• Berkut

    Prosim Vas vedeli by ste mi vysvetlit rozdiel v style jazdy medzi Enduro a XC ??? …dakujem za vysvetlenie

    0 0
    • cabbage  

      enduro je definovano jako nezavodni xc, tak si to preber.

      0 0
    • blue  

      ja si XC vykladam jako svihovejsi chrti jezdeni, zdvihy max. 10 cm, zatimco enduro vic do pohody, zadna honicka, zdvihy vyssi, 10–13 cm

      0 0
      • McBlacky  

        tak nějak bych to taky viděl, s tím, že enduro už je místama těžší terén, prudký sjezdy v kamení, přes kořeny, sem tam skok přes kládu, dropík, potoky a skalní úseky, pomalé technické pasáže atd…

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Na to bacha. To uz dost zavani freeridem :)

          0 0
          • pepino  

            No vida,jak jde vyvoj,ja jsem ted prohlizel BIKE 1997 a tam stalo priblizne-nova kategorie tzv.freeridu se vyznacuje zdvihy do 10cm,vyjimecne i 12cm(vzadu:-))

            0 0
            • Pá-dlista1  

              JJ. A na tech luxusnich bikach byla vsude oranzova Z1… to byly casy. Uplne jakö bych slysel dedu :)))

              0 0
              • radek z BF  

                …taky jezdil „kolobezky“ ve 4-stupu? :-)))

                0 0
                • McBlacky  

                  tenkrát se jezdilo total anihilation, to pozdějc do změklo na 4×, dual a dneska se dokonce některý disciplíny jezděj i singl :)

                  0 0
              • pepino  

                A kdyby měl někdo deprese,že má kotouč jen vepředu,tak takovej Canonndale Raven V4000 (nebo tak nějak) za 200litrů měl taky vpředu kotouč a vzadu véčko:-)

                0 0
          • blick  

            Ale ne myslím, že to trefil. Enduro 100 –150 s maximální možností si vyhrát v jakémkoli terénu, ale s kolem umožňujícím i výjezd (tj.ještě tady záleží i na hmotnosti). Zatímco na freride (více jak 150)nepotřebuju bike , který mě vyveze na kopec – od toho je lanovka ne?

            0 0
      • mastihuba  

        XC=chrtění. No ale co potom jezdíme my turisti? :)

        0 0
        • Smazaný účet  

          My sme póvl, který si nezaslouží kategorizovat. :o)

          0 0
        • blue  

          enduro/all mountain/backcou­ntry :-)

          ale nejvic se mi ze vsech tech terminu libi americkej „epic rides“, ten to myslim vystihuje uplne nejlip :-)

          0 0
      • Dumbo  

        presne to si predstavujem ja pod tymi kategoriami

        0 0
      • Mooky  

        tak to fakt nevim, proč každej řiká, že XC=chrtění … pořád sem si o sobě myslel že jezdim tak nějak klasický XC, ale jako chrt si rozhodně nepřipadam … tak to musim patřit asi ještě do úplně jiný škatulky a to asi jako cykloturista či co … :-))) … ale to je taky blbost, jako cykloturista si taky vůbec nepřipadam, tak já už nevim ;-)

        0 0
        • Smazaný účet  

          No jo, totální ztráta identity, svět se hroutí, už nevíš zda si vůbec něčím můžeš být jist…

          0 0
          • Seveřan  

            Jó, není to jen tak, ujasnit si postavení ve společnosti… nebo ve smečce :O)

            0 0
          • Mooky  

            no jo no, už to tak bude .. dík žes mi to osvětlil ;-) … podstatný ale je to, že jezdíme a je fuk co …

            0 0
    • vlk  

      bych se ještě přidal: jaký je rozdíl mezi enduro a all mountain

      0 0
      • blue  

        podle me zadnej

        0 0
        • Gart  

          taky myslím, že žádnej, snad že enduro má původ u motorek a all-mountain u lyžování?

          0 0
          • Mooky  

            … tak tohle zní docela logicky … a asi na tom něco i bude :-)

            0 0
    • fousek  

      no pod endurem si predstavuju minimalne 50koni max. 130 kg vaha, min. 200mm zdvihy na obouch kolech a nakej radnej vzorek na pneumatikach. XC si radsi ani nepredstavuju:-))) Ale to skatolkovani se mi fakt libi:-)

      0 0
    • cabbage  

      ja osobne si myslim ze „enduro“ neni styl jizdy nebo kategorie jezdce, ale mirne odolnejsi xc full se zdvihy 11–17cm.

