Vzduchovka na 85 kg, 80mm, citlivá. Která?

55 nepřečtených
  • Lister

    Potřebuju poradit. Chtěl byc koupit novou vidli, měla by to být vzduchovka se zdvihem kolem 80mm protože víc se do mojeho rámu nevleze( doma ještě zkusím přeměřit výšku osa- korunka na té co mám teď a napíšu, protože je hodně vysoko stavěná, tak by se možná vešlo i víc). Vzduchovou vidli chci proto, že si mi váhá během roku mění o víc než 10 kg tak a? si to můžu vždy nastavit. Ze stejného důvodu by se hodilo i štělování tlumení ale není podmínkou. Lock nepotřebuju.Ocenil bych co nejcitlivější chod i za cenu pohupování. Cenovou kategorii raději nespecifikuju, protože vím, že nároky jsou nemalé, ale rozhodně do deseti bych se chtěl dostat. Mám už kupovat letos nebo třeba počkat jaké budou nové R7 od Manittoua, protože to by bylo asi přesně to co potřebuju. Možná by mě unesl i Skareb, prtože rozhodně nejezdím žádné drsárny spíš na pohodu.

    0 0
    • Smazaný účet  

      Teda jsem zatim viděl vzduchovky ráže jen 4,5 a 5,5 mm… a s tim 85 kg chlapa nepicneš… :o)

      0 0
    • Daf  

      Myslim ze treba nejakej vzduchovej Manitou Black by mohla byt dobra volba.

      0 0
      • jecnak  

        a jeste Duke…

        0 0
      • Lister  

        Jenže ten stojí 11 a půl. Deset je strop. Zatím mě jako nejlepší variante napadá Skareb comp nebo nějaký Duke, ale ty jsou zase dražší ale měly by být zase pevnější. Je to na véčka, kotouče neplánuju. Pokud možně bral bych něco kolem 8 tis, ale i těch deset bych dal dohromady, ale víc už nemůžu.

        Právě přemýšlím jestli nepočkat na tu R7. Měla by nahradit právě Skareba s tím, že by měla být tužší a cenově přitom srovnatelná. Pokud jsem to správně pochopil tak ji plánují na sezonu 2006 a to by se možná už na podzim dala sehnat.

        0 0
        • Krutor  

          Na BIKEZONE máš DUKE SL za 9ku a XC za 8,5 (je to teda 100mm …). A už sem viděl i na jinejch webovkách cenu do 10-ti (KOLOKRÁM např.)

          0 0
        • Daf  

          Ten skareb nemusi byt zlej pokud na nej navesis vecka. R7 vypada dobre, ale taky vypada ze bude jen na kotouce.

          0 0
        • Peslezedirou  

          Teď zajíždím Duke SL, o proti Marušce je super citlivá, při jízdě v sedle se lehce pohupuje, ale mě to nevadí. K Marušce se už nechci vracet. Duke SL má zdvih 100 mm a když jsem jí meřil tak je steně dlouhá jako Marzocchi Z4 80 mm.........až ji víc zajedu tak napíšu recenzi.

          0 0
        • RomanH  

          Pokud si prectes clanek v novym Velu o testu novych Manitou, tak z ni nijak odvazani nebyli – malo citliva na sotolinove ceste atd. (pry neco jako prvni verze Epicu)

          0 0
          • Lister  

            Jenže já bych samozřejmě nebral verzi s SPV ale normálním tlumením a tam nevidím důvod, proč by to mělo být něco jiného než všechny ostatní Manitoučka, tedy citlivé vidlice.

            0 0
            • RomanH  

              To potom jo. Ja z clanku na MTBS a ve VELU nabyl dojem, ze budou pouze s SPV. Ted jsem se koukl na propagacni letak Manitou a co typ R7, to jine tlumeni.

              0 0
    • R.1  

      Hledam hezkou citlivou spolecnici na spolecne chvile, vzduch, rozsah 80mm, preferuju nizsi hmotnost. Ja 85kg. Zn.: Foto napovi.

