Změna zdvihu xc celopero ze 120 na 100 mám

26 nepřečtených
  • Pincek

    Ahoj, mám možná hloupej dotaz,

    Ale myslíte ze je možný změnit přední zdvih 120 mm za 100 mm?(mam 100 mm lepší vidlici) zadní nechám 120mm, ale jde mě o to co to udělá s geometrii ty 2 Cm? Předpokládám, ze předek bude o 2cm nize, nebo jsou zdvihy 100 mm a 120 nahoře stejně vysoko a ty 2 Cm se odehrávají dole? :) díky za vaše postřehy :)

    0 0
    • Georrge  

      Budes mit cumak o 2cm niz. Mit vzadu vice zdvihu taky neni ideal. Ujisti se, ze ta 100mm opravdu nejde predelat na 120mm.

      0 0
      • Tomcat  

        změnou zdvihu o 2cm nebude mít o 2cm předek níž . Geometrie ze ZŠ nic ? ;-)

        0 0
        • novas752  

          Víc než úhel se do toho projeví sag – při 25% z těch 2 cm jsou už jen 1,5cm, takže měřeno kolmo k zemi z toho bude ještě o něco málo méně. Kromě toho to neagtivně zahýbe i s úhlem hlavy a pošle střed o cca 7mm níže – proto je to nesmyslné takto řešit, je potřeba tam dát opět zdvih 120mm.

          0 0
          • Tomcat  

            jo jo i tak to jde brát a změna zdvihu vidlice a výška hlavy v sestavě s takovou vidlicí není přímá úměra.

            0 0
            • Georrge  

              No vidis, to jsi s tou geometrii ze ZS daleko nedosel.

              0 0
              • Tomcat  

                ? :- D

                …esej na téma genderové nerovnost komponentů by Vám šla lépe ?…

                0 0
                • Georrge  

                  Jen me pobavilo, ze se tu snazis delat chytreho s geometrii ze ZS a sam na dalsi faktory zapominas :) Tazatele navic zajimalo, jestli se tech 20mm zdvihu projevi i na vysce predku kola. Tak uz ti mozna dochazi, ze ma zjednodusena odpoved stacila a byla pro nej prinosnejsi, nez cokoli co jsi zatim napsal ty :) ale ano, k dokonalosti tomu chybi „necele“ 2cm.

                  0 0
                  • Pincek  

                    +1 :)

                    0 0
                  • Tomcat  

                    1. Vidlice nesvirá k zemi pravý úhel tak že o 20mm kratší vidlice neni o 20mm níž hlava.

                    To je ta geometrie ze školy.

                    2. Výrobci si dělají vidlice jak chtějí a tak vidlice s 100mm zdvihu může být prakticky stejné vysoká, jako ta s 120mm zdvihu.

                    3. Zmíněný sag a nebo i systém pružení v tom udělá ještě větší bordel

                    Ale šance že změna vydlice X 100mm zdvihu za Y 120mm zvihu nebo obráceně se rovná změna výšky hlavy o 20mm je nepravda.

                    Řada měla být aď si to změří na papíře ,rozměry vidlice nejsou tajný údaj. Stejně z jaké země jsou výrobci nějakých kol.

                    0 0
                    • Georrge  

                      Pro hrubou predstavu 20mm staci, pokud to chce honit na milimetry, tak viz diskuze nize.

                      0 0
                    • kubad  

                      aneb jak ze sebe udělat ještě většího vola?

                      zrovna a s dokázal že to těch 20mm klidně může být :D nebo podle toho co píšeš i víc :D

                      0 0
        • Jakobo  

          120–100=20

          Minus nejaky mm za nakllonenou geometrii a pokud nebudu uvazovat odlisny sag a jinou delku vidlice, ale pro hrubou predstavu to staci.

          Potrebujes ze sebe delat chytreho a hadat se o tech par mm z uhlu hlavoveho?

          0 0
        • krabica  

          ??? Měnil jsi někdy zdvih vidle?

          0 0
    • PENE  

      Mozny je vse. Zalezi jakou vidlici menis. Ruzni vyrobci maji ruznou delku axle to crown (od osy ke korunce vidlice). A treba by ta nova vidle sla zvednout na 120 mm. Kdyz prozradis co za co chces vymenit, tak to bude lepsi.

      0 0
      • Pincek  

        Ta lepší vidle je klasická xc Reba 100 mm ta co na kole tedka je je Manitou machete 120 mm. Tu manitou vzbec neznám, ale předpokládám ze Reba je lepší vidlice?

        0 0
        • kubad  

          Reba jde dát bez problémů na 120mm

          0 0
          • Pincek  

            A co úprava zdvihu obnáší a kolik to zhruba stojí? Sám si to dělat nebudu základní údržbu zvládnu, ale do úprav zdvihu bych se nepouštěl… jsem z Olomouce, nevím zda to tady servisy zvládají ;)

            0 0
            • PatRyck  

              Včera jsem si takhle upravenou Rebu vyzvedl. Cena do 1 tis s přehledem. Úkon je výměna shaftu. Podle mě banalita. Jen musí vědět, jaký objednat

              0 0
            • kubad  

              tyčka pístu cca 700kč + práce

              0 0
      • kubad  

        Ruzni vyrobci maji ruznou delku axle to crown – nemají. jinak souhlas vězšinou jde zdvih měnit

        0 0
          • kubad  

            +/- je to v rámci kategorie stejné tolerance dělají větší rozdíl

            0 0
        • krabica  

          Mají různou délku, dokonce i jednotlivé kusy, viz specifikace… :-)

          Formula Selva 29 160mm ATC: 565mm +/- 5mm

          Fox 36 29 160mm ATC: 567,1mm +/- 5mm

          RS Ryrik 29 160mm ATC: 572mm

          Zjišťoval jsem to, bo můj rám má maximální ACT 571mm, takže RS je mimo hru… :-)

          0 0
          • MlokCZ  

            Tak nějaké minimální rozdíly v jednotkách mm jsou pořád, ale to už není významné. Jediná výjimka jsou některé Suntoury, které jsou někdy i až o 1,5cm delší než třeba Foxky (které bývaji většinou nejkratší).

            0 0
          • kubad  

            tolerance je větší než rozdíly ve výšce :D nemá smysl se tím zabývat

            a většinou do minusu takže tam klidně Lyrika dej :D

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.