Jak trénujete týden před maratone?

29 nepřečtených
  • Sinuhet

    Jezdit nebo nejezdit vůbec? Nebo to jen lechtat?

    0 0
    • Daf  

      Vim ze za dva dny se dokazu uplne zregenerovat, takze posledni tezkej trenink dam ve stredu. Ve ctvrtek neco kratsiho lehciho. Patek vynechavam. Vetsinou nevadi kdyz vynecham i ctvrtek. Kdybych vynechal tyden bylo by to spatne.

      0 0
      • Sinuhet  

        Většinou vynechám středu a čtvrtek v pátek jen lehce pojezdím, aby se mi uvolnily nohy a tělo začalo počítat s tím, že se něco bude dít.

        0 0
        • Daf  

          Jdes na to obracene :) Nevim jak to presne popsat. Rika ti neco pojem superkompenzace? Jestli ne tak nevadi. Na tom je zalozenej celej treninkovej mechanismus. Znamena to ze po vycerpani energetickejch zasob dokaze organismus pri nasledne regeneraci tyto zasoby doplnit a dokonce kratkodobe navysit. To znamena ze trenink pred zavodem je dulezitej a jeste ho spravne nacasovat abys nebyl moc unavenej a ani moc odpocinutej jinak prijdes o tu energetickou rezervu. No snad zas tak moc nekecam. Myslim si ze na to nejdes dobre…

          0 0
          • Gorgov  

            Je to přeně tak jak říkáš… stejná zkušenost

            0 0
          • zirecek  

            Takze jak teda? Ja osobne ctvrtek vynechavam, patek lehce odpoledne/k veceru, sobota zavod.

            0 0
            • Daf  

              Nejsem zadnej odbornik, ale posledni intenzivni trenink by mel prijit tak, aby se telo stacilo plne zregenerovat. To je dost individualni a zalezi na trenovanosti. Trenovanemu staci den, tem mene nemusi stacit ani 3 dny. Jinak nejaky kratky lehky kompenzacni vyjizdky se nedaj brat primo jako trenink, ale spis soucast regenerace. Tim se nic pokazit neda ani den pred zavodem.

              0 0
              • hydrant  

                já jsem málo trénovanej a něco, co se dá považovat za trénink, dám úterý + středa, pak orážím čtvrtek + pátek, v sobotu závod.

                0 0
    • Lance  

      Aha takze jedes na bednu, ja jel letos jeden maraton a to byla zaroven prvni a posledni vyjizdka v roce. Tudiz muzu uzavrit letosni sezonu: najel jsem 60 km

      0 0
      • Daf  

        Ja myslel ze jeste jedes Tour de France :)))

        0 0
        • Lance  

          promin,zapomnel jsem tam napsat na MTB:) jinak jo,letos naposled a s Sheryl porad chodim

          0 0
          • R.1  

            Takze letos naposled se Sheryl chodis? To je dobre.

            0 0
    • grafik  

      OFF TOPIC: dalsi, dneska je fakt vedro … to si to po sobe sakra nemuzete precist /aspon nazev topicu/ ;)

      0 0
    • piskot  

      ja vždycky týden před závodem kvalitně, důkladně a několikafázově odpočívám, takže jsem pak při maratonu hezky odpočatý a jede se mi dobře :)

      0 0
      • Matts.  

        Možem potvrdi?, táto príprava sa mi najlepšie osvedčila.

        0 0
    • HonzaV  

      Tyden pred maratonem (t.j.nad 80km) provadim rizeny odpocinek a na biku se prepravuju jen ke zdroji Prazdroje, kde provadim teoretickou pripravu.

      0 0
    • teebee  

      Metodou pokusu a omylu jsem došel ke schématu: Středa naplno,čtvrtek lehká silnice, pátek přesun na závod a gauč, případně jenom gauč. :-)

      0 0
    • vt  

      Mne pomaha hlavne dostatek spanku a poslednich cca 5 dni uz nic nedelat … ale ted uz to moc nedodrzuju :-(

      0 0
    • pegal  

      Tak to ja tule den pred zavodem zasel na zabavku, ze se tam jen podivam kdo tam je… No vydrzel jsem tam do 4 do rana o tisic korun lehci a nadopovanej x promilema… vstaval jsem v 7 hodin a muzu Ti rict ze ten zavod nebyl nic moc. Byla kosa jako sfine a ja se potil jako bejk… :)

      Zaver: Tudy cesta nevede :)

      0 0
    • luke777  

      streda trenink ctvrtek lehce patek klid ladovat se cokoladama:) odpocivat, jo a zadnej sex pred zavodem odzkouseno!!!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.