• peak

    chci se zeptat, nemate nekdo nejaky informace o kotoucovkach shimano Hone? Je to ted sada 2005 a na netu o tom neni skoro zadny info nikde, takze kazda zkusenost draha. Zaroven ale necekam, ze kdyz na netu neni skoro nic, ze nekdo z CR uz bude mit vlastni zkusenost ;)))

    Presto jsem se (asi od dovozce, ci co to je), ze krome toho, ze jsou ZE DVOU KUSU a maj jinou povrchovou upravu, by se nemely ve funkcnosti temer lisit od Saint.

    Co si o tom myslite? Slysel jsem na Saint samou chvalu a tyhle stojej 1490Kc trmen, coz je min nez polovina Saint. Mohla by to bejt slusna alternativa.

    Je tam blby, ze oficialne by to clovek musel dat na Saint / Hone (navzajem taky nekompatibilni!!) nabu a k tomu musi dat Saint / Hone prehazovacku, coz je docela shit. Jde to ale SNAD docela uspesne hodit na normalni kotouce a normalni nabu. Nekdo ale psal, ze ten ucinek degraduje timhle. Ale i tak, by to mohlo bejt za tuhle cenu zajimava alternativa.

    (planovany vyuziti: Freeride / Sjezd)

    0 0
    • McBlacky  

      vážně přehazovačku?

      0 0
      • peak  

        No prej jo, protoze se v techhle sadach montuje primo na nabu.

        0 0
        • McBlacky  

          tak to nějakej ukrutnej patent…předpo­kládám, že bude znemožnovat klasickou montáž na patku… ikdyž nemám strach že by to nešlo poladit :-)

          0 0
          • JohnLee  

            zase dalsi adapter na vytahani prachu…:)

            0 0
          • blue  

            si to jeste nikde nevidel? dobra fotka, blbe udelanej odkaz (bude to chtit fotku stahnout) :-)

            http://citystate.reger.com/mediaout.log?…

            0 0
            • McBlacky  

              dík… takže jestli to dobře chápu, tak když chrashneš přehazku tak už není šance že ohneš/zlomíš patku a tím si ji zachráníš. No nic, pozitivní to bude asi v tom, že nebude tak často lítat šaltr do drátů, nebude to chytat vakl (možná) a nebude se ohýbat patka :) ale namontování klasiky to nevadí ne, akorát by se na osu náboje dala delší trubička před matku.

              0 0
              • Richie  

                A ja myslel, ze patka je schvalne mekka aby se ohnula a neznicila se ti prehazovacka. A taky patka za tri sta je asi levnejsi nez-li saint prehazovacka…

                0 0
                • McBlacky  

                  no jo, naschvál měkká, řekl/napsal jsem něco jinýho?… kromě toho patka se dá vyrobit i doma :-)

                  0 0
                  • JohnLee  

                    Tak v mem pripade a pri mych schopnostech bych se do toho radsi vubec nepoustel…

                    BTW: co tak pozde na netu?

                    0 0
                    • McBlacky  

                      nic to není, normálně to vyřízneš z plechu podle starý patky a obrousíš, když to umíš, je to práce na chvili, a čím víc to neumíš, tím dýl to trvá. Povede se to snad každýmu, ale budou samozřejmě estetický rozdíly :-)

                      pracuju :-( ale zase doma, takže bonus. Já normálně chodím spát tak ve tři a vstávám k obědu :-)

                      0 0
                      • JohnLee  

                        Tak to jsme dva pracujici…akorat ja tu jsem az do 7:00 …:o/

                        Chvala Bohu jsem zatim patku neohnul,ani nic jinyho,ale co neni, muze byt…:))

                        0 0
                  • Richie  

                    A nechces mi ji udelat??? Zrovna jsem tu svoji urval a cekam jak blb na novou :-) fakt ;-(

                    0 0
                    • pos3k  

                      tak to pujde McBlacky spat pozdeji, nebo si privstane :-)

                      0 0
                      • Richie  

                        Spisse aby si privstal, protoze to je pak mensi sance ze to odflakne :-D

                        0 0
                        • McBlacky  

                          to tak… nic nebude, si hezky počkej na novou, budeš mít origoš :-)

                          0 0
                          • Richie  

                            No, ale ty bys mi to udelal zadarmi a takhle musim cvakat… :-) Uz bez spat at mam pocit, ze jsem tady s tech komunikujicich ten nejnespavejsi :-)

                            0 0
                            • McBlacky  

                              pravě jsem si to uložil a jdu ještě dát Vampire bloodlines :-)

                              0 0
    • mar_tin1  

      no ja myslim, ze hone trmen je stejny jako lx 2005, jen je cerny (lx je stribrne) a urcite jde namontovat na bezny ram i s normalnim kotoucem. cojsem zjistil na http://www.shimano.com.au/…ents/lx.html tak hone ma vetsi adapter na 203 mm kotouc. oproti saintu myslim, ze hone bude mit jine desticky, a je ze dvou kusu, stejne jako lx 05.

      0 0
      • peak  

        Hone by mela bejt v podstate kompatibilni s LX2005 (nevim jestli kompletne), namontovat na bezny ram, stejne jako Saint jde.

        Jde prave o to, jestli ma smysl o tom uvazovat prave za cenu toho, ze je z dvou kusu (oproti Saint) a ze bude na neoriginalnich kotoucich, tzn. jestli se to projevi na vykonu nebo ne.

        0 0
        • mar_tin1  

          ja jsem predevcirem namontoval lx 05 a kotouce winzip 160mm, zatim najeto 20km, moc to jeste nebrzdi, tak uvidim, az je zajedu…

          0 0
          • vlk  

            máš to s dualy nebo s klasickou pákou.jak se to zajede, dej sem prosím vědět, jak to brzdí.

            0 0
            • mar_tin1  

              klasicka paka shimano lx, razeni deore. predtim jsem mel tektro vecka. az je zajedu, dam vedet. jen se bojim, aby to bylo jeste letos :-)

              0 0
    • vlk  

      no mě osobně se na první pohled zdají třmeny hone a lx 2005 úplně stejné, to by mě zajímalo v čem se ve zkutečnosti liší.

      0 0
    • TinkTink  

      Pohoda…vem LX paky, tydle trmeny, normal kotouce naky ktery chces a doporucuju Shimano hadici…no a je to…

      0 0
      • peak  

        Jojo, takhle by to nejak melo jit.

        Otazkou ted je, jestli to ma smysl, jestli budou makat dobre. Protoze ta cena je opravdu vyborna. Nebo jestli ma smysl si priplatit timhle zpusobem na Saint – ovsem jak jsem psal, dostalo se ke mne, ze ta funkcnost by mela bejt v podstate stejna.

        Zajimal by me vas nazor. Eventualne nejaky osobni zkusenosti, jestli nekdo ma.

        0 0
        • mar_tin1  

          prodavac v krame rikal, ze kdyz dam do lx desky ze saintu, tak to pry bude brzdit velmi podobne, v saintu jsou kovovy desky M06 a v lx polymer M07. ale nechal jsem tam ty M07.

          0 0
          • peak  

            Otazkou tedy je, ma smysl jit do Saint nebo zkusit tu Hone? :(

            0 0
            • mar_tin1  

              podle mne hone, pak muzes jeste vymenit desky… za tu cenu… :-)

              0 0
              • peak  

                Mno a pak je jeste otazka, jestli to ma cely smysl, nebo jit do HayesFX9 :) Ale podle ohlasu na ty Shimana to vypada na lepsi volbu.

                Co myslite?

                0 0
                • mar_tin1  

                  no ja se rozhodoval jestli shimano, nebo hayes, pak rozhodla cena a ohlasy tady na foru o skrtani hayesu a o povolovani paky a tak… a potom to uz byl vyber mezi 525, 555 a lx 05. ty lx byli jen asi o 150 korun drazsi od 525 a 555 byli jeste nad lx. takze to bylo jasny…

                  0 0
                  • peak  

                    A mas ted teda ty LX nebo 555? Chapu to tak, ze LX, ale nejsem si tim uplne jistej :)

                    A ted po case po zkusenostech hodnotis svoji volbu jak, jako spravnou? ;-)

                    To skrtani kotoucu je drsny, mam ted Hayes HMX1 (neporovnatelny, strasnej shit), ale skrtaj taky a uz mi to dost leze na nervy ;D Kdyby aspon skrtaly porad, aby si na to clovek zvyknul, ale nekdy skrtaj, pak zase neskrtaj, pak zas piskaj, pak zas skrtaj ;-)) No hruza ;>

                    0 0
    • toto  

      blbost ty brzdy muzes namontovat samostastne i s jinejma kotoucema a pakama deore saint lx jinak nemel sem lepsi kotoucovky nez SAINT coz je skoro to samy

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Maj stejnyho vyrobce. Tim veskera podobnost konci :)

        0 0
        • MartinXC  

          Nebo lépe: „mají stejnou obchodní značku“ (stran výroby bych si nebyl tak jistý, kdo to vlastně vyrábí)

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.