• žabka

    Tak to zkouším znovu.

    Na jaře chci koupit nový bike, zatím jezdím na cca 10 let starém Authorovi. Chci koupit něco do 15 litrů aby se to hned nerozpadlo. Letošní výprodej jsem už nestihla. Jaro je asi nejblbší na pořízení nového kola, ale já chci jezdit dřív než na podzim a s tím Authorem je to fakt bída. Tak co rádite machři.

    0 0
    • Meesha  

      Kdyz ses tu nová, tak se nauc pouzivat vyhledavani… Je to docela uzitecny…

      0 0
    • bikemanx  

      Připlatit si (tak 5 tis.) a kup něco better… ale artura určitě ne-e.

      0 0
      • žabka  

        jsem chuda studentka s dluhama u mamky v kalendari,tak kdo bude ten muj budouci sponzor?

        0 0
        • Lance  

          Sponzor by moh byt Pa-dlista, ale ted ma nejake vydaje, nekdo mu v Havirove podrel Maserati:)

          0 0
          • Sirenna  

            Padlista je muj sponzor a delit se o neho rozhodne nechci!

            0 0
            • JohnLee  

              A dovolis mi abych ho pozadal aspon o svezeni v tom Maserati prosiiiiiiiim…:))

              0 0
              • ravo  

                Admin přišel o rozum nebo vyhrál ve sportce?!?!?!

                0 0
      • Lance  

        proc authora ne?

        0 0
        • bikemanx  

          Artura nepovažuji za kolo (teda za tu cenovou relaci)

          0 0
          • Air  

            ja kuwa nechapu co proti tomu furt mate… tvrzeni „Author, to nejsou kola“ ap. jsem tu cetl uz milionkrat. Muzete byt konkretnejsi? Bracha ma treba 3 roky staryho Authora, 2. nejlevnejsi cross (Horizon) a jezdi mu to absolutne v pohode, bezporuchy. Ja uz jsem mel na svym kole s Deore sadou (za cca 2× vice) vic problemu nez on. I kdyz je pravda, ze on ty samy km najezdi po cyklostezkach a ja jezdim po lesnich, polnich cestach… Proste nechapu jak nekdo muze rict, ze ta znacka je blba, kdyz tam od ni jsou jenom ty ramy! Ostatni dodavaji vyrobci cyklosoucastek. Sada, rafky, riditka a ja nevim co… A kdyz se podivam, ze to kolo ma slusnou sadu, dobry naby, rafky, brzdy a dalsi veci, tak nevidim duvod proc do nej nejit! Vcera jsem videl treba docela slusne vypadajiciho Authora Opus, brzdy Tektro, naby Author (v tyhle relaci super), vidle RST (myslim Gila), pohon Deore za 14500,– (v malym kramku v zapadlym meste) tak to by treba pro ni nebylo vubec spatny kolo! Proste pokud chcete nadavat na Author, tak nadavejte na ramy (ze praskaji ap..) a nebo ze maji spatny komponenty za tu cenu. Ale myslim, ze tohle kolo co jsem psal bylo za tu cenu dobre dotazeny, a to vcetne nab, na ktere se casto sere (protoze si jich kupujici-laik moc nevsima).

            0 0
            • ravo  

              To je zbytečný řešit. Někdo časem dojde k poznání ( sem patřím i já), že artur je naprosto stejný jako jakákoliv jiná značka, akorát je to masovka a proto dělá a především prodává víc laciných kol než jiné české značky s daleko menším prodejem… Někdo si zase vylepšuje image tím, že na artura nadává. A tak to je se vším, nejen s kolama…

              0 0
              • Air  

                no asi jo, kdyz se neco stane masovka, tak na to lidi zacnou nadavat… nejvetsi averze tu panuje asi na kellys… beru ze nekolika lidem tu praskly ramy, ale jinak jsou ty kola pomerne v pohode a pokud bych chtel kolo na light XC a byl light vahy tak nevidim osobne problem proc do nej nejit (pokud by samozrejme mel mě vyhovujici komponenty). Ale tady spousta lidi nadava na Kellys jen proto, ze to jezdi spousta lidi…

                0 0
                • Lance  

                  air i ravo, naprosto souhlas, berete mi slova z klavesnice, takze vic se k tomu vyjadrovat nemusim, mate to napsane presne. Kdyby tam nevidel ten napis Author tak ani nepozna,ze to je vyse uvedena znacka, takove „borce“ mam fakt rad a maji muj „obdiv“.:)

                  0 0
          • JohnLee  

            Bacha na slova nebo uvidis jak moje pritulkyne umi zurit,kdyz ji nekdo pomlouva kolo…:))

            0 0
    • vojtechposmourny  

      Radíme najít sponzora nebo něco přišetřit. Za patnáct toho moc nepořídíš (novýho).

      0 0
    • vlk  

      v týhle cenový relaci to nebude nic extra.na podzim se prodávali mongoose meteore comp.Tak se zkus po nich mrknout.Na některých e-shopech by ho snad ještě mohli mít.Hlavně se vyvaruj vidlic suntour 75 apod popřípadě ještě RST a manitou six-kola s těmito raději taky ne.

      0 0
    •  

      hm a co použít vyhledávání, jak bylo řečeno a taky by bylo dobry specifikovat co jezdis..... mam sto chuti te poslat nekam, takovyhle frajirky z chatu moc miluju

      0 0
      • žabka  

        jezdím větsinou kolem becvy.moje stare kolo mi nedovolilo nijak zvlast jizdu v terenu a do kopců bylo taky slabe, k tomu moje nožky,sice uchazejici,ale netrenované mě taky moc nepomohly.