      0 0
    • Lister  

      Jen ještě dotaz: Skareb Comp X Skareb Elite Našel jsem jediný rozdíl ve sloupku (ocel X dural), dokonce i hmotnost stejná. Cena se liší o jeden litr nebo jsem něco přehlídl

      0 0
      • McBlacky  

        myslím že jsi nepřehlíd nic :) blacka by s trochou štěstí sehnal i pod 10tkč, ale chce to sledovat aktuální nabídky. Nebo zkus napsat Turečkovi na biketore jestli by nemohl nějakýho sehnat

        0 0
      • Daf  

        A co Skareb Super z Bagbike za 8000kc?

        0 0
        • MARIN  

          na hmotnost 85kg ale dopredu pocitat s vymenou pruziny cca 600,–

          0 0
          • Daf  

            I tak je to dobra cena :)

            0 0
            • MartinX  

              Také ji už sjíždím! Mám 83–5 kg a s origoš pružinou to není zase tak strašné i když jsem musel trošku uvolnit špalky, protože v zatáčkách drhly! :-) Najeto 300 km / 150 lehčí terén a jsem nadšen superžehličkou a lockoutem – i když zrovínka musím dolít oleje by opět zamykal na 100%!

              0 0
              • McBlacky  

                v zatáčkách drhly :) no jo scareb…

                0 0
          • Lister  

            ?????. Tam přece pružina není. Nebo že by to byl Black super?

            0 0
            • náčelník  

              Skareb Super pruží vzduch+pružina. V počáteční fázi zdvihu pracuje pružina, po vyčerpání jejího zdvihu pruží vzduchová komora.

              0 0
            • Daf  

              Je tam i pruzina, ktera funguje v pocatku zdvihu vidlice.

              0 0
              • Lister  

                To by mělo být u modelu 2004. Já se na ty stánky toho šopu nedíval tak sorry. V každém případě u modelů 2005 o tom není zmínka.

                0 0
                • Lister  

                  Tak je tam model 2005 ??? Som volaký zmetený.

                  Tam je fakt pružina?

                  0 0
                  • Lister  

                    Navíc podle mě to není Super ale Elite, Super 2005 má zavírání z řidítek a tohle jen páčkou na vidlici.

                    0 0
                    • Seb  

                      Opravdu je to SUPER mod.05.Při objednávkách u výrobce je možné zvolit typ uzamykání.

                      0 0
                      • Lister  

                        Jak jsem tak koukal po netu tak české označení se liší od označení výrobce, kdy Elite je dle Manitou vidla s tlumením FFD a Super s TPC. U našeho dovozce jsou vidlice s FFD a TPC bez dálkového uzamikání označena jako Elite a teprve TPC Remote Control jako Super.

                        Takže tím chci říct že ofic cena téhle vilde je 9990 a ne jak by se mohlo zdát 11490 Kč. Tak jsem to aspoň pochopil já podle specifikací těch vidlic.

                        0 0
      • MaPa  

        V Koloshopu v akcích maj Manitou Scareb Comp za 6.187,– – pružina/vzduch, regulace pružení, tlumení odskoku, Lockout, váha 1540g.

        0 0
    • Lister  

      Tak už jsem změřil výšku svojí vidlice. Má 462mm, měřeno střed osy náboje, po spodní misku hlavového složení. Takže pokud by se do toho vlezla nějaká 10 cm vidlice tak bych to určitě bral, nemůže někdo změřit 10 cm Skareba jak je vysoký.

      Tenhle parametr by podle mě měli výrobci uvádět, protože se dost liší u vildic se stejným zdvihem a je to dost důležitý pro geometrii kola.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        No slusny vyrobci to uvadeji :)

        0 0
        • Lister  

          Kteří? Kde?. Neprovokuju fakt se ptám :-)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Marzocchi treba pod odkazem technical sheet u kazde vidlice.

            0 0
            • Lister  

              Aha tak indián to tam má taky. Stačí trochu pohledat co. Tak odvolávám svoji prosbu na změření toho Skareba.

              0 0
              • Pá-dlista1  

                To je zjisteni, ktere by prospelo 90% uzivatel b-f :) A jsem rad, ze sem ti k tomu pomohl. Je videt, ze tu neprudim nadarmo :)

                0 0
    • kandik psi zub  

      duke xc 80mm 2004 ,1650g,staval pod 9000,– mel jsem , nyni jezdi pritelkyne – jeden z mala kvalitnich a obecne dobre hodnocenych vyrobku od RS

      0 0
    • Lister  

      Ještě mám dotaz na majitele Skarebů a Blacků. Jak je to při použití blatníků. Dají se tam namontovat, nebo obrácený oblouk vidlice dozadu ten blatník na prvním hrbolu urazí. Konkrétně čekám až mi přijdou Defndery od Topeaku.

