Myslel jsem, že váha lehce pod kilo je pro XC(M) záplety dno, ale jde to ještě o dost níž.
870 g při vnitřní šířce 31 mm :-)
Výrobce sebevědomě udává nosnost 100 kg a ráfky kryje tříletou full zárukou.
Tak uvidíme, už jsou v testovacím provozu, čeká je Rusavská 50 a Drásal.
(vloženo 4.6.26)
Tomaschek: co je to za stribrny naby? kolik to ma dratu.. premyslim ze prepletu svoje na stribrny a tohle je fakt hezky… nebo nemas v merku nejaky cinsky kousky v lesteny stribrny? Boost / XD na 28 dratu? :-)
Tak dneska rafek znicis narazem do hrany kdyz praskne patka nebo odskoci do sutru a prorazi se papirovy steny.
Na to prvni potrebujes docela ranu, to druhy je hned
Rozhodně. Snad nikdy jsem neohnul ráfek při takovém blbnutí. Vždy v rychlosti.
Já jen, že jsem koumal teď nad vlozkou.Ale tak na to asi kašlu.Slo mi o to aby pneu lip držela tvar při skákání do boku na svahu treba a nemusel jsem dávat tlak vysoko
Já trefuju hranu do zadního často, ale je to pri vyskoku/vyjezdu (piskovec/drevo).Myslis že to je v té trial rychlosti min náročné na ráfky, než při rychlém sjezdu?
Mě to přijde větší rána než když to pustím z kopecka a blbě něco trefim.Ale Muzskej není Ještěd…to chápu))
TK75: No při tom stylu co ty jezdíš, není zase tak moc velká šance zničit ráfek. Mě se už se povedlo zničit karbon DH ráfky i na předku. Stačí jet rychle v bordelu trefit nějakou hranu.
Aktuální karbonové dráty se hodně povedly.
Nejen váhově (2 g). I kvalitou spojů karbonu s koncovkami (nevytrhávají se) a celkovou mechanickou odolností.
I Sapim si je od letošního roku nechává dělat ve stejné fabrice v Xiamenu.
Když si vezmu co vydrží pode mnou ten můj 450g dh/enduro karbon ráfek, bez vložky, tak bych snad i věřil, že odlehčené třeba o polovinu, by na lehčího jezdce a xcm mohlo být úplně v pohode.Spis bych se bál co náboj a vyplet, ale to jen z neznalosti :))
McBlacky: Vlastně už kola stejných parametrů testujeme čtyři sezony na gravelech – 860 a 890 gramů. Liší se jen náboji.
Beskydy a Salzka s plášti 40 mm, asi 40 CX závodů s UCI plášti 33 mm.
Tak si říkám, že plášť 2.4 ochrání tak lehký ráfek asi více než CX guma. Na DH to asi nebude, ale běžné XC by zvládnout mohly.
Nakonec Koretzky, Blevins a spol. vozí už od loňska celokarbonové Worldcupy taky pod kilo :-)
Uff nezavidim lidem co tohle testuji v realnem nasazeni.
Vaha ale kruta.
Mám jen náhled, zvětšit to nejde, ale vypadá to jako nějaký nepovedený render.
Na jiných barvách nic takového není.
Mazec. Takže bude nová spolupráce a vlákno na společné objednávky zde na fóru?:)
Tož na Rusavskou a Drásala nutno přibalit 25–30kg zavazadlo, ať je test relevantní! ;-)
Kubánec: Už chápu, asi myslíš speciálně tvarované T-HEAD díry v přírubách na fixované hlavičky karbon drátů, které pro neznalé vypadají jako lemplácky vyvrtané kulaté díry :-)
Nemysle jsem barvu, ale zpracování. To někdo vrtal po tmě :) Za 18,5 není co řešit.
Kubánec: Nevím, co lze pokazit na leštěném hliníku. Mně se to naopak velmi líbí, ale veškeré doplňky mám černé, tak by to křičelo.
Jo cena super, zvlášť s týmovou slevou a zárukou. Vyšly mě na 18.500 Kč.
Ty stříbrné náboje se nějak nepovedly… Jinak kola vypadají dobře. Za ty peníze až neuvěřitelné.
scret: Už je nemám. Byly na fulla pro ženu, ale kamarád mě uprosil, ať mu je pustím a objednám si nové.
Jelikož se žena vrací na kolo až po prázdninách, rád jsme mu vyhověl. 100 kg sice nemá, ale 70 taky ne. Takže je myslím během nejbližších závodních víkendů kvalitně otestuje ;-)
https://www.lighttravelcycling.com/products
Našli si mě podle databáze cyklo týmů a poslali nabídku. Cena i záruka lepší než na webu. Tak jsem si řekl, že je vyzkouším.
TheJD: Výplet je stejný jako aktuálně u všech ráfkařů z Xiamenu. Tedy ploché karbonové dráty nové generace. Na fotkách je to myslím jasně vidět.