• gomolka

    Zdar bajkeři, tak jsem se přihlásil na svůj první závod v mém (relativně nesportovním) životě … poraďte mi, Jak se připravit na tuhle premiéru ??? :o)

    Díky za podměty …

    0 0
    • vlty  

      chce si to tu tra? předem projet,abys kdyžtak věděl, kudy dál. PS: jedu taky

      0 0
      • gomolka  

        to plánuju teď na víkend … :o) Už jsi to jel někdy v minulosti? Je to stejná tra??

        0 0
        • te-pe  

          Jel jsem poslední 3 ročníky. Tra? je stejná, měnil se jen před 2 roky začátek (nepodstatně). Myslím, že pro začátek je to ideální – 1 ročník byl taky můj první maraton a byl jsem nadšenej. Tra? je zajímavá, za sucha technicky nenáročná, jen nepřepálit začátek, nejtěžší výjezd je až kolem 35km (Za Šmelcovnou).

          0 0
          • gomolka  

            … tak snad ten začátek nepřepálím :o))) Díky za radu .

            0 0
          • vlty  

            te-pe, tra? není úplně stejná, první ročník jsem sice nejel ale loňská se upravovala oproti předloňské (objížděl se tam ten jeden skoro nevyjetelnej kopeček jinou cestou, ale značený to tam bylo dobře)

            0 0
            • ivovi  

              Jojo, par zmen mezi trati 02 a 03 bylo, vyjezd od pejskovskeho potoka (pred Marsovem) – misto docela ostryho uphillu vyjezd sirokou lesni cestou a pak sjezd za Lazankama – misto sjezdu takovou uzkou lesni pesinou s ukoncenim 90 stupnu doleva byly serpentiny sirokou sotolinovou cestou.

              0 0
              • Máca  

                I úplně první rok se to jelo trošku jinudy, místo do kopce – doleva, kterej se na konci stoupání nedal vyjet a muselo se tlačit, se teď jezdí po té lesní asfaltce rovně. Ty změny jsou většinou minimální a dle mého soudu, ku prospěchu věci.

                0 0
    • MartinXC  

      Jak píšou kolegové:

      • projeď si to, lepší víckrát
      • vyzkoušej sjezd od Ríšovy studánky na vápenici
      • zvláš? si dej pozor na ostrý sjezd před Javůrkem lesem k potoku (i v parnu tam bývá mokro)
      • po cestě zpět od Šmelcovny na Javůrek část cesty vloni upravovali štěrkem – docela by mě zajímalo jaký je výsledný efekt pro bikery
      • a vyzkoušej si v poslední části trati výjezd od hájenky nahoru k Helenčině studánce (šutry pod kolem moc nedrží)

      Je to dobrá tra?, rychlá, a pokud bude účast jako v předchozích letech, tak i docela bezpečná.

      0 0
      • ivovi  

        Vyzkousej taky sjezd korytkem od Risovky pod hrad, moc peknej, ale jestli tam pojedes ted tak bacha lesaci tam zas radili…vetve pres cestu. Pak pocitej s jednim brodem, ten druhej na mape se ani neda pocitat za brod. Toho sterku od Smelcovny na Javurek co pise MartinXC sem si ted v zime nejak nevsiml, horsi jsou ty zpomalovaci klady pres cestu hned u Smelcovny, ale daji se objet bokem. No a ten vyjezd k Helence s kratkou hrube sotolinovou stojkou taky zkus, tam uz zbyvaji sily malokomu aby to dal, mne taky ne.:-) Jo a ve sjezdu od Risovky na Hvozdec dej bacha na konci pred mostkem pokud pojedes v baliku, je tam sloupek uprostred. Jinak je to pekna trat, doufam ze to letos zas pojedu.

        0 0
        • gomolka  

          Chlapi, díky moc za rady … v pátek si vezmu volno a pořádně to prosvištím, snad bude pěkně:o) Pak se stavím na priglu na pivčo a langoše … snad to bude zasloužený :o)

          0 0
    • Stax  

      Kedy je tento maraton? Mohli by ste sem hodit na neho nejaky link? Dik

      0 0
      • hmm  

        www.volny.cz/starobrnotour Podle mě to ani není maraton ten pro mě začíná tak od 80km. Já bych to přirovnal k rychlímu závodu. Účastnil jsem se posledních dvou ročníků a letos nejedu. Na Starobahnu mám samou smůlu. Nejdřív defekt a následná stráta 15minut pak povolenej krk vidlice a 32 dní bez vidle. Závody nemusím.