      A pak ještě dotaz na pumpišku. Někdo tu psal, že Skareb nejde nafouknout pumpičkou BBB. Já mám práve tuhle: http://eshop.bikezone.cz/…log/3m16.jpg Asi to bude ona co. Mám s tím někdo podobnou zkušenost. Kdyby to fakt nešlo a ještě v případné kombinaci s nepoužitelným blatníkem bych radši vzal Duka.

      0 0
      • 100kg  

        Při pořádný ráně ho ustřihneš. Povedlo se mi na Axelu i na Blacku.

        0 0
      • aortacek  

        U mě blatník SKS na Blackovi žádnej problém.

        0 0
      • jecnak  

        Problem neni, ale musi se udelat bastl. – mrkni do FOTO

        0 0
    • Lister  

      Ještě hodím dotaz na toho Duka.

      Co tam přuží, někde jsem četl, že pružina někde, že vzduch. Jde mi o verze 2005. Asi tam bude vzduch + negativní pružina nebo se ptelu. Brali byste Xc nebo dát 500 navíc a koupit SL. Kdo je dovozce Rock Shoxu, kde by se daly zjistit nějaké detaily.

      0 0
      • vlk  

        verze xc -uturn-pružina,Xc a sl co nemají u-turn má vzduch.Sl má vymakanější tlumení-dá se nastavit i komprese a údajně i chod-to jsem ale nějak nepochopil.Mě stačí XC a mám rád pružinu.Když jsem zkoušel projet xc a sl tak jsem rozdíl nepoznal. Zase jsem slyšel že pure delite -to je tlumení v tom sl je více poruchovější, ale osobvně nechápu pro by mělo být.

        0 0
        • Lister  

          A jak ty jsi spokojený s tím svojím Dukem. Jak je to s nastavením tvrodsti pružiny, lze měnit předpětí nebo jen výměnou pružiny. To je pro mě právě dost důležitý, jak jsem psal tak moje váha se za poslední roky pohybuje v rozmezí 78–90kg a dost se to mění podle toho jak moc jezdím. Dá se takový rozsah pokrýt změnou předpětí pružiny. No ale jak začnu uvažovat o pružinovkách tak je zase ve hře Balck a to fakt nevím co bych vzal. Pokud bys porovnal u Duků pružinu a vzduch je to velký rozdíl.

          0 0
          • vlk  

            tvrdost pružiny u ní nastavit nejde.Jedině výměnnou.u xc u-turn nastavíš jen výšku zdvihu a zpětný útlum.Zkoušel jsem duka XC vzduch:byl citlivější než třeba marzocchi comp, ale na pružinu neměl.Jezdím asi rok a půl na stejném oleji, tak budu už muset brzo měnit.V zimě chodila taky velice slušně akorát se mi zdá, že jak je dole to seřizování zpětného útlumu, jestli se trošičku neprotáčí.Dřív to šlo tak max 3/4 otáčky, a teď to jde víc a mění se to charakteristika dost pomalu, jako by se to uvolnilo.Nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti.Budu to muset rozebrat omrknout, pročistit a vyměnit olej.Sem tam jen stříknu na těsnění nohou silikonový sprej, aby to tak rychle nestárlo.šplouchá si stále stejně, akorát se bojím aby se mi nepokazilo to seřizování zpětného útlumu.Jde to teď jaksi divně.

            0 0
          • vlk  

            jo já taky přibral 8kg.Takže jsem asi 6kg přes doporučení pro tu pružinu, ale není to nějak znát.Sag se zvětšil asi jen o 2mm-ale těžko se takto malé hodnoty měří.Ještě dobře žehlila, co si vzpomínám marzocchi coil, ale už je to dávno a nevím co to bylo za typ a který ročník,ale neměla tak čistý chod.

            0 0
      • Orbis  

        www.cyklozitny.cz

        0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce