• Vladimír

    chci koupit delsi predstavec. Poradite co je dobre a co ne? zas tomu tolik nerozumim a nepripadne mne to tak moc funkcne dulezite jako napr. stredove slozeni. Ma cenu kupovat neco drazsiho nebo staci obyc. Zatim mam hardware a na kole najedu od kvetna do zari asi 4 tis.km. Diky za radu.

    0 0
    • jaski  

      zalezi na delce a stoupani predstavce.delsia vyssy je lepsi pro sjezd a z kopce a na silnici bych si vsadil na neco co moc nestoupa ale zase je toblbyna zada.chce to zkouset.

      0 0
    • RomanH  

      Jak nemam rad Pells, tak jejich predstavec XR8 ma asi nejlepsi pomer cena/vaha.

      0 0
    • Vladimír  

      jeste k memu problemu, mam sedlo uchycene co nejvice vepredu, to znamena, ze sedlo je co nejvice vzadu. Potreboval bych jej posunout o 2 cm dopredu, to znamena delsi predstavec o 2 cm. Dnes mam 110, potom bych mel 130. Merim 180 cm, neni to moc velky extrem ten predstavec?

      0 0
      • Daf  

        Rek bych ze ani ne. Ale jeste nez nejakej koupis tak vyzkousej jak se ti bude jezdit s tim posunutym sedlem.

        0 0
      • MadMax  

        Není, taky jsem přešel ze 120 na 130 představec, a k plné spokojenosti, hlavně ve výjezdech..

        0 0
      • Paja  

        To sedlo mas vzadu, protoze ti pripadalo, ze mas kratky posed? Pokud je optimalni nastaveni o ty 2cm dopredu, 130mm predstavce bych se nebal, sam mam 125mm.

        0 0
        • Vladimír  

          ano, zdal se mne kratky posez. Ale kdyz dam sedlo o 2 cm dopredu, potom svislice z kolene neprochazi osou slapatka ale je kousek vpredu, coz take neni dobre

          0 0
          • MartinXC  

            Ajajajaj, čeká tě spousta bezesných nocí, a spousta krabic plných sedlovek a představců a sedel a klik různých délek, možná i pár rámů, než se dobereš optimálního výsledku :-)

            0 0
          • Paja  

            Ja to mam zhruba tak, aby ta svislice prochazela osou pedalu resp. kloubem palce, ale jako vsechno je to individualni. Nastavil bych sedlo tak, jak ti vyhovuje a potom pomoci predstavce steloval delku.

            0 0
      • universal  

        myslim, ze to bude OK, donedavna jsem mel predstavec tez 130 a jde o zvyk, pravda je sice takova, ze kdyz jsem si pak vzal kolo s predstavcem 90mm tak jsem na tom neumel jezdit, takze na mem novem kole mam jsem ho okamzite vymenil a mam ted 120 coz je rozumny kompromis, více o spravnem posezu na kole je zde : universal.vmos­te.cz v sekci MTB/posez ahoj

        0 0
    •  

      hele odvozujete nekdo delku predstavce od toho pravidla kdy by se pri spravne delce meli kryt riditka s nabojem predniho kolo, tedy v ose oci-riditka-naba ,??

      0 0
      • Daf  

        Uz jsem o tom slysel, ale podle me je to blbost.

        0 0
        • hydrant  

          to se snad dřív uvádělo k silničním kolům, ale podle mě je to indivindy, nikdy jsem se tím neřídil a nebudu ani teď, když se pořád nemůžu usadit na novém biku :-) Zlatá silnice, tam to mám vychytaný, padne mi jak ulitá, u bika mě čeká asi plná skříň představců :-(

          0 0
      • JFB  

        predstavcem dolazujes posed, takze je divny ridit se nejakou takovou pouckou, ne?

        0 0
    • Vladimír  

      mam vysku 180 cm a ram 21 palcu, mate nekdo neco podobneho? pokud jo, jakou mate vzdalenost mezi spickou sedla a predstavcem?

      0 0
    • Vladimír  

      napsal jsem to blbe, ne mezi spickou sedla a predstavcem, ale mezi stredem riditek. Ja mam 570 a pripadnu si, ze jsem moc blizko riditek. Nejezdim s rohy, mozna by to vyresilo problem.

