Jarní Vídeň

Přidat foto

Letos si můžu Vídeň odškrtnout :-D

Sjezd ze Svaté hory, už se to zelená i ve výšce nad 600 m n.m.

třešňová alej do Křižanova

Křižanov

V Dobré Vodě nahradil nový asfalt žulové kostky. Jede se po tom líp, ale kostky měly něco do sebe a zjara dávaly výletu šmrnc. Kostky už jsou pryč.

Hráz v.d. Mostiště leží v katastru obce Vídeň. Přehrada na řece Oslavě byla vybudována v letech 1957–1961 a slouží jako zdroj pitné vody pro široké okolí, pod hrází je úpravna vody z roku 1964.

Kostel nad místní částí Velkého Meziříčí - Mostiště.

Už třetím rokem jsem se trefila do termínu jarní pouti v Mostišti. Tentokrát jsem nezaváhala a koupila jsem si marcipánového koně, vydržel mi až domů. Hořické trubičky jsem snědla ještě dřív, než jsem je stačila vyfotit :-D

Projíždím podél Oslavy pod mostem Vysočina ve Velkém Meziříčí.

Z města jsem se vyšplhala až nahoru k rozhledně na Fajtově kopci. Pěkný krpál to byl! Dosud jsem vždycky jela k rozhledně shora od Lhotek, to je určitě lepší trasa :-)

Nahoře bylo moc hezky.

K vyhlídce za Ronovem se dělá nová cesta. Zatím je tam uválcovaný drobný štěrk, dalo se po tom jet celkem dobře. Vypadá to stále ve výstavbě... Asfaltová cesta ke Třem dvorům začíná až 500m za vyhlídkou a ten úsek od vyhlídky po kamenité polňačce jsem převedla.

Zpod Svaté hory do Vídně to bylo proti docela silnému větru, ale nazpátek už to bylo fajn.

Už se jaro vkrádá i na Vysočinu :-)

(vloženo 26.4.26)

Komentáře

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.
kotew CZE JIHLAVA
kotew CZE JIHLAVA

28.4.26 21:23

Parádka Baruš, komu se nelení tomu se zelení, dobrá práce. :-)

Reagovat
miťo
miťo

27.4.26 20:41

Parádní kilíčko do sbírky a precizní fotodokumnetace, jako vždy. Jen tak dál Baruško!

Reagovat
Aduldinho
Aduldinho

27.4.26 16:16

Tož Vídeň odškrklá, další stovka v deníčku, co víc si přát? ;-)

Reagovat
bara2
bara2

27.4.26 09:49

Koubo, tys tuším do Vídně jezdil, že?

Kožíšku, to je kaplička ve Vídni. Ty máš dost velký rozptyl, jeden den v Náměšti a hned zas i v Třebíči, nezahálíš. Sice o víkendu foukalo, ale po zimě to táhne ven, zvlášť, když svítí sluníčko.máš recht.

Pepo, u stánku byli lidi a už jsem se nemohla dočkat, až z toho větru zmizím k hrázi a stočím se po větru. Dole v Mostišti nefoukalo a pěkně se sedělo na lavičce u řeky na sluníčku.

Reagovat
Pepa Hrabačov
Pepa Hrabačov

27.4.26 09:20

Krásný výlet a vafle nebyla?

Reagovat
plysovykozisek
plysovykozisek

26.4.26 19:03

Tak Báro, už byl na Fajtově kopci na rozhledně i Zdeněk Svěrák.

Reagovat
plysovykozisek
plysovykozisek

26.4.26 16:02

Báro foto č.1 ode mě je z Vídně nebo z Velkého Meziríčí, nevíš? Z fotek ti můžu ukázat pizzu Pepek Námořník, kterou jsem si dal dnes v Náměšti. Pokud bys chtěla vidět zvíře asi z pravěku vytisklé na 3d tiskárně foto č.3– koupil jsem si to včera v Třebíči na jedné akci s jídlem. Mají i svůj eshop: www.kavendo.cz je to pěkný doplněk mého pokoje

Reagovat
Jano86
Jano86

26.4.26 15:44

moc velmi pekna atmosféra !

Reagovat
blackboy007
blackboy007

26.4.26 14:26

Bára je Miguel Indurain v sukních bike fora

Reagovat
Kouba_2005
Kouba_2005

26.4.26 13:46

Tam na kole, zpátky na koni :-) Hezký, Baruš, počasí na jedničku, spoustu známých míst, krásný fotky. Ale prosím oprav ůsek na úsek :-)

Reagovat

Další galerie z kategorie

firon 8
Pietro37 12
hawrda 8
scret 24
bara2 20
plysovykozisek 15