• Corbett

    Tak co? Máte v plánu se v r.2005 zlepšit, nebo vám stačí jen tak si ten maratónek odjet? Jaké máte cíle? Jak je vůbec možné se za rok zlepšit na 100 – 120km maratonu? V r. 2003 jsem jel Drásala z hecu, ale bez ambicí na svůj osobní výsledek za 10:07, podotýkám naprosto v pohodě a bez větší krize. Letos za 8:57, ale chtěl bych se dostat ještě níž, nejlépe tak pod 8 hodin. Jaké máte zkušenosti s podobným zlepšováním své výkonosti (čistě amatérsky) nebo na to kašlete? Ještě dodám, že loni jsem k Drásalovi přidal jeden maratónek (Beskyd tour), letos už 3 (Jeseníky, Valašskou 50 a Meridu) Nejdůležitější je pro mě ale Drásal.

    0 0
    • Kikinka  

      Jelikoz na biku jezdim teprve druhym rokem, tak muj nejvetsi cil pro pristi rok je odjet si nejaky normalni maratonek, na umisteni mi az tak moc nezalezi, hlavne kdyz dokoncim:) Zatim planuju tak 2 maratonky:) No jsem celkem zvedava jak to nakonec dopadne:)

      0 0
      • Seppy  

        ja taky jezdim tak druhym rokem, to bysme se k sobe naramne hodily:))

        0 0
        • Kikinka  

          skoda jen, ze jsi z Usti a jezdis neco jineho nez ja:( Ale jinak bych brala nekoho s kym bych mohla sem tam vyjet:)

          0 0
          • mike!1  

            já taky hledám, s kým občas vyjet:-) jo a jezdím už 4. rokem(ale není to poznat:-))

            0 0
            • Kikinka  

              ale kluku bikeru je prece jen o trosku vic nez holek bikerek:) a je to skoda, ze holek moc nejezdi:( diky kolu mam zatim akorat trochu lepsi fyzicku, kterou ale urcite pres zimu trochu ztratim, i kdyz delam i vedlejsi sporty:(Jinak musim pilovat techniku, technicke sjezdy:))

              0 0
    • jonti  

      na jar jazdit cim viac maratonov, umiestnenia do 10%, a potom ked skoncim skolu a najdem si pracu tak uz staci jazdit cim viac. Buducnost je najasna…

      0 0
    • cabbage  

      hlavni plán je vytahnout kolo i o prazdninach, letos sem to udelal jen 3×.

      0 0
      • Kikinka  

        heh:) tak to ja byla o prazdninach na kole skoro cely den:)) domu jsem se chodila pomalu jen vyspat a najist:)))

        0 0
    • fousac  

      jezdit rychleji a lépěji.. obhajit letosni „tituly“… ;)

      0 0
      • fousac  

        jeste: davat si vic i na ziletce a zucastnit se nejakeho lokalniho „road“ zavodu a nebejt posledni.. ;))

        0 0
        • Gung-Ho  

          Beru Tě za slovo. Jestli najdeš něco bližšího, půjdu do toho s tebou, aspoň se jich nebudem bát ;-)

          0 0
        • Děcko  

          Zdravim děcka, i když se to možná nezdá tak já sem taky z Phy, takže kdyby byl nějakej menší žiletkovej race, tak bych do toho šel taky, samozřejmě, že bych dělal takovýho malýho nosiče vody, protože to moje kolo je tak těžký, že mě nějaký kilo navíc nerozhodí :-). Jinak sem marnej °)

          0 0
    • biker007  

      mam v planu udelat Transalp.. ne ten zavod ale soukrome..tak 8–9 dni „nalehko“.. ta uvaha uz ve me zraje tak rok.. jeste sehnat tak dalsi 2 dobrovolniky a je to.

      0 0
      • vlk  

        to by se mi taky líbilo-Transalp.Zkoušel jsi už propočítávat náklady, jen by mě to tak zajímalo na kolik to vyjde.

        Jinak mám v plánu začít zase trošku závodit, po skoro devítileté odluce.Akorát, se školou je to teď blbý a diplomku psát při zaměstnání je dost časově náročné.Ale alespoň něco v Jeseníkách a v Beskydech bych chtěl dát.

