Nechat si sestavit nebo koupit už složené kolo...

55 nepřečtených
  • deardeer

    Zajímaly by mě vaše názory na to, jestli byste si nechali kolo postavit nebo byste koupili již složené kolo. Mám zhruba Kč 30.000,– a uvažuju o koupi nového MTB. Někdo může říct, že nechat si sestavit kolo vyjde dráž, ale slyšel jsem protiargument, že ti, kdo sestavují kola mají většinou výhodné nákupní ceny jednotlivých komponentů, takže po připočtení nákladů na složení jste na stejné částce, jako za sestavené kolo, ale máte tam to, co jste chtěli…

    Řešil taky někdo rozdíl mezi Shimano Deore LX a SRAM X.7? Co je lepší?

    0 0
    • Pá-dlista1  

      Aaa novacek :) A neumi cist :))

      0 0
      • robero  

        kdyz ono je to hrozne prace natukat do vyhledavani napr. „SRAM“ nebo ja nevim „postavit“ :-) koukam, ze je lepsi misto zdlouhavyho prohrabavani starej vlaken zalozit novej thread, nechat si v par prispevcich vynadat a vzdycky se pak najde nekdo, kdo sem hodi odkaz na to, co clovek potrebuje… :-)

        0 0
        • deardeer  

          Jo, tak přesně tohle jsem chtěl slyšet…

          Pro tvou informaci jsem si do vyhledávače zadal „sestavit“ AND „složené“ a hádej, kolik mi to vypsalo odkazů… Navíc kdyby byl filtr na zobrazení vybrané kategorie, tak by to taky bylo o něčem jiném…

          Jestli nechceš poradit, tak nechápu, proč strácíš čas…

          0 0
          • robero  

            chce to trochu trpelivosti… :-)

            0 0
          • Mata.Lan  

            Kdyby si nebyl jouda, určitě by si to našel. Přesně tyhle dvě věci se tu řešili už v posledních dvou měsících. Zastřelit nebo odpojit!

            0 0
            • cabbage  

              Zastřelit nebo odpojit, tak co s tebou udelame?:) kdyz te odpojime tak se zase pripojis:( ,ale v hrobe pripojeni moc nejde......

              0 0
          • blue  

            //Navíc kdyby byl filtr na zobrazení vybrané kategorie, tak by to taky bylo o něčem jiném… //

            muzes to bliz vysvetlit? nejak tomu nerozumim ;-)

            0 0
            • deardeer  

              Máš tu Kategorie Tech. rady, Kola, Komponenty… atd. Kdyby byla možnost filtrovat příspěvky podle kategorie, zadal bych si komponenty a pak projížděl nadpisy příspěvků…

              Stačí to takhle?

              0 0
              • blue  

                aha… tak to mam asi uplne jiny bikeforum, protoze me tohle jde ;-)

                0 0
                • deardeer  

                  Hmm, máš pravdu… :-) Jde to… Byl jsem zaměřenej jen na to filtrovací okno. Nevěděl jsem, že to funguje po kliknutí na kategorii z již vytvořenýho příspěvku. Jsem tu dnes poprvý a tenhle web mi byl doporučen, tak soráč…

                  0 0
                  • blue  

                    no ono to funguje i tim filtrovanim

                    0 0
                  • blue  

                    filtrovanim pres dropdown menu ve vyhledavni… mi to nejak uteklo :-)

                    0 0
                    • deardeer  

                      …tak teď už jsem tady za maximálního kabela…

                      :-/

                      Máš recht! ;-)

                      0 0
          • Mooky  

            hele, Padlisty si vubec nevsimej … ten reje do kazdyho a za vsech okolnosti, ma to v povaze, jinak by to tu asi uz ani neslo …

            0 0
            • Pá-dlista1  

              ted to na me nebylo… ne-by-lo ooo :) Vyjmecne :) Jen se snazim o podnety k zamysleni a pohledy z druhe strany pri soucasnem pobaveni… jsem snad proto zly? Ne neodpovidej :)

              0 0
    • robero  

      podle me slozeny bude v tyhle cene lepsi a co se SRAMu tyce, fakt pouzij vyhledavac – Shimano vs. SRAM je tu toho mraky

      0 0
    • Daf  

      Nechat si postavit kolo se skoro nikdy nevyplati. Mozna kdyby sis ho stavil sam a kupoval slevnene komponenty na netu a tak podobne. To vyjde levneji nez si ho nechat postavit v nejakem kramu. Uplne nejlevnejsi je koupit hotoveho bika. Podle me stavba se vyplati pouze kdyz prechazis z jineho bika a mas spoustu slusnejch komponentu ktere na to pouzijes.

      0 0
    • deardeer  

      Tak schválně co na to odborníci.Zatím mám dvě nabídky:

      1. Rám MAXBIKE 7005 SL, vidlice SUNTOUR AXON-E-LO 100mm (zavírací), SRAM ESP X-7, doplňky BBB Parts, náby na prům.ložiscích, ráfky Mavic, váha kola cca 11,8kg, 24 rychlostí – cena 25.500,–

      (s rámem Duratec Vagrant C7 za 29.900,–)

      1. Rám DURATEC VAGRANT C7, vidlice MARZOCCHI EXR 80mm, SHIMANO DEORE / DEORE XT, doplňky RITCHEY COMP, ráfky MAVIC, váha kola 11,9kg, 27 rychlostí, cena 27.850,–

      (Proto jsem se ptal i na to srovnání LX vs. SRAM X.7)

      0 0
      • Martyss  

        Mě se velmi líbí tahle merida -http://www.merida-bike.cz/detail05­.php?znac=19&me­nu1=1 ale cena je o kousek vyšší a taky záleží, jesli chceš kolo jenom na volný čas nebo na něm chceš třeba jezdit závodní cc nebo maratony.

        0 0
        • deardeer  

          Jel jsem na vypůjčeným kole MTB Maraton www.horal.sk (trasa Krejzi). To moje nový by to mělo taky v pohodě zvládnout…

          0 0
          • martt  

            ty si ten starsi pan, basketbalista, ci take cosi, ktory minuly rok presiel na pozicanom biku horala krejzi?

            0 0
            • deardeer  

              23 let, volejbalista…

              Četl jsi článek jednoho kluka, co jsem se s ním potkal na trati?

              0 0
              • martt  

                ano, myslim, ze milos Ta spominal. Ja som tam bol tiez ale iba ako doprovod manzelky a syna.

                0 0
                • deardeer  

                  Byl jsem si to jenom zkusit a náhodou to vyšlo… :-) Dost dobrej pocit! Od tý doby se mi to zalíbilo a rozhodl se jít do toho znovu, ale už na svým. A nejen na Horala, ale začít normálně rekreačně jezdit (bájkovat) popři volejbalu…

                  0 0
                  • martt  

                    tak to si urcite kup nejaky ten bike. Mnohokrat nie je zle kupit aj nieco z druhej ruky. Celkom bezne sa daju rok stare mierne jazdene biky kupit za menej ako polovicu doporucenej ceny z mimnuleho roku, mozno je to este lepsia cesta. Pokial sa v bikoch vyznas a dokazes dobre posudit stav tej ojazdeniny, tak urcite.

                    Je to fakt uzasne, ze si zvladol taky tazky maraton bez bikoveho treningu. Asi si prirodzeny talent.

                    0 0
                    • deardeer  

                      Na to asi nemám povahu koupit něco z druhý ruky. Jak to nemá záruku a nevidím dovnitř a navíc tomu zas až tolik nerozumím, tak neriskuju… Jinak v tom maratonu jde hlavně o štěstí… Jak vydrží kolo, tak pak většinou vydrží i člověk. Dost lidí končilo kvůli defektu. Jeden ještě zvládněš, ale druhej tě už srazí nejen časově, ale hlavně psychicky… Prostě mi to celkově sedlo, den před tím jsem se dobře navečeřel a vyspal a hlavně jsem jel jako na výlet a ne závodit… :-) Díky!

                      0 0
          • Martyss  

            Ono nejde o to, že by to to kolo nezvládlo. Spíš se dá za ty prachy postavit lehčí kolo, když tam dáš třeba scareba a véčka, ale pokud nebudou závody tvoje priorita, tak bych na váhu tolik nehleděl. Hlavní je výdrž a funkčnost, která si myslím, že bude v té kombinaci koutouč+splice lep­ší.

            0 0
        • bikemanx  

          až na tu vidli

          0 0
      • Daf  

        Ty hmotnosti mi prijdou naprosto nerealne ja bych k nim pripocital nejmin kilo. Vybava Deore/XT vetsinou znamena komplet deore az na prehazku. Co treba Scott Boulder, nebo GT Zaskar z vyprodeje na Bikecentru?

        0 0
      • Feďa  

        Mě zase docela zaujal Giant XTC, tuším že byl testovaný na podzim ve Velu a celkem ho vychválili. Parametry na http://www.online-kola.cz/index.php?… Někde na webu jsem ho viděl pod 28.000. Váha tuším 11,3kg.

