Oprava defektu na zadnom kolese ?

51 nepřečtených
  • hero79

    Cafte,

    uz som mal defekt na prednom kolese a f pohode som to opravil, ale ako ***** mam dat dole zadne koleso, ked je tam prehadzovacka ? Mohol by mi niekto poslat detailnejsi popis a aj obrazky co a ako, ak by sa dalo ? P.S.: som uplny lamer (zaciatocnik :)).

    Di,k.

    0 0
    • zac  

      no duse maji u ventilku takovej rychloupinak normalne rozpojis a pak zase secvaknes dohromady!

      0 0
    • fousac  

      zarad nejmensi pastorek a hura do toho… chce to trochu nasili, ale jde to..

      0 0
      • Lance  

        dela si prdel, zaregistrovany dnes

        0 0
        • fousac  

          05.11.2004 si byl taky „dnes registrovany“..

          0 0
          • Mamut  

            Ale asi nemal take idiotske otazky, aj ked nepamatam sa, takze pridahat nemozem.

            0 0
            • fousac  

              jen chci poukazat na skutecnost, ze davat do souvislosti datum registrace a „delani si ******“ mi prijde dost nelogicky…

              0 0
        • JFB  

          vypada to jako pakarna, ale vzpominam si, jaxem byl kdysi prekvapeny, ze V brzda jde rozpojit:-) a tudiz nemusim rvat kolo ven nasilim…

          0 0
    • Lance  

      ty mas prehazku na zadnim kole?To reklamuj,to mas blbe

      0 0
      • hero79  

        No, to asi nie, ale klasicky, uvolnik rychloupinak a proste vytiahnut koleso ?

        0 0
        • Daf  

          Hod kolo na riditka, vyhakni brzdu, povol rychloupinak, prislapni si sedlo, a zaber za kolo a je to :) Jeste je dobry druhou rukou zatahnout za prehazku aby se tam nepletla.

          0 0
        • BiSon  

          ono to jde i jinak?

          0 0
          • keksik  

            mohol by to este vytahovat so zavretym upinakom… ale to by potreboval pouzit viac sily :)

            0 0
            • fousac  

              zalepit defekt jde i bez vyndani zadniho kola.. urcite v pripade, kdy clovek nema rychloupinak, kupodivu ani potrebny klic na matky a do civilizace daleko… od ty doby 15 klic vozim.. uz nejedna zoufala slecna, vencici se na levnem kole (bez QR) byla velmi, velmi vdecna.. ;o)

              0 0
              • Palo TT  

                Prezrad, co si robil slecnam s tym klucom ;), ked boli take vdacne?

                0 0
                • hydrant  

                  taky v tom mám zmatek, slečna se šla vyvenčit, ale neměla rychloupínák, zato však měla defekt, fousáč defekt neměl, ale měl klíč :-) tom jsem jelen, co s tím klíčem dělali :-)

                  0 0
                • fousac  

                  aaaaale tak ruzne.. ale muzu ti prozradit, ze je jeste lespi mit klice dva: jeden c.15 plochej stranovej a druhej od nejakyho volnyho bytu.. ;o))

                  0 0
          • pelt  

            Jasne, ze to jde jinak – kdyz si to kolo poradne prohlednes, tak staci preriznout takove ctyri tenke trubicky a pak muzes to kolo bez problemu vyndat… trosku problem je, kdyz ho chces dat zpet, ale holt kazda metoda ma nejakou tu nevyhodu:)))))):))­)))):))))):))))))

            0 0
        • Lance  

          Povol rychloupinak a vytahni ho,kolo je stale v zadni vidli,vyhakni brzdu a prerad vzadu a vpredu na nejmensi pastorek (to udelej na zacatku,uz se mi to nechce mazat a prepisovat)jo a retez poves na ten hacek na vidli (nevim jak se mu rika:)) levou rukou chytni a zvedni kolo za sedlo a pravou stlac zadni kolo dolu a mirnym vytocenim ho vyndas, pak si ho opri o neco a opatrne poloz kolo bez zadniho kola na bok,kde neni prehazka,je dobre treba na travu nebo na predem pripravenou deku ci papir at si to neodres. Promin jestli jsem byl v prvnich odpovedich a reakcich nevrly. Preju co nejmin defektu na zadnim kole

          0 0
      • cabbage  

        neznas saint?:)

        0 0
    • igor  

      ty uz si sa toho dnes vela dozvedel, ze?

