• widlicka

    Ako sa meria dlzka predstavca, berie sa od stredu kruznice objimky riaditok po stred kruznice objimky vidlice alebo sa pocita len dlzka tej spojivovej trubky? Pocita sa dlzka predstavca ako takeho alebo sa berie do uvahy aj uhol?

    0 0
    • widlicka  

      Ta to mi nikto nepovie?

      0 0
    • Meesha  

      uz se to tu mockrat resilo – hledej! :-)

      0 0
    • widlicka  

      No vela som tu toho nenasiel ale urobil som si vlastny zaver:D

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Pro vecne druhe hledace pokladu: http://www.bike-forum.cz/forum/forum.php?…

        0 0
        • cabbage  

          delka predstavce je: vzdalenost os v prumetu do roviny kolme k ose sloupku vidlice/cosinus uhlu predstavce.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            To je ale v praxi naprosto nic neurcujici udaj. Ale to uz jsme rozebrali.

            0 0
            • cabbage  

              nj,ale delka predstavce podle tebe je stejna pro n diametralne odlisnych predstavcu, bez uhlu se to proste neobejde.

              0 0
              • Pá-dlista1  

                to mas pravdu. Vsak taky podle me urcuje predstavec delka a vyska. Konec koncu je to to co te zajima a co podle tve delky a uhlu nikdy nezjistis.

                0 0
                • cabbage  

                  delka a vyska? to se da prece urcit pomoci delky a uhlu:)

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Uhlu odkud?

                    0 0
                    • cabbage  

                      roviny kolme na osu krku vidle, kterej jinej?

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        No to je jasny, ale odkud to jako zmeris?

                        0 0
                        • enjoy  

                          myslim,ze tvoje pravda spocivala v tom,ze si to tak dlouho okecaval,az moudrejsi ustoupili:-)

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            Presne :) Nastesti ja vim co me na predstavci zajima za udaje a uhel to teda neni. Navic nevim jak ho jednoduse zmerit.

                            0 0
                            • blue  

                              chapu, ze na kostkach uhel hraje zcela bezvyznamnou roli :-)

                              0 0
                            • enjoy  

                              prijde mi ze je uplne zbytecny ti vysvetlovat ze vyska a delka se da taky tak nejak podobne:-) vyjadrit delkou a uhlem,ale tobe matika koukam delala stejny potize jako cestina:-).neco mi rika ze se v tom moc babras a naprosty vetsine lidi ty udaje ktery od vyrobce dostanou uplne staci.ne,ze ja neco pisu:-).takovy jako ty by meli davat do sklenice od okurek a nekde vystavit:-)

                              0 0
                              • Pá-dlista1  

                                Me je to jasny z matematickyho hlediska. Me jen zajima ta aplikace v praxi u predstavcu a vyuzitelnost tech udaju uzivatelem. Podle me je to kravina. Videls v minulem threadu ukazky predstavcu na ktery jsem dal odkaz? Mi zmer jejich „uhly“ a rekni mi k cemu mi ta informace bude dobra.

                                0 0
                                • enjoy  

                                  mi rekni kolik lidi tyhle predstavce vyuzije. ja osobne taky na uhel kaslu a divam se maximalne na dylku a na to aby ten uhel:-) nevypadal moc turisticky.takze 0,5,10 stupnu u me nehraje roli,nejak uz se to kdyztak doladi podlozkama.nejsem az takovej resitel.a jestli nekomu kdo zna jenom predstavce typu ritchey(a ze vyrobcu tehle predstavcu je hromada) pomuze kdyz si reknou hele! 5 stupnu a 12 centaku,to je stejne jako to mam ted,tak ten vezmu.myslim ze v tomhle pripade to svuj ucel splni.a prave tkaovych je vetsina.je jasny ze dokazes najit neco,co jako klasicky predstavec vubec nevypada a pak s tim spekulovat.

                                  0 0
                                  • Pá-dlista1  

                                    Co je to klasicky predstavec? Zadny takovy na kolech nemam :) Ja s tebou souhlasim, ze v tebou udanem konkretnim pripade ty udaje orientacne pomuzou, protoze to vyrobci udavaji blbe uz dlouho, ale jinak je to hodnota asi jako udaj o sirce plaste v palcich. Proste obecne a exaktne naprosto nepouzitelnej a nezajimavej.

                                    0 0
                                    • enjoy  

                                      ja vim ze nemas:-),to by bylo divny:-). hele ale stejne tak je neurcujici objem valcu u auta,stejne tak je neurcujici raze u strelny zbrane,stejne tak je neurcujici skoro vsechno:-)

                                      0 0
      • enjoy  

        to vypada celkem dost rozumne.co se jenom padlistovi na tom nelibi?:-)

        0 0
        • Pá-dlista1  

          To teda nelibi. Jak proste poznas kudy vest tu osu a kam? Jako osou te trubky? Co kdyz zadnou osove symetrickou trubku nema? Nebo do poloviny vysky predstavce v miste uchyceni na sloupek? Tu vejsku ma kazdy jinou a co treba Thomson nebo Syncros? A co predstavce kde je trochu zapusteny hlavovy slozeni nebo zatka?

          … a i kdyby tak pak teprve pracne dopocitavas rozmery urcujici chovani kola (ty co me zajimaj).

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.