• borsor

    S cim mate nej zkusenosti? Co rozhodne ne?

    0 0
    • czertd  

      Rozhodně ne Welgo myslím že M3. (cena kolem 1500,–) Měl jsem je jednu sezónu a po neusálém cvakání, lupání a skřípání mi jedna z nich asi 60km od domova porodila několik neidentifikova­telných kousků železa a umřela.

      0 0
    • borda  

      Shimano. PD M 505, 515, 535 všechny v pohodě.

      0 0
    • Daf  

      Jezdil jem Sh M535, Author A02, Time Alium a ted Sh M540. Se vsema krome Authoru jsem byl spokojenej. Za nejlepsi z nich povazuji soucasne M540. Nejpohodlnejsi jsou ale Time.

      0 0
      • Ceslo  

        Chtel jsem se zeptat. Mam starsi shimano (tusim ze M505) a chci si koupit novy tretry a casem i pedaly M540. NA novy tretry bych si rad namontoval uz novy kufry, ale nevima jestli budou kompatibylni. Jsou vsechny kufry u shimana kompatibilni, nebo jsou tam rozdily i mezi jednotlivyma modelama?

        0 0
        • Daf  

          Kufry jsou uplne stejny SH51. Pokud vim tak shimano delalo nebo mozna jeste dela kufry SH55 davali se driv k top pedalum M737. Ted ma SH51 tusim i top model 959. Ale i tak ty kufry byli kompatibilni akorat z tech SH55 se lepe vystupovalo.

          0 0
          • Ceslo  

            dik

            0 0
          • MARIN  

            Jeste se delaji kufry SH52 urcene jsou pro 848 a snad 858 ale pasuji i do jinych pedalu jen ty jine kufry v pedalech 848 desne skripou a maji veeetsi vule

            0 0
    • MARIN  

      Shimano 737 uz 7let absolutni spokojenosti (chystaji se uz na zimaka)ale ted cekam na kufry do 848

      0 0
    • RomanH  

      Urcite bych si uz nekoupil Ritchey V3 Comp – po chvili zacnou dost vrzat a uz se to nikdy nepodari odstanit (i pres neustale promazavani), za 5tkm to chytne velkej vakl. Totez se projevilo u mne – 75kg, manzelky – 55kg, kamaradky 50kg, takze to nahoda nebude.

      Ted uz mam asi 15tkm najeto na pedalech TIME ATAC. Jsou fakt dobry, pokud Ti nezalezi na hmotnosti, bez do nich.

      0 0
      • PePu  

        Ja chci poridit TIME Alium S (viz jiny prispevek) a zajimalo by mne, zda nemaji vertikalni vuli mezi opernou plochou kufru a telem pedalu. Mel jsem totiz Author A02 a u tech jsem musel vypodlozkovat operne plisky, protoze uz nove tuto vuli mely.

        0 0
        • RomanH  

          No ja nevim, jak presne to ma ALIUM, ja mam ten vyssi ATAC a zadny problem jsem nezaznamenal. Navic u tech ATACU ani nemas co vypodlozkovat – z umele hmoty Ti koukaji ven dva draty. Leda ze by jsi vypodlozkoval kufr na tretre.

          0 0
        • Daf  

          Jedinej problem muze nastat s tretrama kdyz maji nizkou podrazku u kufru. Ja mel driv tretry Answer Accelerator a tam jsem slapal primo kufrem a mel jsem diky tomu hodne opotrebovane kufry a od tech perek omackanou podrazku. Pak jsem si koupil Sidi Eagle a ty uz jsou naprosto bez problemu. Tam je podrazka zaprena o strany pedalu.

          0 0
          • PePu  

            Tretry chci poridit Spec. Mountain Comp 04,tak nevim jak dopadnu.

            0 0
            • Thidney  

              mam tretry Spec. Mountain Comp 02 + Time Atac a jsem velmi spokojeny.

              0 0
      • jecnak  

        Mam V3 Comp – nevrzou a po par tisicich se udelal vakl v loziscich, ktery bylo mozne bez problemu seridit – jsou tam konusy. Ted uz nekolik tisic bez udrzby a OK.

        0 0
        • RomanH  

          Ja vim, ze tam je konus, jenze ty kulicky byly totalne odrovnany a kupovat nova originalni loziska i s konusovou miskou a riskovat opetovnou zivotnost 5tkm se mi nechtelo (zvlaste po te, co jsem stejne problemy videl u holek). Navic porad i po promazani dost vrzaly. Pokud Ti slouzi dobre, bud rad.

