Ktorý bike z týchto štyroch kúpi? ?

46 nepřečtených
  • Krutohlav

    Nazdar, vyberám bike. Jediné 2 podmienky sú cena do max. 35 000 Kc/45 000 Sk a hydraulické kotúčové brzdy. Jazdi? by som chcel drsnejší XC, ale žiadne maratóny, doteraz som rok jazdil na crossovom Authore. Plánoval som jazdi? cesty, sem-tam lesné cestičky bohužial už po mesiacy ma bike chytil viac ako som myslel, a každú voľnú chvíľu som strávil „na kole“ a samozrejme najviac ma bavil lesný terén načo ale crossové kolo nieje stavané. Preto chcem na túto sezónu plnokrvný XC bike. V podstate všetky čo mám v predbežnom výbere sú veľmi podobné, okrem toho fulla, ktorý má zákonite slabšiu výbavu, hlavne som nič nenašiel o tých brzdách (Hayes Sole), to je asi nejaký najslabší model Hayesu, niečo ako Julie od Magury, nie ? Aký bike by ste si vybrali vy a prečo ? Ďakujem za vaše názory ;)

    Kelly's Wandal (full):

    http://www.kellys.sk/index.php?… 31 990,– Kč

    brzdy: Hayes Sole Hydraulic Disc vidla: Manitou Splice Comp, 100mm, Air Assist / coil, TPC Lockout Vaha: 14,07

    Kelly's Majestic (hardtail):

    http://www.kellys.sk/index.php?… 33 990,– Kč

    brzdy: Hayes HFX-9 XC Hydraulic Disc vidla: Manitou Splice Comp, 100mm, Air Assist / coil, TPC Lockout Vaha: 12,23

    Merida Matts Spec.Ed.-D (hardtail):

    http://merida-bike.cz/detail05.php?… 32 990, – Kč

    brzdy: Deore Hydraulic Disc 160MM vidla: Manitou Splice Comp, 100mm, Air Assist / coil, TPC Lockout Vaha: 12,90

    Apache Blackhawk Disk (hardtail):

    http://www.apache-bike.cz/…004/text.php?… 32 990, – Kč

    brzdy: Deore Hydraulic Disc 160MM vidla: SUNTOUR AXON LO (aky zdvih ???) Vaha: ???

    0 0
    • Orbis  

      Ja bych volil Meridu, ten rám je fakt dost tuhej (možná trochu těžší). Fulla do 35000Kč bych řek, že nemá cenu kupovat:-)

      0 0
      • Krutohlav  

        Asi máš pravdu, toho fulla som tam dal pre istotu, že keby ho náhodou niekto veľmi chválil, že to je dobrý obchod…

        0 0
    • luboa  

      Budto Kellys nebo Meridu.Vizualne se me libi vic Kellys ale je to vec vkusu.jinak jsou ty kola temer stejny.JA nejsem nejakej vasnivej zstance Meridy,ale v tomto pripade bych radsi volil osvedcenou jistotu

      0 0
    • blue  

      wandal bude ted v breznovym velu v minitestu… ja osobne bych si ho nekoupil… behem vyjizdky dvakrat povolenej hlavni cep, a kdyz nesundas kliky, nebo nerozdelas a nepootocis prevodniky, tak se ani k nemu nedostanes, abys ho utahnul… o designu kellysu si myslim svoje, ale to je zcela subjektivni

      apache bych vyradil kvuli vidli, takze winner is… merida

      0 0
    • K2  

      Kdysi jsem Meridu měl a nemůžu proti ní říct křivé slovo. Výhodou Apache zase je poměrně lehký rám a to že se dá sehnat za lepší cenu než MOC.

      0 0
    • BB  

      jak ctu tvuj vyvoj, tak me pripominas moji bikovou „karieru“ a tak ti predpovidam, ze stejne skoncis u fullika. Tim nechci rict, abys sel do toho co uvadis, protoze je to uplna novinka a u fullu bych hodne dal na reference lidi, co na tom uz neco najezdili. Jinak Apache ma divnou vidli, Merida je o kapku tezsi, ale zda se mi, ze ma pohodovejsi geometrii na takove celodenni jezdeni nez Kellys. Ja bych to asi risknul a vzal toho fulla, jako druha Merida.