        0 0
        • biker007  

          zatim to nemam presne spocteny, ale na nemackejch forech se pise o castce cca 500–600 euro na tech 9 dni. noclehy na horskejch chatach popr. v penzionech v udoli. jidlo se neveze skoro zadny az na energ. gely a musly. ale i to se po ceste dokupuje. mel by stacit batoh cca 25l, uz mam vyhlidnutej Deuter, cena cca 2kkc.

          0 0
          • jecnak  

            Ja bych se klidne pridal, jelikoz je ted uz na prihlasky do zavodu stejne pozde, tak mi asi nic jinho nezbyva. Normalni startovne je 580 euro. POkud bysme to jeli nekdy mimo zavod, tak by ale podle meho bylo lepsi mit auto a jednoho dobrovolnika, ktery by zajistoval servis. Kdyztak mi napis do mailu nebo na icq, at tady nekecame offtopic.

            0 0
    • Eila  

      prezit :)

      0 0
      • Corbett  

        Ty jsi si vzala k srdíčku ten obrázek s náklaďákem, že.

        0 0
        • Eila  

          ne, me bys musel znat, abys vedel jak to myslim. pro me je kazdy nacvrat ze sviho nove narozeni:)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Pro me je porod precist tvuj prispevek :)

            0 0
            • biker007  

              tohle este napsala krasne:) urcite se musela moc snazit a dvakrat to po sobe precetla:))

              0 0
              • Eila  

                3c, to vis, tady me jeste neznaji tak nevi jak funguje moje kodovani:)

                0 0
    • repa  

      Teda u mě se fizička s přibyvajíci dobou co jezdím na biku zlepšuje . Samozřejmě nesmím letost podcenit zimní přípravu . To abych najaře musel zase vše dohánět . Jinak můj plán pro rok 2005 je jasný . Zůčastnit se co nejvíce maratónu a aspoň jednou se postavit na bednu

      0 0
    • marapara  

      Nejakú tú bednu. Letos mi to málem podařilo, gdyž jsem dojel 4. k**afix

      0 0
    • kovar  

      Můj plán je stát se ještě lepším turistou.

      0 0
      • blue  

        konecne nekdo rozumnej :-)

        0 0
        • lith  

          docela by mě zajímalo jak se umís?ujete na maratonech…

          0 0
          • blue  

            a proc bysme se meli umistovat? to je nejaka povinnost kazdyho bikera se jich ucastnit?

            0 0
            • Corbett  

              Záleží na počtu účastníků, ale abych byl upřímný, ještě jsem se nedostal do té lepší poloviny, ale to snad přijde. Záleží na počtu učastníků, t.zn. že když startuje 100 lidí končím 56, když 1000, tak 560, al ena to prdím. Vždy dojedu a baví mě to.

              0 0
    • BH  

      plany jsou velike, otazka realizace. najet co nejvic km,shodit 10 kg, absolvovat tradicni jarni"soustredeni" na Malorce a pak si projet co nejvic mist u nas, letos bych chtel vic poznat Jeseniky ze sedla bike. No a v zari Dolomity na silnicce. byl jsem tam letos pouze kratce, ale i tak jsem zvladl nejake dvoutisicovky,je to tam silnicarsky sen.Letos jsem jezdil vic na silnicce, pristi rok planuji jezdit vic na bike. Zavody? Nemam tuto potrebu dokazovat si neco na nejakych masovkach a dojet 188 ze 300 lidi(pokud bych se zmacknul), nicit si svuj matros a jeste za to nekomu platit. Drasala si radeji objedu sam a nebo s partou a to v klidu a pohode, byt si take zazavodime.Zmou­dreni prichazi vekem… Ovsem urcite se zucastnim naseho private „zavodu“, ktery bude mit pristi rok mozna podobu serialu. A zlepsovani? ja mam pocit, ze rok od roku jsou ty kopce delsi a strmejsi a nebo jsem horsi?