        0 0
        • preacher  

          s novým kolem budou ty kopce „jedna báseň“…a pokud ne, tak vyměnit haksny…

          0 0
        • preacher  

          Nejrozumější je koupitr něco za dvacku (s dobrou vidlí), ale jinak bych to řešil bu´d nákupem na splátky – dělají snad všichni prodejci, nebo postupnou výměnou dílů…

          0 0
          • RomanP  

            Jenže postupná výměna dílů je ve finále dražší a navíc se k ní člověk co si občas zajezdí málokdy po čase odhodlá.

            0 0
            • davidak  

              Ale zato si ke svýmu kolu vytvoříš takovej lepší vztah, je to zábavnější než koupit kolo v celku.

              0 0
              • vojtechposmourny  

                To je pravda. Naprostá. Já mám ke svému kolu velmi silný vztah. Z toho púvodního zbyl akorát šaltr, kazeta a kliky :-)

                0 0
                • preacher  

                  mě lanka + bovdeny, sedlo, řídítka a brzdy (ale budou nový).....:-)))

                  0 0
                • fousac  

                  me riditka, predstavec a kus vidle… :)

                  0 0
                  • vojtechposmourny  

                    Takže v tom nejsem zdaleka sám. To by měla vidět ta moje, aby furt neremcala :-)

                    0 0
                    • fousac  

                      a taky by se mela zabka pripravit, ze jestli ji to zacne bavit, tak to teprve zacne stat penize..

                      kdyz si vzpomenu na sebe, tak AUUUU… prvni bajk 14k, druhej 18k, silnicka 17k a ted uz planuju lehky upgrade za 22k.. ja snad zacnu krast.. ://

                      no mila zabko, mas se asi na co tesit.. to uz si slysela, normalni bike jezdi za cca. 2,50 a full za 3,30 kacek na kilometr???

                      0 0
                      • vojtechposmourny  

                        Upgrade za 22k už může bejt slušnej.

                        0 0
                        • fousac  

                          no smutny je, ze to zas neni nic extra.. kola, pohon, vidle, razeni, brzdy a prachy fuc.. a to sem jeste vybiral samy levny veci.. :((((

                          0 0
              • Eila  

                tak pozor, ja si na kole neumim vymenit ani dusi, ale vztah mam k nemu bajecny:) dokonce ma i jmeno:)

                0 0
        • Honza z H  

          Když jezdíš kolem Bečvy, budeš asi od nás, tak moje rada, 180 cm – 19" u většiny výrobců bude sedět. Jestli víc terén, tak klidně i 18", jestli víc rovný úseky i 20". Pokud nezávodíš, klidně si kup kolo i do 10-ti tisíc. A co se týká levných vidlic, tak podle mě systém pružina, olej a nejlépe s manžetama (80 – 100 mm). Ušetřený peníz pak obětuj na SPD obuv, helmu a prádlo. Třeba se potkáme u Bečvy.

          0 0
    • vlk  

      jinak okolo 22 se dal ještě sehnat schwinn moab ht comp-s duke vidlí a deore popř lx výbavou.Tak by ti ho taky mohli prodat levněji,Ještě v Praze v Bikeranch jsem nedávno viděl nějakýho rockmachina landslide s marzocchi vidlí EXR a kotoučovkami, taky za slušnou cenu.

      0 0
      • bikemanx  

        S kotoučema za tudle cenu??? Se po čase zblázníš… lepší průměrnější brzdy s lepšíma špalkama..

        0 0
        • vlk  

          měli tam ve výprodeji za 23–24 s vidlí marzocchi exr a kotoučema te´d si nejsem jistý jestli deore 525 nebo hayes hfx9 xc.Ale je to už měsíc.

          0 0
    • pavelr  

      Ještě že všichni nečtou vaše rady, protože by pak většina českých cyklistů chodila pěšky.

      0 0
      • vojtechposmourny  

        Jak to myslíš?

        0 0
        • Smazaný účet  

          Kolik lidí má kolo? A kolik z nich má kolo nad 15 tisíc? :o)

          0 0
          •  

            hm ja nevim, ale když se podivaš do sekce bikes tak je tam mááálo kol pod těch 20 K, ale sme jaksi „jiný“ než ti ostatni :)

            0 0
          • vojtechposmourny  

            Hele, chtěla znát naše názory (tipy) a ten můj je, žde pokud se tomu chceš věnovat víc, tak je lepší přišetřit. Nebo jít cestou postupnýho upgradu, tam ale provaříš hrozný prachy(vlastní zkušenost).

            0 0
      • Lance  

        dobry a spravny nazor!

        0 0
    • Smazaný účet  

      Esli jsi fak ženská, tak nemá smysl ti radit. Stejně si nakonec koupíš to světle modrý. :o)

      0 0
    • Daf  

      Tak co treba tohle 194.228.218.52/spor­t/default.asp?mtc=0&cls=­stoitem&stiid=6327 veckama by bylo i pod 15000Kc.

      0 0
    • ddd - andy  

      Ja ti dam taky radu – zmen si nick a zkus to znova.. :-))

      0 0
      • žabka  

        ja ti dam taky jednu radu milacku, bez domů a uz se nevracej!

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Ja bych mel pro tebe uz i ten novej nick. Co treba ropucha? :)

          0 0
          • žabka  

            ta mi moc podobna neni,ale diky za tip. jeste o tom popremyslim!

