• vojtechposmourny

    Vím, že už se to tu řešilo nejmíň tisíckrát, ale stejně se zeptám. Je lepší levná hydraulika (deore 525, 555, hayes hfx-9), nebo drahá mechanika (avid). Jak z pohledu brzdného výkonu, tak i spolehlivosti a servisních nákladů. Dík.

    0 0
    • Pá-dlista1  

      A na to si neumis odpovedet sam?

      0 0
    • Lance  

      a co mechanicke hayesy?

      0 0
      • Lance  

        to neodpovidam,ale ptam se na nazor

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Pokud mohu doporucit, tak HMX-1 ani MX-2 nebrat je-li ti zivot mily.

          0 0
          • Lance  

            ptam se vazne:-) fakt? duvod?

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Me prijde, ze to nebrzdi. Navic za to Hayes chce dost penez na to, jak to nebrzdi.

              0 0
              • Lance  

                a tady tyto:MX-1XC, jsou na authorackem instinctu 2005, ted nevim jake tam byly loni=letos 2004

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Nevim, nemam zkusenost.

                  0 0
                • PePu  

                  Podle toho, co jsem videl u znameho (author 04), tak rozhodne nee – velky problem seridit tak, aby paka nesla az na grip a ani pak brzdny vykon nebyl slavny. I kdyz tyden v Dolomitech s tim odjezdil, ale urcite si to moc neuzil – nesmel nechat kolo moc rozjet, jinak nastal problem…

                  0 0
            • Pá-dlista1  

              Mam ted MX-2 a neuvazene jsem s nima zabloudil do lesa. Predtim jsem mel Gustavy a byl jsem zvyklej si pred jednou zatackou lehce tuknout o brzdy a ted jsem tuknul, zmacknul, drtil dvouma!! prstama a porad jel rychlejc nez bych chtel. Da se na to zvyknout, ale to na brzdeni podrazkou taky a usetris :)

              0 0
            • yetti  

              Jezdil jsem MX-2 s origo destickama i kotoucema a musim uznat, ze Vecka Deore, ktery jsem mel pred nima, brzdily zhruba stejne blbe a alespon se mi je nepovedlo nikdy prehrat, coz se mi na Sumave s Hayesama stavalo pravidelne. A neznam „lepsi“ pocit, nez kdyz Ti v pulce kopce prestanou brzdit brzdy. NEVER MORE!!!!!

              0 0
            • jecnak  

              Ukrutne to vubec nebrzdi.

              0 0
    •  

      BOZE, ano resilo se tu snad 1000× a vzdy se doslo ke stejnemu vysledku HYDRU, protoze avid se neda moc davkovat, musis se starat o bowden a lanko, musis mit dobrou paku, a hlavne prenos brzdne sily je s minimalnimi ztratami – vazlost (proste se kapalina tre o styčný plochy vedení, ale vona tam stejne stoji tak je to fuk :))

      0 0
      • Twister  

        Mně přijdou moje BB7 dávkovatelný slušně a jak jsem tam ty bowdeny dal, tak tam jsou. Řadící bovdeny mezi tím měněny aspoň 3×. Páky LX, takže taky s nima žádnej problém. Navíc se to dá jednoduše seštelovat, když začnou škrtat.

        0 0
      • djano  

        Odporucam Ti avidy vyskusat, az potom pisat taku blbost.

        0 0
    • sraldo lattrinny  

      Pokud chceš jezdit i v zimě a spácháš nějakej přejezd přes posolenou silnici tak jdou hydry k šípku. Na to bacha při výběru těch pravej!!!!!!!!

      0 0
      • vlty  

        proč jsou k šípku?

        0 0
      • Pá-dlista1  

        Urcite by nas vsechny zajimalo s kteryma mas takovouhle zkusenost a co presne se stalo.

        0 0
        • sraldo lattrinny  

          Ta zkušenost je s hejsama ale dle sdělení dvorních mechaniků platí pro všechny ta sůl naruší gumová těsnění což je u hydra stěžejní a šup s tím do servisu.

          0 0
      • Vilém  

        Nevim jak hayes,ale jezdim 525 uz dve zimy a nic podobneho jsem nepotkal.Kazdodenni dojizdeni do prace + normalni jezdeni.Do prace jezdim po posolenych silnicich.

        0 0
      • McBlacky  

        jpp :)

        0 0
      • jecnak  

        Chudaci ridici na nasolenejch silnicich.