      0 0
      • Corbett  

        Drásala si můžeš objet v klidu a v pohodě přímo při závodě. Zažiješ neopakovatelnou atmosféru jaká asi není na žádném jiném maratoně a za docela slušné startovné dostaneš pár pěkných dárečků na vzpomínku a supr pořadatelské zajištění ze vším všudy.

        0 0
        • BH  

          jezdil jsem konkretne Drasala jiz od prvnich rocniku, tehdy to byla akce Holesov-Holesov, zacinalo nas par nadsencu a bylo to bezva,skutecne amaterske, dnes je to zavod honaku a jede se pres „mrtvoly“. Spis tedy uprednostunuji ten prapuvodni styl „zavodu“,tahle masovka a neplati to jen o Drasalovi me moc nesedi, ale proti gustu…

          0 0
          • Corbett  

            OK, v tom případě ti nemá cenu něco vnucovat. Asi to moc dobře znáš. Drásalovskou historii jsem si na jejich stránkách trochu přečetl, tak chápu o co ti jde. Čus

            0 0
    • kámen úrazu1  

      1)Pořídit si MTB, aby bylo na čem jezdit. (pro mého stávajícího krosáčka to bude šok, nečeká to. Prosím, neříkejte mu to, aby se psychicky nezhroutil dřív, než budu mít nový kolo.)

      1. Přesvědčit šéfa, že moje síla a zdraví (získané ježděním na biku) budou velkým přínosem pro firmu. A tudíž že je nezbytně nutné změnit mou pracovní dobu, bych měla víc času na bike a pak následně vzrůstala má produktivita práce. :-)
      2. Jezdit
      3. Jezdit
      4. Najít někoho, kdo by se mnou aspoň občas jezdil. ( bo si neumím spravit kolo a někdo to bude muset dělat za mě) ;o)
      5. A jezdit
      0 0
    • TinkTink  

      Na rok 05 mam tyto plany:

      • prezit CP DH HT
      • dojet okolo 5tyho mista kratkyho Rampusaka (uz to musi vyjit…snad nic neurvu…)
      • projet si drtice s mojou
      • nejasny drasal
      • prezit
      • zazit
      • pokecat
      • vymenit primerene dilu
      • nejezdit uz zadny ryzi a cisty XC zavody
      • objet cely WBA
      • „zaridit“ aby moje lepsi polovice zas najela aspon litr…pripadne litr a pul :)…a aby si zas o fous zlepsila techniku a fyzicku :)

      Toz tak…toliko vyhledu…

      0 0
      • Corbett  

        Jak jsi jel nejlépe Drásala? Ptám se tě, protože ve Zlíně pokud jezdí někdo trochu víc na kole, musí si tuhle záležitost určitě zkusit. Jen abych věděl do jaké kat. tě mám zařadit. Případně se s tebou projet a třeba něčemu přiučit.

        0 0
        • TinkTink  

          Nejlepe…no…jel jsem ho jednou v zivote…ten zavod je super, ale nejsem z toho soudku, ze si reknu, ze bych ho musel jet kazdy rok…klidne ho i vynecham…nedela mi to problem…radej se zucastnuju pravidelne zavodu v prostredi, ktere nemam hned u domu…to je pak takovy zajimavejsi – viz Rampusak, Drtic…

          Drasala jsem objel asi za 10:30 nebo tak nak…nevim…dojeli jsme to v limitu…03…par minut pred koncem…jel jsem tempem kamarada, ktery tydle dlouhy trate umi odhadnout…ja kdyz zavodim a davam si svy tempo, tak jedu na krev od zacatku do…no do konce sil nebo cile :)))…nejhorsi jsou krece. :)…pohoda…svym tempem bych Drasala nikdy neobjel…

          Jo…zapomnel jsem na Valasskou 50tku…letos se mi libila i kdyz byla delsi nez jsem si myslel ze bude a ta sotolina pred cilem nebyla uplne „ono“…

          Odeme se toho moc nepriucis…mam svuj styl :o)))))

