"GREVL"

Přidat foto

Pohled zboku

Kokpit

Vidlice

Po stavbě fulla mi klasicky zbylo spousta věcí, skoro na celé kolo.

Viděl jsem na fóru že Scott představil Scale Gravel, což je vlastně Scale s pevnou vidlou, takže celopevňák :)

No tak jsem si říkal, že je čas konečně nastoupit na vlnu Gravelu a rozhodl se, že si dám zas dokupy starej hardtail s pár vylepšeníma. Koneckonců to kolo má skoro geometrii jako moderní gravely (dlouhej forbec kompenzuje „neberany“).

Objednal jsem tedy z klasicky z číny vidlu a sedlovku, protože jsem na takovém kole nechtěl odpruženou ani teleskop (toho teleskopu možná budu litovat) aby to bylo co nejlehčí a nejjednodušší.

Tak to konečně došlo a sestavil jsem to. Tedy je to „gravel“ s rovnými řidítky, vnitřními rohy a 29×2,1" plášti. Váha se nakonec bez pedálů dostala pod lehce pod 9,3 kg.

Co jsem to byl kousek projet tak váha je znát a je to sakra svižný, samozřejmě ne jako silnička, ale fakt to jede. Asi se z toho stane i zimák. A ano je to trochu provokace tím slovem gravel, sám to považuju spíš za rychlej hardtail ale považoval jsem za nutný se svézt na téhle módní vlně :)

(vloženo 16.10.25)

scortis
Ohodnoť bajk: (3.8  / 38 hlasujících)
Značka Trifox
Model GREVL25
Modelový rok 2025
Velikost 19
Hmotnost 9,3
Rám Trifox MFM200
Vidlice Toseek M40 Carbon
Kliky Shimano SLX FC-M7100
Středové složení Shimano BB-MT501
Měnič Shimano SLX RD-M7100 (14t NW jockeys with bearings)
Řazení Shimano XT SL-M8000 11s
Převodník Alugear ELM Oval 36z (6mm offset)
Kazeta Shimano Deore CS-M5100 11-51z
Řetěz Shimano XT CN-M8100
Náboj přední ZTTO DR190
Náboj zadní ZTTO DR190 (60t ratchet), DT RWS
Brzda přední Shimano SLX BR-M7100 + SRAM Centerline 180mm
Brzda zadní Shimano SLX BR-M7100 + SRAM Centerline 180mm
Brzdové páky Shimano ZEE BL-M640 - Freestroke mod
Ráfek přední BlackJack Ready27 Asymetric
Ráfek zadní BlackJack Ready27 Asymetric
Pedály Shimano XT PD-M540
Řídítka Bontrager RXL 750mm, Ergon GA3 Risky Red
Představec LOOK Astem 110mm
Sedlovka Toseek 31,6mm Carbon
Sedlo GUB 1183 Carbon-Ti
Pláště VIttoria Terreno 29x2.1 Tanwall

Komentáře

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.
scortis
scortis

24.10.25 07:32

filipes: Ty VLCS sedlovky už nějak na Ali nevidím, navíc lidi psali že oproti originálu moc nepružej a 5k za originál mi na tohle kolo nepřijde moc opodstatněný. Co se týče insertů tak jaké to má výhody, mě přijde že to přidá akorát valivý odpor, rockgardeny na tomhle úplně jezdit neplánuju, takže v čem je ta přidaná hodnota na takovéhle kolo?

Reagovat
filipes
filipes

22.10.25 21:20

Koncept kvalitního celopevňáku včetně vnitřních rohů mi přijde pro pohodové ježdění super. Dej si tam „rozříznutou“ sedlovku z Alíku, obrovský skok v pohodlí. Další krok jsou 55g inserty od Vittorie – benefity jsou jasně cítít, těch 55g navíc není.

Vizuálně se mi ten rám teda echt nelíbí…

Reagovat
Lišák
Lišák

19.10.25 11:48

Já mluvím o bolestech, napnutí šíje, krku; nejde o ruce.

To se ani nedivím. Ty jsi sportovec, zaměřený na výkon.

Reagovat
J1RKA
J1RKA

19.10.25 10:30

@zirecek: kamo, me nakole nic neboli, nic z toho co pises, ani zadnej stres :D

Reagovat
zirecek
zirecek

19.10.25 09:45

J1RKA: Takže si je v podstatě nejezdil, ale soudů plná ústa. Já mluvím o bolestech, napnutí šíje, krku; nejde o ruce. Roky jsem je odmítal, měl podobný zkreslený pohled jako ty, pak viděl několik videí, četl články. Vyzkoušel a říkám si, že jsem je mohl mít dříve. Roky jezdím ploutvičky gripy, což je další nezbytnost na kole.

Občas se usmívám, jak vidím závodníky třeba v maratonu, jak jezdí široké řidítka, tenké „trubkovité“ gripy kvůli gramům. Musí spálit velké množství energie v takovém neergonomickém posedu/úchopu, v neustálém napětí a stresu, které se snaží přirozeně kompenzovat užším úchopem – dlaněmi přes brzdové páky, což není řešení, protože se nemůžeš přirozeně zapřít.

Kapitola sama o sobě jsou mladé dívky, juniorky, které vozí neskutečně široká řídítka, bizár už na pohled.

Reagovat
J1RKA
J1RKA

19.10.25 09:12

@zirecek: ty rohy jsou asi dobry jen na dlouhy streky, kdyz potrebujes ulevit rukoum, jinak tam nevidim jinej prinos, kdysi davno jsem je kupoval kamosce, tak jsem sije dal na HT, abych vedel, jak je spravne nastavit, a neoslovilo meto. ruce me nakole obcas boli, ale to vyresim, tak zese na minutku chytnu za brzda je vyreseno

Reagovat
scortis
scortis

18.10.25 18:13

Ačkoliv teda teďka na to koukám a já to fotil ještě ve fázi kdy jsem neměl všechno doladěný, pak páky šly ještě malinko nahoru a zmenšoval jsem pak ještě reach, jelikož při montování jsem ho vlastně zvětšoval

Reagovat
scortis
scortis

18.10.25 18:09

J1rka, krásně a přesně ukazovákem, měl jsem ty páky takhle i bez těch rohů a sedí mi to, a to mi přijde že zas tam velký ruce nemám (tuším velikost 9/10

Reagovat
zirecek
zirecek

18.10.25 15:10

Vnitřní rohy jsou spíše na výkonnost. Nevidím přínos na elektrokole s jinou geometrií, posedem, užitím.

Používám je většinu času, ve výjezdech v sedě většinu času.

J1RKA: Ty si je jezdil nějaký čas?

Reagovat
J1RKA
J1RKA

18.10.25 09:49

@zirecek: ty rohy jsou dobry max na asfalt, jinak mi neprijdou prinosny, kazdopadne jsem si vsimnul, jak ma < scortis > nastaveny brzdovy paky, nechapu, jak nane muze dostat pro sjezdu

Reagovat
Lišák
Lišák

18.10.25 09:29

zirecek: Moje žena má vnitřní rohy na éčku. zkoušel jsem to, ale nijak mě to neoslovilo. Necítím potřebu to na svém kole mít. Možná to bude tím, že na MTB nejezdím dlouhý štreky, ale pokud možno v terénu. A ani tam mi ve výjezdech nechybí. Jak píše tiger – na dvoustovku bych je asi ocenil, ale dvoustovku jsem nejel nikdy ani na silničce. :-)

Reagovat
zirecek
zirecek

18.10.25 06:53

Vnitřní rohy jsou hnusné, ale velice přínosné.

Už mne nebolí šíje, za krkem.

Je to další úchop, zejména na širších řidítkách.

Znatelně lepší, než dávat ruce, prsty přes brzdové páky.

Úchopem ve vnitřních rohách se člověk natáhne, uvolní, je o něco více aero.

Je potřeba je dobře nastavit.

Reagovat
tigermoth
tigermoth

17.10.25 21:49

Sranda stranou, ono kdo tohle nezkusil, tak prostě neví, mám něco podobného ze supáka, i když s poněkud víc relaxovaným posedem, dvě kila dáš a na konci limitujou nohy a ne ergonomie kola.

Ty vnitřní rohy jsem ale psychicky nezvládl a nakonec je nemám, zato jsem na tom jednu dobu měl rodla z cargobiku á la paní radová s omotávkou.