        0 0
      • fousek  

        No ja bych to videl na to 2.

        0 0
      • sis  

        me se zase libi tenhle Giant http://www.cykloshop.cz/…2/karta.php3?…

        0 0
      • bajaja  

        za tu cenu je RB

        0 0
    • BH  

      levneji te vyjde kopit hotove, nejlepe v nejake akci /posezoni vyprodej a pod./.pokud kolo skladas, tak se ti pekne prodrazi.vyber si kolo , ktere odpovida co nejvice Tve predstave a pak ho muzes doladit vymenou nejakych nevhodnych komponentu. To je nejlepsi cesta. Jeste ke skaldani kolmnohdy ziram co lidi dokazou, vetsinou maji v haji retezovou linku,klidne pouzivaji osmickove kliky na devitkovy retez,neni problem videt osmickove razeni na devitikazete a pod.Jeste jednou koupit finalni vyrobek

      0 0
      • Martyss  

        Podobnou zkušenost mám u sebe, když jsem si vybíral lyže. Zvolil jsem k celkem dobrý lyžím sice ne špatné vázání, ale úplně ne odpovídající kategorii lyží. Teď zpětně po pár odjetých testovacích dnech,kde jsem měl možnost porovnat, bych už na vázání nešetřil. Aspoň z toho aspoň u mě vyplývá jedna věc. Pokud není v daném oboru člověk expert a nemá své vybrané komponenty „ošahané“, tak je lepší se držet doporučení výrobce, pokud je.

        0 0
    • jecnak  

      Stavet jen kdyz diky zkusenostem presne vis co chces a chces to tak moc, ze ti nevadi vyssi cena. Ocividne to neni tvuj pripad…

      0 0
      • tradic  

        Vid, ze jo. :) viz. ja taky jsem mel takovej sen si ho postavit a po par prispevku tady, jsem si to docela rychle rozmyslel. :)

        0 0
        • jecnak  

          Ja myslim, ze je to tak lepsi. Ja jsem si treba stavel az treti kolo, ale to byla nouzovka, protoze jsem potreboval jezdit, puvodni kolo bylo po bouracce a nemel prachy. Nektery vesi jsem pouzil z puvodniho a za prachy od pojistovny dostavel zbytek.

          To co chci a jak chci stavim az ted (4. bike v poradi), respektive mam prakticky postaveno. Chce to proste zkusenosti, ktere ale ziskas jen dlouhodobym jezdenim. Pak budes vedet co presne od kola cekas a co se uz osvedcilo a co ne.

          0 0
          • fousek  

            no tak ja sem si zatim stavel kazdy kolo krome 1. favorita, vyjde to podstatne draz, ale rek bych ze je to dostupnejsi: treba koupil sem vyhodne ram, tak sem na to prendal stary komponenty a jednou za cas upgraduju, nebo menim rozbity veci, ve finale je to sice drazsi, ale na zacatku nepotrebuju (vetsinou nemam) 30000 a nemusim cekat az na to nasetrim a taky nejsem nikde nic dluznej (prodej na splaty) a jeste jedna vyhoda pri stavbe sam doma je ze vim co sem kde namazal, co kde utah a vubec mam k tomu kolu tak nejak hlubci vztah, ale jestli jsou ty prachy ppohromade tak bych sel do nakyho vyprodejovyho kou­sku

            0 0
            • jonti  

              nadruhu stranu, nemas nikdy ten dobry pocit z noveho biku kde je vsetko uplne super a nove.

              0 0
              • o.ndra3  

                Na třetí stranu máš každých X měsíců radost z nového komponentu, který sis vybral sám a ne nějaký Product Manager na Taiwanu.

                0 0
      • deardeer  

        Stavbu bych přenechal odborníkovi (?), jen bych rád získal představu, co by bylo za ty prachy na tom kole nejlepší…

        0 0
        • well  

          Já bych za ty penízky volil Konu Calderu, dobře vybavená a líbí se mi. Kupoval jsem nové kolo před měsícem, vybral to nejblíže ideálu a ostatní nechal vyměnit. Po každé výměně komponentu mě nechali svézt jestli jsem spokojený, po 14 dnech jsem koupil kolo na kterém nemám co měnit za cenu sériovky. Jestli ti někdo nechce tenhle servis poskytnout, kup jinde! Ty utrácíš své těžko vydělané peníze, oni se snaží prodat a teď moc nerodávají a o to víc se musí snažit. Na stavěném kole proděláš kalhoty a výsledek je stejný. Internet ti tuhle službu nikdy neposkytne.

