• jimmy63

    Ahoj,chtel bych se zeptat jestli ste uz nekdo resil a uspesne vyresil spatny zavit na klice??onehda sem do ni spatne zatocil pedal a strhl jsem zavit:(a ted bych ji rad zase zfunkcnil..mys­lite,ze by se to dalo nejakym zpusobem opravit??diky za vsechny odpovedi!!

    0 0
    • Jogador  

      Už se to tu řešilo, byl to strženej manitou, vidle pro kotouč, tak si to najdi, byly tam rady jako provrtat skrz nasrkr, to ti nepomůže, větší díra ti taky nepomuze, ale nekdo tam mel nejakou latku, ktera opravi starej strzenej zavit, tak si to najdi, tak bude reseni.

      0 0
    • Pekáček  

      No já dřív utahoval pedály dost silně a po několikerý výměně pedálů bylo po závitu (kliky Walter). Už si na to dávám pozor. O jaký kliky jde? Já sem to vzdal a pořídil nový.

      0 0
      • jimmy63  

        je to takovej shit..vuelta:)ale brachovi by se hodila zrovna leva klika a je mi lito ji hodit do kose:(!!nevite nekdo jak se ten clanek s tim vinetuem menoval??

        0 0
    • Jogador  

      Už sem to našel. http://www.bike-forum.cz/forum/forum.php?…

      0 0
    • BH  

      pokud je klika nejaky shit tak ji radeji vyhod.Ovsem jinak v kazdem poradnem servisu kol by meli mit sadu na opravu zavitu klik,pomoci niz se takto znicene zavity bezne opravuji (napr. od f. Kovys). oprava pak spociva v prevrtani diry, vyrezani opacneho zavitu, nasrubovani vložky s vnitrnim zavitem totoznym s puvodnim zavitem pedalu.neni to vsak uplne levne (cca 200 Kc), takze u klevnych klik se to nevyplati delat.pokud mas vsak strzeny jen zacatek zavitu, tak se to opravuje prerezanim zavitníkem, pricemz to procisteni zavitu se dela z druhe strany diry, aby se zavitnik chytil na 100% do puvodniho zavitu.Vetsinou to pomuze, cca polovina dobreho zavitu by pak mela stacit k tomu aby se pedal nevytrhl.

      0 0
      • Pekáček  

        A když se vytrhne, tak sbohem děti :o/ Raději neriskuju, nejezdím zalepený rozřízlý pláště a tak.

        0 0
        • Mamut  

          Pri skoku mozno zbohom deti, ale inac to nie je az take tragicke. Este ked som mal Esku Premier, tak som znicil zavit na kluke (tusim sa sama povolila a isiel do haja, uz si poriadne nepamatam). Vyriesilo sa to akym-takym nasrubovanim pedalu do kluky a privarenim (ocelove kluky). Po asi 1–2 rokoch som to v jednom stupani zlomil za jazdt, nic horzne sa nestalo, iba som musel domov ist 15km iba s jednym pedalom.

          0 0
          • Pekáček  

            Řidítka, představec, rohy, pedály, kliky, vidle. Vynechal jsem něco? Jo, sedlovka (Řehula). To jsou věci který by pokud možno neměly rupnout, spoléhat se na to, že se to stane třebas při výjezdu bych fakt nechtěl.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Napr. jeste stredova osa.

              0 0
            • rhuman  

              jeste ram, coz se me stalo :(, ne nastesti jenom napraskl … a je taky neprijemny kdyz se ti treba pri zaberu pretrhne retez …

              0 0
      • Darjan  

        Mozna ze v servisu je to tak drahe. Ja to dal zamecnikovi, co take spravuje kola a stalo to jen 60,– Takze cena je v pohode a klika taky. Urcite se to vyplati

        0 0
    • Azagthoth  

      Mne sa to pred nedavnom stalo,na pravej kluke (este nenahodenej) som strhal zavit na pedal.Povedali mi ze sa to da nejako spravit vacsia diera a dat tam nejaku objimku,ale ze to vydrzi tak 2–3 tyzdne :-/// tak som kupil nove kluky a teraz sa mi doma vala jedna lava kluka Shimano Deore FC-M445,cierna na octalink.Takze keby bol zaujem, mozem poslat,za nejaku symbolicku cenu,myslim ze postovne nebude az take velke.

      0 0
    • vlk  

      Jo Darjanovi se to taky stalo,nozmálně mu tam dali vložku a vesele jezdí dál.

      0 0
    • jihra  

      Vykašli se na opravu závitu. Ta oprava tě bude stát více, než nová klika. Pokud nepotřebuješ nic super, tak novou neznačkovou duralovou kliku pořídíš tak do 180 Kč.

      0 0
    • BH  

      problem nastinen, reseni naznaceno, chybi jen finale ,jak jsi to vlastne vyresil?Je dobre dokoncovat takove priibehy k pouceni ostatnich.

      0 0
    • black.horse  

      Vyvložkovat…!!!

      0 0
      • jimmy63  

        v jednom cyklu u nas v plzni mi vyrinou novej zavit a daj do toho tu vlozku se zavitem,jak uz ukazoval odkaz co je vejs..a pride mi to cca na 20kc + prace..

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.