• Summit

    Jaký je přesný rozdíl mezi FFD tlumením a TPC tlumením? V čem přesně je TPC lepší?

    0 0
    • Pekáček  

      To by zajímalo i mě. Tedy já myslím, že TPC znamená zamykání. Pokukuju po Splice na zimáka a tam bych šetřil, tedy pořídil FFD. Pokud už sem budete někdo psát, dost by mě zajímaly dlouhodobější zkušenosti se Splice, jako je vakl, tlumení a tak. Díky.

      0 0
    • Tomcat  

      TPC (Twin Piston Chamber) Damping

      Featured on Sherman, Nixon, Skareb, Black, Splice, and Axel models.

      TPC (Twin Piston Chamber) Damping now comes with standard lockout, Remote Lockout (RLO) or in compression adjustment versions (depending on application). TPC uses twin independent damping pistons: one optimized for rebound, the other for compression/loc­kout. Additionally, we use a low pressure, high volume system to eliminate cavitation (which leads to compression spikes and stiffening) and heat-related problems. Quick Range TPC allows minimum to maximum damping adjustment in a half-turn of the knob, and our compression lock out switch eliminates unwanted bobbing during climbing and smooth terrain use.


      Fluid Flow Damping (FFD)

      Featured on Skareb, Splice, and Axel models.

      Fluid Flow Damping (FFD) is a TPC-derived hydraulic damping system featuring compression and rebound damping pistons. We use a low pressure, high volume system to eliminate cavitation (which leads to compression spikes and stiffening) and heat-related problems. Many of the models utilizing FFD have externally adjustable rebound.

      0 0
      • milan1  
        • Odstraneno na pozadavek usera –
        0 0
        • enjoy  

          asi je nekdy lepsi nezpochybnitelny vysvetleni a pro jistotu radsi v anglictine aby to nemohl zkusit skoro nikdo:-)

          0 0
          • Tomcat  

            Je to ze stránek výrobce, takže informaxní šum 0,00… Otázka byl rozdíl systému, a né jaké máte pocity když jedete na TCP nebo FFD :-/

            0 0
            • milan1  
              • Odstraneno na pozadavek usera –
              0 0
              • Pá-dlista1  

                Jezis ty ses kecal. Jen namatkou http://www.progresscycle.cz/firma.asp?…

                0 0
                • milan1  
                  • Odstraneno na pozadavek usera –
                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    No jako jsem v ceskem jazyce laik, ale ani na potreti jsem to nepochopil. Ten odkaz byl na „neexistuji“ vidlice s TPC mazane vazelinou… dal jsem to uz ani nezkoumal, ale predpokladam, ze se prispevek nese ve stejnem duchu do konce.

                    0 0
              • Tomcat  

                lock out? Dy? TPC je primárně bezněj

                0 0
                • milan1  
                  • Odstraneno na pozadavek usera –
                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Takze, kdyz tu nekdo pise, lzi, nesmysly a nepravdy, tak jako prispevatel se mam vyjadrit jen k puvodni otazce a tyhle lzi nechat lezet… dobre, jasne. Nejde o to jestli jsi to napsal nebo nenapsal, ale o to, ze mu rozkazujes co ma a co nema psat.

                    0 0
              • TinkTink  

                No zrovna ja to poznam :o)…sorry :)

                No a treba Axel se dodava i s TPC a nema mazani olejem :)…ale takovych vidlic je vic…

                Jinak si myslim, ze to TomCat udelal dobre…ale to jenom na zaver :).

                0 0
                • milan1  
                  • Odstraneno na pozadavek usera –
                  0 0
                  • TinkTink  

                    Ja nic nenaznacuji…ja jenom rikam, ze se mi jevi jeho odpoved jako idealni, zvlast kdyz se tu tentyz problem nedavno resil…

                    Hmm…jinak jeste by treba i me zajimal rozdil ve stavbe ruznych TPC Lock-Outu, protoze to, ze tam ma nekdo TPC Lock-Out jeste neznamena, ze je jisty jak bude vypadat, protoze jich je nekolik typu…hehe…je to lego :)

                    0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Na to naznacovani tu mame jine odborniky, vid :)

                    0 0
        • Pá-dlista1  

          Asi lepsi nez rady typu „v TPC je takovy to tentononc a je tam dvakrat v nazloutle kapaline a pri horno dolnim pohybu do stran se to zmekcuje“ a „FFD bude asi o trochu jednodusi bez cudliku na krouceni tentononcu, ktery zpusobuje zelvovitejsi krok jihozapadnim smerem, kdyz prejedu unifikovanou cihlu“ ;)

          0 0
    • Pekáček  

      Teď z jiného soudku: Letos jsem viděl zablokovaného Scareba, šel jen do půlky zdvihu a pak ostrý doraz, pak Blacka co mu nechodilo tlumení odskoku, teď o víkendu Scareba co mu rovněž nechodilo tlumení odskoku a Axela co mu asi vytekl olej, protože nešel zamknout ani seřídit odskok. A ještě jeden Axel bez tlumení odskoku. To je slušná řádka poruch na to kolik vidlí jsem od této značky viděl a zkoušel. Je to veliká náhoda a nebo se Indiání tak často kazí?