            0 0
        • ddd - andy  

          Teda ani nevis jax me potesila! Rikat mi milacku a vyhanet me z prace domu.. :-))

          0 0
          • Air  

            ty mas na riditkach computer s internetem? co to je za model? :D

            0 0
            • ddd - andy  

              To je model – CELEJDENSEDIM­VKANCLU – zadna novinka a zarucena zalezitost, jak postupne zakrnovat.. :-)

              0 0
              • Air  

                no myslim ze kdyz budes behem jizdy na kole chatovat, tak nezakrnis, ale mohl by ses zranit :)

                0 0
              • fousac  

                a ja si jeste stezuju, ze musim v tomhle pocasi 4 hodiny nakladat destou kamiony nebo menit vylozniky na verejnem osvetleni.. asi mam zase rad svoji praci.. ;)

                0 0
            • Pá-dlista1  

              Od znacky BIKE model FORUM ve variante NONSTOP.

              0 0
    • McBlacky  

      kup si cokoli okolo 10–11 a nech si vyměnit vidli za něco rozumnýho

      0 0
      • žabka  

        měrim 180cm,jak velke?

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Aby ti bylo akorat.

          0 0
          • žabka  

            no to je teda rada,vypada to ze tomu fakt rozumis!

            0 0
            • wroum  

              no to je jednoduchy. stoupnes si lehce rozkrocmo nad kolo a mezi horni ramovou trubkou a koulema by melo byt misto tak 7–10 cm.

              0 0
            • Sirenna  

              A ty vypadas, ze tomu vubec nerozumis, tak zapoj mozek, trochu poserfuj po bikovych strankach a tam se dozvis jakou velikost, na takovou ......... velkou holku!

              0 0
              • Jogador  

                :) No, se divim, že se Blecky neohradil:) Sem slyšel že po Tvem včerejším přízpěvku byl celý jeden rozhovor smazán?:) Škoda že jsem tu nebyl:)

                0 0
                • Jogador  

                  Jo, ne Blecky, Pádlista:) Ten už má s holkama trpělivost,co:)

                  0 0
                • Sirenna  

                  Hele, tak to nevim, kdes to slysel, pac ja mam jiny informace a kvuli me to prej nebylo......tak pozor :)

                  0 0
                  • Jogador  

                    No jo, je to možný:) Ale něco takového se tu kolovalo, ale možná zato můžeš jen nepřímo, a nebo uplně a ani o tom nevíš:)

                    0 0
                    • Sirenna  

                      Mam to od Admina, tak nevim, treba kecal!

                      0 0
                      • Jogador  

                        No jo, tak ty chodíš ke zdroji:) Stejně mě mrzí, že jsem tu nebyl:)

                        0 0
                      • admin  

                        Je to tak jak rika Sirena :) smaznul sem to protoze tam bylo uz vice nadavek a vlastne to bylo dost o nicem tak sem si zase jednou zamazal.

                        0 0
                        • metronom  

                          Nerika se zamazal, ale Smyl Flek z Nohavic :)

                          0 0
                          • ddd - andy  

                            Jo to tady pan rytir se umazal? :-)

                            0 0
                          • admin  

                            abych te nevzal naplocho mecem :)

                            0 0
                            • Air  

                              clovece, ty jsi nejak zdrsnel :-) abysme ti zacali radsi rikat „Pane“, protoze bys nas za chvili mohl odfiltrovat.. bojim bojim :-D

                              Co bylo vlastne v te diskusi Na vysvetlenou?

                              0 0
                              • admin  

                                nezdrsnel jenom sme si zanovtovali trochu cimrmany :) uz presne ani nevim co tam vsechno bylo ale proste dost urazek a par sprostych slov :)

                                0 0
                                • Air  

                                  :)) OK to je zajimavy a jak k tomu doslo? to se mi prave na tomhle foru libi, ze si tady nikdo nenadava do c***** a nevim ceho jeste… staci se mrknout na fora, kam chodi 14 leti… Tady probihaji jen seriozni debaty :)))

                                  0 0
                                  • Gatier  

                                    To mas pravdu. Je priam dokonale forum, v dokonalom svete bikov.

                                    0 0
              • Air  

                teda ty za toho svyho muze bojujes! jsi uplna Xena bojovnice!!! :)) )

                0 0
                • Sirenna  

                  Ale nebojuji! Jen mi vadi, ze je lina se po necem pidit, radeji se zepta jako naivka a vsichni se hned hrnou odpovidat nekomu, kdo o kolech vubec nic nevi a myslim, ze ani nic moc vedet nechce. ( odpoved, ze na svem novem kole nebude nic menit, protoze bude prece nove, je docela smutny, nejaky komponenty ji treba nebudou vyhovovat a co potom, ja bych to vymenila, ale ona...........? Nevim nevim.......

                  0 0
                  • Air  

                    ja ji docela chapu… kdyz jsem kupoval pred par lety kolo za 18 litru, tak jsem si taky naivne myslel ze za takovy prachy uz bude vsechno SUPR… ale pak jsem zjistil ze ne… takove zjisteni ale asi podstoupilo vice lidi. Kazdopadne si ale myslim, ze takovy dotaz je tady normalni – je to technicky zamerene forum. Takhle bychom tu mohli odpovidat na kazdy dotaz – „najdi si to“. Pokud je tu poprve, tak se to da celkem pochopit, no ne?

                    0 0
        • vojtechposmourny  

          To si musíš sama vyzkoušet, jak velkej ti vyhovuje. Teda ten bajk.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            no to je teda rada,vypada to ze tomu fakt rozumis! :)))

            0 0
          • žabka  

            myslite ze by stacila tak 20? kdo se na me jeste zlobi,po vcerejsku?