        0 0
    • Fucker  

      Z mý zkušenosti z těhle tří brzdí HFX-9 nejlíp a AVID BB7 nejhůř,musim ale dodat že ten AVID byla nejlepší mechanika,kterou jsem kdy zkoušel jezdit.Brzdila lip než mnoho jinejc hydraulik,přesto já bych mechanickou kotoučovku nevolil.

      0 0
      • wroum  

        mel sem dvoje hayesy s 205 kotoucem a koolstop deskama, ted mam Avid BB7 a brzdnej vykon je jednoznacne vyssi a to mam jen 180 kotouc

        0 0
    • vojtechposmourny  

      Jo, za názory všem samozřejmě děkuji.

      0 0
    • grafik  

      Mam D525 a naprosta spokojenost. V zadnem pripade nekupuj mechaniky !! Kotouce jsou proste staveny na hydro a pres to jede vlak, zadny kompromis. Jinak to jsou vyhozeny prachy.

      0 0
      • djano  

        Zaujimave, ja ked som sa zbavoval kotucov, prec isli 525 a nechal som si mechaniky. Je pravda, ze komplet avidy stali viac ako moje nove Sainty, teraz by som ich za tu cenu nekupoval.

        0 0
    • Kolík  

      Má někdo zkušenost s mechanickými i hydraulickými kotouči že by mohl popsat rozdíly a k čemu by se teď přiklonil? Díky za názory.

      0 0
      • goofy  

        Myslis, ze se to za ty dva roky nejak zmenilo? Proste hydry. Mechaniky bych si dal tak akorat mozna na streetaka, ale jinak ne. Pri nynejsich cenach, kdyz mas za 6000 uz XT neni co resit…

        0 0
        • maxtor  

          Sice s Goofim nesouhlasím v tom, že by ti mechaniky na biku neodvedly dobrou práci, ale v dnešní době nejsou mechaniky dobrý nápad, pokud chceš kupovat všechno nové – viděl bych mechaniky spíš jako kompromis pro toho, kdo chce z véček přejít na korouče a nechce měnit páky.

          0 0
          • vik  

            …anebo pro toho, kdo si koupil paky s vyhledem na mechaniky. jenze ted ho nejaci stourove viklaji:-))), a ja malinko posilhavam po hydrach. tak prosim pejte chvalu na bb7, jo? uz jsem je dal na papirku za okno…

            0 0
            • maxtor  

              Mechaniky od Avidu jsou v pohodě. Já bych se jich nebál. Nicméně když jsem viděl, že se dají sehnat komplet P+Z hydry M525 za 80 EUR, tak mi cena 1800 Kč za jednu mechaniku Avid přijde směšná.

              0 0
    • Zlatka  

      Já už bych mechanické kotoučovky na svých kolech nechtěla nikdy. Je to fakt tak do sucha, pokud jezdíte v dešti a blátě tak účinnost klesla až na 40–50% účinnosti za sucha. Sice je to problém i u hydraulik, ale u nich nemusím vynaložit takovou sílu. Hodně bude záležet na použitých destičkách. Při dnešních cenách hydraulik, třeba 525…:-)

      0 0
      • vik  

        nech toho!:-) takhle v tom bude mit Jezisek zmatek…pak mi prinese P mechanickou, Z hydru, a ja na nej prestanu verit…

        0 0
      • wroum  

        myslim ze princip ktrej je aplikovanej na stlacovani desticek vubec nema vliv na to jak brzdej brzdy v desti a blate…

        jinak po 3 letech jezdeni ruznejch hyder sem posledni sezonu odjezdil s BB7 a brzdnej ucinek je stejnej nebo i vyssi nez u vsech ostatnich co sem jezdil, akorat davkovani je trochu horsi

        0 0
    • TJK  

      Rozhodne bych sel do hydraulik, vozim HFX9 akorat s novejma deskama od koolstopu, seriovky nic moc a jsem naprosto spokojenej a pokud si nekdz doprejer radenicko v blate tak poznas rozdil po prvni hluboky kaluzi :-)

      0 0
      • vik  

        ja nevim, ale ja jsem tak uchylne konzervativni, ze mne ty mechaniky (a tim myslim jen bb7) lakaji porad moc a moc…no, budu se snazit jezdit, jako by kolo nemelo brzdy:-) tohle je snad nejaka poucka z autoskoly, ne? jezdete, jako by auto nemelo brzdy…

        0 0
        • maxtor  

          Buď v klidu Mechaniky od Avidu tě ubrzdí naprosto spolehlivě.

