Zero offset hi end sedlovka 31,6/400

68 nepřečtených
  • jonti

    Premyslal som o Ritchey WCS Carbon, ale s tou by som mal sedlo stale dost vpredu, existuje nieco porovnatelne kvalitou, cenou a vahou bez offsetu?

    0 0
    • karelH  

      WCS nemá nulový offset. Chceš sedlo více dozadu a hledáš sedlovku bez offsetu? To si nějak odporuje. Jinak nazvat něco od Ritcheyho jako High End – no nevím:-D Jinak se mně ta sedlovka taky docela líbí.

      0 0
      • MlokCZ  

        On chce právě sedlo více dopředu a proto nechce tu Ritchey ale jinou bez offsetu.

        0 0
        • karelH  

          Když napíše, že má se sedlovkou s offsetem sedlo „slále dost vpredu“ tak mně z toho vyplívá, že ji by ji chtěl více dozadu, tzn. offset ještě větší.

          0 0
      • McBlacky  

        tak karbon WCS ti je málo jo? si asi žiješ :)

        dokud stála mega penez tak to byl HiEnd, pak zlevnila a je to kšunt? Tohle jsem nepochopil ani za mák. Rozhodně mi drží víc než jiná HiEnd bontrager Xlite carbon, kterou jsem rozlomil po 500km…

        0 0
        • karelH  

          Tak to rozhodně myšleno nebylo – kdybych si měl vybrat něco od Toma, tak to bude 100% ta sedlovka. Jen mně přišlo legrační spojení Ritchey X HighEnd. High End si představuju tak, že hodně stojí a tudíž ho člověk moc často nevidí, což v případě Ritchey … Jinak ohledně kvality ji rozhodně nechci hodnotit neb jsem ji nezkoušel.

          0 0
          • kubad  

            WCS stojí málo? tohle je oficielní cena !!! www.vokolek-import.cz/zbozi.php?… že jde sehnat nová za polovinu je věc druhá

            0 0
            • karelH  

              Se to trochu zvrhlo:-) Tu ofiko cenu neberu.

              0 0
            • yetti  

              Vokolek je maxizlodej. Kdyby se jeho obchodnici alespon chovali zpusobem, ktery by alespon trochu odpovidal cenam za ktere prodavaji, ale s arogantnejsim a pristupem prodejce jsem se jeste nesetkal :-(

              0 0
              • kesu  

                tady se jich musim zastat,mams nima jen dobry zkusenosti.

                0 0
              • tulda  

                Mám stejnou zkušenost, reklamace u Vokolka je o nervy.

                0 0
              • Hnoj  

                Tady v tom státě si každej myslí, že mít obchod s věcma na kolo je charyta ! úkolem obchodníků je vytvářet zisk a nikoliv žít o chlebu a vodě a mít dobrej pocit z toho, kolik toho prodali pod cenou.

                0 0
              • Hnoj  

                Ty si snad myslíš, že některá z WCS věcí prodaná na kolokramu je Retail? Ne, je to všecko OEM…

                0 0
        • jecnak  

          Ja treba neberu za kult ani Bontrager. Nezajima me znacka, spis vtipnost provedeni a napad. Treba takovy USE ma spoustu veci, kde je nejaky netradicni reseni – upinaky, zamky selovek, vidlici atd.

          0 0
    • Pebe  

      Syntace P6 je o cca 10gr těžší, asi bude dražší www.syntace.com/index.cfm?… FSA K-Force je o cca 5gr těžší, ale je to jenom 350mm mtb.fullspeeda­head.com/fly.as­px?layout=pro­duct&taxid=146 Thomson Elite je o cca 30gr těžší www.lhthomson.com/elite_sizes.asp Thomson Masterpiece je o cca 20gr lehčí, ale to jenom 350mm délka www.lhthomson.com/…ce_sizes.asp

      0 0
      • MlokCZ  

        Ta Syntace P6 je ale v podstatě s offsetem. Ona je taková trošku atypická v tom, že má uchycení výrazně delší než jiné sedlovky (což je na jednu stranu dobře kvůli pevnosti, na druhou stranu to snižuje pružení sedla). Já ji dle mojeho měření na mojem kole dávám do kategorie offset 2cm.

        Jemu ji nedoporučuju, nevyřeší to jeho problém.

        0 0
        • Pebe  

          jelikož o posunu sedla rozhoduje horní díl zámku sedlovky, tak tam nevidim ani milimetr ofsetu. To že je spodek protaženej pravda, pokud nebude sedlo úplně vepředu, tak to bude mírně bránít pružení lyžin, ale ofsef to není

          0 0
          • MlokCZ  

            To je otázka pohledu. Máš pravdu v tom, že posunu sedla brání jen horní díl zámku. Ale jednak by bylo hodně podivné mít posunuté sedlo dle horní části dorazu úplně dopředu a tím vlastně mít přesahující tu spodní část zámku. A pak offset je pro mě údaj, jak moc jde posunout sedlo dozadu a na čem tedy drží a o tom v tomto případě bude rozhodovat spodní část zámku a sedlo půjde oproti klasickým sedlovkám s žádným offsetem posunout právě o ty 2cm více dozadu.

            Takže i když možná neodpovídá ta sedlovka definici offsetu 2cm jako jiné standardní, tak chováním a použitím sedlovce s offsetem 2cm nejblíže.

            0 0
            • MlokCZ  

              V každém případě bych ji pro případ požadavku rovné sedlovky kvůli posunu sedla co nejvíce dopředu tu Syntace nepoužil, i když je to jinak super sedlovka (teda až na tu cenu).

