek........

                    0 0
                    • enjoy  

                      hele,pro tebe a dalsi urazence.verim ze kdybysme o tom mohli mluvit jinde a ne tady na foru,tak bych vam dokazal vysvetlit jak jsem to myslel.proste by me nebavilo jezdit na kole bez geometrie a s RSTeckem atd.. proste ne.kdyz jednou zkusis lepsi,tak uz nechces zpatky a nebavilo by te to tolik.zkus rict ze kecam,hm?ale tim nerikam,ze me neda borec na takovym kole uplne na pohodu.ja se stydet nebudu,nevim proc. snazis se ze me udelat nejakyho snoba,ale to plyne jenom z tvyho nepochopeni.

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        za druhy,lidi s takovyma bikama taky nezdravim , to se hluboce omlouvam, protoze jsem tuhle vetu, taky „spatne“ pochopil.

                        0 0
                        • enjoy  

                          tak,uz si se zvednul,predpo­kladam ze az tak hluboky to nebylo..:-). to bylo pro lidi jako ty asi malinko nestastne napsany.proste lidi na levnych kolech obecne malo zdravi.a me to kolikrat uz nebavi zdravit sam.ale treba dneska(zac potvrdi:-)) jsem zdravil kazdeho aniz bych predem vyhodnotil co ma za bike.byl mezi nimi i minimalne jeden RSTckar:-).

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            O zdraveni uz to tu bylo, ale ja bych te samozrejme taky nepozdravil. Jednak kdybych vedel, ze to jsi ty :))) a hlavne, protoze bez helmy bych nepoznal, ze jses biker, ale myslel bych si, ze jedes pro rohliky. To ze mas drahej retez na kole nemusim poznat ani po vyjizdce s tebou, ale ze mas na hlave helmu poznam uz na dalku a muzu te pozdravit.

                            0 0
                            • mastihuba  

                              to nechápu.

                              0 0
                              • Pá-dlista1  

                                enjoy nejdriv zkouma, jaky ma dotycny kolo a pak ho bud pozdravi nebo ne. Ja nejdriv zkoumam jestli to neni enjoy, pak jestli ma helmu a pak ho pozdravim. Moje metoda se mi v praxi zda lepsi… a stejne nekdy pozdravit nestihnu. Nez popadnu dech…

                                0 0
                                • Raydowe  

                                  Bez helmovich „vikendakov“ tiez nezdravim. U nas je ale mat prilbu taky zazrak, ze ked niekoho vidim s prilbou, cumim nanho jak tela a zabudnem pozdravit.:)

                                  Uz sa to nastastie zlepsuje, a prilby je vidiet stale castejsie.

                                  enjoy viem ze ked sa raz vymrdkas jak ta trtka, zmenis nazor.:)

                                  0 0
                                  • ada  

                                    S tými helmami pravda pravdúca. A keď už niekoho s prilbou stretnem, zvačša je to český cykloturista alebo biker. :-)

                                    0 0
                                  • mastihuba  

                                    a jak rozeznám bezhelmovitýho víkenďáka od bezhelmovitýho nevíkenďáka respektive od Enjoye?

                                    0 0
                                • mastihuba  

                                  aha :)

                                  0 0
                                  • Raydowe  

                                    je to v uvodzovkach, tym myslim bicyklistov, ktory si isli vyrazit zas po roku, niekde na bajku. Helma im nic nehovory, ked ich pozdravis dobre ze nepopadaj, a ked okolo nich prefrcis este ti vynadaj za tvoje chovani.

                                    0 0
                                    • mastihuba  

                                      to já bych ti teda taky vynadal :)) a za víkenďáka se nepovažuju, jenom jestli to s pu-dlistou a enjoyem trošku nekomplikujete :)))

                                      0 0
                                      • Raydowe  

                                        to som bol svedkom jedneho paru, tak okolo 45 ky.. a presiel okolo nich cyklista trochu rychlejsie (35–40 kmh) a ten stary chcel asi robit pred starou machra, tak spustil aky to je debil, hlavne ze on isiel kotrmalujuci sa v strede cesty, a takmer vosiel mne do protismeru. Ten cyklista isiel po spravnej ces a neprekrocil maximalku :-) tak za co mu nadaval?