      0 0
      • blue  

        z cehoz pak vyplyva styl jizdy ;-)

        0 0
        • cabbage  

          otazkou je jestli to porad neni xc, vem si kolik lidi jezdi maratony a jiny xc zavody treba na jekyllovy, ktery spada mezi endura.

          0 0
          • hanz  

            já jezdím maratony na 120/146, jenže maratony nejsou xc…xc je podle mě tak do 30km kde chrtíš jak chrt za klobásou a zdvihy jsou ti na obtíž protože co kdybi náhodou sebrali drahocené setinky.

            0 0
            • cabbage  

              v tom pripade tu vsichni(mimo fr/dh/silnice) jezdej enduro, kdyz nejedou xc zavod nebo maraton.

              0 0
              • hanz  

                jj, přesně to si myslím…ale někdo jezdí endurovatější enduro než enduro toho druhýho…serte na škatulky…a všichni jezdí MTB

                0 0
                • Otto  

                  Jet po cyklostezce na horákovi na pivo do Kostelce je taky MTB?..když zpět jedu přes les na Burešov..a tam je maličky..no sjezdíček kde je sem tam i kořen.

                  0 0
                  • hanz  

                    tak to vlastně jedeš do Kostelce XC a z Kostelce freeride ne?…a jedeš to na hákovi takže ano je to MTB......dokonce typické dvě podskupiny…:-)))

                    0 0
              • Pá-dlista1  

                Maraton v tom masovym pojeti je podle me typicky enduro. Je to jako treba ve 4X kde ma vetsina lidi zdvih aspon vpredu 100mm a vic a presto nejrychlejsi je mit skoro pevnejch 80mm a jet ciste, ale takovej 4X bike nekoupis.

                0 0
                • Gart  

                  JO! Maraton v Čechách je většinou enduro, kdežto maraton v Alpách je většinou all(over the f.cking) mountain :)))

                  0 0
          • blue  

            vzdycky asi bude nejaka ne uplne jasna hranice, kde se ty kola budou trochu prolinat a na druhou stranu malokdo si muze dovolit dve kola a je fakt, ze maraton je asi pro enduro snesitelnejsi, nez nejakej okruhovej chrti zavod

            0 0
      • enjoy  

        ja jsem si vzdycky spojoval enduro s motorkama.u biku se mi na to fakt blbe zvyka.ja jezdim a vzdycky budu jezdit cross country a chrt nikdy nebudu.

        0 0
    • Lada1  

      nema nahodou enduro nahon na vsechna kola ?

      0 0
    • blue  

      jeste jeden prispevek, shodou okolnosti se to zrovna resi v breznovym MBA v prehledu ruznejch kol 05

      http://modrej.info/…definice.jpg

      0 0
      • Smazaný účet  

        No, ale u nás se přeci jenom ty fully eště tak nezažily. Pokud by měly být vhodné pro 95% jezdců tak tu máme teda děsnou spoustu xc chrtů… :o) asi jenom otázka financí…

        0 0
        • blue  

          kdyz se v tom prehledu divam, kolik ty kola stoji tam a za kolik se ty konkretni modely prodavaji tady… skoda mluvit

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Ano, neni to otazka financi jako takovych. Je to pouze otazka cen a platu :)))

            0 0
            • mastihuba  

              platy nahoru? ceny dolu? nechtěl bys toho nějak moc? :))

              0 0
            • blue  

              a jak souvisi cenova politika nekterych ceskych velkych dovozcu s platem?

              0 0
              • Pá-dlista1  

                S jejich platem pomerne vyznamne :) Finance jako celek jsou v poradku. Problem je jen s tim, ze jejich ceny jsou prilis vysoke v pomeru k nasim platum :) Jinak system hrazeni na splatky, kartou nebo pomoci tech malych zelenych papirku s obrazky mrtvych prezidentu se mi celkem zamlouva :)

                0 0
          • Otaku  

            a to si jeste casto ve forech stezujou jak je to drahy! Co mame rikat mi tady?

            0 0
      • MartinXC  

        Ty brďo, tak já mám Trailbike… A to jsem si celou dobu myslel, že se mi z XC bika podařilo udělat kolo maratonský.

        0 0
        • Jenda  

          no a ja mam neco mezi – chtel bych mit pevnosti a pohodlnosti trailbike a vahou a rychlosti XC bike jenze to dopadlo tak ze mam z trailbiku jen vahu zato z XC mi zustala trvanlivost a nepohodli:-)

          0 0
    • fousac  

      XC → X-country → CrossCountry ⇒ „krizovani krajinou“

      Enduro → z latin. Endure ⇒ statecny, prubojny

      nebo tak nejak.. ;)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.