• scret

    Potreboval bych poradit. Bracha ma tuhle vidli, totalne se.. na udrzbu a jenom jezdi, ted jsem se na tom projel a zjistil, ze vidle chodi tak na pulku zdvihu (cca max. 40mm) a dal me to nepusti. Nevite nahodou nekdo co s tim je? Na konci me to zarazi jakoby uz bych byl na dne, ale to je blbost, ma tam jeste bejt min. 35mm zdvihu. Podle me by to mohlo byt napenenym olejem uvnitr patrony TPC Sport. Co s tim? Poradte, plýz.

    0 0
    • Daf  

      No me se neco podobneho kdysi stalo s vidlici Kangaroo. Pricinou bylo nahromadeni vazeliny uvnitr vidlice.

      0 0
    • náčelník  

      Pokud se nepletu, Spyder R je elastomerová vidlice se vzduchovým tlumením. TPC Sport měla až Magnum R.

      0 0
    • MARIN  

      Tenhle model je snad z roku 98nebo99? Tak jestli porad jenom jezdi urcite bude potreba rozebrat vycistit namazat a vymenit olej

      0 0
      • náčelník  

        Olej v ní nebude. Jen dodám – futra i elastomery namazat lithiovou vazelínou.

        0 0
        • MARIN  

          Manitou Spyder R 99 uz mela TPC = olej ale jistotu budu mit az se doma mrknu do starych casaku :)

          0 0
          • náčelník  

            Asi máš pravdu, na mtbr.com se u modelu 99 opravdu zmiňují o TPC Sport. Jen pro zajímavost – model Spyder R (elastomer + vzduchové tlumení) používal na závodech i John Tomac.

            0 0
            • scret  

              Je to pruzina/elastomer a tlumeni obstarava TPC Sport (1 pist)!!! Akurat potrebuju vedet jak na tu vidli, abych nekde neco neurval apod. Jak hlavne vyndat vnitr. kluzaky. Zespoda neni zadnej sroub, a tusim, nekdo mi jednou rikal, ze je potreba dlouhy imbus, ale nevim, jaky cislo.

              0 0
              • Kohout  

                Mého Spydera (starší model bez oleje, viz. níže) jsem rozebral pomocí velmi dlouhého imbusu č.6. U mé vidle jsou šrouby plastové, tak bacha. Málem jsem je ukroutil. K.

                0 0
        • Lišák  

          Nežere, náhodou, lithium elastomery? Si myslím, že se vždycky říkalo-na elastomery vazelinou BEZ lithia.

          0 0
          • náčelník  

            Záleží na výrobci – Manitou se maže lithiovou vazelinou, naopak Rock Shox ne, protože by se mohla rozpustit povrchová úprava vnitřních nohou.

            0 0
    • Kohout  

      Jakej ročník máš? Já mám spydera ročník tuším 97 a stalo se mi něco podobnýho. Příčinou byla špína uvnitř, která spolu s vazelínou udělala dokonalé lepidlo. Předchozí majitel vidle to totiž moc nečistil. V mé vidli žádná patrona není, jen pružiny, elestomery a dost děsné plastové rozpěrky mezi nima. K.

      0 0
      • scret  

        Tohle je budto 98 nebo 99. Nevim. Jo a ted jsem vysrouboval krytky a vykouknul na me z pravy nohy pruzina a 3elastomery a z levy 1 pist a dole olej.

        0 0
        • náčelník  

          Jenom jeden píst ? TPC Sport je neseřizovatelná verze TPC, má dva písty – jede shora, druhý zdola. Není to přece jen to vzduchové tlumení ?

          0 0
        • MARIN  

          druhej pist bude utopeny v oleji v noze

          0 0
          • scret  

            Jo jasne nejspis tam dole jeste je, ale k tomu se nedostanu bez toho dlouhyho imbusu.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.