                                        Take nieco som mal nemysli,

                                        Mne sa tiez uz uslo, od ludi co ti zavadzaju na cyklotrase to sedi.

                                        Nechapem ich, chodnik siroky ako cesta, stoho cyklotrasa ma z toho chodniku asi 80 CM, a oni sa budu just prechadzat na tych 80 CM…

                                        0 0
                                        • Pá-dlista1  

                                          Taky jsem si vsiml, ze napriklad prudici plechovkar ma vzdy na sedadle spolujezdce obdivovatelku… i kdyz obcas je ji i docela trapne a o vylevy toho trouby nestoji.

                                          0 0
                  • gumid  

                    Kvalita biku či finanční náročnost jeho pořízení nic nemění na faktu, že až si qěták rozbiješ, určitě bude rozdíl v následcích dle kritéria – s přilbou, bez přilby.
                    Řeči o tom, že ji nepotřebuje jsou buď totální hloupé machrovství ( nepředpokládám u dospělého člověka ) nebo naivní chápání zranitelnosti vlastního těla a nebo.....máš tak plnou šrajtofli, že si ji dáváš na hlavu místo přílby a karty ze zlata a platiny jí dodávají potřebné výztuhy.

                    0 0
              • Lister  

                lidi s takovyma bikama taky nezdravim.ne ze bych mel predsudky,ale oni ani vetsinou nevedi co to delam,kdyz je zdravim.vetsinou si to mirej k prvnimu checkpointu na nejaky zahradce.hlavne mi prosimte netvrd,ze jsi ten pravy,spravny biker,co jenom nema penize.

                … mám to nějak komentovat. Myslím že ne, jen jsem to chtěl vypíchnout a? si každý udělá názor sám.

                K těm lyžím. V tom máš trochu pravdu, ale zase neznáš okolnosti. Pokud jezdím na upravené sjezdovce dlouhýma pomalýma obloukama tak pro mě osobně nebezpečí nehrozí. Už několikrát jsem to položil a nikdy to nemělo takové následky jako když sletíš na kole. Navíc pokud se můžu posoudit tak jsem mnohem lepší lyžař než bajker. A pokud bych si chtěl dát nějaký freeride na lyžích tak pro mě není problém si tu helmu půjčit a rozhodně bych to udělal. Slalom bez ní taky nejezdím.

                0 0
                • blue  

                  nebezpeci hrozi vzdycky… muzes ject velkejma obloukama a pomalu jak chces, ale napere to do tebe ten magor, co to dolu pusti a nezvladne

                  0 0
                  • Lister  

                    jo máš pravdu, myslel jsem menší nebezpečí než ne bajku – teda alepsoň při mé technice jízdy na kole.

                    0 0
                • enjoy  

                  ja jsem zase lepsi biker nez chodec.. ps:uz ses pomalu dostaval do situace kdy se musis jako ja obhajovat ze ji nutne nepotrebujes atd.. jestli sis toho sam vsimnul.

                  0 0
                • Jenda  

                  hele jeste k tomu enjoyovymu kolu – tusim ze nez ho vyrazily z ty techniky a zacal delat v toho bufetare tak to taky nebylo nic moc:-) k ty helme na lyzich – po tom jak husto je na nasich sjezdovkach uz ji dva roky vozim a zase se cejtim tak nejak bezpecneji a to si taky myslim ze jsme lepsi lyzar nez biker:-) – ono po tom co znama po nevinym padu na snb to vzala hlavou do kulu u sjezdovky a byla asi mesic v nemocnici:-(

                  0 0
                  • enjoy  

                    no tak predtim jsem mel visiona 03,docela dobry kolo.ale k cemu to tvoje napadani a urazky.. hmhmhm,to si docela klesnul kamo:-).