      0 0
    • Jogador  

      Já být tebou, tak asi pujdu do tohoto: http://www.bikecentrum.cz/gt_detail.php?…

      Vidle RS a brzdy LX05 hydry, váha 12,4 Nevim, mě se prostě GT líbí:)

      0 0
      • HS  

        jednoznacne avalanche 0.0!!! ja som si kupil matts spec. edition disc 2004 a hned nato sa objavila tato 0.0! to bolo preplakanych noci . . .

        0 0
      • tradic  

        Ja mel takovou radost, ze tu nikdo nezminuje GT nebo Konu a ted tohle… Vzdyt to kolo je hnusny jak prdel.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Znam i hezky zadecky, ale hnusny jak prdel jsou predevsim Mrdidy.

          0 0
          • tradic  

            Hovno, hnusny jsou GT, Kona a Cannondale je stiha milovymi kroky a taky Gary Fischery se moc nepovedli. A basta. Jestli mas ritinu peknou jako Konu no tak potes koste, to se na tebe musi holky fakt lepit :)))

            0 0
            • blue  

              ze kdejakej user nevi, jak se pisou nazvy znacek, to me neprekvapuje… ale vzdycky me desi, ze to nevedi ani v odbornych periodikach :-)))

              0 0
      • BostonGeorge  

        Souhlasím s tebou!!!! Volil bych taky radši GT

        0 0
    • Martyss  

      "Manitou Splice Comp, 100mm, Air Assist / coil, TPC Lockout "…Splice je jenom pružinovka a ne vzduch/pružina, ne?

      0 0
      • Jogador  

        To bude taky asi tím, že Splice se comp nedělá, je jen Super, mrkni se jak na dovozce tak na jejich stránkách, máž na výběr jen lock out a jiný sloupek, ale vidle je pořád Super, a má opravdu jen pružinu…

        0 0
        • blue  

          a nebo to bude tim, ze se Comp dela jenom jako OEM, takze ji samostatne v nabidce nenajdes

          0 0
          • Jogador  

            To je taky možný, ale že by ji ani sám výrobce na stránkách neměl? Navíc mi přijde, že com by měl být horší a levnější než super, tak jaktože by měl navíc vzduch, u skarebu to bylo obraceně, comp měl jen pružinu a super a elite měli oboje.

            0 0
            • blue  

              asi nema potrebu mit ji na strankach, kdyz ji samostatne nenabizi

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Sere na zakazniky. Nekoupils od nas, ale levnou OEM na kole, tak hadej co v ni je :))

                0 0
                • veetec  

                  tuším že ve Velu psali, že to je OEM pouze a právě tato má pružinu + doladění vzduchem

                  0 0
    • nakata  

      Hmm keby bolo na mne, tak by som isiel do toho fulla. Cena, vaha ani vybava nie je taka dramaticka, vidla, tlmic a brzdy su celkom v pohode, ostatne komponenty sice o triedu nizsie, ale zase to kompenzuje pohodlie, ktore ti full zaruci. Ja osobne by som urcite obetoval nejeke to LXko za Deore, funkcny rozdiel tam nie je az taky badatelny..Howgh

      0 0
    • Daf  

      Kdyby to bylo na me zvolim toho Kellyse HT. Apache bych vyradil hned kvuli vidlici a levne celopero bych neriskoval. Ta Merida je taky dobra, ale prijde mi tak nejak min zavodne strizena nez ten Kellys.

      0 0
    • ihik  

      Taky bych volil toho fullíka. Rozhodně bych to neházel do pytle „levné celopéro“, protože ten rám se osazuje i lepšími sadami a asi nebude uplně špatnej. Pravda je, že ty komponenty jsou Deore vs. LX, ale deore naprosto stačí pokud na tom nechceš závodit. Pokud budeš chtít upgradovat, tak samozřejmě můžeš, budeš mít slušnej základ. Ten tlumič je docela dobrej na pohoda ježdění a pokud nemáš ambice na závodění a chrtění, jízdu na tomhle fullíku si budeš daleko víc užívat než na ht. Já osobně neznám nikoho, kdo by se z celopéra vrátil na HT.