            0 0
            • Daf  

              19" by mela byt OK. Zalezi jak je ten ram dlouhej. U kratsiho mozna i ta 20" Chce to vozkouset.

              0 0
            • ddd - andy  

              Na tebe se nejde zlobit..

              0 0
            • Smazaný účet  

              oni si fak nedělaj srandu. to si musíš zkusit. 20 by mohlo být, ale je to asi jako u bot.

              0 0
            • preacher  

              to bude velký…tak 18", když si stoupneš nad horní rámovou trubku, tak abys měla mezi „ní“ a trubkou tak 8 cm ..... (bez podpatků)…

              0 0
              • McBlacky  

                18" na 180cm jo, no to určitě… pokud to není na chrcení, ale na svezení tak bych šel do tý dvacky, bude to pohodlnější a stabilnější…

                0 0
                • preacher  

                  no já mám 186 a 20" (Merida Special Edition) ....... každej rám je ovšem jinej.....

                  0 0
                  • žabka  

                    8 litrů v prasatku uz mam,ale to je malo,musim omezit vykendove vyjezdy. zatim si pujcuju svagrovo kolo,ale to neni ono.

                    0 0
                    • vojtechposmourny  

                      Osm litrů jako akontaci ,zbyzek na leasing a jezdit můžeš už dnes odpoledne. Ale předpokládá to stálý měsíční příjem.

                      0 0
                      • žabka  

                        prijem mam tak slabe 4 litry na brigade,kdybych nemela ty dluhy…asi mamce schovam kalendar! myslis ze by to slo na ty splatky?

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Ted bych kalendar neschovaval, je pred vanoci :)

                          0 0
                        • Lance  

                          4 litry mesicne nebo rocne? Ne to stacit na splatky nebude.

                          0 0
                          • žabka  

                            mesičně! proc by to neslo? tak 3 mesicne a za pul roku ho mam splacene,co mysli?

                            0 0
                            • Lance  

                              protoze oni po tobe zrejme budou chtit potvrzeni o prijmu, ktere stejne jako brigadnik nedostanes, protoze nemas HPP a pravidelny mes.prijem, nehlede na to,ze tuto castku asi nebudou akceptovat.

                              0 0
                              • Pá-dlista1  

                                Vzhledem k tomu, ze je pod hranici zivotniho minima. Ale pocitam, ze zije ve spolecne domacnosti s rodici (mamou) a ta ma vyzivovaci povinnost a ta by taky mohla rucit. No je to boj. Uz vidim nase, jak by mi radi rucili, kdybych si vzal kolo na splatky (a jeste nemel pravidelny mesicni prijem).

                                0 0
                                • Lance  

                                  tak to vidim taky, jak beru kolo na lizacku v cene stareho jeteho auta:)

                                  0 0
                                • žabka  

                                  dneska prijdu domu,budu delat ze sem hodna holka a mamku ukecam!!!

                                  0 0
                                  • Lance  

                                    hodna musis byt porad:-) a v teto chvili prichazi jeste efekt vanoc, kdy ty na darky kasles,ale mamka by se na tvem darku podilet mohla ne? Jeste zkus Jeziska,ale na toho bych zcela nespolehal:)

                                    0 0
                              • žabka  

                                a co kdyz tam da mamka potvrzeni o prijmu a ja ji ty prachy budu davat,to by slo ne? uz se tesim az se projedu zase kolem becvy. na novem!!

                                0 0
                                • Lance  

                                  Jo tak to by slo, hezky popros mamku a pak ji kup cokoladu.

                                  0 0
                                  • žabka  

                                    raci kobližky,ty ma raci. laka me to do lesa,pekne do terenu,klickovat mezi stromy,a drtit parezy. ale mam strach!! zatim sem to jenom videla v televizi.

                                    0 0
                                    • Lance  

                                      A kde by ses to chtela ucit kdyz ne odle TV? Zaklad je uhnout tomu stromu,protoze on to neudela

                                      0 0
                                • Pá-dlista1  

                                  Kdyz si vyberes rovnou kolo podle svych snu (jestli je znas), tak na tom i vydelas nez obmenou komponentu na plecce. Blby je, ze ke splatkam musis pricist naklady, ktere ti vzniknou tim ze tom kole budes jezdit. A nejsou to male castky.

                                  0 0
                                  • Lance  

                                    presne jak rika padlista, koupit kolo s tim ze hned budu neco menit je blbost, protoze ty veci stejne neprodas.

                                    0 0
                                    • žabka  

                                      no to je pravda,kdyz uz kolo tak dobre,asi pockam do jara,ale to zase bude sezona,budou drahsi.

                                      0 0
                                    • ddd - andy  

                                      Nechci zas prudit, ale obavam se, ze zabka si toho na kole asi moc nevymeni, jelikoz ani nevi, co by vemenovat mela.. :-)

                                      0 0
                                      • žabka  

                                        ja nic vymenovat nebudu,protoze si kopim zbrusu nove,vis? moc o kolu nevim,a ani to nebudu predstirat,sak sem rikala,ze teprve zacinam. kazdy jednou zacinal. nebo ty ses narodil a byl z tebe suprovej biker?