                    0 0
                    • blue  

                      rika clovek, kterej tu bezne rozdaval debily, kreteny a ja nevim co to vsechno bylo :-)

                      0 0
                      • enjoy  

                        pravda.ale bud tak hodny a mluv v souvislostech,tak­hle to od tebe neni hezky.. a nebudu te nutit,ale zkus se zamyslet nad tim slovem bezne,myslim,ze to je malinko lez.

                        0 0
                    • Jenda  

                      sem to nemyslel jako urazku, spis sem narazel na to, ze nez jsi se dostal k penezum, tak jsi mel taky seriovku a ted na lidi kteri maj seriovky koukas dost skrz prsty. Navic ne pro kazdyho je kolo hlavni zabava takze je ochoten do nej strkat tolik penez jako ty. Ja kdybych nelyzoval a necestoval (a nestudoval:-) tak taky jezdim na kole za 50, ale priority mam docela jinde (navic ten pocit kdyz na zavodech predjizdim lidi na kolech za 50 a vice ohozenych XTR:-) Nicmene tahle debata je dost o nicem protoze je tu urcita skupina lidi ktera se s tvymi nazory dost rozchazi (a ja me zi ne rozhodne patrim:-) a popravde ted se do toho zapojuju jenom proto ze se nebetycne nudim:-)

                      0 0
                      • enjoy  

                        ja vim ze jsem toho tady napsal hodne,takze si asi vsechno necetl,ale docela jasne jsem rekl,ze se na lidi na levnejsich kolech nedivam skrz prsty.proc bych to asi sakra delal?rekl jsem jenom ze by me to na takovym kole nebavilo.jeste jednou:NEBAVILO BY ME TO(tolik):-).ze si to ostatni vcetne tebe prekrouti k obrazu svemu,to neni muj problem. asi to u tebe bude prave o tom,jak pises o svem slastnem pocitu:-),kdyz predjizdis tatku na XTRku.me kdyby predjel nejaky biker na levnym kole,tak se rozhodne nebudu stydet,to mi ver.ale kdybych v jeho vyrazu videl,jakou ma radost ze si me dal,to bych se asi trosku pousmal.

                        0 0
                        • Jenda  

                          ano tobe se nemuze stat ze by te na zavodech nekdo predjizdel, proc asi?:-) ja nic neprekrucuju – to porad ty se snazis prekroutit to co jsi tu napsal – porad se ted snazis tento vyrok za druhy,lidi s takovyma bikama taky nezdravim.ne ze bych mel predsudky,ale oni ani vetsinou nevedi co to delam,kdyz je zdravim.vetsinou si to mirej k prvnimu checkpointu na nejaky zahradce.hlavne mi prosimte netvrd,ze jsi ten pravy,spravny biker,co jenom nema penize. nahradit vyrokem ze by me to na takovym kole nebavilo :-) preber si to jak chces:-) me je to uplne volny ale jak jsem psal dneska se obzvlast nudim:-) jo k tem mejm pocitum – ono je to vazne docela fajn kdyz si ujasnis ze v kole to neni ale je to jenom v nohach a srovnavam se s lidma myho veku a pred nekterejma tatka smekam jaky jedou kule:-)

                          0 0
                          • enjoy  

                            jeziis to je furt kecu,ufff… tak teda zrovna ja(asi jsem nejaka vyjimka nebo co) dokazu poznat rozdil mnezi levnym a drahym kolem. bavit se takhle rozsahle tady asi neni zrovna stastny a je to videt.

                            0 0
                            • crom  

                              JAAA TO RIKAL,UZ SE PEROU

                              0 0
                            • Creckx  

                              Už u druhýho příspěvku jsem si všimnul, že obracíš pozornost vlákna na něco jinýho. Něco si napsal, všichni si to můžou přečíst a udělat si obrázek sami. A ještě něco, výroky typu „Kolo je levný, já bych na něm nejezdil, chce se mi z něj blít, ale nemyslím to zle.“ jsou dost zvláštní nemyslíš? A citace z jednoho hodně dobrého seriálu: „Tohle je otázka pro vynikající psychiatry“. :)

                              0 0
                              • enjoy  

                                dalsi trouba ktery akorat umi vsechno prevracet jak se mu to hodi.. nezlob se ale nemuzu uz reagovat jinak.takze:„ja bych na nem nejezdi“-rekl jsem dlouhodobe a ze by me to NEBAVILO.za tim si stojim.„chce se mi z nej blit“-CO PROSIM??