      0 0
    • djano  

      Pre obcanov, ktori nevedia dat dole zadne koleso, mame instituciu nazyvanu cykloservis.

      0 0
      • pelt  

        Představ si, že u nás jsme tak zaostalí, že třeba ve většině lesů žádné nemáme – stydím se za předpotopní zem, v níž žiju:)))).

        0 0
        • djano  

          Pokial byvas v lese, skus toto : najdi najblizsi potok a chod po prude. Raz narazis na hustejsie osidlenie. Tam sa opytas na servis bicyklov. V servise oboznam personal so svojou zufalou situaciou. Ak sa zlutuju, ukazu ti, ako sa vybera zadne koleso z ramu. Ak nie, pokracuj dalej, alebo situaciu opakuj s inym potokom. :-)

          0 0
          • pelt  

            No… hlavne kdyz jsem onehda potreboval vyndat zadni kolo, tak jsem netusil, ze je to komplikovane, tak jsem ho vyndal:))). A s tim lesem – ty to obcas nevezmes mene frekventovanymi oblastmi, resp. nikdy jsi nemel defekt nekde dal od servisu?

            0 0
            • djano  

              Mal, ale ja do servisu obvykle nechodim (iba ak potrebujem nieco prefrezovat, lebo nemam frezky). Ale ak by som sa dostal do situacie, ze mam defekt na zadnom kolese a neviem co s tym, opytam sa na to tam, kde som bicykel kupil alebo v najblizsom servise, lebo ak mam defekt v lese 20 km od domu a nie je tam signal aby som mohol zavolat odvoz, musim tlacit. A nie pisat do B-F, ako sa vybera ZK. Chlapec si robi srandu a kolko ludi mu to zozerie. Ved koleso vie z bicykla vybrat snad kazdy desatrocny chalan.

              0 0
              • pelt  

                No… pri dostatecne davce nesikovnosti… obcas clovek dela nejakou koninu tak dokonale, ze nezvladne totalne jednoduchou vec:))).

                0 0
                • mantiska  

                  Kluci, asi je to otazka postoja. Ked som dostala defekt ja, tiez sa mi to nedarilo odtial vysklbnut.. ale skor preto, ze som sa bala prehadzovacke sposobit nasilie :)

                  0 0
    • Eila  

      delat smutny oci na prvniho projizdejiciho cyklistu:-) 100% zabira:-)

      0 0
      • Lance  

        skoda,ze jsi je neudelala na me, prisla by jsi o 100% iluzi:))

        0 0
        • Pá-dlista1  

          No u ni to zabira jen na heterosexualy.

          0 0
          • Lance  

            aha, ale to jsem nemoh vedet to tam nenapsala:)

            0 0
          • -b-n-x-  

            takze, jestli to chapu spravne, zabira to jen na 96% ? Zakladatel tohoto threadu je ale v nevyhode. U nej to plati jen 4%. Stale vsak lepsi nez nic.

            0 0
            • pelt  

              Ale – u dotycneho by to melo fungovat na 4 procenta cyklistu a 96 procent cyklistek:))).

              0 0
    • pendergast  

      Teraz budem za ****** pre zmenu (alebo skôr o5) ja.

      Zadné koleso som dostal dolu, defekt opravil (pardon odstránil) a po nahodení zadného kolesa naspäť sa mi menované bez viditeľného alebo počuteľného šúchania točí ťažšie než predtým a ani preraďovanie pastorkov už nie je plynulé. Drhnutie kotúča o doštičky som vylúčil, podozrenie mám na inak utiahnutý rýchloupínák. Je dajaká finta, ako zistiť správne utiahnutie rýchloupínáku, prípadne mám podozrievať iné súčiastky.

      PS: ¼udský faktor som už tiež vylúčil. Počas opravy som síce zostarol, ale určite nie až tak výrazne.

      0 0
      • Lance  

        presto,ze si vyloucil lidsky faktor,tak zkus povolit tu packu co mas na prave strane riditek

        0 0
        • pendergast  

          ¼udský faktor sa vracia do hry. Som ochotný pripustiť, že na pravej strane riaditok mám páčku, ale čo si mám predstviť pod slovom povolit?

          A prečo by som tam mal niečo povoľovať, keď som tam nič nezaťahoval/ne­upevňoval/neza­kazoval?

          0 0
      • WD 401  

        asi sis víc utáhl náboj

        0 0
      • JakeF  

        Vlezli ti tam mravenci a brání pohybu. Musíš je otočit, aby to kolo roztáčeli :).

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.