      0 0
      • kovar  

        ale dy? jo,těch 555mm je mezi špičkou sedla a středem středu řidítek upnutých v představci. Sedlo je ale trochu delší, než obvyklá krosařská sedla a vlaštovky mám mírně nahnuté dopředu. Na rohy už kašlu, naučil jsem se bez nich velmi dobře žít, velmi dobře.

        0 0
        • MartinXC  

          … a jednou se vrátíš zpět na HT :-)

          0 0
          • kovar  

            v terénu ne ne ne, leda až se zase podělá tlumič nebo něco jiného na fullu:-) Ale na HT toho najedu taky dost, a teď s tou změnou vidle na HT 100mm->120mm je to zas o něco příjemnější svezení

            0 0
            • MartinXC  

              Zvláštní – co jsem začal jezdit víc na silničce, tak mi měkkých 100mm na HT připadá jako technicky zrádné a mám tendenci je zamykat nebo dofukovat a přitvrdit…ale po pár km si zase zvyknu. 120mm na HT si neumím ani představit.

              0 0
        • Pá-dlista1  

          By me zajimalo jak tohle merite :)

          0 0
          • kovar  

            takovým svinovacím plechovo plastovým zařízením, lidově se mu říká metr i když měří obvykle dva metry.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              To musi byt dobre placena prace mezi špičkou sedla a středem středu řidítek upnutých v představci takova trochu statistika… presne pocty s nepresnymi cisly :)

              0 0
            • kovar  

              vlastně se ptáš jak, tak to je horší, asi by bylo vhodné k metru dostávat v obchodě i manuál

              0 0
              • Vladimír  

                jsem z vasich odpovedi trochu mimo, ale to nevadi

                0 0
                • MartinXC  

                  Odpovědi řady lidí zde na fóru je nutno vnímat s historicky významným časovým odstupem. :-)

                  0 0
                  • rock  

                    … a stejně Ti to bude houby platný. Zatímco první den (dva, tři) mi připadalo fórum naprosto smysluplné, teď po 3/4 roku si připadám out of mísa častěji, než by se mi líbilo …

                    0 0
                    • Volf  

                      To nemůžeš tak brát. Je to tady ,,stejně postižená ,, skupina lidí se stejným koníčkem a tudíž i se stejnými problémy. Kolo obecně musí generovat víceméně stejné problémy pořád dokola a vše se opakuje. Pokud se tady objevuješ delší dobu musí se ti logicky zdát víc a víc dotazů stejnejch nebo dokola. Osobně si myslím, že tot fórum je dost dobrý a kupu věcí jsem se tady dozvěděl. No a jestli jsem někdy někomu pomohl a o to líp. S kým by jsi si jinak chtěl pokecat o kolech a věcech kolem nich.

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        S manzelkou? ;)

                        0 0
                        • Volf  

                          No některý věci je lepší s manželkou nedělat.

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            Chodit za zenskejma?

                            0 0
                            • rock  

                              Jasně, aby mi ji nepřebrala …

                              0 0
                            • Volf  

                              Paul Newmann jednou na otázku nevěry odpověděl. Proč bych si měl na ulici dávat hamburger když mám doma řízek. No a já si myslím to samý.

                              0 0
                              • Volf  

                                No u Američana to nebyl asi řízek, ale stejk.

                                0 0
                              • RomanH  

                                A Werich zase rikal :

                                //Ona je tam a ma ji tam, kdezto tahle je tady a ma ji zde //

                                Ne ze bych se tim ridil, ale kdyz uz jsme u tech citaci, nemohl jsem si pomoct :o)

                                0 0
                                • Volf  

                                  Já ještě jeden přidám:

                                  Když do pekla, tak na pořádným koni.

                                  Moje babička, budiž ji země lehká.

                                  0 0
                                  • kungpao  

                                    Kto druhému jamu kope, sám do nej padá… :-))))

                                    0 0
                                  • m.k.2  

                                    Je potřeba si uvědomit, že „tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne“.

                                    0 0
      • Gung-Ho  

        Já mám 640mm, ale mám rovný řidítka a měřim 188cm

        0 0
    • Vymi  

      zkus neco od UNA… :-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.