        0 0
        • Stax  

          Tak chod na Pandu v Topolciankach. Je to v tom istom termine… ;o)

          0 0
          • hmm  

            bude se jako každoročně otvírat cyklostezka Brno – Vídeň tak budu tam

            0 0
    • gomolka  

      … a kurwa, sem si říkal, že si to projedu zítra odpoledne, ale to počasí … :o( Asi jsem padavka, ale než v takové kose jezdit na kole, tak to raději budu v „háčku“ (práci) :o((

      0 0
      • MartinXC  

        Dobré rozhodnutí, tak třetinu trasy bys vláčel kolo neprůjezdným blátem – i z kopce (bez legrace). když přestane pršet dnes večer, tak mooožná v neděli to půjde opatrně jet (ale bahna bude taky ažaž). Z hlediska přípravy na maraton to nemá smysl, jedině jako biker-masochista-blátožrout… :-)

        0 0
    • DyEm  

      nejede někdo v pátek 2.4.2004 tuto tra?? Jezdil jsem po okolí, je celkem sucho

      0 0
      • gomolka  

        spíš bych to viděl na sobotu … ale ještě fakt nevím :o((

        0 0
        • MartinXC  

          Přidal bych se, ale tenhle víkend mám na startosti synka – to se neurvu víc než na 2 hodiny.

          0 0
          • vlty  

            ještě se musí trochu oteplit a vlítnem tam s kamošem taky na to. ten brod by byl při 15°C smrtící (teda alespoň pro mně)

            0 0
            • gomolka  

              … vidíš, na ten brod (brody) jsem úplně zapoměl :o(( … to není vytápěný ??? :o)

              0 0
              • vlty  

                mno až tam polehá pár borců tak se to trošku vohřeje :-) ale je fakt, že zout se, vzít boty a kolo nad hlavu a přebrodit to jde aj při závodě, pokud tam teda jedeš na pohodu pro tričko…

                0 0
                • gomolka  

                  … já pojedu na pohodu pro vítězství :o)) je pravda, že to bude můj křest na závodech (ale celou zimu poctivě trénuju na spinningu, tak uvidím, jestli to k něčemu bude :o))))))

                  0 0
                  • vlty  

                    tak snad stihnu dojet, než bude vyhlašování vítezů, abych tě viděl na bedně :-)))

                    0 0
                  • MartinXC  

                    Trénoval jsi na spiningu i lepení defektů :-))

                    0 0
                  • luCas  

                    Kde maj v Brne spinnig kde se da trenovat i technika jizdy , ze bych zasel :-)))

                    0 0
                    • gomolka  

                      … asi jste mě dostatečně nepocholili … já trénoval pohyb nohou !!! :o)))))

                      0 0
                      • MartinXC  

                        Pohyb nohou ? Na spiningu ?? Já si vždycky nejvíc vytrénoval krční páteř – jak jsem se rozhlížel po děvčatech okolo :-D

                        0 0
    • DyEm  

      jo a bacha :) řádí tam pěkně klíš?ata, nedáš pozor a zakousne tě :). Ale vážně, ze dvou vyjížděk, jsem si přivezl pět kousků, ale bylo tam i pár:) bloudění po pustým lese

      0 0
      • gomolka  

        byl jsem tam na „decentní projížďce“ o víkendu a nic jsem nechytl (jako to klíště) … jen po těch dvou pivech jsem visel při jednom decentním sklouznutí na převisu cca30 metrů nad přehradou … už se budu krotit :o) budu pít desítku :o) … a jednu

        0 0
        • MartinXC  

          Kudy? Já si obejel přehradu, prostor na Ríšovce jsem prokřižoval o všech cestách nahoru a dolu, co tam jsou, a terén vypadal velice dobře (suché až lehce navlhlé).

          0 0
          • gomolka  

            … v sobotu, prvně jsem se občerstvil u letadla, poté objezd přehrady k mostu u Veveří, a to po pravé straně, poté opět po pravé až do na konec přehrady, poté po druhém břehu po červené až na hrad, tak občerstvení a poté zpět na přístaviště … zamávání směrem k vodě a poté zpět směr bohunice :o)))

            0 0
            • MartinXC  

              No těm skalám zpět (a spoustě pěšáků a psů) se dá vyhnout, když to vezmeš od hradu buď po trase Starobrna (protisměru) nebo z Obory na Ríšovku (levý břeh) a pak někudy dolů k přehradě nebo do Bystrce. (Určitě to znáš)

              0 0
    • JANINA  

      muzu doporucit novy spin ve Slovanu, je to tam otevreno relativne kratce /od vanoc/, ale jsou tam nej z celyho Brna, to mi ver !! skoukni www.oceandevils.cz

      0 0
      • gomolka  

        v čem je to tak super??? Já mám členskou kartu na Boby (sprint spinning) a jsem spokojenej … teda celkem :o)

        0 0
        • MartinXC  

          Janina určitě myslí nej… z celýho Brna ty děvčata :-)

          0 0
          • gomolka  

            … že bych tedy svůj postoj přehodnotil … díky MartineXC … takhle jsem nad tím nepřemýšlel :o)))

            0 0
    • Ceslo  

      Mam dotaz, nevite nekdo, jestli je trat uz ted znacena a jak?

