• PietroUL

    Teď mám tuhle sestavu: DT Champion, přední 1,8, zadní 2,0, ráfky Grandrock. Během dvou let jeden prasklej drát v zadnim kole. Budu kupovat nový ráfky, Mavic 517(717), tak mi teď vrtá hlavou jestli nedat 1,8 i na zadní. Nebude to málo? Je vůbec mezi 1,8 a 2,0 nějakej zásadní rozdíl? Vážim 72 kg.

    0 0
    • RomanH  

      Ja pri vaze 75kg pouzivam zeslabovane SAPIMY 2–1.8–2 Protoze mi tenkrat nejake no-name draty 2 zacali praskat u hlavicky, bal jsem se jit rovnou do 1.8, predsi jenom u hlavicky a zavitu mam ten prumer 2. Navic jsem pak stejne rafky+draty mohl pouzivat s kotouci.

      0 0
    • Paja  

      Zalezi, jestli chces usetrit cca 40–45g, ja bych na tom zadnim nechal ty 2,0, precejen je vic zatizeny a jak pise RomanH u hlavicky, kde vetsinou praskaj je silnejsi.

      0 0
    • adco  

      Na prednom kolese mám DT revolution 2–1,5–2, na zadnom kombináciu DT revolution 2–1,5–2 a DT competition 2–1,8–2 (na strane pastorkov), ráfky Mavic X517 ceramic, minulý rok 5000 km, 9 maratónov (MTB), bez potreby centrovania. Vážim 82 kg.

      0 0
      • Edmon  

        DT-ček bych se nebál , mám na nich zapletený Rolf Dolomite, jsou jim tři roky a vážim 85 kilo. Vloni jsem probrzdil ráfek, drze naplet novej na původní dráty, nechal zakápnout niple Loctitem a je na nich další 1000 km bez centrování. Jsou to 2–1,6–2 mm. Taky záleží jak je to zužování dělaný,může bejt kovaný nebo tažený.

        0 0
      • scret  

        Co mas za naby? Muzes strucne napsat jak jses spokojenej s keramikama, zvazuju 717keramiky nebo obyc a porad se nemuzu rozhodnout. Je opravdu takovej rozdil v brzdnym ucinku na keramikach?

        0 0
        • adco  

          Vpredu mám XTR náboje, vzadu XT, s keramikami som spokojný, rozdiel je hlavne za mokra, kde brzdný účinok je podstatne lepší ako u klasických. Používam XTR špalky na keramiku (celý minulý rok som nemenil, z tých 9 maratónov boli tri v blate a vo vode).

          0 0
        • Daf  

          Ja mam zkusenost takovou ze keramika brzdi stejne. Na snehu jsem mel dokonce vyrazne vetsi problemy nez kamaradi s beznejma rafkama. Hlavni a take znatelna vyhoda keramiky je ve vyratnem prodlouzeni zivotnosti rafku. Ty rafky se vubec neprobrzduji.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.