nedokonalý spoj na novém ráfku

14 nepřečtených
  • dawa

    Zdar , nechal jsem si na koloshopu vyplést kola (ráfky Mavic X223 disc , dráty DT Champion), včera když jsem je vyzvedl , doma rozbalil , tak jsem zjistil , že když se podívám z jedné strany na spoj proti světlu tak je tam vidět mezera odhadem asi 0,3mm , nálepka s typovým označením , která je přes ten spoj přelepená je v místě spoje prasklá -z toho usuzuju že to asi vzniklo při vyplétání , je to možné ? Volal jsem Tančínovi a ten mi řekl že je to běžné , že u Rigidy bývá ta mezera až 2 mm což se mi moc nezdá , prej mám ty kola nasadit a klidně začít jezdit . Co vy na to ? Mám to reklamovat nebo to zkusit ? Dík za rady . D.

    0 0
    • Daf  

      Uz jsem to taky videl. Proste je to tak kdyz ty rafky nejsou svarovane. Uvideis po par vyjizdkach jestli se treba nebude zvetsovat pak bych to ale reklamoval.

      0 0
    • Smazaný účet  

      mám mezírku na mach 210, možná taky tak těch 0,3 mm (na obvodu, na vnitřní straně skoro nic), ale nerozšiřuje se. vznikla krátce po vypletení a zajetí. trošku to škubalo brzdou ze začátku, ale zajelo se to. bych to sledoval, kdyby se to rozšiřovalo a byla tam vůle, tak reklamovat.

      0 0
    • Volf  

      Nevím jestli tě to uklidní, ale najdeš to skoro na každým ráfku. On ten ráfek nedrží jenom svarem, ale ten spoj je vyztuženej v krajích ještě zasunutejma drátama nebo trubičkama do dutin, který slouží ke zpevnění ráfku.

      0 0
      • Palo TT  

        Mam pocit, ze ziadny zvar tam nie je a drzia to len tie zasunute „sroby“, ci co to je.

        0 0
      • Daf  

        U mavicu jsou svarovane rafky pouze co maji oznaceni SUP. Ostatni drzi pohromade pouze tim zasunutym dratem jak pises.

        0 0
    • MARIN  

      je to na kotoucovku tak bych to dal resil az po nejakem zajeti a kdyby se ta mezera zvetsovala

      0 0
    • Vilém  

      Rozjet by se to nemelo,drzi to pohromade vyplet.Vypada to sice divne ale u diskovyho rafku to neni problem.

      0 0
    • pos3k  

      kdyz tak to vyfot, detail a muzes sem hodit do foto-komponenty pripadne foto pomuze i pri reklamaci

      0 0
    • BH  

      no problem, a urcite za to nemuze vypletani.Skoro kazdy takovy rafek tak prosvita, vyjam tech svarovanych. jako spoj se pouziva profil do dutiny rafku, nikoli koliky , to je reseni pro jednostenne levne rafky.

      0 0
      • dawa  

        Díky všem za odpovědi , už jsem konečně pochopil jak je tan ráfek spojenej (měl jsem totiž za to že se všechny ráfky svařujou) , takže jsem to nasadil a na jaře se uvidí . Jinak s tou fotkou to asi nepude , nemám digi?ák astejně by tam asi nebylo moc toho vidět . Zdar D .

        0 0
      • Vilém  

        Ten spoj do dutiny nebyva pravidlem.Byva jen u jednokomorovych rafku, coz zrovna 223 neni.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.