• RUMcajs

    http://www.cube-bikes.cz/index.php?…

    Helpnete mi s vyberem, je to jednocep, nebo ctyrcep?

    Dik

    0 0
    • kovar  

      čtyřčep

      0 0
      • Pekáček  

        No já fulla nemám a hned tak mít nebudu, ale popravdě, je to až o tolik lepší mít čtyřčep? Co složitost konstrukce (velké množství kluzných ložisek)? Jednočep má jedno velký. Favoritem u mě byl Duratec Sendic.

        0 0
        • BB  

          vecna diskuse se vraci

          0 0
        • kovar  

          Domnívám se, že vhodně designované čtyřčepy a vhodně přepákované jednočepy mohou být tužší a zadní kolo tak neplave, jako u nepřepákovaného klasického jednočepu. Z toho důvodu, že kolo je podepřeno ze dvou stran a dvou bodů, kdežto jednočep pouze z jednoho bodu.

          0 0
          • Pekáček  

            Ale když je celá zadní stavba uložená na robustním ložisku, mělo by být i toto řešení dostatečně tuhé, ne? Tedy konkrétně Sendic nebo RB Speedster vypadá docela životaschopně.

            0 0
            • vlk  

              já teda tomu až tak nerozumím, ale co vím, če u čtyřčepu neblokuje brždění pružení, a že některé typy se starají o nepohupování se při šlapání, zatímco u jednočepu to musí být řešeno „inteligentními“ tlumiči-a to ne vždy funguje jak má.

              0 0
              • kovar  

                s tím blokováním jednočepu při brždění, to jsou jen pověry.

                0 0
                • hanz  

                  a to nepohupování taky…a full se houpat má, to jsou mi nápady…nehoupající full, nežehlící vidle…co přijde dál?…nešlapací kli­ky?

                  0 0
                • wroum  

                  to teda nevim, u obou mych neprepakovanych jednocepu dochazi pri brzdeni zadni brzdou k citelnemu omezeni funkce. ne ze by mi to nejak extra vadilo, ale deje se to. brzda se „pretlacuje“ s pruzenim.

                  0 0
                • K2  

                  Já mám spíš dojem, že je to naopak – že se každý systém při brždění chová hůř, méně aktivně a to i čtyřčep . Přiznám se, že přesně nevím, co si mám pře dstavit pod aktivitou čtyřčepu pod bržděním a neaktivitou jednočepu. Pravdou je, že se jsezdama na pořádném 4-čepu zkušenosti nemám.

                  0 0
    • cabbage  

      4cep, ale bacha na pa-dlistu- je schopnej to poprit:-)

      0 0
      • hanz  

        myslím že ne, todle nepopře už jen z toho důvodu že jako jeden zmála pozná přepákovanej jednočep(někdy označovanej moudře za 4-ramenej system) od 4-čepu mezi hlavním čepem a zadní osou je čep a už je to navěky 4-čep.

        0 0
        • cabbage  

          jasne, sem zapomel ze tu ted padlo neni a rejpal sem do prazdna:-)

          0 0
    • orca  

      CUBE nemá špatných kol… takže vybíráš jenom dobře..teď už jen jak hluboko šáhneš do kešeni :-))

      0 0
      • Smazaný účet  

        Resp. v RUMcajsově případě jde o to, kolik z úspor prochlastá dřív než koupí kolo… :o)))

        0 0
    • gummo  

      podle me az na ty airmatic sou to vse 4cepy

      0 0
      • cabbage  

        airmatic je taky 4cep,akorat vypada jako neprepakovanej jenocep:)

        0 0
    •  

      Jen počkej, Zající!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.