Reagovat
scortis
scortis

17.10.25 21:38

ZDRI: dík, a ty vnitřní rohy je něco z aliexpressu, ale nápadně to připomína sqlab 411, ačkoliv ty asi budou mít lepší ergonomii. Posed ti nevyfotím, ale prostě takový víc natažený než na MTB.

Jinak ostatním díky za názory a k tomu že vnitřní rohy jsou hnusné, tak bych dodal že všechny jsou rohy jsou hnusné, ale asi nikdo si je tam nemontuje kvůli vzhledu :P

Reagovat
cadworker
cadworker

17.10.25 21:35

Něco podobného jsem postavil před 2 lety, muhehe.

Reagovat
káňa
káňa

17.10.25 20:19

Připomnělo mi to, jak strašně moc uvažuju o Scale Gravelu od Scottu.

Reagovat
Strejdin
Strejdin

17.10.25 15:12

Foto “Pohled z boku “ = nádherný kolo, nasupený býk ,… závidím , dávám 5*! , když se nejede makadam nebo příčné kořeny proč ne.

Reagovat
TK75
TK75

17.10.25 15:10

Ram hlinik…to je jasny )) aby to bylo lehke

Reagovat
TK75
TK75

17.10.25 15:09

Ten fousac, co prodava trendove pneu Ultradynamico, si ted navrhnul a zacal prodavat svoje pojeti 29er…jak by to melo vypadat podle nej a v navaznosti na kola jako ten tvuj Radial.Kdyby Radial pokracoval po kolejich az dodnes :) https://bikepacking.com/…ks-evoo-new/

Reagovat
Lišák
Lišák

17.10.25 15:08

Singl: Je to vono!

:-)

Reagovat
Singlespeed
Singlespeed

17.10.25 15:02

TK 75: ATB Radial od Velamosu, to byly časy (foto jsem si půjčil z Aukra, měl jsem černo-stříbrný a pak červeno-žlutý)

Reagovat
ZDRI
ZDRI

17.10.25 14:03

Za mě paráda, univerzální kolo na celoroční provoz, přesně podle mého gusta!!! A na ty gravel puristické kecy bych se vykašlal, zde mají rovná řídítka smysl.

Mám něco podobného (viz můj profil), ale Tvůj má mnohem více sexy přední partii (hlava/představec ala Look). Co přesně tam máš za ty vnitřní rožky? Od začátku je chci také vyzkoušet, jen se nemohu dokopat něco objednat. A docela by mě zajímala fotka kolo+Ty – jaký na tom máš v reálu posed.

Reagovat
TK75
TK75

17.10.25 13:24

Teda nezaclo…znovu se zacal pouzivat ten nazev :)

Reagovat
TK75
TK75

17.10.25 13:23

2022 zaclo atb na bikepacking.com https://bikepacking.com/…b-manifesto/

a casto tam je videt tohle oznaceni

https://bikepacking.com/…firefly-atb/

Reagovat
Lišák
Lišák

17.10.25 13:13

Lišák
Lišák

17.10.25 13:12

Antuch: Jeste si pockame, az se vrati zpet pojem ATB

Ke mně už se vrátil loni na podzim. „Kolo budu používat na brouzdání krajinou všemi druhy terénu a když se naskytne trail, tak si ho samozřejmě s chutí projedu. Bude to moje ATB. Když pojedu záměrně na traily, tak samozřejmě vezmu Carmu s adekvátním obutím Mazza 2,6“ / Mazza 2,4.

:-)

Reagovat
Aduldinho
Aduldinho

17.10.25 10:56

Ale proč né, za mě super HTčko, žádný fičurýny na složitější servis navíc! Flat bar gravel v topu! 5*! ;-)

Reagovat
Kubánec
Kubánec

17.10.25 09:53

Moje oči krvácí…

Reagovat
capis
capis

17.10.25 08:45

Moc pěkné kolo, tedy až na ty gripy, ale vím, že každému se líbí a vyhovuje něco jiného.