          0 0
          • Corbett  

            Valašskou jsem jel letos i já a to poprvé. Trochu jsem ji podcenil a tak mi scházeli v závěru síly a to nemluvím o tom, že jsem neměl odvoz do Vsetína a tak jsme jeli na kolech.
            Dobrá, myslel jsem že patříš k těm co jezdí Drásala za 7hod., nebo jsem tě tak typoval. Někdy bych se třeba přidal, pokud by ti to nevadilo. Jezdím sice rád sám, ale také rád poznávám nové lidi kolem kola. Čus

            0 0
            • TinkTink  

              A jak jsi ji zajel? No ja mel dost brutal problemy v tom poslednim stoupani…tam mi Tutite ujel… :)…

              Jasny…ozvi se a dohodnem se…no problem…

              No…mne Kovar prevezl auto do cile, coz bylo super, protoze do Vsetina to neni az takovy kousek (todle je imho trosku blby pac clovek potrebuje cizi pomoc a te se sem tam nedostava…)

              0 0
              • Corbett  

                4hod. a 1min.(musel jsem se mrknout na výsled.listinu, už si to nepamatuji) Ten poslední kopec mě také dostal, už jsem byl přesvědčen že jedem do cíle a když jsem vyděl tu vracečku přes ten mostek, tak jsem nevěřil svým vl. očím. V tom kopci mě přejel borec na pevným kauflanďáckým kole a na cílové čáře, která se vyrojila ani nevím z kama mě předjela příslušnice něžného pohlaví (nechci říkat baba). Prostě jsem to podcenil. Kámoši co to jeli posledně říkali, že se tra? změnila k náročnějšímu a ani to uváděné převýšení neodpovídá na 100%skutečnosti.

                0 0
                • TinkTink  

                  Jo, tak minuly rok jsem to podcenil taky…uz na 20km me strasne bolely zada atd…letos uz to bylo lepsi, pac jsem upgradoval, ale zas jsem pocital s ne o moc delsi trasou a to, ze se jel fakt velky kus pro me neznameho, tak jsem byl hodne prekvapen…

                  Ja to dal za 3:44…jsem se taky musel podivat…ale to jenom quli tomu, ze jsem se pres 25km drzel zensky z Budvar teamu ci jak se to jmenuje…no…stejne mi pak ujela :)…ale jela fakt dobre…kdyby mela lepsi techniku jizdy, tak jsem se ji neudrzel :))…

                  Prevyseni – nevim…delka urcite ne…a trat se ztizila skutecne, protoze 03 byla proti 04 opravdu mnohem lehci…ale bylo to fajn a pokud trosku zas najezdim, tak jedu zas…

                  0 0
                • LukasX  

                  Zdravim, taky jsem to letos jel. Poprvy a bylo to maso. Mel sem problemy s krecema a ten posledni kopec, no o tom ani nemluvim! Cas neco kolem 4:10. S tim prevysenim to ale trosku prepiskli. Myslim ze psali neco kolem 1100, muj AT100 se zastavil na 1850! ;o) Letos sem se prestehoval do beskyd, tak budu lip pripravenej ;o)

                  0 0
    • Tomcat  
      • Bejt do první pětky v nějakém seriálu BMX (ČP by bylo nejlíp)
      • Postavit do začátku sezóny nový kolo a trochu se rozjezdit.
      • Urovnat si problémy se zaměstnáním
      0 0
    • Twisp  
      • najezdit min. 7K km na bajku
      • udelat statnice
      • majit si rozumnou praci za rozumny penize :)
      0 0
    • black.horse  

      Vrátit se na závody… a jet nějaký DH, 4× a dauly a případně i nějakej maratónek a jiné shity:-) lítat víc a dál a se stylovými triky a hlavně bejt co nejuniverzálnější a střídat biky a triky a jezdit všechno a všude… a přesvědčit všechny žiletky světa, a? si ho neholej a jebou to na tlustejch gumách a žádný jejich vyžle…:-)

      0 0
    • Otaku  

      skoro totez jako nekdo:

      • sehnat do začátku sezóny nový kolo a trochu se rozjezdit.
      • Urovnat si problémy se zaměstnáním
      0 0
    • jakub  

      natrenovat co nejvice a dojet co nejvic maratonu…

      0 0
    • Radek Broz  
      • jezdit, jak jen to pujde
      • uzivat si to!
      • objet ČP DH v kat. HT alespoň ty 3 závody, co jsou v Čechách + da-li-da camp a užívat si to! Umístění sice neřešit, ale stejně zkoušet jet kudlu;-)
      • uspořádat v Nejdku co nejlepší závod ve 4X, na jehož kalbu se bude dlouho vzpomínat;-)¨
      • upravit 4X tra? na Božím Daru
      • jezdit ještě častěji na Klínovec
      • nezrakvit se (alespoň ne na začátku sezóny)
      • nezničit moc matroše (koliduje s účastí ČP DH :o) )
      0 0
    • Manas  
      • udelat statnice v unoru
      • najit zamestnani aby chapali proc obcas prijdu rozbitej :-)
      • trenovat pres zimu na valcich, abych na jare nebyl za idiota co neuslape rovinku :-)
      • zajet vsechny zavody co kde najdu ( CP HT DH zkusit bednu, 3DH Cup bednu casteji nez letos, Da-li-da to samy jako 3DH (ale obtiznejsi :-))) ) + naky ty lokalni srandicky
      • naucit se lepsi triky nez umim (jakekoliv )
      • postavit si silnicku a XCko na normalni jezdeni

      Az tohle vsechno zvladnu tak asi budu rikat Superman :-)))

      0 0
    • Martyss  

      Našetřit na novou vidlici a nášlapy:-)

      0 0
    • Zil  

      Tak odjet minimalne 3 zavody CP DH HT a taky se samozrejme nezrakvit a nasetrit na novou vidlu a kotouce :)

      0 0
    • Meesha  

      co nejlip se připravit na sezonu v plánu mam asi 10 maratonků v ČR + snad něco venku a nějaký to XC. nevodělat sebe a co nejmíň matroše

      0 0
    • Mox  

      Nové kolo. Nic si nezlomit. Zrychlit. Zpomalit.

      0 0
    • Kolík  

      Zvýšit počet ujetých km za rok na 5.000! Vyrazit konečně do Dolomit na horáku!

      0 0
    • grafik  

      Odjet zase alespon 4 maratony, letos mam v planu tyto: olomouckou burinku, mamut-a, sel-u (Helfstyn), a pak nejakej v jesenikach. A pokud mne nekdo ukeca tak na drasala. A jako ‚turista‘ bych chtel pokorit Praded. Jelikoz se na nej chystam uz 3. rok, tak doufam, ze to letos vyjde. Dale pak projet me ‚kazdorocni tury‘ Olomouc – Hostyn – Tesak – Olomouc. A vylet do alp by nebyl taky samozrejme k zahozeni.

      0 0
      • Corbett  

        No Drásala bys měl jet, domluvuil jsem dopředu pěkné počasí. Jinak jaká je Olomoucká buřinka?

        0 0
        • grafik  

          burinku jsem jeste nejel, takze nevim. Ale projel jsem si trat a je docela gut az na to stoupani od 1. obcerstvovacky do pohoran. To se fakt neda vyjet.

          0 0
          • Spawncz  

            Tak olomouckou burinku jsem jel uz cca 3× a da se tam vyjed temer vse (ale musi se chtit). Trat je v pohode jen mi moc nesedi tech uvodnich 6km po rovine mezi polama (dost se prasi a je tam dost velke riziko padu protoze se jede v tlupe). Jinak zavod super, doporucuju.

            0 0
    • JMT  

      Mozna se taky pojedu projet na kole :-)

      0 0
      • tutite  

        Novýho bika mám /Prophet/, ještě jej dolaďuji, odlehčuji. Z maratónů bych chtěl Beskyd tour /bude nová trasa/, Valašská „50“ /poslední ročník byl kouzelný/, možná Drtiče. Asi vše.

        0 0
        • kovar  

          Ad trasa BT: Prej na BeskydTouru bude míň kamení, bude asi chybět sjezd do Dolní Rozpité?, což je škoda.