      Chtel bych si to v sobotu projet, ale mam obavu, ze mapa, kterou maji na webu je prilis neprehledna a mala.

      dik

      0 0
      • MartinXC  

        Nejsem si jistý, řekl bych že ještě ne. Ale taky bych se tam rád podíval, trochu si to pamatuju. Třeba bychom se mohli domluvit na skupinku. Já bych vyrazil tak kolem 12h. Ještě by se někdo našel ?

        0 0
        • vlty  

          v sobotu se tam s kamošem taky chystame, ale nám ta tra? bude trvat tak 3,5 – 4 hodiny takže s nama byste si moc nezajezdili. Ale pokud to chcete jet v pohodovým tempu, tak se můžem domluvit. Tra? jsem jel několikrát, tak si to snad už pamatuju.

          0 0
        • Ceslo  

          Dobry napad, ale moc by se mi hodilo, vyrazit tak o cca hodku drive v 11. Potrebuji byt nejpozdeji v 14:30 u ZOO.

          Predpokladam, ze pohodovym tempem se to bude dat zvladnout tak za 2.5 az 3.5 hodiny.

          0 0
          • vlty  

            vitěz ten zavod jezdi za cca 2 hodiny, takže jestli to daš za 2,5 pohodovým tempem, tak seš fakt dobrej… kamoš mně to odřekl, tak jsu volnej, ale jezdim to kolem 3,5 hodiny, tak jesli někdo chce v sobotu jet, tak se můžem domluvit. (ale nerad bych vás zdržoval)

            0 0
            • Ceslo  

              Mozna jsem se trochu precenil, snad pod dojmem ze silnicky. Letos jsem toho v terenu zatim moc nenatrenoval a trat neznam, takze nevim.

              Navrhnu sraz: 11:00 na Rakovci

              0 0
              • vlty  

                Já bych byl pro, klidně aj o něco dřív. Co ostatní?

                0 0
                • Ceslo  

                  Z casovich duvodu bych se asi radeji pridal spise k Vltymu, zvlast, pokud ten sraz jeste o cca 1 hodinu posuneme tak na 10:00.

                  Vlty pevne verim ze znas trat a ze nebudeme moc bludit. Tempo bych drzel rekreacni, zavodeni si nechame az na pristy tyden.

                  0 0
                  • vlty  

                    jsme taky pro desatou a taky doufam, ze nebudem moc bloudit :-) Takze v teda v 10:00? a kde si dame sraz?

                    0 0
                    • Ceslo  

                      Co ten Rakovec. Je tam parkovisete a da se od tam vyjet po ty asfaltce na Risovu studanku (alespon dle mapky se domnivam ze se to tak jede).

                      0 0
                      • vlty  

                        O.k. můžem dát sraz třeba u Rakovce, to je jedno, ale ten čas teda zatím necháme otevřenej, jak psal Martin o něco níž, a v pátek to definitně rozetnem.

                        0 0
                      • MartinXC  

                        Po asfaltce ne, na R. se jede z Kozí horky (vloni)

                        0 0
                        • Ceslo  

                          OK mas pravdu, ja to na te sve mape nepoznam. Presto bych zachoval misto srazu na Rakovci u toho rozcestniku. Na Kozi horku uz muzem sjet spolecne.

                          0 0
            • MartinXC  

              No, pohodovým bych to viděl spíš na 3,5hod. Kolem 2,5 je docela dobrý ostrý čas. Samozřejmě, když to někde šmikneme…

              Já navrhuju tohle:

              • jízda pokud nebude pršet tak v So
              • když bude pršet v So tak v Ne
              • sraz mezi 11:45–12:00 na parkovišti u Rybářské bašty (za Špicí). Pojedem kousek na Kozí horku a tam se napojíme na tra?.
              • kdo chce se připojí, kdo ne jede po svém

              Připojíte se brňáci ? (Lišáku, Jane, Loonere, Mastihubo, Alko, Ivovi, Janino, MartineS a další, omlouvám všem brňákům, koho jsem nejmenoval, mám děravou pamě? :-)

              0 0
              • te-pe  

                V sobotu nemůžu, pokud pojedete v neděli, tak bych se přidal(ještě s kámošem).