                                0 0
                                • Jenda  

                                  vsichni jsme troubove a vsichni jsme Gogo:-)

                                  0 0
                                • Creckx  

                                  A kolik si těch „troubů“ už na tomhle fóru potkal? hm?

                                  0 0
                                  • enjoy  

                                    proc?neumis pocitat? dam ti napovedu.je hodne tech,kteri se neudrzi a delaji mi kazani.. i za cenu prekrucovani toho co jsem rekl.

                                    0 0
                                    • Creckx  

                                      Neumim, jen mi to řekni. Kdo ti dával něaký kázání? To víš, nepamatuju si celou diskuzi :)

                                      0 0
                                      • enjoy  

                                        mas jeste pred maturitou,muzes se to jeste pokusit zachranit. myslim ze uz jsem ti venoval dost casu,nato ze ani nevim co jsi zac.

                                        0 0
                                        • Creckx  

                                          Vyhýbáš se odpovědi, ale asi víš proč a mě to je jasný. Píšeš, že o mě nic nevíš a doufám, že to tak zůstane.

                                          0 0
                                          • enjoy  

                                            ne nevyhybam,pouze nebudu delat to o co me kdejaky analfabet pozada.jak sis mozna vsimnul dneska jsem toho napsal hodne:-) a nemam duvod se zabyvat kazdym(ikdyz to asi delam),navic kdyz tu ma tak 10 prospevku dohromady. mel bys naopak nejdriv poznat ty me,abys pochopil ze helmu nikomu nevyvracim,nikde nerikam ze je to zbytecnost a necitim se jako superman.pro nektery lidi je tezky hledet si svyho.zamysli se nad tim.

                                            0 0
                                            • Creckx  

                                              10 příspěvků sem tam to neříká nic o tom jak dlouho to tu sleduju. Nikdy jsme nenapsal nic o tom, že helmu někomu vnucuješ. Vadily mi jiný věci, ale to už jsem všechno napsal.

                                              0 0
                                              • enjoy  

                                                no,ja jsem taky nenapsal ze helmu nekomu vnucuju:-). vadili ti jiny veci,ktery si akorat spatne pochopil.

                                                0 0
                                                • Creckx  

                                                  Jestli se vůbec daly dobře pochopit.Hm?

                                                  0 0
                                                  • enjoy  

                                                    hele at to napisu jakkoliv tak kdo chce,si v tom svoje najde,ikdyby mel prekrucovat a vytrhavat z kontextu,jestli sis toho vsimnul. tady opravdu nema cenu rozvijet nejakou dlouho debatu..

                                                    0 0
              • wbiker  

                Elita promluvila, my s bikama hluboko pod padesát mlčíme.

                0 0
                • enjoy  

                  no jo,ja jsem elita jak vysita.hotovej priklad.

                  0 0
                  • wbiker  

                    No z toho co píšeš, to tak vyplívá. „Vy na těch levných kolech, tak vás ani zdravit nebudu.“ Mě přijde daleko lepší investovat peníze do přilby, která mi padne a kterou mi nebude zatěžko vozit na hlavě, než do…

                    0 0
                • blue  

                  nevyslovuje se v nekterych jazycich E na zacatku s J? ;-)

                  0 0
              • Lance  

                chapes toho hodne malo co?

                0 0
                • enjoy  

                  zcela urcite.ve srovnani s mnouzstvim veci k pochopeni..

                  0 0
              • idi  

                s tim lyzovanim je to na dlouho,ale v zasade jet to kravina.a soudit lidi podle ceny biku je fakt husty!!!!to si myslim,ze uz nemam s bikerem co delat

                0 0
                • enjoy  

                  kde soudim lidi podle ceny biku,povidej.nebo se chces zaradit mezi hromadu tech,kteri vidi jenom to,co chteji videt?

                  0 0
            • Lister  

              Jen ještě dodám, že po každé při takovýdle diskusích, se mi vždy v hlavě objeví starý osvědčený slogan:

              „Správný muž nevyjíždí bez ochrany“

              • sice to bylo na něco trochu jiného, ale dokonale se to sem hodí :-)

              Ještě tak „Normální je nekouřit“ – taky jeden z mích oblíbených, ale to už je trošku mimo. Tak dnešní pětiminutovku propagandy máme za sebou a zase se můžete zakousnput do Enjoye :-)

              0 0
              • enjoy  

                jestli to tobe a tvym spolurecnikum trva precist 5 minut,tak uz vsechno chapu:-)). jeste bych tak dodal,ze normalni je asi chodit,teda.

                0 0
          • wroum  

            spis vul…

            0 0
            • enjoy  

              no jo,hele asi na tom neco bude.furt slysim nazdar vole,jak to de vole,co novyho vole…

              0 0
              • Pá-dlista1  

                To mas z toho s jakejma lidma se stykas! Z toho jakej zivot vedes!

                0 0
                • enjoy  

                  :-))))))))) to rika clovek ktery zapada do skupiny tech nejslusneji se vyjadrujicich hosiku,kteri by vulgarni vyraz do ust nevzali..:-)))

                  0 0
      • tantobo  

        Nam pred mesicem kamarad na zavodech potkal strom, tak v padesatce pri sjezdu v lese pred nim nekdo upadl, on se mu uhnul a jak si najel na jehlici, tak mu to usmeklo, prolit krovim a hlavou primo do stromu. Jeste za tyden rikal, jak citi na hlave vetraci otvory od prilby, ale prezil vic nez dobre, mel mirny otres mozku a vyron v nekolika organech, ale za tyden uz jde do prace. Bez te prilby by se uz do prace asi nepodival. Takze i pro Ty opravdu zaryte nevozice prileb. POUZIVEJTE PRILBY!!!

        0 0
    • kolombo  

      Taky jsem v utery nakřápnul Cratoni přilbu (raději než hlavu). Kdopak ví, jak je to u nich se slevou na novou?

      0 0
      • hydrant  

        přílba se slevou nebo bez slevy, lepší než hlava, ty se nový neprodávaj ani když si připlatíš

        0 0
    • RomanH  

      Mam z pondeli podobny zazitek – particka 40–50ti letych cykloturistu na krosovych kolech, vsichni bez prileb. Na rovne asfaltove ceste mezi Bludnym a Trojakem jeden z nich spadnul (nevidel jsem primo pad, takze nevim, zda najel na sisku ci dostal infarkt). Byl to hrozny pohled – byl uplne mrtvolne bilej, mel rozbitou hlavu a trepal se jak drahej pes. Ostatni mu pacili jazyk z pusy a nakladali jej do auta. Soude podle te trzne rany na hlave, tak s prilbou by byl v pohode.

      0 0
      • Turbo  

        Tato diskuse je sice zajímavá, ale pokud si ten dotyčný „bez přilby“ nerozbije pořádně hubu tak bude dělat ze sebe machra, kterýmu se bez přilby nic nemůže stát.

        0 0
        • enjoy  

          kde ze sebe kvuli nenoseni prilby delam machra a rikam ze se mi nemuze nic stat?a delej!jinak mlc.

          0 0
          • Turbo  

            To má být výhružka??? Jsem to myslel obecně, ale když jsi to vztáhnul na sebe…

            0 0
            • enjoy  

              jenom jsem chtel abyses choval fer. jo tak:-),obecne:-).ale co bych nevztahnul:-). v tom pripade se ti omlouvam.obecne mysleno samozrejme.

              0 0
              • Creckx  

                Hmm…se mi líbilo jak si to setrvačně hodil na sebe a teď se to snažíš něak uhrát :))

                0 0
                • enjoy  

                  i kdyby to pan turbo myslel obecne,tak si nejsem jisty ze si obecne:-) bikeri bez prilby mysli ze jsou nezranitelni. nevim kam to ted hrajes ty:-)

                  0 0
                  • Creckx  

                    Já to nikam nehraju, jen mě občas něco zajímá :) Já třeba vozim v lese integrálu a vůbec si s ní nepřipadám jako nezranitelný. Vždycky vim, že když to někam hodim tak se zas půl roku nemusim dostat na kolo.