          0 0
          • vik  

            dekuju. jsi hodnej, nechtels mi pokazit vanoce, vid?:-) tak stastny a vesely, jo?

            0 0
            • maxtor  

              Kdybych to nemyslel vážně, tak to neříkám. Jsou tu lidi, kteří mechaniky neviděli ani z rychlíku ale stejně ti budou zasvěcěně tvrdit, že jsou k ničemu. Pochopitelně hydry s mechanikami srovnávat nemůžeš, ale zrovna Avidy brzdí skvěle. Jak si to přečte Marapara, tak to jistě potvrdí.

              0 0
              • Zlatka  

                Nemáš náhodou 70kg i s kolem a jezdíš jenom v létě když je sluníčko ? :-D

                0 0
                • vik  

                  zlatko, takze ty mas vic nez sedmdesat bez kola?:-)) jasne,devadesat procent veci na foru je subjektivnich, takze brzdny ucinky a davkovani atd., nic z toho nejde merit, a tak mi v tomhle threadu prijdou nejlepsi zkusenosti lidi, ktery jezdili oboji a muzou fakt SROVNAVAT.

                  0 0
                  • Zlatka  

                    A já snad nejezdila mechanické kotoučovky ? Jezdím 15let a vyzkoušela jsem toho hodně, naposledy jsem zkusila Winzip a jak říkám, již NIKDY.

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      No to neni zrovna dobrej exemplar. Kdyz uz, tak bych pro srovnani volil jiz zminovane BB7.

                      0 0
                    • RomanH  

                      Nepovidej ;-)

                      mam BB7, 80Kg, oba kotouce 160mm, pevne kvalitni bovdeny tazene v jednom kuse a teflonem potazena lanka. Jezdim s nima za kazdeho pocasi a nikdy jsem nemel problemy s chodem ci s citlivosti. Pri delsich sjezdech v Alpach me trnuly prsty (je to holt mechanika), to priznavam. Za mokra klesa ucinnost, ale to neni jen u mechanik (porad ale za mokra brzdi kvalitni kotoucovky lepe nez V). Dale je pravdou, ze BB7 Ti spolu s kvalitnim vedenim a dobrymi pakami prijdou na cenu hydraulik – je to ale o preferenci systemu. Z druhe strany – pokud bych ted o nejake hydraulice uvazoval, byly by to Formule ORO ci HOPE, a tam je cena predsi jen jinde.

                      0 0
                • maxtor  

                  Ne, s kolem mám skoro metrák a jezdím, i když je pod mrakem:-))

                  0 0
                  • vik  

                    hele, tak jaky brzdy, kdyz je zatazeno?:-) sakra, nejsem olkyc?

                    0 0
                    • maxtor  

                      V pohodě, tahle otázka se mezi mnohými dotazy, které se tady objevují, naprosto ztratí:-) Na to ti neodpovím, protože takový odborník nejsem, ale v duchu BF bych řekl hlavně tolik, že to určitě nesmí být nic od Shimana, protože to jsou šmejdy, které nebrzdí nikdy:-))

                      0 0
                      • vik  

                        a brzdi?:-) chtelo by to na trhu vic firem na oszaeni, vid? sarvatky mezi Shim a Sram zacinaji byt nudne…

                        0 0
                        • vik  

                          oszaeni = osazeni

                          0 0
                        • maxtor  

                          Mě Shimano brzdilo vždycky. Od jara přesedlávám na hydry XTR, tak možná pak budu mluvit jinak:-))

                          0 0
                          • kubad  

                            :-) přestane ti to brzdit

                            0 0
                            • maxtor  

                              Já s tím počítám. Už jsem uzavřel životní pojistku:-)) Sejně pořád nechápu jednu věc: na mechanikách jsem měl spoustu šroubků, kterými se dala nastavit vzdálenost destiček od kotouče, délka chodu páky atd. Tady prostě není nic… Do háje jak se to vlastně šteluje?? To jsou hydry XTR tak inteligentni, že se nastavují samy od sebe??

                              0 0
                              • kubad  

                                Vzdálenost páky na duálech jde poštelovat, to je vše :-) Zbytek se šteluje sám automaticky.

                                0 0
                                • maxtor  

                                  Měl jsem podezření, že to tak nějak bude. Akorád teď nevím, co s volným časem, který jsem dřív věnoval nastavonání mechaniky:-))

                                  0 0
                                • miki  

                                  nejen na dualech ale všech shimano

                                  0 0
                    • maxtor  

                      Když je zataženo, tak je prý ideální řešelí Lefty s véčkama:-))

                      0 0
                      • vik  

                        to je ale zatazeno nekde jinde nez na obloze, ne?:-) hele, chces rict, ze budu se serizovanim mechanik travit spoustu volneho casu? mel jsi pak vubec cas jezdit?:-)

                        0 0
                        • maxtor  

                          Avidy mají ty zázračné kolečka po stranách třmene. Tím pošteluješ destičky raz dva. Např u mechanik Deore nastavuješ vzdálenost jedné destičky pomocí takové matice na imbus, který ovšem musíš protáhnout výpletem – není moc přístupný – a druhou destičku nastavuješ prodloužením či zkrácením chodu brzdové páky. Ne, že by to nešlo, ale hlavně ze začátku to není nic jednoduchého. Dobře nastavená brzda Deore brzdí skvěle. Špatně nastavená je o ničem a proto se tady většinou dočteš, že mechaniky Deore nebrzdí. Toď vše.

                          0 0
                          • miki  

                            Tak takové se dají koupit za 20 euro.takže to asi nedude nic moc

                            0 0
                            • maxtor  

                              Správný argument – kdyby stály aspoň 60 EUR, to už by jistě brzdilo líp.

                              0 0
                              • vik  

                                takze uz vim, cim se ridit!:-) bb7 za 3500 Kc, tak to by mohlo brzdit tak akorat, ne?:-) co spatneho se da jeste poridit za 20 euro…?

                                0 0
                                • vik  

                                  uz plkam, omlouvam se. takhle vlastne vzdycky dojde k zabiti threadu, ze? ale jo, parkrat se tu mechaniky a hydry srovnavaly, takze to nebylo zase taky zly…

                                  0 0
              • marapara  

                Marapara to právě čte a potvrzuje :D Fakt super brzda s BB7 chybu neuděláš, nemusíš se bát že s nima nezabrzdíš … teda asi jediná tmavá vyjímka byly Avidy Luky, které jí podle toho co psala moc nebrzdily. Ale jinak se vesměs všichni shodli, že jsou OK. Já mám asi 72 kg, kolo 13,5 s brašničkou, lítám na kole jako eroplán ve sjezdech a brzdím v 90% případů jedním prstem. Vepředu mám 180 mm a vzadu 160 mm kotouč.

                0 0
    • Smazaný účet  

      Tak několik praktických zkušeností. V posledních 2 letech jsem na třech kolech různě střídal Deore 525 a Avid BB5 s originálními kotouči 160 mm. Všechna kola FS ježděná převážně v terénu XC až Enduro (bahno atd.). Brzdný účinek prakticky stejný, ten podle mě závisí na jiných věcech. Dávkovatelnost a celkový pocit je o dost lepší u hydry. Průběžné seřizování je u mechaniky třeba dělat dost často a u hydry vůbec. Při přemontovávání z kola na kolo mechaniky bez problému, hydry vopruz (zkracování hadiček, odvzdušňování). Kola často demontuji, abych je dostal do auta. Při nasazování kola po tmě, mám u Deore trochu problém se trefit kotoučem mezi destičky, u Avidu to jde snadno. Asi 2× se mi bez zjevné příčiny zamastil kotouč u Deore (možná nepatrný únik oleje?). Z důvodu snažšího ovládání a bezúdržbovosti považuji za celkově lepší Deore 525.

      0 0
      • vik  

        dobry! takhle to ma smysl, diky.

        0 0
      • Kolík  

        Konečně slušná odpověď, dík. :-)

        0 0
      • Kolík  

        Můžete ještě někdo takhle porovnat hydraulické a mechanické kotouče. Nevím do čeho jít.

        0 0
        • grafik  

          nectes, nevis – o mechanikach ani neuvazuj … staci?

          0 0
        • Páník  

          LL to vystihl velmi dobre,budu jen opakovat…mel jsem BB5 – vyborny brzdy,ostry,dav­kovani nebylo spatny…kamen urazu je to serizovani. Aby mechaniky fungovaly,musi byt kotouc co nejbliz pevny desce…staci trochu tuknout dokotouce a uz je problem.Ja ty brzdy nastavoval snad kazdej tejden,pak uz me to prestalo bavit a koupil jsem hydry. Ted mam Shimano M535…co se tyce ucinku jsou srovnatelny s BB5,ale to,ze vsechno ubrzdim jednim prstem je parada. Prisly mi uz smontovany a naplneny,takze jsem je jen pridelal ke kolu a od ty doby jsem na ne nehrabnul (krome vymeny kotoucu,pac ty origos Shimano jsou naprd).

          Takze v budoucnu pokud kotoucovky,tak uz jedine hydraulicky

          0 0
    • Peslezedirou  

      Hydraulika versus Mechanika :o)

      Hodnocení 1pes min až 5psů max

      Hope Mono Mini 160

      dávkování 5 brake horse power 2 vzhled 5 servis 3 vadnutí brzdy přehřívání 3 ostatní dojmy (punc kultu, závan snobismu, vyvažovací faktory, psí faktor atd.) 5 tvar páky 5 nastavení páky 3 cena 2

      celkem 33 psů

      Avid bb7 160

      dávkování 3 brake horse power 4 vzhled 2 servis 5 vadnutí brzdy přehřívání 4 ostatní dojmy (punc kultu, závan snobismu, vyvažovací faktory, psí faktor atd.) 3 tvar páky 3 nastavení páky 5 cena 4

      celkem 33 psů

      Hi hi :o)

      0 0
      • coyot  

        Za takoveto sqele hodnoceni dostavas 1,5 PSI… :-D

        0 0
      • mar_tin1  

        co je to BRAKE HORSE?

        0 0
        • maxtor  

          Brzdová hadička… „brake hose power“ by se tak dalo přeložit jako „síla brzdové hadičky.“ Obzvláště u mechanik je to velmi důležitý údaj:-))

          0 0
          • maxtor  

            jo tam bylo „horse“ – tak to už fakt není co dodat… Na to jsem krátký:-))

            0 0
        • Manas  

          No preci kolik to ubrzdi zaprazenejch koni … to je snad jasny, ne?

          Brake Horse – Brzdit Kone

          0 0
        • Peslezedirou  

          brake horse power – výkon na brzdě, brzdná síla :o)

          0 0
        • Peslezedirou  

          třeba tohle :o)

          0 0
      • rock  

        Pokud musí Hope Mono Mini při 3násobné ceně dohánět remízu vzhledem a „psím faktorem“, tak nic moc …

        0 0
        • Peslezedirou  

          No jak to napsat, o proti v brake který by měly v mém podání testu tak –3 brzdí mini velmi solidně, teda pokud je budeš brát s ohledem na to, že to jsou XC brzdy. A navíc jsou nádherný :o) Proto psí faktor :o)) Hups…

          0 0
          • rock  

            Nemám je, takže jen v obecné rovině: za 12 litrů za pár bych očekával, že budou vypadat skvostně, brzdit královsky a pod každým kopcem na mne bude čekat černoch s kávou a zákuskem … a ne že budou brzdit velmi solidně, a to ještě ve srovnání s véčky a s ohledem na to, že jsou to XC brzdy …

            0 0
            • wroum  

              :-D

              0 0
            • Peslezedirou  

              To už si ale zabrousil do nadstandardného tuningu :o)

              0 0
            • McBlacky  

              tak tak, já bych jen radši čenošku

              0 0
              • wroum  

                cernosku co by ti prinesla turka a indianka na talirku :-D

                0 0
                • Peslezedirou  

                  ty si normoš ****** :o)))

                  0 0
                  • McBlacky  

                    to jen blbě napsal :) Myslel Turka co ti přinese Černošku a k tomu Indiánku na talířku. Jediný co nechápu je ten talířek, ale to bude tím že nemám Hope

                    0 0
                  • wroum  

                    jasne, jak jinak… …teplo neni zadna vada, hlavni je mit kamarada :-D

                    ale este nevim jak to reknu pritulce :-)

                    0 0
                • rock  

                  Tu černošku beru, ten zbytek … raději zůstanu u presa a marcipánové brambůrky, to mi připadá bezpečnější :-) …

