Nový setup 1x11
U Svratky
U Svratky
K této značce jsem vzhlížel od začátků, co se tu na BF pohybuji. Říkal jsem si, tak jednou. No a to jednou přišlo v létě 2025, projížděl jsem bazoš, slovo dalo slovo a jel jsem pro něj ke Královu Dvoru. Nějaké upgrady v pohonu a stejně nakonec přestavba na 1×11 :-D
do budoucna uvidíme, jestli půjde nový tlumič.
(vloženo 2.6.26)
| Značka | Liteville |
| Model | 301 mk9 |
| Velikost | M |
| Vidlice | Fox Talas 36 |
| Tlumič | DT Swiss SSD 212 |
| Kliky | XT |
| Středové složení | XT |
| Přesmykač | fuč |
| Měnič | XT RD-M8100 |
| Řazení | XT SL-M8000 I-Spec II + 3D tisk objímka |
| Převodník | Čína 32z |
| Kazeta | XT 11s CS-M8000 11-46 |
| Náboj přední | Hope Pro II |
| Náboj zadní | Hope Pro II |
| Brzda přední | SAINT |
| Brzda zadní | SAINT |
| Brzdové páky | SAINT |
| Pedály | Shimano M520 |
| Řídítka | Ritchey |
| Představec | Syntace |
| Sedlovka | Syntace |
| Pláště | Continental Cross King |
Sice jsem tomu nohy neměřil, ale je to na ní minimálně napsaný a proti 34 foxce, co mám zas na jiným historickým stroji, jsou nohy mohutnější.
kubad: ve 2012 jsem ho mel uz od tebe doma:) Tzn. tipuju, ze to bylo tak r.v. 2011…
stejně se jednou budou dělat retro srazy na 26 palcových kolech jako dnes na kostitřasech :))
LV se mi taky vzdy libily a retro nadseni chapu, ale na 26 bych uz jezdit nechtel :-).
Rám sic out, ale hlavně dělá dotyčnému radost, takže tu máš 5* a užívej! ;-)
jiri: dneska… :) Tohle je MK9, tzn. uvedom si, z jakeho roku ten ram je… Navic tehdy jsi na tom mohl postavit od XC az po AM/EN… Ramy nepraskaly, mely uzasne cistou linii, fungovaly vyborne a mely spoustu vychytavek… Na tehdejsi dobu pecka… Dneska samozrejme uz trochu OUT…
Dneska už jsou i méně zvuční výrobci geometrií někde úplně jinde, ale jako retro a vzpomínka na prosperující časy výrobce před krachem je to pěkné. Do budoucna by to místo tlumiče možná chtělo větší rám :)
@mikymik. Nevis :)
To je jako milovat Helenu Vondráčkovou v 60. letech, ale sbalit ji dnes ;) Ale to kolo má něco do sebe furt.