Reagovat
TK75
TK75

17.10.25 06:51

Ale tohle kolo se mi nelibi

Reagovat
TK75
TK75

17.10.25 06:41

Me se nahodou libi, kdyz se kolu s komponenty (pneu rohy atd) rika jmenem co odpovida tomu, kde to kolo bude fajn.Lepsi nez rikat xc …na xc by to asi moc fajn nebylo :)

Reagovat
antuch
antuch

17.10.25 05:03

Kazdej si pod gravelem predstavuje proste neco jineho. Zase jsme u te rozmanitosti…a tak to ma byt…za me by mu ty berany mozna slusely vic. Kazdopadne super seredka:)

Jeste si pockame, az se vrati zpet pojem ATB, uz jsem cetl par nazoru, ze to bude dalsi skupina kol, co se bude oprasovat a tlacit;)

Reagovat
easyrider
easyrider

16.10.25 23:05

Dokavaď to nemá berany, není to gravel! :)

Reagovat
Ukrutony
Ukrutony

16.10.25 22:34

To vypadá tak monstrózně že to snad musel stavět TJK… :D

Reagovat
samorost-sazavsky
samorost-sazavsky

16.10.25 21:51

@tigermoth

tak. A trendhonibrkum prdne zilka.

Reagovat
tigermoth
tigermoth

16.10.25 21:38

Teda ty vnitřní rohy jsou fakt vizuálně kentus, ta nahrbená vidla taky vypadá jak když má někdo takové ty kolena dozadu a ta horní rámovka, co běží se vzpěrama stavby, takže sedlovka vypadá, jako by měla 69 centimetrů, to bezostyšně okrádá o poslední zbytky normálnosti.

Za mě super, tohle mě baví a bombím tam pět panáků. Berany by tomu ubraly na šokové hodnotě, vyprd bych se na ně.

Reagovat
šlapatko
šlapatko

16.10.25 21:31

Mi se vůbec líbí škatulkování u gravelu. Dnes je kdejaký prasopes gravel a to se mi líbí :-)

Reagovat
samorost-sazavsky
samorost-sazavsky

16.10.25 21:23

vyborne s je s tim gravelem vytocil :). Zjevne skatulka tryzni mistni mozky vic nez otazka jestli se na tom dobre jezdi…

Reagovat
scortis
scortis

16.10.25 21:14

Hele proto je ten “gravel” v uvozovkách :) taky si pod tím pojmem představuji něco trochu jiného. O beranech jsem samozřejmě taky uvažoval ale to by bylo dost investic navíc, tady jsem skoro všechno měl.

mirorek2: pobavilo mě to s těma vajcama, myslím že je to jako s každou věcí co se vymyká standardům a to že na ní budou vyhraněnější názory :) já třeba jak jsem to měl dlouho jako hardtail tak mi to takhle konečně vzhledově dává smysl a líbí se mi to :)

zirecek: Full HT je takový hezký oxymorón, já samozřejmě chápu co tím bylo myšleno, ale v tom případě si vyprošuju název HardAll :D

Reagovat
zirecek
zirecek

16.10.25 20:49

Tohle je full HT, žádný gravel, ten je o beranech.

Já mám klasický HT s odpruženou vidlicí, vnitřními rohy, je to super s 48 mm plášti, letí to nahoru i dolů.

Nevím, proč je nutné nazývat kola s plášti 2,1 a více jako gravel. Za mne je to spíše o postoji. Větší objem se prostě žmoulá, klasický gravel v našich podmínkách je tak nějak do 2,0 plášťů, ve specifických podmínkách klidně více.

Reagovat
mirorek2
mirorek2

16.10.25 17:31

Doufám, že to nenakladlo někde vajca

Sorry ale je to nejhnusnější objev za dlouhou dobu, ať to dobře slouží ke svému účelu!

Reagovat
Dejv0
Dejv0

16.10.25 16:42

Taky jsem postavil k fullu, dal rovný a nedávalo mi to smysl, tak jsem po týdnu dal berany :D

Ať slouží :)

Reagovat
šlapatko
šlapatko

16.10.25 15:28

Přesný název je flat bar gravel. Máš to povedené. Stavím podobného zbytkáče. Zatím rovné rodla, pneu 2,25. Převody 1×12.

Reagovat
Singlespeed
Singlespeed

16.10.25 14:52

Škoda, žes to nevybavil berany, to by mělo potenciál. Takhle je to jen obyč mtb s pevnou vidlicí, tedy aktuálně skoro mrtvá cyklistická větev.

Reagovat

Další galerie z kategorie

Suisaida 12
Neil100 10
vik 59
vapes 6
FOSA 4
Pessak 9