                  0 0
                  • wroum  

                    njn, tu cokoladu si klidne nech a s tim zbytkem souhlasim :-D

                    0 0
    • Vojtas  

      Hele a co porovnání nákladů ? porizovaci cena – udrzba

      hydry me dost odrazujou v tom ze se do toho musi lejt brzdovka, plus odvzdusnovaci sady plus treda nova hadicka pri poskozeni ? jejiz cena se mi zda prinejmensim vysoka,

      muzete to nekdo nejak napsat ? dikas

      0 0
      • goofy  

        Mam hydry uz 2,5 roku? Asi tak nejak. Udrzba vicemene zadna. Jenom obcas to holt chce nove desky. Jednou jsem prodrel hadicku (moje blbost, soupala se o korunku vidle, ale byl tam i takovy zajimavy rez, tak uvazuju, jestli nahodou nekdo v praci nezkousel jak pekne jdou rezat). Odvzdusnovaci sada me vysla na 7 korun? = dve velke strikacky v lekarne, kus po 2 koruny, a kousek akvaristicke hadicky (metr 10 korun?). Myslim, ze tohle se da bezproblemu prezit…

        0 0
      • Manas  

        Za 3 roky sem na ne nesahnul. Na sjezdaku za rok taky ne. Dokonce jsem jeste na zadnejch nemenil desticky :-) Vlastne na XCxku mam pripraveny nahradni … ale asi tak.

        0 0
        • goofy  

          No ja je menil.. Kdyz jsem si na ne debil kapnul olejem :-D

          0 0
      • bam  

        Vice mene se na hydry nemusi sahnout, jenom menit desticky. Akorat jednou jsem je musel rozebirat, protoze se nevracel pistek. Celkove ale mnohem min starosti a stelovani nez s mechanikou (Avid BB7) .

        0 0
      • wroum  

        mam oboje (hayes a BB7) a v udrzbe nevidim skoro rozdil. na hayesy nesahnu jak je rok dlouhej a u BB7 sem jednou maznul bowden, tak si vyber…

        0 0
      • Peslezedirou  

        Hydra Hope Mono Mini

        provozní náklady 3 pořizovací cena/udržba 4

        celkem 7

        Mechanika avid bb7

        provozní náklady 4 pořizovací cena/udržba 3 celkem 7

        Vbrzda Shimano M600

        provozní náklady 6 pořizovací cena/udržba 1 celkem 7

        0 0
        • MlokCZ  

          Už jsi někdy v životě napsal nějaké hodnocení, aby ti nevyšla všechna výsledná číslá stejná? :-)

          0 0
          • wroum  

            je proste jenom spravedlivej :-D a vsem dava stejny sance :-D

            0 0
          • Peslezedirou  

            Jsem populista, dělám hodnocení která se zrovna na B-F nosí. Viz třeba Hope Mini versus bb7, Mini brzdí líp, ale na bf nejsou Hope populární, tak proto vyhrály bb7 :)

            0 0
            • vik  

              chces rict, ze by jinak bb7 (kdybys nebral ohledy) dostaly treba sest, nedejboze jeste mene psu?:-))

              0 0
              • Peslezedirou  

                Nééé bb7 nejsou špatné, max. jednoduché to je na nich krásné :o) Z bb7 v delších sjezdech trošku tlačí prsty, ale výkon je téměř stejný jako mini, akorát postrádá luxusu hydrauliky :o) Až bude čas tak písu test do recenzí :o)

                0 0
                • vik  

                  recenze se bude taky hemzit psy?:-))) je skoda, ze je recenzi tak malo. furt se to nejak nedari nafouknout…tak budeme vykradat a prekladat ty z mtbr, ne?:-)

                  0 0
                • wroum  

                  fakt? me mini nikdy neprisli nejak silny narozdil od BB7 :-)

                  0 0
                  • vik  

                    takze mezi Hope a BB7 jsou rozdily MINImalni?:-)

                    0 0
                • raceman  

                  Jen taková technická otázka… Proč ty HOPy prodáváš???

                  0 0
        • Gorgov  

          to je hezký:)

          0 0
          • vik  

            tak vezmu bb7, protoze dostaly sedm psu, a to je dost dobrej vysledek:-)

            0 0
            • jirkag  

              No tak to rekni naplno, proste ses od zacatku rozhodnutej pro mechaniky :-) Kdyz clovek neco fakt chce, tak na tom vidi jen tu lepsi stranku a vzdy si to dokaze zduvodnit tak, aby byl spokojenej.

              0 0
              • vik  

                jo, mas pravdu…ale fakt se snazim bejt kritickej a naslouchat, ale kdyz to chces…:-)))

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.