• Hexik

    Jaké používáte zázračné chemikálie na mytí bidonů?

    0 0
    • Pavlos  

      H2SO4 :)

      0 0
    • Lišák  

      SAVO proti plísním-když to pak pořádně několikrát vypláchneš, tak to není cítit. Vyplachuju s tím i vodní vak. Ale stačí občas-normálně bidon jarem a ve vaku vozím jenom vodu, tak to vyplachuju čistou vodou.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Plisen nevadi, ale musis tam nasadit nejakou tu prospesnou…a kdyz uz tam bude obsazeno…na plisni plisen neroste

        0 0
    • Lucka  

      Vodu, ale vyplachnou hned:)…jinak mycka nebo kartacek…jar ani savo do toho neleju..

      0 0
      • Lišák  

        Důležitý je to taky celkem rychle usušit-plíseň je sviňa :-) Do vaku, po vypláchnutí, dávám stočenej kousek takové té mřížky, co se dává do dřezu, aby se nepoškrábal. On se tam rozvine a stěny nejsou na sebe prilepený. Hadičku oddělám a kramlíkem pověsím na záclonu-když je svisle, tak uschne dřív.

        0 0
    • zwwak  

      Vodu a po čase vyhodit a koupit si novou lahev, hezčí.

      0 0
    • slavekRM  

      žádný chemichý prostředek, kdysi jsem četl dobrý návod na netu a opravdu funguje. Dáš do flašky cca 1/10 vody, kapku jaru, a lžíci rýže. No a potom asi půl minuty štěrkáš. Vyliješ a dobře propláchneš. Je jako nová – teda uvnitř, na venkovní poškrábání to jaksi nefunguje.

      0 0
    • Paja  

      Ryze+voda a trepat:) funguje dobre

      0 0
    • sis  

      NaHCO3:-), normální jedlá soda. Funguje to a ani to pak nesmrdí, nemusí se to x-krát proplachovat.

      0 0
    • va-bo  

      Obnovuju vlákno.

      https://www.sport.cz/…-studie.html?…

      Čím čistit bidony a vaky, aby se tam nemnožily bakterie? Savem ? Rýže s vodou asi moc nepomůže.

      0 0
      • Martin  

        Octem

        0 0
      • jIrI___  

        Tableta na protézy a rýže, v případě většího napadení Savo :). K Savu jsem se ale u láhví ještě nepropracoval :)

        0 0
      • Vrci  

        Bydony myju jen vodou a jarem. Jakmile se objeví náznak nějakého povlaku nebo plísně, jdou do tříděného odpadu.

        Vak používám jen mimo kolo a dávám do něj jen čistou vodu. Takže tam nemá nic dostatek živin.

        0 0
    • krabica  

      Myčku

      0 0
    • Iron Maiden Man  

      Louh a krtek :-D . Soda, pak octová voda a štětka :-)

      0 0
    • -b-n-x-  

      Gama zareni

      0 0
    • kovar  

      peroxid vodíku

      0 0
    • Namtos  

      Možná má na plíseń i vliv co se do flašky dává. Minulý rok jsem dával šťávu , čistou vodu a plíseń se tvořila , tak drbat a nebo myčka. Ale letos stejná nová flaška od Elite jen ionťák od Nutrend a celou sezónu nic. Po výletu vypláchnu nechám oschnout v odkapávači…

      0 0
      • Smazaný účet  

        Chemie v tom iontaku kazdou plisen zabije…

        0 0
        • Mikikuba  

          :)

          0 0
        • -b-n-x-  

          :-)

          +1

          0 0
        • blue.sun  

          V ionťáku chemie

          každou plíseň zabije.

          0 0
        • Namtos  

          To není o ionťáku, ale co v té flašce máš a hlavně jak se o ní po švihu staráš. Taky jsem to moc neřešil ale po přečtení návodu ke konvičce na výplach nosu to dělám teď tak jak jsem psal vypláchnu nechám oschnout s suchu jednou za čas myčka.

          Viz. návod

          samozřejmě bez té části o vyvařování, protože na bidonech není plast, který by vydržel takovou teplotu…

          Kdo nevěří může dál dávat do mrazáku :)

          0 0
    • Chlebovnik  

      Purist bidony jenom vyplachuji, víc není třeba. Na ne-Purist bidony používám trochu jaru a po vypláchnutí je šoupnu do mrazáku.

      0 0
      • jeniiiik  

        Bejvavaly kdysi lepší… Voda v nich nesmrdela ani po týdnu. Teď smrdí po plastu ještě na vyjizdce.

        0 0
        • milan.v  

          Potvrzuji to druhé… Docela mě to překvapilo… Teď vozím SIS a ty jsou lepší, nikde nedeklarují ani nějaké pure…

          0 0
          • doubleingram  

            Jaky SIS plz?

            0 0
            • milan.v  

              Konkrétně tyto ze Sigma Sports .

              Náhoda tomu chtěla, že jsem jednou doplnil objednávku o větší láhev na vyzkoušení, jak bude pasovat a zda neteče a už mám doma celkem čtyři.

              NETEČOU, skvěle pasují jak do Specialized košíků, tak také do Elite Carbon, co mám na žiletce, hned nesmrdí, dokonce se ani z toho nesdírá ta černá barva jako z některých jiných, takže nejsou hned hnusné. Nevím o žádných negativech, dokonce se příjemně drží, protože mají zajímavě udělané profilování a jsou za pusu…

              0 0
      • waters  

        proč do mrazáku?

        0 0
        • -b-n-x-  

          V mrazu se bezne organismy nerozmnozuji. Nektere dokonce i umiraji.

          0 0
          • waters  

            Myslel jsem, že na plísně platí spíš var a právě ocet. Pokud by ty bakterie v mrazáku neumřeli, tak je to naprd, protože, když to přežijou, tak se začnou určitě zas množit. Každopádně dobrá informace. V mrzáku máme jeden šuplík skoro plonkovej, tak bude mít manželka radost:)

            0 0
            • Smazaný účet  

              bakterie je rodu ženského = správně má být „bakterie neumřelY“!!!

              0 0
            • -b-n-x-  

              Jde o to, mmit flasku/vak co nejdele v tom mrazaku. Proste prijedes s vyjizdky, vyplachnes/mozna umyjes, a uskladnis v mrazaku. Sice to mozna vsechno nevymre, ale aspon toho nepribude. Priste to vyndas, vyplachnes, nalejes vodu a jedes na vyjizdku. A po vyjizdce zase jako na zacatku. Timto zpusobem to jsi schopen udrzovat porad v pomerne dobrem stavu. Nekdy to muze byt citit nejakym masem, zeleninou, zalezi u ceho to v mrazaku lezi :D

              0 0
    • waters  

      ocet, jar někdy i myčka. Ocet se mi osvědčil u nových lahví isostar od isostaru…

      0 0
    • KoudakT  

      Oxid vodny. Umyje vsechno a neni drahy.

      0 0
    • MichaelSimek  

      Dokud jsou chlupy uvnitr lahve do pul cm tak je to v cajku :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.