          0 0
    • Smazaný účet  

      Ppodívej se na www.cykloprag.cz na slevy.

      Měj se.

      0 0
    • Daf  

      Hele a co MERIDA TEAM EDITION DISK na Bagbike. Akorat je jen v 18" jestli teda jeste vubec je.

      0 0
      • deardeer  

        Tak to je dost dobrej tip!! Jen si nejsem jistej, jestli není 18" rám malej. Mám 186cm… Kdyby byla možnost vyzkoušet, no mrknu v krámech jak vypadá 18" rám Merida a… (teda jestli mě už někdo nepředběhl)

        Kéž by bylo takových příspěvků víc… Ještě jednou díky!

        0 0
        • tradic  

          zkus bikestore.cz maji docela velky slevy, jestli ho jeste maji Scott Elite Racing??? Tusim z 38 sel na 28. Zkus to tam projit.

          Nebo zkus cykloshop.cz jdou ceny taky dolu.

          Ja mam toto http://cykloshop.cz/…2/karta.php3?…

          To pouzivam jako prechod nez prejdu na fulla. Ten starickej trekovej Author Horizon byl na maratonech jenom pro smich :)

          Jestli Te zajima ta „rokova masina“, tal mam najeto cca 3000 km. Pocit z jizdy dobry, ale mohl by byt lepsi. Vymenit sedlo, dat tam jiny plaste, ty Kendy maji silenej valivej odpor. A ja jsem si tam nechal dat vildli Suntour s lockoutem a nemuzu proti ni rict kriveho slova. Tlumi dobre, koreny sutry sbira dobre, az ten 20 cm vysokej parez mi trochu nakopal :) A lockout take funguje perfektne (s riditek)

          Jediny trosku minus je vaha asi 12.7 kg, ale co bys chtel za takovy prachy :)

          0 0
          • tradic  

            Jeste jsem zapomel dodat, ze ty kola vypadaji fakt dobre. A to kolo celkove taky.

            0 0
    • morves  

      Nazdar,myslím z vlastní zkušenosti,že je dobré si vybrat hotové kolo,které se nejvíc blíží Tvým požadavkům a nechat si na něm vyměnit nebo přidat jen to,co mu chybí např.nášlapné pedály,jiné sedlo,přidat rohy,košík s lahví,computer atd.Většinou Ti to vymění bezplatně,nebo v případě větších nákladů jen s nepatrným navýšením základní ceny.

      0 0
    • homat  

      teď jsem našel tohle: http://www.kolokram.cz/…uct_info.php?…

      0 0
    • kandik psi zub  

      Je jeste jedna varianta o ktery se tu nikdo nezminuje a kterou napriklad ja provozuju uz leta – koupit ojety a doladovat – je pravda ze ja jsem takhle protocil kol x, tudiz je tam financni ztrata velika ale o to vetsi to bylo dobrodruzstvi, a chce to se v kolech ramcove vyznat –

      takze mas jeste jednu moznost vyckavat na dobry inzerat (muj osudovy byl Kona Titan full XTR 25 000,–) to koupit a doladit

      0 0
    • jonti  

      mne sa javi ako najlepsia moznost kupit zostaveny bicykel a rovno v predajni kde ho kupujes sa dohodnut na vymene komponentov ktore chces ine. Ide o to aby zaklad (ram) dobre sedel, a menili sa iba mensie veci (kolesa, sedlo, …) V mensich obchodoch s tym ale asi bude trochu problem.

      0 0
    • jihra  

      Já mám možnost nakupovat díly ve velkoobchodech a když si postavím kolo z dílů za velkoobchodní ceny, tak mne to vyjde prakticky nastejno, jako bych si to kolo koupil hotové v maloobchodě. Z toho mi jasně vyplývá, že pro člověka, který kupuje díly v maloobchodě, se finančně nevyplatí kolo skládat. Druhá věc je ale to, že si tak postavím kolo podle svých představ. Má to ale zase jeden problém – ne každý díl musí dobře pasovat na ten který rám. Podle mne je nejlepší řešení asi takové – vybrat si v obchodě kolo, které se co nejvíce blíží mým představám (výběr kol je myslím dostatečný) a případně si nechat kolo ještě trošku upravit (třeba vyměnit brzdy za jiné apod.) Ty úpravy většinou už nejsou finančnně náročné. No a pokud člověk ještě trefí nějakou dobrou slevu, tak je vše OK.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.