                    0 0
                    • enjoy  

                      dobry,ja to beru.sice nevim proc mi to rikas,ale v tom co si napsal neni s cim nesouhlasit. ale treba si me pletes s nejakym skokanem,ja bych v integrale stejne nejezdil:-)

                      0 0
                      • Creckx  

                        Vím, že jezdíme každej něco jinýho. Jen reaguju na to co si napsal, každej ví, že se mu něco může stát a kdo to nebere je ignorant.

                        0 0
    • gumid  

      Enjoy je správný SAMOSER a překypuje energií ( viz. předchozí dialog – přestavuje své původní obraty jako kostky Lega ), takže i případná zranění se mu určitě lépe hojí díky přebytku vitality a také díky těm jeho „správným“ názorům.Sorry,En­joyi, říkáš si tak o pumelici mezi světla.

      0 0
      • enjoy  

        gumidku ty budes asi docela nasilnicky zamerenej co?:-))

        0 0
        • hydrant  

          Anonymita dává křídla. Kdyby měli všichni v júzrovi napsanej skutečnej věk, tak by se na BF určitě míň machrovalo a taky by v jeho ulicích ubylo popsané násilí :-)

          0 0
          • gumid  

            Anonymita sice svádí k lecčemus, to né že né, ta hýhrůžka byla opravdu myšlena jen obrazně, nemám důvod kohokoliv atakovat jen proto, že nesdílí můj názor. Třeba ten náraz (větev, pád apod.), přijde-li, bude tak malý, že jej přežije ve stavu umožňujícím bikovat a zároveň dostatečný k „rozsvícení“ ve velíně.

            0 0
        • gumid  

          Já a násilník? Néééééé, to nééé, jsem lidumil :-))), tak kam ji chceš.-)))))

          0 0
    • Smazaný účet  

      Jak jsem si četl diskuzi ze začátku, tak jsem si řikal – takové téma, a enjoy se s nikym nepohádá? Nevídáno! Ale nezklamal. :o))) Jen tak dál pánové, flame extra třída!

      0 0
    • libi  

      Helmu urcite vozit, driv sem ji taky nemel, padal sem normalne (nikdy sem se hlavou zeme ani nedotkl), ale radsi sem si ji koupil (preventivne), normalne sem ji vozil a kdyz sem hodil tlamu tak sem byl v pohode a helma nebyla nutna, ale jednou sem tou hlavou riznul o zem a helma rupla. Urcite mi pomohla od navstevy doktoru. A pro ty co odmitaj vozit helmu: Meli by ste myslet i na lidi co jezdej s vama a museli by se o vas postarat kdyby ste si tu lebku rosekali. Jinak helma je kazdyho vec. Ja sem rozhodne PRO

      0 0
    • gumid  

      Raydowe, to jsem jako „starý“ – ve smyslu stařec?jen proto, že ten věk je skoro shodný? Blbost není otázkou věku.

      0 0
      • Raydowe  

        No to vies, my mladata sa na 45 rokov divame inac :-) (joke)

        Tak to myslene nebolo, je mozne ze mal aj viac. Nebol to ciklysta, isiel na nejakej ukrajine, hooodne stara kosela, nohavice ako do kostola, a nejake sandale s hrubou ponozkou.. Neslo ani o ten vek ako o ten vyzor. Pripomynal silno casi minule, preto ten starec.:-).

        Blbost naozaj nezavisi od veku, len u 20 rocneho nevyburenca sa to da ocakavat viac, nez u skuseneho obyvatela planety :-)

        0 0
        • gumid  

          Ok, už hážu svou flanelku do koše a ponožky, až polámu, tak ty vyhodím taky, jen ty kalhoty, ty kalhoty přeperu a nechám do rakve ( mám je od maturity) …:-)) Beru, ono ani věk fakt není lékem na bejkárny, můžu potvrdit, z toho nevyrosteš.