          0 0
        • Palo TT  

          Tie konusy sa fakt „dobre“ nastavuju. Matka 9 a kontramatka 9,5 :O Este teraz som na…, ked si na to spomeniem. Hodnotim tieto pedale ako priemer, ale dnes by som si kupil radsej 520 alebo 540.

          0 0
          • jecnak  

            Dneska bych si koupil taky nejaky Shimana, ale tenkrat delalo tenhle system jen Shimano a Ritchey a to Shimano bylo nechutne drahy.

            0 0
            • Palo TT  

              Ja ich mam z toho isteho dovodu, pred rokom moc na vyber nebolo.

              0 0
      • Dico  

        Ja mam s SPD Ritchey V3 iba dobre skusenosti. Lahucko sa nacvaknu, dobre drzia, a ked je treba, nohu vzdy vysklbnem vcas. V tazkom terene (blato, sneh) nemaju problem so zanasanim. Ziaden vakel alebo vrzganie. Je pravda, ze mam na nich iba necelych 1000 km (uplne bez udrzby). Zda sa, ze tieto pedale ludia vacsinou chvalia: http://www.mtbreview.com/…122038.shtml

        0 0
      • scret  

        Tak dik za povzbuzeni, mam na Ričinach najeto zatim asi 2tkm, tak jsem zvedavej, kdy se rozsypou:-(

        0 0
        • TinkTink  

          Klid, zas tak horky bych to nevidel – ja mam Ritchey WCS Ti…vsichni mi rikali, ze se mi rozsypou a po minimalne 5 tisicich je tam vakl stejny jako tam byl po 20ti km…jenom obcas oddelam sroubek, namazu loziska vazelinou a jezdim dal – taky to sem tam musim sundat z kliky a namazat zavit v klice, protoze kdyz to neni namazany, tak ten spoj dural-titan vydava strasny zvuky!

          0 0
          • RomanH  

            Ja jsem psal o verzi V3 COMP…

            0 0
            • TinkTink  

              Ja jsem to psal vseobecne, ze ne vsechno co se zda byt shit, je shit…proste i kdyz tu prectu, ze to par lidem nefungovalo na 100%, tak kdyz to stejny rikali mne taky s pedaly R., tak ze jeste nema hazet flintu do zita :) (ale kdybych se rozhodoval jestli je koupit, tak bych je urcite nekoupil…

              0 0
              • RomanH  

                Souhlas, taky nemam napr. problem se sedlovkou Ritchey, i kdyz hodne lidi na ni nadava, takze zevseobecnovat tak uplne nejde

                0 0
        • Martin  

          Mam na nich najeto asi 5tkm a naprosta spokojenost.

          0 0
    • Bodo  

      Shimano 515 a spokojenej. Obcas trosku vrzou, ale promazani pomaha.

      0 0
    • náčelník  

      Ritchey z roku 1996. Mají vakl, ale jinak dobrý.

      0 0
    • slou  

      Ritchey logic sport z roku 99, vydržely mi 6kkm pak prdla oska v pedalu za zavitem uvnitř pedalu. Teď TIME ATAC a je to v pohodě, akurat kufry na Adach El Moro dost rychle zmizly. Teď na Spešlech botkách to vypadá, že vydrží déle.

      0 0
    • MartinXC  

      Dřív Author (označení si nepamatuju, prodávalo se kolem r.2000) – nebyly špatné, ale po 3 letech jsem občas při skocích vytrhl nohu ven. Teď jsou na zimákovi Rok a něco Shimano 959 – bezvadné, drží, nezanášejí se, jdou výborně nastavit, zatím žádná vůle, ještě jsem na ně nesáhl. Oproti Authorům jsou zámkem maličko blíž kliky (tak 3mm), ale kliky botama ještě neodírám.

      0 0
    • biker007  

      ja mam Welga(typ neznamy, cena cca 1500kc) uz 7 let a nemuzu si teda stezovat.. jezdim je celorocne, bez jakykoliv udrzby( qdyz nepocitam prostriknuti upinaciho mechanizmu GT85 nebo WD40..). vule tam malinka je, ale uz nekolik let se nezvetsuje. cekam az doslouzi abych si koupil Eggbeatery. ale voni mrchy furt fungujou ;-) ale zato kufry uz maj dost a mozna vymenim pedaly kvuli kufrum.. novy kufry se mi kupovat nechce, pac potom by mi podle zakona schvalnosti odesly pedaly okamzite..

      0 0
    • rodriguez  

      HARDWARE SPD – hnus. vypinaji sami, noha na pedal v terenu nedrží ani při maximálním napětí…po 17000km nepoužitelné…mo­mentálně Crank Brothers S..akorat není čas to pořádně zajet..ale první letmé seznamn – hodně dobré.i když jen 200km

      0 0
    • Meesha  

      Shimano 515 a sem spokojenej. jenom se obcas v zime zanesou bahnem nebo snehem, ale to vice mene vsechny…

      0 0
      • slayer  

        Právě že některé i méně.

        0 0
        • Meesha  

          Samozrejme, ze se asi zanesou vic naz treba Egg Beatery. Myslel sem to jako mezi Shimanama, Authorama a Wellgo atd.

          0 0
          • kovar  

            ne ne. I mezi shimanama jsou uz takove, ktere jsou vyrazne bahnoodolnejsi nez 515 : 959,540,520

            0 0
    • Darius  

      Wellgo spad typ 800, slouzi uz 4 roky, vule minimalni, udrzba zadna, jezdi i v soli, stale se tvari schopne… ani nevim jak se jich zbavim:-)

      0 0
    • Siddha  

      LOOK, mel sem silnicni jednostranny SPD Welgo a to byl shit!

      0 0
      • McBlacky  

        jednostranný SPD jsou dobrý tak pro bábu na nákup :-) na tom se XC a marathony jezdit nedaj.

        0 0
        • borda  

          co když jezdí silnici. tam by s oboustranýma působil poněkud exoticky, možná jako bába, která jede na nákup :-)

          0 0
    • pit  

      Jazdil som Shimana 505 – celkom dobre, akurat dost vrzgali a zanasali sa bahnom. Teraz mam Shimano 520 a to je uz o niecom inom, proste super.

      0 0
    • Vojtíšek  

      Všechny reakce na tenhle příspěvek patří do sekce RECENZE ! Kdy už se to konečně naučíte?

      0 0
      • Flier  

        Už jsem na rubriku RECENZE taky zkoušel upozornit, ale asi je to marné. :)

        0 0
        • MartinXC  

          Ta diskuse by se v RECENZI vůbec nerozvinula, už jen proto, že bys musel sledovat a reagovat na cca 8–10 položek …

          0 0
          • Vojtíšek  

            Na osobní hodnocení komponent jednotlivými bikery nepotřebuješ, aby se rozvíjela diskuze. Prostě jdu do sekce RECENZE, najdu PEDÁLY vyberu si typ, který mě zajímá a čtu: tomu se líbí, tomu ne, tomu vrže, tomu nevrže, ten dal 3 chilli papričky ze 6, ten 8 a taky rovnou vidím, kolik lidí tu danou věc hodnotilo a jaká je průměrná známka. Naprosto přehledné a vypovídající. Tady se možná časem rozvine diskuze, ale je to naprosto nepřehledné a navíc musíš číst vše, aby ses něco dozvěděl. Navíc tenhle příspěvek časem zapadne. Jsem v zásadě pro to, aby lidé psali hodnocení do RECENZÍ a dávali komponentům známky. Pak tady nemusí být neustálé příspěvky typu „jak jste spokojení s tím … a oním“ Prostě koukneš a vidíš ! Tak mi neříkej, že to není lepší

            0 0
    • maco  

      VP 102 (97´) a stale funkcne. Sice vakel jak hovado, ale aspon sa lahsie vypinaju. Sam sa divim, ze este drzia. Inak ak budem menit, tak Sh 520, resp. 540

      0 0
    • BLACK  

      Look

      0 0
    • Mamutt  

      Eggbeater S. Mám je jen chvíli (cca 200km), ale už cítím rozdíl oproti SPD klasice – díky celkové vůli v pedálu mě přestaly bolet kolena. Takže super, pomalu mi přestává být těch peněz líto ;-)))

      0 0
    • lubos  

      Eggbeater S. Zatim s nimi najezdeno tak do 1000km. Overeno v mokro/patla­vo/zamrzajicim snehu … a zadnej problem. Doporucuju taky gramhonicum :)

      0 0
      • Meesha  

        Jak je to s nima pri treba pri odrazu ke skoku normalne z pedalu? (nemyslim bunnyhop) Drzej? Sylsel sem, ze casem ta pruzina vymekne a muze se ti kufr vytrhnout i pri maly síle.

        0 0
        • Mamutt  

          Nohu podle mě drží stejně spolehlivě jako SPD. Je ale pravda, že kufry jsou ze znatelně měkčího materiálu, takže se můžou rychleji opotřebovat. O vyměknutí pružiny tu ale podle mě nemůže být řeč.

          0 0
        • lubos  

          Zatim drzi, mnohem lepe nez moje predchozi SPD, ktere se casto vytrhavali a zas dotahnout je nebylo dobry reseni. Ale jak to bude se uvidi za rok. Pruzina by nemela vymeknout, je z ocele ale jestli kvalitni ukaze cas. Kufry vypadaji mekko, nejspis je bude potreba casteji menit. Ale taky nevim jak casto – zatim.

          0 0
    • visby  

      xforce neviem aky typ- spokojnost, ale maju klzne loziska⇒ kratka zivotnost a mala vaha… shimano DX spd -nemaju chybu, ale nedoporucujem gramhonicom:-)

      0 0
    • till  

      Eggbeater S, mam je od října a naprostá spokojenost!

      0 0
    • krabica  

      Žádné. :-)

      0 0
      • antt  

        a co klipsny?:) Vozi krome me jeste nekdo?:) Taky si nemuzu stezovat, neznicitelne zbozi!

        0 0
        • krabica  

          Já je používám, sice sem tam nějakou zlomím, ale nestěžuji si.

          0 0
        • Mamut  

          Kedusi som si ich kupil a zistil, ze su mi male. Proste ked som so nich narval nohu, tak som klb pod palcom mal za osou a slopal som iba prstami.

          Este ze chlapik z obchodu si ich na druhy den zobral naspat.

          A potom som pred 3 rokmi presiel na SPD a uz je to ok.

          SPD Author Comp 02.

          0 0
    • Thapsus  

      Taky jezdím klipsny,teď ale nahlodán názory hlavně obchodníků,pře­mýšlím o svých prvních nášlapech.Je to oproti klipsnám opravdu „úplně o něčem jiným“,jak mi tvrdí v krámech?

      0 0
      • Daf  

        Ver tomu ze jo. Je to dobra investice clovek si na to i rychle zvykne.

        0 0
      • lubos  

        je, hlavne v zacatcich je to docela zajimavy :-)))

        0 0
        • enjoy  

          no me to jde zatim v pohode:-) akorat neni moc komfortni kdyz chce clovek vyndat nohu do zatacky:-)

          0 0
          • Jogador  

            Začátky jsou sranda, když zastavíš na křižovatce a spadneš do strany, protože sis zapomněl vyhodit, ale to se stane max. jednou nebo dvakrát, pak si zvykneš a už nikdy nesedneš na kolo bez nich.Pravda ve sněhu když to chce používat i nohy ke stabilitě se stávaj nepěkné maléry že se zacvaknou naspátek.

            0 0
            • enjoy  

              to se mi stalo vcera,ale nic vaznyho,jenom jsem zastavil a nahlonil se mirne na jednu stranu a ze si vypnu nohu a bylo:-) ale bylo to pedalama.ty authory chtej vypinaci silu pokazdy jinou:-)

              0 0
    • Lensik  

      Shimano 515, bez problemu, jedinej problem jsem ja. Pokud si obcas nezkontroluju sroubecek na kufru, a jeden se vyklepe, tak ta noha nejde nesundat z pedalu, i kdybych ji otocil o 360°. Supr je, kdyz na to pridu na krizovatce, kde tu nohu chci sundat. :o)))

      0 0
      • marhi  

        Look, bezúdržbové, udělal se vaklík ale je už 600km. stejný. Hlavně že to nemá konusy.

        0 0
    • Vóca  

      Na horáku mám SH M515 a na silničce VP162. Ty VP mám už druhý. Odlomila se mi tam taková ta ploška do které zacvakáváš kufr, ale bohužel se nedala sehnat náhradní. Koupil jsem si tedy ještě jedny už jeté a potřebnej díl z nich použil :-)

      0 0
      • jecnak  

        Hele az nekdy pojedes kolem, tak napis a stav se, mas to pri ceste – ja asi ty pedaly mam (uz jen dily a jeden celej pedal) a jsou mi na nic.

        0 0
    • Manas  

      Shimano DX – sjezd, freeride

      0 0
    • shamaan  

      Jednoznacne ti muzu doporucit pedaly TIME.. at uz Alium nebo Atac… jedine minus muze pro nekoho znamenat jejich hmotnost. Ja osobne tech par gramu tomuto skvelemu systemu rad objetuju.

      0 0
    • shamaan  

      Jednoznacne ti muzu doporucit pedaly TIME.. at uz Alium nebo Atac… jedine minus muze pro nekoho znamenat jejich hmotnost. Ja osobne tech par gramu tomuto skvelemu systemu rad objetuju.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.