          0 0
    • dave lister  

      když bude čas tak jezdit a užít si to;-)

      0 0
    • McBlacky  
      • postavit si kolo a nenechat si ho ukrást…
      • zajet konečně Malevil a Drásala
      • najít zaměstnání při kterém bych měl čas najet 7tkm , čas na přítelku, na trekking a lezení v horách :)
      • jezdit výsledky alespon tak jako letos :)
      • uspořádat s příteli dvoutýdenní akci po trasách maratonů v horách ČR…
      0 0
    • RomanH  

      Postavit novy bike (na jare uz snad bude, jen si uz konecne musim vybrat ram a podle nej presmyk a sedlovku) Opet se vratit na svych 5000km/ za rok (letos uz podruhe jen neco okolo 3500 km – holt se musim venovat i dcerce, ale ted uz budeme od jara jezdit s vozikem) Tyden s bikem nekde v Dolomitech nebo Alpach Konecne dostat rozum a Drasala jet podle pocasi Kdyz bude cas, tak zkusit BeskydTour a opet Sudety

      Vice uz toho asi nestihnu

      0 0
      • dhmiki  

        chlapi muj sen je se aspon na mojem biku projet uzdravit se dostat se z vozíku a zas jezdit dh doufam že to výde moc si přeju abych si tento rok zajezdil aspon po poli…

        0 0
    • Smazaný účet  

      Reálné cíle: Udělat řidičák. Vyměnit olej ve vidlici. Protrhnout magickou hranici 1500 km za rok. :o) Zůstat zdravý aspoň tak jak sem. Zlepšit se na transbrdech a kreuzbergu – esli teda bude. Zbytek závodů zajet tak, abych věděl, že rychlejš to nešlo. Z říše snů: Zbavit se bolestí v koleni. Podívat se na Valašskou padesátku a Bahna. Esli bude opět Král středohoří, tak bodovat aspoň v jednom závodě.

      0 0
    • EL  

      No já jsem svého prvního Drásala nedojel, druhého za 10:20, třetího za 8:50 a ctvrteho za 7:05 (asi).Letos se chystám na pátého a snad se zase trochu zlepším (6:30 by bylo super:-)). Jinak to chce makat,makat a makat

      0 0
    • climber  

      Rád bych strávil jeden týden na Slovensku v okolí Malé Fatry a Súlovských vrchů. Dál bych rád objel tra? v Otztalských alpách, kterou jsme našli v Biku a potom máme ještě naplánovaný okruh kolem Gran Paradiso. Doufám, že to všechno vyjde.

      0 0
    • hmi  

      …dát časovku na Němčí pod 35min;)

      0 0
    • Krutor  
      1. Rychle koupit nový kolo a doufat, že mi zase nezmizí …
      2. Zkusit najet víc než letos (3400 bike). Pro většinu z vás je to houby, ale pro mě to byl letos rekord. Je mně letos 40, z práce chodím až po 17.hod a mám rodinu, kterou zas nechci kvůli kolu hodit na druhou kolej.není to jednoduchý…
      3. Sjet 100 km Merida Bike Tour (vloni sem vyměkl a přitom bylo tak krásně !!! Nikdy sem 100 km nesjel.
      4. Udělat si pár pánskejch víkendů a poznat nový kouty ze sedla (Orlické hory, Jeseníky, Zlínsko … no poraďte)
      5. Překecat kámoše, se kterým občas jezdíme, na pár dní do Alp.
      6. No a nepadat, pokud jo, nic si nezlámat.
      7. TOHLE UŽ NENÍ PLÁN, ALE PŘÁNÍ: a? nám přeje počasí !!!
      0 0
    • RUMcajs  

      Mojím plánem ohledně bika je odjezd do Irska za prací, abych si mohl dovolit novýho bajka… Na bednu stejně nejezdím, tak si aspoň udělám radost a pořídím si nějaký pěkný celopéro.

      0 0
    • ivovi  

      Dostat se aspon jednou tydne na bika. Chcu toho moc? :-)

      0 0
    • zac  

      ja chci dostavet kolo a letos najet aspon 3500km

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.