                0 0
              • vlty  

                Nechces teda jet s nama uz v v tech deset? Nebo me psal do mailu Karaya, ze by jel az kolem 14:30, tak bys mohl jet s nim. co ty na to?

                0 0
              • Karaya  

                Muzu v sobotu az kolem druhe, nepojedete nekdo? Nebo nechcete to posunout?

                0 0
              • MartinXC  

                Nechme běžet diskusi a finišujme ten „start“ až v pátek odpoledne – ?

                0 0
              • mastihuba  

                Soboty jsou pro mne zabitý makám jak barevnej. Ale musim řict, že by mne celkem zajimalo kdo za těmi přezdívkami je. Asi bych vám taky nestačil, před měsícem jsem vyrazil „na pohodovou“ vyjížďku s partičkou z Líšně a tři dny sem nemohl chodit. Byla to trasa : Kiosek U borovic-Pekárna-Ochoz-Křtiny-Rudice-Jedovnice-Bukovinka-Hádek a zpět do Mar. údolí.

                Na západní stranu Brna jezdim bohužel jenom do práce.

                0 0
              • ivovi  

                Zdar chlapi, asi se nepripojim, ale byl jsem tazan, tak odpovidam. :-) Jednak v sobotu nemuzu, jezdime spis v nedeli a jednak chcu jet dnes s klukama od Billy a obavam se, ze to dneska natahnou prave na Starobrno… Dyztak jestli mne neujedou, tak dam zitra vedet, jak vypada trat a znaceni.

                0 0
                • ivovi  

                  No daleko jsme nedojeli – jenom do Marsova, ono moc lidi = moc defektu = moc cekani… Jinak trat vcera jeste nebyla znacena, aspon ja sem nic nevidel. Blato nikde nebylo a kdyz, tak se da dobre objet. Sjezd k brodu je furt stejne zradnej, ostry sutry – vcera dva defekty. V brodu ted moc vody neni, ale i tak to na suchy tretry neni.

                  0 0
              • prochpetr  

                zdravim ja bych jel taky, muzete sem kdyztak v patek vecer napsat presny casy, kdo kdy a kde bude sraz? prehradu znam, misto neni problem. jinak sem jezdec na pohodu, takze bych ten cas videl taky kolem 3–3.5 hod. :), preci jen to budu mit domu jeste 25 km. :)

                0 0
                • gomolka  

                  zdar borci a borkyně ?! :o) Rád bych s vámi vyrazil, leč sobota je pro mě velká trápená (jsem v práglu), ale v neděli odpo budu zpět. Plánuje tedy někdo start na odpoledne v neděli??? Můj čas cca 4hodinky, chci si to prvně projet na pohodu :o)))

                  0 0
                  • Roman  

                    V neděli odpoledne bych se přidal – na vycházku s kolem :o)

                    0 0
                  • Santus  

                    Ja bych se taky pridal v nedelu, protoze v sobotu mam uz domluvenou akci Libava.

                    0 0
                    • gomolka  

                      Na kolikátou v tu neděli ??? Mě je to celkem trapný, i proto, že jsem tuhle diskuzi vyprovokoval, ale já budu v neděli v Brně až odpo, tak bych vyrazil nejdřív kolem čtvrtý … a to je dost pozdě :o(( Pokud by tady byl někdo, kdo má v plánu vyrazit taky pozděj, ozvěte se !!! :o)

                      0 0
                      • Santus  

                        To je dost pozde, ja bych si predstavoval to odjet nejpozdeji do peti sesti hodin…co ostatni nedelnaci ?

                        0 0
            • luCas  

              Chtel bych si to taky pred ostrym startem projet, bohuzel podle ty mapy z webu se to fakt neda. V brne jenom studuji vyrazil bych s vama v tu sobotu, casove je mi to skoro uplne jedno. jenom bych byl rad kdyby ste nekdo navrh na sraz neco hodne znamyho, moc se tady v tech nazvech nevyznam.

              0 0
              • Ceslo  

                Vis kde je zastavka tramvaje Pristaviste , popripade kde je zastavka ZOO a most pres Svratku? Pokud jo tak dej vedet, budu tama prijizdet tak te vemu sebou, popr tam muzem presunout sraz.

                0 0
                • luCas  

                  Myslim ze ne, musel bych juknout do mapy. Co takhle dat sraz nekde na prehrade, tam trefim bezpecne.

