pekelně lehká kola

Přidat foto

Myslel jsem, že váha lehce pod kilo je pro XC(M) záplety dno, ale jde to ještě o dost níž.

870 g při vnitřní šířce 31 mm :-)

Výrobce sebevědomě udává nosnost 100 kg a ráfky kryje tříletou full zárukou.

Tak uvidíme, už jsou v testovacím provozu, čeká je Rusavská 50 a Drásal.

(vloženo 4.6.26)

Komentáře

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.
TJK
TJK

9.6.26 08:37

a netusis jaka bude orientacni cena kdybych chtel jen naboje?

Reagovat
tomaschek
tomaschek

8.6.26 21:47

TJK: EIE je taky chystá do nabídky, už by to nemělo dlouho trvat.

Reagovat
TJK
TJK

8.6.26 11:32

Tomaschek: co je to za stribrny naby? kolik to ma dratu.. premyslim ze prepletu svoje na stribrny a tohle je fakt hezky… nebo nemas v merku nejaky cinsky kousky v lesteny stribrny? Boost / XD na 28 dratu? :-)

Reagovat
McBlacky
McBlacky

5.6.26 12:17

Tak dneska rafek znicis narazem do hrany kdyz praskne patka nebo odskoci do sutru a prorazi se papirovy steny.

Na to prvni potrebujes docela ranu, to druhy je hned

Reagovat
Atilla
Atilla

5.6.26 10:47

Rozhodně. Snad nikdy jsem neohnul ráfek při takovém blbnutí. Vždy v rychlosti.

Reagovat
TK75
TK75

5.6.26 09:54

Já jen, že jsem koumal teď nad vlozkou.Ale tak na to asi kašlu.Slo mi o to aby pneu lip držela tvar při skákání do boku na svahu treba a nemusel jsem dávat tlak vysoko

Reagovat
TK75
TK75

5.6.26 09:48

Já trefuju hranu do zadního často, ale je to pri vyskoku/vyjezdu (piskovec/dre­vo).Myslis že to je v té trial rychlosti min náročné na ráfky, než při rychlém sjezdu?

Mě to přijde větší rána než když to pustím z kopecka a blbě něco trefim.Ale Muzskej není Ještěd…to chápu))

Reagovat
Atilla
Atilla

5.6.26 09:17

TK75: No při tom stylu co ty jezdíš, není zase tak moc velká šance zničit ráfek. Mě se už se povedlo zničit karbon DH ráfky i na předku. Stačí jet rychle v bordelu trefit nějakou hranu.

Reagovat
tomaschek
tomaschek

5.6.26 08:42

Aktuální karbonové dráty se hodně povedly.

Nejen váhově (2 g). I kvalitou spojů karbonu s koncovkami (nevytrhávají se) a celkovou mechanickou odolností.

I Sapim si je od letošního roku nechává dělat ve stejné fabrice v Xiamenu.

Reagovat
TK75
TK75

5.6.26 06:15

Když si vezmu co vydrží pode mnou ten můj 450g dh/enduro karbon ráfek, bez vložky, tak bych snad i věřil, že odlehčené třeba o polovinu, by na lehčího jezdce a xcm mohlo být úplně v pohode.Spis bych se bál co náboj a vyplet, ale to jen z neznalosti :))

Reagovat
tomaschek
tomaschek

4.6.26 20:29

McBlacky: Vlastně už kola stejných parametrů testujeme čtyři sezony na gravelech – 860 a 890 gramů. Liší se jen náboji.

Beskydy a Salzka s plášti 40 mm, asi 40 CX závodů s UCI plášti 33 mm.

Tak si říkám, že plášť 2.4 ochrání tak lehký ráfek asi více než CX guma. Na DH to asi nebude, ale běžné XC by zvládnout mohly.

Nakonec Koretzky, Blevins a spol. vozí už od loňska celokarbonové Worldcupy taky pod kilo :-)

Reagovat
McBlacky
McBlacky

4.6.26 18:58

Uff nezavidim lidem co tohle testuji v realnem nasazeni.

Vaha ale kruta.

Reagovat
tomaschek
tomaschek

4.6.26 15:52

Jan D.: To určitě ne :-))

Reagovat
tomaschek
tomaschek

4.6.26 15:50

Mám jen náhled, zvětšit to nejde, ale vypadá to jako nějaký nepovedený render.