                                        0 0
                                        • McBlacky  

                                          hele Andy se fakt asi narodil a byl rovnou super biker, jinak ho nechápu… ale to je vyjímka Ty máš před sebou dlouhou cestu, tak dva tři roky poctivýho ježdění než budou nějaký výsledky :-) no a je to docela dřina, parkrát se rozsekáš, občas něco zničíš…

                                          0 0
                                          • žabka  

                                            tos me teda pavzbudil. ja chci jezdit pro poteseni!! ne nejake prehnane vykony!

                                            0 0
                                            • Lance  

                                              Puvodne jsem mu chtel napsat at te nestrasi,ale nakonec je dobre,ze napsal pravdu. I kdyz jedes pro poteseni tak muzes spadnout a to nove hezke mile uzasne kolo podrit. A jak k nemu najdes ten citovy vztah tak kdejaky skrabanec boli:) Jasne,ze budes jezdit pro poteseni, vsichni tu jezdi pro poteseni i ti nejrychlejsi a nejtvrdsi:)

                                              0 0
                                            • ddd - andy  

                                              Podle toho co pises si v tom pripade vyber barvu a pohodlny sedlo. Na nicem jinym totiz nezalezi – a to myslim fakt uprimne!

                                              0 0
                                              • Lance  

                                                andy trosku pochopeni:) sam vis, ze zalezi, urcite ji nedoporucis marketovy stroj

                                                0 0
                                                • ddd - andy  

                                                  Barva jezdi! Ale ja sem v tomhle smeru trochu jinej, takze moje doporuceni nekteri lide jen tezko zkousnou, i kdyz jsou v jadru doba.. :-)

                                                  0 0
                                                  • fousac  

                                                    kdyz vidam tebe, tak jedine cim horsi barva, tim lip to jezdi.. ( sfinx i spesl.. :-P )

                                                    0 0
                                                  • ddd - andy  

                                                    Chlapec je troufaly.. :-) Jen pockej na jaro, spesl dostane velmi luxusni metalizu a airbrush – to sem zvedaf jak mi to bude jezdit pak.. :-)

                                                    0 0
                                          • ddd - andy  

                                            Dik Blacky – asi te necham napsat nejakej chvalozpev.. :-)))

                                            0 0
                              • vojtechposmourny  

                                Tak jsem se koukal ke štěrbovi, maj tam kalkulátor splátek a vychází to asi takhle: Author modus asl za 25990 (to by mohlo stačit), akontace 8000, pak 10 splátek po 2023. Jedinej problém bude to potvrzení o příjmu.

                                0 0
                                • Lance  

                                  pockej vis jiste,ze tech 8000 chce vrazit do akontace? At si poridi authora kinetica asl a je v poho. Kamos na kineticu odjel nekolik maratonu a umistil se lip nez frajeri co meli kola nekolikanasobne drazsi!

                                  0 0
                                  • vojtechposmourny  

                                    Já to dával jako příklad.Dá se dát menší akontace a více splátek, případně menší splátky delší dobu. Kombinací je tam víc než dost.

                                    0 0
                                  • Pá-dlista1  

                                    A myslis, ze na nekolinasobne drazsim kole by se umistil hur?

                                    0 0
                                    • Lance  

                                      To asi ne,ale Ty vis co jsem tim chtel rict, takze to nebudu obhajovat:)

                                      0 0
                                • žabka  

                                  tos me teda potesil,vojto. to se mi docela zamlouva. mamku dneska musim zmacknout.

                                  0 0
                                • Daf  

                                  Existujou take splatky bez navyseni zaplatis 50% a v nasledujicich 5-ti splatkach doplatis zbytek tusim CCB Credit. Sestra takhle kupovala bika v Bikeranchi ale nevim jestli to umoznuji vsichni prodejci, je to pry pro ne nevyhodne.

                                  0 0
                    • Medi  

                      Nechápu co má proti mému RM EL NINO. Já jsem spokojen.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Asi že není její… :o)

                        0 0
                        • Medi  

                          Stejně si myslím, že chce do toho kola vrazit na její poměry moc. Za 10-ku by stačilo.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Jestli jezdí jako moje přítulkyně (tak do 300 km za rok) tak to jo. Ta si koupila nějakýho základního mongoose za 8 a taky jí to stačí.

                            0 0
                            • Medi  

                              Až bude mít nové kolo tak najede určitě víc, ten author je fakt krám.

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                No jo, já takdle přesedlával z shimano ty-30 na stx/alivko, to bylo najednou povozeníčko. Ale možná by bylo dobrý si nechat pár korun bokem. Může zjistit že se jí něco nehodí – sedlo, řidítka, představec. Já třeba rači než bajka za 15 jsem koupil za 12 (velkoobchodky z r. 97) a za zbytek vyměnil řazení, gripy a takový drobnosti.

                                0 0
                          • vojtechposmourny  

                            Třeba jí to chytne a za rok bude chtít nový. to si holka musí dobře rozmyslet, co pro ní smysl má a co ne.

                            0 0
            • rock  

              Na 180 cm výšky mám 19" rám – ale je to spodní hranice. Zkoušej, zkoušej …

              0 0
    • kolda  

      si myslim, ze 15 litru za kolo pro zenskou (pokud se tomu nebude chtit venovat zavodne) bohate staci. Dnes za to v nejruznejsich akcich sezenes kolo na Deore a napr. elatomer. Suntour(XCP nebo tak nejak) neni spatna. udrzba=0 a spouste lidi to staci. Nemuzeme vsechno posuzovat podle nas,kazdej na kole nenajezdi x kkm/rok nebo neskace 2m dropy.

      0 0
      • Lance  

        v.r.n.k. Lance

        0 0
        • kolda  

          ???