      0 0
      • MartinX  

        Ba, ba – i já jsem šel touto cestou upgradů a z lonského Giantu NRS 3 budu skoro mít letošní 1 na lonském rámu a navíc dle vlastního přání. :-)

        BTW. I ta letošní NRS3 je moc pěkná, ale je za 35 kkc…

        0 0
        • vlk  

          tak hoď obrázek do svého profilu

          0 0
          • MartinX  

            …ještě čekám na toho Skareba supra s lockoutem a pěkné počasí a bude tam – zalabský krasavec :-)

            0 0
      • Ruprecht  

        Tak to znám osobně docela dost lidí co odrovnali celopéro a pak koupili ht :-). Záleží samozřejmě co jezdíš…

        0 0
        • kovar  

          i takoví bídníci se najdou, ale lepší odrovnat celopéro, než odrovnávat sebe na HT, to dá rozum..

          0 0
    • prema  

      Rozhodoval bych se mezi HT. Apache ne, Kelly vypada dobre ale asi taky ne, protoze mam podobnou Meridu jako spec.ed. a jsem s ni (hlavne s ramem, kuli kterymu jsem ji kupoval) spokojenej. Zavisi na geometriich, ale protoze mam skoro 2 metry, tak me jeji 22' vyhovuje maximalne. Jina vec je to GTcko. To se me docela libi (docela dost). Takze bych volil mezi temito dvema (i kdyz GT neni v tvy puvodni nabidce :)).

      0 0
      • Seveřan  

        Nebo skusit kolo od SPYDERA, nejsou taky marný – www.spyder.cz

        Vybereš barvu a komponenty. Letos mají velmi pěkný design. Akorát že katalogy se dělají. Ohledně ceny bych si zavolal přímo k nim, protože celkově se ceny mění, a asi i u nich. Co jsem viděl komponenty v jejich obchodě, tak cena je mnohy velmi dobrá a vyrazně levnější než na netu. Při stavbě se dostváš ještě níže než při nákupu jednotlivých dílů.

        0 0
        • prema  

          jo to je pravda. ty ceny vypadaj vic nez dobre. a vybaveni samozrejme taky. potom se dostavas asi na dost zajimavou variantu. a ramy vypadaj dobre.

          0 0
    • Dumbo  

      Ja hlasujem za Majestic… kedze uz jedneho Kellysa mam… sice nie vtakej vybave… ale uplna spokojnost… tento ma este lepsie osadenie ako mam ja..... bude to dobry bike lutovat asi nebudes…

      0 0
    • Jenda  

      taky hlasuju pro GT ale mozna bych volil kvuli sramu a marzocchi tohle http://www.bikecentrum.cz/gt_detail.php?…

      0 0
    • Sonic  

      Mrkni na Giant NRS 3.

      http://www.giant-bicycles.com/….000.000.asp?…

      0 0
    • Krutohlav  

      OK, vidím, že niekto obnovil tento thread, takže aby to neostalo neuzavreté tak vám možem poveda?, že bike mám už kúpený. Dík chlapi za cenné rady, vybral som si tú Meridu Matts. Spec. Ed. Disc. a už asi 3 týždne ju mám doma a veľmi sa mi páči.

      0 0
    • icewind  

      Mal som Kellys Mobster (presiel som na FR) a priatelka ma Meridu Matts… Oba su sqele, ale Kellys to u mna vyhral.

      0 0
    • pitris  

      Já osobně bych vzal toho wandala. Je pěkný bike a ná dobrou výbavu za tu cenu! BER HO!

      0 0
    • MARIN  

      Ja bych z nabizeneho bral Kellys Majestic. Apache se mi vuuubec nelibi spodni trubka, Meridu nemam rad kvuli geometrii a do levnyho fulla bych nesel

      0 0
    • Martin69  

      Postav si to… když budeš chytře kupovat díly po netu a nebo ukecávat slevy, výsledek může být i takový… http://www.bike-forum.cz/forum/bikes.php?… A dal jsem za to cca 28000,–

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.