Na jiných barvách nic takového není.

Reagovat
Jan D.
Jan D.

4.6.26 15:44

Mazec. Takže bude nová spolupráce a vlákno na společné objednávky zde na fóru?:)

Reagovat
žvejk
žvejk

4.6.26 15:41

Ja ti to otestuju jestli chceš :D

Reagovat
Kubánec
Kubánec

4.6.26 15:40

Pokud se tedy jedná o reálnou fotku.

Reagovat
Aduldinho
Aduldinho

4.6.26 15:34

Tož na Rusavskou a Drásala nutno přibalit 25–30kg zavazadlo, ať je test relevantní! ;-)

Reagovat
tomaschek
tomaschek

4.6.26 15:29

Kubánec: Už chápu, asi myslíš speciálně tvarované T-HEAD díry v přírubách na fixované hlavičky karbon drátů, které pro neznalé vypadají jako lemplácky vyvrtané kulaté díry :-)

Reagovat
Kubánec
Kubánec

4.6.26 15:25

Nemysle jsem barvu, ale zpracování. To někdo vrtal po tmě :) Za 18,5 není co řešit.

Reagovat
tomaschek
tomaschek

4.6.26 15:18

Kubánec: Nevím, co lze pokazit na leštěném hliníku. Mně se to naopak velmi líbí, ale veškeré doplňky mám černé, tak by to křičelo.

Jo cena super, zvlášť s týmovou slevou a zárukou. Vyšly mě na 18.500 Kč.

Reagovat
Kubánec
Kubánec

4.6.26 15:12

Ty stříbrné náboje se nějak nepovedly… Jinak kola vypadají dobře. Za ty peníze až neuvěřitelné.

Reagovat
tomaschek
tomaschek

4.6.26 15:02

Kdyby mi ladily ke kolu, vezmu tyhle náby.

Reagovat
Knive
Knive

4.6.26 14:42

dík,vypadá to dobre,slušné ceny na tie parametre.

Reagovat
tomaschek
tomaschek

4.6.26 14:40

I s ventilky a páskami TESA 4288 zůstala magická hranice pokořena.

Reagovat
Atilla
Atilla

4.6.26 14:30

Nechápu, to je váha mého předního karbonu.

Reagovat
Azmir
Azmir

4.6.26 13:58

To by se mi asi libilo :)

Reagovat
tomaschek
tomaschek

4.6.26 13:29

scret: Už je nemám. Byly na fulla pro ženu, ale kamarád mě uprosil, ať mu je pustím a objednám si nové.

Jelikož se žena vrací na kolo až po prázdninách, rád jsme mu vyhověl. 100 kg sice nemá, ale 70 taky ne. Takže je myslím během nejbližších závodních víkendů kvalitně otestuje ;-)

Reagovat
tomaschek
tomaschek

4.6.26 13:24

https://www.lighttravelcycling.com/products

Našli si mě podle databáze cyklo týmů a poslali nabídku. Cena i záruka lepší než na webu. Tak jsem si řekl, že je vyzkouším.

TheJD: Výplet je stejný jako aktuálně u všech ráfkařů z Xiamenu. Tedy ploché karbonové dráty nové generace. Na fotkách je to myslím jasně vidět.

Reagovat
scret
scret

4.6.26 13:11

100kg rikas? Ukaz, pujc a uvidime :)

Reagovat
Dejv0
Dejv0

4.6.26 12:24

Slušný, něco kolem kila by se mi líbilo na fulla :)

Reagovat
Fran-tic
Fran-tic

4.6.26 12:22

870g přední nebo zadní kolo :-O

Reagovat
TheJD
TheJD

4.6.26 12:06

Co je tam za vyplet?

Reagovat
Knive
Knive

4.6.26 11:58

prosíme si viac informácií…

Reagovat
kubad
kubad

4.6.26 11:38

masakr :D

Reagovat
MARET
MARET

4.6.26 11:35

no vypadají dobře…může byt nejaký odkaz? případně cena?…děkovat

Reagovat
Lachtis
Lachtis

4.6.26 11:12

Bomba

Reagovat
gersa
gersa

4.6.26 10:56

Vy nás ale zásobujete, pane Karfík :)

Reagovat

Další galerie z kategorie

ATBcyclist 6
Jzy 33
káňa 7
saintjv 24
TJK 44
Azmir 22