          0 0
          • McBlacky  

            to je uprgrade na v.r. =vlastní rukou na klávesnici… jako že to podepisuje no :-)

            0 0
          • Lance  

            no ne jako ze jsem ti to podepsal, souhlasim s tebou Vlastni Rukou Na Klavesnici Lance. Jak se chces jinak podepsat.:)

            0 0
            • kolda  

              tak to jo. Rady nekterych lidi (na kole pod 20 litru se neda jezdit) me udivuji. Da a dost lidem tady by to bohate stacilo. BTW, zabka to tady docela rozproudila,co?:)

              0 0
              • McBlacky  

                jo da, ale za sezonu ho kompletně odepíšeš, nehledě na to že se v tom pořád musíš hrabat aby to jezdilo. Tím myslím ale tvrdší zacházení a závodní použití při průměrné sezóně hobíka tj 5–6tkm trénink a do 1tkm závodů. Je to jedno jestli za 3 roky rozsekáš kolo za 45 nebo za jednu za 15 :-)

                0 0
                • vojtechposmourny  

                  Noa to za 45 přece bude větší lakýrka :-)

                  0 0
                • Air  

                  trosku me udivujes blacky, takze kdyz mam kolo komplet v Deore a se Suntourem, ram Al, komponenty treba Zoom za 15 a rekneme kolo komplet v XT a MX Comp/Duke/Black, lepsi ram, komp. Ritchey pro za 45, tak to prvni se posere 3× rychleji? To bych fakt nerekl, tahle prima umera mezi cenou a vydrzi rozhodne neplati. Nerikam, ze v XT sade se nemusis tak rejpat jako treba v Deore a ze vidle ti funguje lip a ram taky dost zlepsuje jizdu, ale je to predevsim o funkci a o vaze, ne o zivotnosti.

                  0 0
                  • McBlacky  

                    já tě nebudu přemlouvat, prostě to nekdy zkus a uvidíš…možná to neplatí násobky, ale je to rozdíl a velkej.

                    0 0
                    • Air  

                      ja nechci abys me premlouval… na kole s lepsi sadou jsem uz jel, ale ne tak dlouho abych mohl zhodnotit zivotnost… rozdil je opravdu velkej ve funkci, ale i na starem bikeforu panovala celkem jasna shoda, ze pokud ti jde o zivotnost, nevyplati se (az na vyjimky) priplacet za komponenty vyssi rady. Minimalne takovy retez, kazeta, razeni, v-brzdy,… rozdil temer zanedbatelny. Vetsi zivotnost urcite ma takovy saltr, smyk, naby.. to jo. Zeslabovany ram a doplnkove komponenty (sedlovka, riditka, predstavec, rohy) maji s rostouci cenou klesajici hmotnost a tudiz vetsinou i zivotnost. Ja se s tebou nechci hadat, ale chtel bych jen znat s cim mas takovy zkusenosti, ze to vydrzi o tolik dele, ze se vyplati koupit lepsi. Urcite to budou jen jednotlive soucastky, zhruba ty ktere jsem jmenoval.

                      0 0
                      • McBlacky  

                        nebudu to rozepisovat detailně, loni jsem jezdil na lx a srovnatelných komponentech a drželo to, letos z nutnosti na horších -viz můj bike- a za sezonu jsem většinu věcí oddělal prostě proto že nevydržely… tyky myslím že komplet xtr je zbytečný, ale zase alespon mix deore/lx to chce pokud se jezdí víc. Já zase takový rozdíl nevidím ve funkci, protože pokud si to umíš seřídit tak bude šlapat za norm. podmínek téměř vše, ale za cenu že se v tom pořád rejpeš.

                        0 0
                        • Air  

                          ok, souhlas, ale ja jsem mluvil o kole s deoreckem a nezeslabovanymi komponenty (ram, riditka,…) – takze ono to vydrzi taky docela hodne. Cena byla 15 tisic, takze jsem navrhoval podle toho. Pokud bys sel uz nize, tak se dostanes nekde k aliviu a acere a uz se v tom musis rypat casteji a neni to na takovou zatez, to je docela jasne. Smyslem tedy bylo to, ze kdyz si koupi kolo za 15 tisic (Deore) a nekoupi za 45 tisic (XT), tak neprohloupi. Kdyz ji to nechytne, aspon se nezadluzila na par let… a kdyz ji to chytne, je to dobry zaklad. Jako nejlepsi investici bych videl LX (je to na pul cesty mezi XT a Deore – nejsou to ani zbytecne vyhozeny prachy a je to hodne dobra sada), ale to by musela pridat par tisic… Ja bych teda bral LX, ale s 15 000 tezko… leda z bazaru, coz taky nemusi byt spatna volba.

                          0 0
      • vojtechposmourny  

        Ok, ale nedělal bych rozdíl mezi chlapem a ženskou, spíš bych koukal na to, jak často a jakym stylem se na tom kole bude jezdit.

        0 0
      • fousac  

        tady si dovolim lehce oponovat…

        Suntour(XCP nebo tak nejak) neni spatna bych doplnil „neni spatna, je absolutne katastrofalni“ …

        coz tak radsi AXELa nebo SPLiCE ???

        to zabka: merida, fuji, amulet, apache, superior, giant… je toho spousta a kazda firma neco dela.. pristup k netu evidentne mas, tak se koukni co se ti libi a dej k jednani 5–6 konkretnich modelu… velikost pro zaklad 19", ale opravdu se to lisi co do vyrobce a dokonce i u jedny firmy se geometrie meni rok od roku.. takze vyzkouset..

        tak me napadlo: http://www.cyklokatalog.cz

        0 0
        • McBlacky  

          z toho cyklokatalogu… třeba tohle haro.cyklokata­log.cz/kola.php?id=v3 vidli nechat vyměnit za černýho axela a bude to okolo těch 15 a nevypadá to nejhůř pro slečnu

          0 0
          • Air  

            pridavam se, axel a sadu deore, popr. alivio a s funkci bude spokojena. zenske jsou lehci, kotoucovky tak nepotrebujou a novej axel bude dobra vidle.