          0 0
    • FAF  

      Prilba chráni najdoležitejšiu súčiastku.

      0 0
      • Raydowe  

        to ne, na to je prece moc velka..:-)

        0 0
        • gumid  

          Myslel i s příslušen­stvím…, jen ty řemínky mě řežou do stehen a ta chůze.., no hrůza.

          0 0
    • wlk  

      Souhlasím, dneska jsem hodil držku tak, že jak sem dopadl, tak jsem udělal takový malý ?uk hlavou do stromu, nezdála se to být velká rána, nicméně jsem chvilku cítil krční páteř-už je to ok,naštěstí, a přilba při detailnějším nakouknutí trocha prasklá…tak sem si řek, že to mohla bejt moje hlava a nebylo mi v tu chvilku moc dobře..Od ted¡je to moje nej kámoška a už si ji budu nasazovat i když pojedu „jen“ k našim atd.. NOSTE PŘILBY, říkal jsem si, že se mi to nemůže stát, ale věřte, i když člověk jede krokem, tak si dokáže nabít hubu dost solidně a zlomená ruka nebo noha sou vyléčitelný, s rozbitou hlavou je to horší. Tolik můj dnešní zážitek-nicméně jsem se krásně zajezdil takovou stoupací 50-ku a je mi moooc fajn a du na špicu na pivo podělit se s kamarádama.

      0 0
      • pos3k  

        trochu praskla :-) preju hodne stesti pri vyberu nove :-)

        0 0
        • wlk  

          Novou kupovat nebudu,je jen načnutá nad uchem zevniř, rozhodně se nerozpadá, tak považuju za zbytečný kupovat novou.

          0 0
          • pos3k  

            no ja TE VAROVAL :-)

            nazor B-f na pouziti nacate helmy je nekde v historii, vetsina by ji uz na hlavu a jizdu zaroven nepouzila :-) …mozna se ozve nekdo dalsi, ja Ti sahat do svedomi sahat nebudu, treba mas za to ze helma ma vydrzet vic :-)

            0 0
          • kámen úrazu1  

            Tak to můžeš rovnou vozit jen šátek a budeš na tom podobně.

            0 0
          • MARIN  

            Ta nacnuta prilba uz zdaleka nema takovou pevnost a schopnost pochytat dalsi ranu. Taky jsem kdysi hodil tlamu a to ze mam prilbu prasklou zjistil asi az po mesici ale hned jsem uplatnil vymenny program u MET (slevu na novou jsem dostal 40%)

            0 0
          • náčelník  

            Tím, že přilba praskne, pohltí energii nárazu. Pokud je přilba už prasklá, energii nárazu nepohltí, jen ji přenese dál, t.j. na hlavu a potom praskne právě ta. Je nutné si toto uvědomit a nemyslet si, že přilba slouží jen proti odřeninám. Zahoď ji a kup si novou!

            0 0
            • wlk  

              ok, vím, že bych měl, ale je na tom fakt na h…no, že jsem ji měl teprv párkrát, to mě fakt štve, ale jak tak poslouchám, tak raději půjdu do nové, ona je fakt jen trošičku…no já vím, už mlčím.

              0 0
              • pos3k  

                :-) to rad ctu nevim co mas ted za znacku ale existuje sikovna zalezitost, nekteri vyrobci Ti daji na dalsi prilbu dost velkou slevu (nejake podminky to ma (tusim nejaky report+prdla prilba)…zkusenosti maji jini lide a radi se podeli :-)

                0 0
                • wlk  

                  Koupil sem Bell aquila za asi 1500, je na pohodu, hlavně mi sedla, nevypadám v ní jak nafouklej ufon, jak v některejch a líbí se mi tvarově.Tak poraď s kterýma sou dobrý zkušenosti a kteří ti výrobci to jsou. Jo a cenová hladina je pro mě 1500–2000 max.