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Nebudu se opakovat, akorat pridam… to jses rad, ze nakonec mas co mas, vid :) A premyslej, da se rict, ze jsi na tom vydelal :-D

        0 0
        • Pekáček  

          Hrome fakt že jo… Hele tak je to u Indiána normální? Lehce mě to zaskočilo, protože nejvíc porouchaných jsem jich viděl tento víkend.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            To je normalni, ze se jich nejvic poroucha v letnich mesicich :-D No ja jsem si usudek o znacce udelal celkem rychle, ale je taky fakt, ze je i nekolik kousku co mam moznost sledovat a ty zatim drzi… zatim, ale je pravda, ze nedostavaji takovy kour, jak by si zaslouzily.

            0 0
            • milan1  
              • Odstraneno na pozadavek usera –
              0 0
              • Pá-dlista1  

                Co to zase placas? Vzdyt se tu bavime o Manitou. To je ta znacka co pouziva TPC a FFD, aby ti dosli souvislosti. Zase vkladas nekomu do ust co nikdy nerekl…, ze se tomu jeste divim. A moje reakce byla na prispevek, ktery byl oznacen ze se „odklani od tematu“ a navic to s tematem threadu stale souvisi.

                0 0
                • milan1  
                  • Odstraneno na pozadavek usera –
                  0 0
                  • vlk  

                    to s tím olejem je fakt pravda? Sem chtěl black od manitou taky zkusit, ale používám oleje denicol.tak abych neměl problém.Dík.

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      A co pouziva Manitou?

                      0 0
                      • vlk  

                        No to právě nevím, asi nějaký svůj.Tak mě zajímá s kterými oleji je to ok.Sehnat totiž v Olomouci originální tlumičový olej od Manitou je téměř nemožné, a je to dost drahé.Proto by se mi hodilo, kdyby např milan nebo někdo jiný definoval s kterými oleji je problém a s kterými ne.

                        0 0
                        • milan1  
                          • Odstraneno na pozadavek usera –
                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            Zase milane je tu rada tech, kteri nedokazi najit ani stranky vyrobce na nichz je odpoved na 90% jejich otazek.

                            0 0
                            • milan1  
                              • Odstraneno na pozadavek usera –
                              0 0
                              • cabbage  

                                LOL, sam bych fakt neprisel na to ze ma vidle pruzit...... a kdybych nahodou chtel vidli popsat(nebo na ni nedejboze jezdit), tak musim pouzit jine terminy nez vyrobci a redaktori= vymyslet si nove, vlastni. nebo sem te zase nepochopil?:-)

                                0 0
                  • Pekáček  

                    Ne všechny měly Lock out. Mám podezření na únik oleje, z jedné jmenovaných co přestala „chodit“ tento víkend (Axel s LO) lezl u stíráků ven olej v nemalé míře. Byla rok stará a olej nikdo neměnil.

                    0 0
                    • milan1  
                      • Odstraneno na pozadavek usera –
                      0 0
                      • Pekáček  

                        Hm, nějak se ti Indiání nepovedli… Lidi o tom kolikrát ani netuší, nepoznají že jim to netlumí. A co je podle tebe, Milane, příčina výše zmíněného zablokování Scareba? Chodil jen do půlky zdvihu a pak bylo slyšet jako by šel kov na kov.

                        0 0
                        • milan1  
                          • Odstraneno na pozadavek usera –
                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            Jeste, jeste, jeste nejake rozkazy muj pane.

                            0 0
                          • Pekáček  

                            Nic nepřebírám, to jsem napsal protože mě to napadlo. Už jsem psal že se to netýká jen typů s LO. Momentálně moje vile funguje a jsem rád že to tak je a doufám že to tak i zůstane. Mít při mém „štěstí“ třebas Scareba :o) (vtip). Jo, chápu že je hodně bikerů co nedaj na Manitou dopustit, obecně platí že každá liška chválí svůj ocas a ta co ho nemá, tvrdí že nejlepší je ho nemít (pevná vidle :o)). Ale to už odbíhám od tématu. Kdybych kupoval Splice na zimáka, byl by to typ bez LO. Ale zůstanu u XC-Pro-E 02 s 80ti mm zdvihu, protože mi praskl planže?ák a nechávám si stavět Careera, takže na vidli nezbydou penízky.

                            0 0
                            • Pá-dlista1  

                              To je uplne rozdilny svet. Ja bych klidne jezdil na hardtailu, kde je vidlice desetkrat drazsi nez ram, ale nikdy naopak.

                              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.