            0 0
      • wraftler  

        Ja si myslim ze ked to clovek vie tak da 2m drop do svahu aj na XC biku…:)

        0 0
    • rock  

      Možná bych přemýšlel i o těchto:

      http://schwinn.cz/…s/detail.asp?…

      http://www.rockmachine.cz/…2000_qk.html (typ El Nino MR – na Bikestore za 16480,–)

      0 0
      • kolda  

        1.rozdíl v jízdě chlap-ženská (obecně) by se dal vypozorovat – ženská je většinou lehčí, jezdí míň agresivně, atd. znovu opakuju OBECNĚ!

        2. že při sezónně kolem 7 kkm rozsekáš kolo za 15–20 litrů – to snad ne. Kámoš má Meridu na Deore (Matts Speed myslím), Suntour XCP, jezdil na tom docela intenzivne (5–7 kkm,maratony – Šela,Drásal,Drtič…) a kolo mu rozsekalo až auto,co nezastavilo na stopce…

        3. neřekl jsem, že ta SUNTOUR je super – řekl jsem, že stačí. Já bych ji taky nevozil, ale spoustě lidí jistě stačí. BTW, při provozu průměrně 5 – 6 kkm/rok + závody mi RST AEROSA vydržela 3 sezony a nebyl jsem nespokojený.

        0 0
        • rock  

          Tý jo, mám oponenta, a to jsem ani nevyřkl názor :-))) …

          0 0
        • Pá-dlista1  

          Ona takova Aeorosa treba i vydrzi, co by se na ni taky posralo, ale nechtel bych na ni jet ani metr. Vsechno to neni jenom v zivotnosti. To by asi vsichni vozili litinove pevne vidlice.

          0 0
          • kolda  

            ja jsem na ni najezdil docela dost a ziju. ted mam marzocchi, rozdil je samozrejme znatelny, ale to RST budu davat na druhy kolo a ze bych predem dostal koprivku, nez se na tom svezu, tak to ne:) ale beru to ze sveho pohledu = XC, ne z tveho. Tobe by ten metr asi ani nevydrzela:)

            0 0
          • Air  

            litina obcas taky praskne a nejde casto zavarit :)

            ale nerikals mi na Sportlife, ze kdyz jsi jezdil nejaky 3000 rocne na XC, tak ze jsi mel RST281 a byl jsi spokojenej? :-D to jsem neco prokecnul, ze?

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Byl jsem spokojenej. Taky kdyz jsem si ji kupoval, tak jsem si myslel, ze je to naporad a ze uz zadnou jinou vidlici nebudu potrebovat. Mel jsem ji asi rok nebo rok a pul a pak jsem si koupil novou vidlici a fulla :)

              0 0
        • McBlacky  

          já měl na mysli součástky jako pohon, ráfky, náb, střed, řazení… to je to co se ti vysere. jasný že vidle a rám asi ne, kromě toho SR vidle se zničit nedaj, ty jdou z kola pryč na přání majitelů :-)

          0 0
        • vojtechposmourny  

          K bodu jedna – i ženská múže jezdit jako prase, zvláš? když nemá dobrou techniku – vymete každou díru, nepřeskočí kořen… K bodu dvě – tak to vidíš, že tři roky nevydrželo .-), jo, doufám , že kámoš to vydržel

          0 0
          • kolda  

            kámoš, jeho rozdrcená kyčel ne:( 3 měsíce o berlích, příští rok v hajzlu…ale je rád, že je rád! přilba mu zachránila škopek!!!!

            0 0
    • žabka  

      tak jo,ogaři mejte sa musim valit do prace,abych mela na to kolo. tak zdarte

      0 0
    • RomanP  

      V květnu jsme si s přítelkou kupovali nový kola. Oba GT, ona šla do modelu Avalanche 1.0 a je naprosto spokojená, přes zimu toho moc nenajezdí, ale přes „sezonu“ s náma celkem pár slušnejch vyjížděk udělala. Kolo stálo asi 15,000. Stydět se za něj nemusí a rám je stejnej i u top Avalanche 0.0 Já si tenkrát koupil o něco dražší Avalanche 0.5 a nezmagořet do PROčkovýho Zaskara, jezdím na něm dodnes.

      Nic nevnucuju, jenom další volba…good luck

      0 0
      • danno  

        Musim si rypnout:), jenom tak pro upresneni, ram je mozna stejny vzhledove u 1.0 a 0.0, ale 0.0 je jiny material. Superlite vs. obyc. Al 6061

        0 0
        • danno  

          Jo a jeste neco, u VeloHanak je ve sleve jak Avalanche 2.0 tak 1.0 disc, ceny 15990,– a 8990,–, mozna vymena toho co by se nelibilo za MOC, fakt super pristup, bral sem tam nedavno 0.0 menil sem vidlu, rafky, gumy, presmyk.

          Jo a nedelam reklamu, jenom sem proste hodne spokojeny zakaznik.