                  0 0
                  • pos3k  

                    zadej do googlu vymenny program přileb a vyber znacku co je libo :-) v dnesni dobe jej maji snad vsichni :-) penize ti bohate staci na slusnou novou :-)

                    0 0
                    • wlk  

                      Tak to je paráda, u bellu to funguje taky, tak si pěkně vyřídím, to je docela příjemný, že člověk nebude muset zacálovat zas celou přilbu..aspoň zbyde něco na vyladění bajku :-))) apropo, nechceš se mi kouknout na můj bajk ve fotogalerii, už jsem ho upgradnul docela hafo, ale nechce se mi to přidávat jako nová fotka, tak každej názor mě potěší :-)

                      0 0
                  • pos3k  

                    a jestli budes sikovnej tak zjistis, ze Firma Bell poskytuje v případě poškození helmy a koupi nové, slevu ve výši 40% z maloobchodní ceny helmy původní. (zajdi tam kdes ji koupil a kup treba stejny model, kdyz nechces menit :-) zdar bajk

                    0 0
      • Bobo  

        Jsi z Řečkovic, když chodíš Na špici?

        0 0
    • Dumbo  

      joj… ti budem rozpravat.. pred vcerom som v jednom zjazde ktory som uz zisiel x krat naplno bez padu… no a nesiel som ani moc rychlo… zmotali sa mi nohy na pedaloch… smikalo mi to na mojich lacnych platformach… :) no a bez tych noh som vletel do vymiteho zlabu prehodilo ma a siel som ksichtom priamo medzy sutre velke ako past… narazil som si len zapestie a stehno… na MX integrale len skrabance a vetraci otvor na gambe plný blata :).. kebyze integralu nemam… tak dnes mam v sanke titan… :)… na tele som mal korytnačku… ta obdrzala tiez len skrabance… nato ze som siel hrudou medzi kamene ma nebolelo ziadne rebro… :) okoloiduci hubary mi utekali na pomoc… som ostal lezal na chrbte jak chrobak :) no to netušili že v tomto sporte celkom štandardná situacia hihihihih :)

      0 0
    • grizzly  

      Ja uz jsem svoji prvni prilbu taky cracknul, kdyz mi zachranila zivot. bylo to si predstavte na vyjizdce v Milicovskem lese. Ja bych bez helmy nejel ani pul kilaku na pivo.

      Lidi bez helmy teda taky nezdravim.

      Cili zaverem POUZIVEJTE PRILBU.

      0 0
    • grizzly  

      a kdo umite anglicky tady je myslim dost jasne napsano, proc…

      http://www.bhsi.org/guide.htm

      0 0
    • pegal  

      Ja si udelal radost a koupil si tuhle http://www.cykloexpert.cz/dt/?…

      0 0
      • mike!1  

        pěkná. asi přehodnotím svůj skálopevný názor, že si koupim giro animas:-)

        0 0
        • grizzly  

          doporucuji si ji nejdriv vyzkouset v kamennym obchode.

          MET 5th element, jsem si zkousel a kdyz jsem si na ni seshora zatlacil, tak jsem citil bodovej tlak.

          Takze jsem radsi nakonec koupil Bellku (XC Sweep).

          0 0
          • pegal  

            Tak to jsi musel mit na hlave asi bouli, pac ja tam nic necitim apropo proc si na helmu tlacil zezhora? Nebo tam vozis nakup .. :)

            Jinak je perfektni .. je lehoucka, perfektne sedi, da se nastavit nejen horizontalne, ale i vertikalne a ksilt ma 10 poloh nastaveni ..

            0 0
            • grizzly  

              Bez tlaceni ze shora mi taky sedela taky dobre.

              Presne na tom miste, na ktery jsem dopad, kdyz jsem cracknul svoji prvni halmu me to pri zatlaceni bolelo vic nez jsem cekal. tu bouli tam ale mozna mam.

              Takze plati – nejdriv vyzkouset pak koupit.

              0 0
      • Meesha  

        jj, ja sem ji mel taky uz objednanou, ale nemeli cervenou :-(

        0 0
      • fireman01  

        Dobrá volba taky už jí asi 3 měsíce vozím a je super :) přitulka ma anaxagore 2 a taky si nestěžuje.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.