                  0 0
                  • Ceslo  

                    Vsechny navrzeny mista jsou na Prehrade :-).

                    Aby se to nekomplikovalo, tak si v mape najdi Rakovec (je na leve strane, z pohledu od Brna cca 2 km od hraze, nebo 1 km od pristaviste).

                    0 0
                    • luCas  

                      Tak to sem tu za blbce:-) Jo rakovec sem nasel a i vim kde to je. A kde konkretnejs budete? Na tej zastavce MHD rakovec?

                      0 0
                      • Ceslo  

                        Nic si z toho nedelej, ja zit v cizim meste tak toho taky moc neznam. Zastavka MHD Rakovec je asi to nejlepsi misto na sraz.

                        Jinak nevim, nakolik budu mit zitra pres den pristup na internet, ale zatim pocitam s tim srazem v 10:00 na Rakovci jak jsme se predbezne domlouvaly s Vltym.

                        0 0
    • vlty  

      Tak chlapi (a ženský), je myslím čas se vyjádřit.

      Martine (XC), jel bys teda už v 10:00, nebo pojedeš pozděj s karyayem (sory za to skloňování) My jsme s Ceslem a Lucasem vicemene domluveni. Co prochpetr?

      Nedělňáci (gomolka, roman, Santus…) a? se domluví sami.

      0 0
      • radek z BF  

        Taky bych se pridal k nedelnakum…Tak panstvo, v kolik a kde? :-)

        0 0
      • MartinXC  

        No nejsem si jistý jestli to stihnu (docela rád bych se aspoň jednu noc za tento týden prospal:-), ale vzhledem k tomu, že na 12h se nikdo nechytl, tak to zkusím. Teda tempo rekreační s časem tak kolem 3+ hod. Bílostříbrný Klein a Fox vidle, kotouč vepředu. Kdybych se do 10h neobjevil, tak nečekejte, možná se potkáme na trase :-)

        0 0
        • radek z BF  

          …a sem tam k tomu kotouči vpředu vzadu vozejk s potomkem, ne? viděl jsem Tě v neděli v poledne, seděl jsme zrovna „U vesla“ :-)

          0 0
          • MartinXC  

            No jo, to jsem testoval po cestě na ríšovku a tam trochu v terénu:

            1. jak se s vozíkem jezdí do kopce a v terénu
            2. jak se v něm bude cítit potomek

            Ujeli jsme asi 40km, první horší druhé lepší :-)

            0 0
            • radek z BF  

              jo, vypadal jsi nějakej unavenej :-)) …když jsem Tě potkal podruhé odpoledne mezi zahrádkama v Jundrově, ani jsi „neměl sílu“ odpovědět na pozdrav :-)))

              0 0
              • MartinXC  

                Člověče, to jsem slepota – na čem jsi jel, co na sobě ?

                0 0
                • radek z BF  

                  žlutomodrý hadry, kromě šedého rámu (Artur) i žlutomodrý kolo :-)) včetně ráfků a brzdovejch špalků :-)))) , představce atd :-))))) take it easy, třeba sis mylel, že zdravím tvoji polovičku, která jela před Tebou :-)))

                  0 0
                  • MartinXC  

                    OK, můžem se někdy domluvit, nechám vozík a ženu doma :-)

                    0 0
                    • radek z BF  

                      Jo, proč ne, rád :-) Akorát varuju, jezdím pomalu a důstojně, úměrně svému věku…Období fraktur čelistí a desítek stehů v ústní dutině už mám za sebou :-)))

                      0 0
                      • MartinXC  

                        OK, ozvu se. Tento víkend když vydrží počasí, to bych jel Starobrno v So, v neděli asi něco oddechového – Bílovice a tam něco.

                        0 0
    • Karaya  

      Nabízím sraz v 14:00 u mostu nad zastávkou Přístaviště. Kdo se přidá?

      0 0
      • Karaya  

        Jeste jsem zapomnel dodat – v sobotu ve 14:00 nad zastavkou pristaviste…

        0 0
        • prochpetr  

          zdravim, to bych i bral, za jak dlouho chcete odjet trat? nejsem zadnej zavodni jezdec, ale vypada to, ze pocasi se vyvede.

          0 0
        • prochpetr  

          zdravim, to bych i bral, za jak dlouho chcete odjet trat? nejsem zadnej zavodni jezdec, ale vypada to, ze pocasi se vyvede.

          0 0
        • prochpetr  

          zdravim, ve 14 budu na moste, modrej mongoose, sedy tricko, bily kratasy

          0 0
    •  

      Džez nade vše!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.