          0 0
          • RomanP  

            Ty ceny si přehodil.
            Přítelkyne kupovala kolo začátkem května bez kotoučů za 15,900. Teď stojí tolik verze kotoučová, ale něž kvůli tomu promarnit sezonu, to radši véčka a upřimě řečeno ty mechaniky co tam jinak jsou bych si stejně rozmyslel a ona je navíc nepotřebuje. Takže suma sumárum, nebylo proč čekat.

            0 0
            • danno  

              Sorry, vsimnul sem si toho az potom. Snad to vsichni pochopi. Ohledne tech kotoucu pro holku stebou souhlasim, psal sem uz, ze unich neni problem cokoli prehodit a poladit podle prani.

              0 0
        • RomanP  

          Skoro bych se přel, že superlite mam až těď na Zaskarovi :-)

          0 0
    • Twisp  

      Me by jenom zajimalo, kolik prispevku by tu bylo, kdyby tenhle thread zalozil chlap. :)

      0 0
      • Pá-dlista1  

        A modri uz vedi :) Musis vynasobit chlapskym koeficientem. Tj. asi 0,03 :)

        0 0
      • rock  

        Už mne to taky napadlo, tak jsem trošku zalistoval … ten koeficient by byl cca 0.2, ale informací tam bylo stejně jako tady :-) …

        0 0
    • Moah  

      Lance, ty jsi v zivote nevidel babu nebo co? Mas tady k tomuhle tematu snad nejvic prispevku a vcera to same.. Jestli tak ji napis mail a muzete se nekdy setkat:) (no stejne by me zajimalo jak to s ni je kdyz si do e-mail adresy da: pajda.becka@..atd a pritom tvrdi, ze jeji nohy docela ujdou) A Lance tu neni sam, koho to(ona) nejak bere

      0 0
      • Sirenna  

        Asi proto, ze tomu nerozumi a oni se ji snazi pomoct, ne? Kdo jiny by ji mohl poradit lip, kdyz ona sama nevi co chce :( ja vedela co chci, i kdyz sem neumela jezdit a teprve sem se ucila :)

        0 0
        • Moah  

          Sem myslel, ze na vysvetlovani ma Mediho.. Kazdopadne ja vim co chci, ale nevim jak se k tomu dokopat – a s tim mi neporadi ani takovi borci jsou tu:)

          0 0
      • Lance  

        Bud to fakt nechapes nebo je Ti fakt 17:)

        0 0
    • pavelr  

      No já bych někomu, kdo ani neví, co chce, a kdo nemá moc peněz, doporučil osmičkový řazení, točil bych 3 řetězy SRAM 58 se spojkama a nějakých 10kkm by to mohlo vydržet. Na pár let by se do kola nemusela vrazit ani koruna.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Jestli myslis, ze na kole se opotrebovava jen retez…

        0 0
        • fousac  

          me tak napadlo, ze co mam fulla, tak mam spotrebu jeden ram na jeden retez.. alo to jen tak mimo.. :))

          0 0
          • wroum  

            mas tak odolny retezy nebo tak spatny ramy? :-)

            0 0
            • fousac  

              odpoved je vice nez jednoducha: Big Air :-D

              0 0
              • wroum  

                je to uz davno, ale kdyz sem to videl poprve, tak sem si myslel ze to BIG AIR znamena VELKEJ POLET, kdyz sem si ho koupil (na XC) tak sem si myslel ze BIG AIR se menuje kvuli obema vzduchovejm pruzicum. ted uz vim ze BIG AIR znamena velkej polet (do kontejneru:-)

                0 0
    • kolda  

      to je fakt sila, pres 200 odpovedi na takovou cypovinu:)a vetsina z nich o nicem…

      0 0
    • SELMIRA  

      Zdravime Zabky! Co treba Trek 4500 WSD (dámská geometrie)? Pro zacatek by mohl stacit. Casem bys dala lepsi vidli… a tak. Nic si z toho nedelej, ze se v tom snad jeste neorientujes, hlavni je chu? JEZDIT a jak se rozjedes, tak uz se povezes. Chocho. Pristi rok budes treba radit Ty nam.

      0 0
      • žabka  

        dneska sem si jenom pocetla,protoze sem mela hodne prace. dik za povzbuzeni. chut je!! a velka. fakt je ze tomu moc nerozumim,ale to se casem napravi.kazdy nekdy zacinal. diky vsem za rady a tipy. tak se mejte pekny vikend.a kdo je na me nastvany,tak se teda omlouvam,za mou neznalost. zdarte p.s. je tady nekdo ze vsetinska,kdo by me v budoucnu zaucil? nemyslim tim jenom chlapy.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Moje slečna, ale ta tu není. :o( A stejně by tě asi moc nenaučila. Schválně, když už jsi ze vsetínska – jak bys přeložila výraz „klíšňat krkošky“? Já si lámu hlavu jak to česky opsat Šelmíře.

          0 0
          • žabka  

            ja nevim,ale krkoška je palica,nebo haluz no proste nejake drevo. no a klíšnat si myslim ze je orezavat. asi sem ti to moc nevysvetlila,co?

            0 0
        • Air  

          neomlouvej se, od toho je tohle technicky zamerene forum aby ses dozvedela to co potrebujes. nikomu nevadi tva neznalost, jen je dobre vzdycky nejdrive pouzit vyhledavani, najdes tam spoustu veci. ale to jsi asi nemohla vedet, kdyz jsi tu jen chvili

          0 0
        • zirecek  

          Da se rict, ze jsem ze vsetinska. Nejaky spolecny svih? Toz mailni.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.