• LP

    Potrebuju poradit nejaky plaste pro moji bikerku. Mely by byt pohodlny do lehkeho terenu a pekne svistit po asfaltu…aby se proste moc nenadrela. Koukal jsem na Ritchey Speedmaxy. Mohli byste mi poradit nejakou alternativu, pripadne kde ji sezenu a cenove treba do 700 za plast.dik moc

    0 0
    • fousac  

      Schwalbe Racing Ralph

      0 0
    • Daf  

      Pro tve pozadavky je uplne idealni Hutchinson Python. V dratu ho snad do 700 sezenes. Po silnici svisti paradne a v lehkem terenu za sucha nema chybu.

      0 0
      • Orbis  

        souhlasim ja na nem jezdim skoro jako na univerzálu, na silnici jede (sice trochu rychlejc na silnici ubejvá…), jezdim na nem závody a zadim tuk tuk jeste eni jeden defekt (duse Sxhwable XXligt)

        Ale RR si taky lidi dost chvali, ale me prijde lepsi Python:o)))

        0 0
    • BB  

      asi bych zustal u tech speedmaxu, pro zenskou to nema chybu a za sucha se s tim da projet lecjakym terenem

      0 0
    • Koala MC  

      Ritchey Speedmaxe Alpha 1,9" jezdím na předním kole..cca 10tis km bezproblémů.Ale je pravda že je to pláš? do LEHKÉHO terénu,a i tam má problémy..nedrží dobře stopu..což je u předního pláště dost podstatný nedostatek.Projet se s ním dá ale skoro všechno za předpokladu snížení rychlosti o 1/3 proti plášti co člověka „podrží“.Nepřed­pokládám ale že tvá přítelkyně bude jezdit takovým stylem aby ji to vadilo.

      0 0
    • MARIN  

      Continental Twister a DoubleFighter

      0 0
      • wbiker  

        Taky souhlas s tím Twisterem. Jsou docela levný a lehký i v drátěné verzi.A s pohodlím si myslím, že to nebude taky špatný, pro ženskou se nemusí tak foukat.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Ja foukam plaste podle vahy a terenu.. nikoliv podle pohlavi :)

          0 0
          • wbiker  

            Ze statistického hlediska vyplývá, že průměrná česká žena je o 13,5685 kg lehčí než průměrný český muž. :-))) To je asi blbost, ale většinou je ženská lehčí než chlap.:-)

            0 0
            • black.horse  

              lehká ženská na bajku, vau:-D teda statisticky myšleno O:-)

              0 0
              • wbiker  

                Co se hmotnosti týče, lehčí asi jsou. Jinak bych řekl, že, statisticky řečeno, „by se s úspěchem dalo pochybovat“ o tom, že vůbec kdy nějaká lehčí děva seděla na kole.:-) Ikdyž by to mohl být zdařilý pokus, jak přilákat část „turistiky“ z okolí Dubí a E55 do našich hor.:-)))

                0 0
          • vlad@  

            Taky to delam,nafouknu na max. po ceste a pak ufouknu v terenu,ale jinak podle vahy ,at to neni moc tvrde v jizde.

            0 0
    • Beeda  

      kup ji trekove kolo :-) B.

      0 0
    • Lister  

      Speedmaxy jsou dobrý, hooodně rychlý, ale spíš pro chrta z hodně dobrou technikou, který si s něma dokáže v terénu poradit, a navíc pohodlný rozhodně nejsou. Chce to něco víc univerzálnějšího, co ji podrží i v terénu. Dávám další hlas pro Racing Ralphy. V drátu je seženeš do 4 stovek. V kevlaru se dají sehnat za 760Kč, ale je po nich velká poptávka tak nevím jestli uspěješ.

      0 0
      • Lister  

        Jěšte jen že ty speedmaxy vůbec nedrží ne vlhké silnici. Párkrát jsem to s nima položil a fakt to bolelo.

        0 0
        • ada  

          Speedmaxy mám, alfu i omegu, a na silnici a šotoline odvalujú dobre. Ale v horšom teréne a vlhku nič moc. Tie pády, ked nepodržia, naozaj dos? bolia. :-) Kolega si nevie vynachváli? Z-maxy.

          0 0
          • pos3k  

            speedmaxy a mokro: auuuu, ted jezdim Z-maxy :-)

            0 0
            • fousac  

              mam pocit, ze lidove se rika „z deste pod okap“ …

              0 0
              • pos3k  

                aano, jakmile je mokro tak jedu jak posra*ej :-) Se speedmaxema jsem drhnul mokrej asfalt 2×, se Z-maxem jsem hodil tlamu na namesti republiky na mokrejch kolejich v 30 stupnovem vedru, letel jsem pekne u refyze,auu…jo ritchey a mokrej asfalt

                0 0
      • Mamut  

        Ha, mam to potvrdene (aj ked som si to nikdy netrufal mysliet) – som chrt. Jazdil som na Speedmaxe po snehu a drzal postacujuco dobre. Bol to sice ciastocne uslapany sneh a nie prave zaveje, ale rozhodne to nebol suchy pevny teren.

        Podla mojich skusenosti Speedmaxy maju podstatne lepsie zaberove, naklonove schopnosti a valivy odpor nez vyzera podla pohladu na dezen. Jedine pri brzdeni je rozdiel citelny.

        0 0
        • Lister  

          Hele o sněhu nebyla řeč. Já jsem s nima jezdil po sjezdovkách v 30 cm sněho a pohoda, ale je pravda, že jen z kopce :-). Dlohou u mě v tomhle terénu nebyly překonané až teď je trumfly RR asi díky svojí šírce :-)

          0 0
    • RomanH  

      No mne treba Speedmaxy na kole vydrzely cca 300km a pak leteli do kontejneru, protoze krome silnice nedrzely na nicem. Zalezi, co ta Tvoje jezdi – pokud se nikam nehoni a jezdi i teren, tak si myslim, ze spise oceni plast, ktery ji podrzi a ma dobry tlumici vlastnosti. Taky by mel i pomerne lehky, ale nemusi to byt zase papir, aby se nemusela moc trapit s defekty. Zkus kombinace python vzadu a mosquito (bulldog) na predku. Ty Racing Raplhy 2.25 vypadaji papirove taky dobre, ale osobne jsem je nezkousel (ale kdyz je zde vsichni tak chvali).

      0 0
    • Belial  

      Speedmaxy jsem nikdy nejezdil. Ale jak tady někdo píše, že vydrži cca. 10tis. km – asi budou stát za prd a bude to pláš? spíš na asfalt než terén. Tolik mně naposledy vydržela Rubena asi před šesti lety, která byla v terénu naprosto nepoužitelná.

      0 0
      •  

        Maxxis Ignitor za 390 Kč v drátu by nemusela být špatná volba.Dle mě je to slušnej univerzál, kterej se dobře odvaluje a v terénu dobře drží.Ahoj

        0 0
    • orca  

      Spíše napiš kolik za rok najezdí, mám doma taky „bikerku“ a z vlastní zkušenosti- když prší nejezdí a po dešti také ne , divokej sjezd také ne , když je v lese moc mokro také ne , takže bych být tebou nelámal bych si hlavu s pláštěma, vyhodíš za to hafo peněz a efekt minimální…Dle mého hlavně úzké aby to svištělo po asfaltu a po lesní pěšině…A pokud se za rok osvědčí kup něco lepčího…

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Zas aby to moc nedrncalo a neodradilo ji to.

        0 0
      • fousac  

        nemas neco spolecnyho s Selmirou?? ty staci i velociraptory a jeste je (zcela nelogicky) chvali.. ;)))

        0 0
        • orca  

          nemám jen mám doma bikerku :-)) a nerad bych se dostal do stavu kdy její vybavení pro pohodlnou jízdu mnohonásobně převýšilo náklady na mojí pohodlnou jízdu zvláště pokud najedu mnohonásobně více než ona…Ale pokud dotyčného netrápí finance tak a? koupí cokoliv… dle mého na každém kole se musí šlapat … což mnohé ženy těžce nesou toto zjštění…

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Tak to jeste nemas doma bikerku, ale jen slecnu co si obcas vyjede na kole. Bikerku mam doma ja a uz jsem v tom stavu jak popisujes :)

            0 0
            • orca  

              ale četl a vím…:-) a tiše závidím…

              0 0
            • fousac  

              ale ty nenajedes mnohonasobne vic nez Sirenna, nemylim-li se.. ;))))

              0 0
              • Pá-dlista1  

                No nasobky to asi nejsou :) A pro jistotu nevozime computery, aby jsme nesoutezili jeste v tomhle. Ono zalezi na rocnim obdobi, pracovni vytizenosti atd. Btw.: Nechces computer… 22 funkci (1.zapnuto, 2.vypnuto, 3.cerna barva, … atd.:) za nejakou rozumnou cenu ti muzu privezt. Jen s tim predanim to bude jak s Blackyho prevodnikama… nemam cas :(

                0 0
                • fousac  

                  :D ani ne.. no ale zadarmo bych si pro nej nekdy i zajel.. ;)

                  0 0
          • fousac  

            nevim co jezdis ty a co ona, ale dat 800,– za dratovy ralfy mi neprijde jako nejak strasna investice.. a ma sqely plaste a nejspis i na par let vystarano..

            0 0
            • orca  

              Možná mi tolik nešlo o cenu jako hledat v tom vědu…a tak soudím podle toho jakej byl vznešen dotaz…dotyčnej bude mít z 95% nejspíše to co já doma…a na výkendových 30km je opravdu jedno na co si sedneš…to mi nikdo nevymluví…

              0 0
              • Lister  

                Hele já dám tak 3×30 za týden, páč jinak jesm furt v práci a mám RR v kevlaru. Není to o tom kolik najezdíš, ale o tom jestli si to chceš opravdu užít.

                0 0
                • orca  

                  Pokud finance jsou to poslední tak asi nemá smysl se ptát, nemyslíš ? Pokud se pláště nepovedou koupí se nové atak dále dokud nebude spokojenost…Ale o tom asi příspěvek nebyl, a ani nemá smysl se o tom handrkovat … Je mnoho pláš?ů které by dané „bikerce“ vyhovovali…

                  0 0
                  • Lister  

                    Dopředu no flame jen debatujem :-)

                    Pokud finance jsou to poslední tak asi nemá smysl se ptát, nemyslíš ?

                    Dal jsem za ně víc než 1/4 svého platu, takže o finance jde taky, ale prostě jsem chtěl hodně dobré pláště, tak jsem se plácl přes kapsu.

                    //Je mnoho pláš?ů které by dané „bikerce“ vyhovovali…; //

                    Máš pravdu, ale stejně by ji nejvíc seděli RR 2,1 v drátu za nějakých 360/kus :-)

                    0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Jenze i tim zkousenim ztracis cas a toho si vazi i lide co jsou za vodou… proto ma vzdycky smysl se ptat… co ty me, co ja tobe :)

                    0 0
                    • Lister  

                      …a pak dostaneš pár trefných odpovědí od Pá-dlisty a příště tam radši nacháš ty staré věci, než bys si riskoval novou otázku :-)

                      0 0
                    • orca  

                      Jenže za tu dobu co to tady čtu jsem zjistil že každej lobuje pro to své vyzkoušené a potom si vyber :-( každej dá svůj zaručenej tip a celkem je to 10 tipů jak se potom rozhodnout – a teď raď…A jen tak na okraj myslíš že dotyčná pozná rozdíl v těch pláštích ??
                      Dle mého by bylo zajímavé udělat test do jaké míry určité komponenty lze rozpoznat a ohodnotit pokud nebudou mít „samolepku“ a vizuálně by byli stejné a rozdíl by byl je ve „střevech“…

                      0 0
        • SELMIRA  

          hééééj, Fousatej, neber jméno Velociraptoří a Šelmířino nadarmo. Yó?! Jsem si taky kdys koupila pláštíčky za 1200,–CZK/ks, ach, jak byly supersvištivý, ale co na tom. Strašně rychle byly pryč a vubec… myslim, takový já nepotřebuju nemaj pro mně význam, prostě vovovo pláštích to néni. Teda je, ale u mně je jedno, jestli lítám na těch nebo na tamtěch. Někdy si řikám, sakryš, chtělo by to něco víc lítacího, ale paxi řeknu, že škoda peněz. :o)) Takže TAK!

          0 0
          • Daník  

            A nedá se to vztáhnout taky na kolo…když tak koukám na tu Moratku za bratru…dost

            0 0
            • fousac  

              jenze to ji neznas.. moratka je machrbajk na chlubeni a stoji doma ve vytrine, do lesa bere takovou jednu udesne modrou meridu.. ;)))

              0 0
    • bazi.marko  

      jednoznacne Hutchinson Python a uvidis jak si to bude svistet:-)

      0 0
      • fousac  

        no vidis, to je fakt.. do terenu nejsou, na mokro uz vubec ne.. to vlastne odpovidaj zadani.. ;)))

        no flame.. :o)

        0 0
    • -b-n-x-  

      pro zacatek by mohla jezdit na nejakych podhustenych 3". Potom ji to vymenis za normalni 2" nebo tak neco a uvidis jaxe zlepsi :-)

      0 0
      • zaki  

        Teď jsem ji přezul Speedmaxy, měla tam Kendy Cobry, přemýšlel jsem o Explorerech anebo RR – moje oblíbené gumy, ale nemá to smysl. Zbytečně vysoký, hrubý vzorek, vyšší valivý odpor. Myslím, že pro její pohodové ježdění – většina asfalt nebo lesní cesty budou Speedmaxy nejlepší volba.Také jsem je dříve vozil vzadu, hlavně kvůli pohodlí jsem se ale teď dopracoval k RR 2,25 + sedlo WTB.Myslím že v něděli bude spokojená…

        0 0
    • K2  

      Hlasuju pro Ritchey Z-Max 2.1 díky kulatému profilu se dobře odvaluje i po asfaltě a je pohodlný a v terénu podrží – což holka se slabší technikou ocení (osobně bych se na speedmaxech bál. Pokud ale budete jezdit po asfaltě a štěrkových sestách, zak je to celkem jedno. Ještě nějaké polodrapáky začala dělat Rubena jako novinku

      0 0
    • jecnak  

      Co tohle? :-) http://www.bajk.cz/…100_0508.jpg

      0 0
    • vili  

      wtb nanoraptor…do 700 mas 2

      0 0
      • Lister  

        uzký, úzký, děsně uzoučký. I když píšou 2,0, reálně mají pod 1,8 a jsou děsně nepohodlný.

        0 0
        • Paja  

          V realu ma maloktery plast uvadene rozmery nanoraptor 1,85 pres vzorek, 1.8 pres kord, vyska cca 45mm a racing ralph podle mtbtires.com 2.1 – 2.0/2.0/48 2.25– 2.13/2.05/48 zajimavy je, ze RR 2,25 neni vyssi, ikdyz bych si to podle prispevku o diametralne odlisnem pohodli 2.25 od 2.1 myslel – co na to uzivatele?-) Ja mam ted prave toho nanoraptora pohodlny mi docela pripada, ale zatim jsem nevozil toho RR:o)

          0 0
    • SELMIRA  

      zásadní otázka přece je, jakou má přítulčin bicykl BARVU. A pak by se vidělo. :o))) Například první pláště, který jsem si koupila byly jistý Rubeny, páč modře ladily k mýmu milýmu bikouškovi. No a nádohou na sněhu na ně nedám dopustit dodnes. A už ho vozim asi 4 roky!

      0 0
    • McBlacky  
      1. spídmaxy jsou úplně nahovno, v základní verzi maj 700gr!!!, nejsou pohodlný, a navíc nedržej, osobně jsem na nich hodil solidní držky, když jsem byl ještě tak blbej že jsem na nich jezdil krále o podobný.
      2. lidem co nejezdí moc je super dát balon, aby měli pohodlnější bike tj od 2.1 výše.
      3. pro holku něco lehčího (podle financí) ale určitě do 600gr

      já bych ji koupil RR, pro svoji je taky letos plánuju, protože si koupila authora a tam jsou taky ty debilní spídy

      0 0
      • Pekáček  

        RR 2,25" v drátu mám a jel jsem na nich Šelu, maximální spokojenost, připadají mi pohodlnější jak Pythony.

        0 0
      • Pá-dlista1  

        Jenze ty bys je urcite koupil v dratu a to uz nejsou do te tve 600 gramove hranice :-D

        0 0
    • mawerick  

      Já bych zkusil Schwalbe BLACK SHARK SX. Já je vozím taky a pohodička:o) Měl jsem i SPeedmaxy a ty jsou podlě mě dost naho.no… Zvláš? pokud je morko…

      0 0
    • Jirikus  

      Já bych volil Maxxis Wormdrive. V kevlaru jsem je kupoval do 500. Jsou lehké, na silnici jedou moc dobře, na suchu v terénu mě ještě nezklamaly a když bude mokro a bahno, tak stejně nikam na kole nepojede.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.