              0 0
            • Pebe  

              ofset je jasně vidět tady u Thomsonu, je vzdálenost os trubky a středu horního dílu zámku www.lhthomson.com/…e_sketch.pdf

              0 0
              • Pebe  

                ještě jsem chtěl napsat, že to ta Syntace prostě nemá, horní díl zámku je ose s trubkou

                0 0
              • MlokCZ  

                Beru, že podle definice offsetu ta Syntace žádný offset nemá. Ale pro praktické použití je pak takhle definovaný offset u sedlovek jako je ta Syntace trošku matoucí a neodpovídá tak úplně reálnému chování. Chováním a použitím je ta Syntace blíže sedlovkám s offsetem 2cm než bezoffsetovým.

                0 0
                • Pebe  

                  tak s tim trochu souhlasim, trochu jenom proto, že se na tý Syntace dá sedlo posunout víc dopředu než na hokejce. Sice ta spodní část zámku bude „divně“ koukat, ale šlo by to.

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    Ale jo, tohle by šlo, ale bylo by to hodně divné (ono stejně by takhle na doraz nemělo být ani na klasické bezoffsetové). Ale to opačné použití, tedy, že jde sedlo posunout dozadu stejně jako by ty 2cm offset měla, tam je to jednoznačné a na bezoffsetové by to nešlo (bez rizika, že to sedlo ulomíš).

                    0 0
    • Daf  

      Thomsona

      0 0
    • kubad  

      pokud máš odvahu – lehký na ni tuším si :-) KCNC váha super cena ujde 400mm je

      0 0
      • jecnak  

        No ja kdyz vidim ty ostre hrany u hornich uchytu lizin, tak je mi jasne, ze toto si vyslovene rika o kontakt s kratasama ci nedej boze stehnama – u sedel typu SLR. Vim jak mam olestene tyhle casti na ROOXu.

        0 0
        • jecnak  

          A hlavne si jeste dobre vzpominam jak mi teme tentyz system u Shamana ci EXU rozedral kratasy (a to jsem tehda jeste rozhodne nemel takovy stehna).

          0 0
        • Bully  

          Presne tuhle sedlovku jsem mel (MEL- uz nemam, rupla v zamku :o) a vozil jsem ji prave s SLR-kem. K tomuhle kontaktu nedochazelo, ten system uchyceni je tak drobounkej, ze prakticky nic ven nepresahuje.

          0 0
      • Pebe  

        nebo tuhle šílenost www.extralite.com/…UL_anglo.htm

        0 0
    • jecnak  

      USE

      0 0
    • karelH  

      Jinak bez offsetu třeba FRM, s malým offsetem USE.

      0 0
      • Zdenda CUBE  

        Domnívám se, že tato diskuse sklouzla trochu jinam než byla (špatně) napsaná původní otázka. Pochopil jsem to tak, že potřebuje sedlo posunout víc do zadu a teda offset. A stále více mu doporučujete USE a Syntace, které žádný offset nemají. Pokud potřebuje sedlovku s offsetem, tak asi největší tj.25mm má FSA monocok. Doufám, že jsem správně pochopil jeho né dobře formulovanou otázku :-). Snad si to sám nějak přebere.

        0 0
        • MlokCZ  

          Já bych řekl, že to myslí obráceně. Potřebuje sedlo více dopředu a se sedlovkou s offsetem by ho měl posunuté v zámku úplně dopředu, což nechce. První část by šla pochopit tak i tak, ale tím, že píše (i v nadpisu), že chce sedlovku bez offsetu, tak je to myslím zcela jasné.

          0 0
        • kubad  

          // Premyslal som o Ritchey WCS Carbon, ale s tou by som mal sedlo stale dost vpredu, existuje nieco porovnatelne kvalitou, cenou a vahou bez offsetu? // napsal jednoznačně že chce bez ofsetu, ale je pravda že si protiřečí :-)

          0 0
    • jonti  

      Aby som to uviedol na pravu mieru, v sucasnosti vozim RacaFace Next, ta ma obrovsky offset, sedlo mam skoro uplne vpredu. Preto chcem mensi offset. Nakoniec mozno predsa len skoncim u tej ritchey, je to trochu vacsia istota nez extralite alebo use, aspon podla mna.

      0 0
    • Gorgov  

      Coze? chtes sedlo dostat dozadu pomocí přímý sedlovyk? :D to bude docela oříšek.

      0 0
      • navikin  

        zřejmě myslí že má sedlo moc vpředu V ZÁMKU sedlovky, ne ve smyslu celkové geometrie kola

        0 0
      • jonti  

        chcem ho dostat dopredu.

        0 0
        • Jenca  

          0 offset co treba easton EC90?

          0 0
        • navikin  

          Škoda, že nemáš RF taky představec a řidítka – mohli bychom to pak vyměnit vše. Já mám sedlovku Truvativ Team Carbon Double Clamp a zase bych přivítal možnost posunout sedlo o chlup dozadu! Jinak jse s těma komponentama ale spokojený – o tom není žádná …

          0 0
          • kubad  

            jenže ta má půl tuny :-(

            0 0
            • navikin  

              Však já taky nejsem pápěří – je ale fakt že ta zbytečná 4dkg navíc někdy v prudkým výjezdu asi dost tížej. No nic stejně se mi nejvíc líběj ty zasouvací sedlovky od CrankBros a ty už jsou vůbec jak z olova. Zas bych byl ale ukrutně šikovnej a dolekopcom bych nemusel už nikdy slízt

              0 0
        • C.A.C  

          Tak se koukni na www.tokenproducts.cz/obj_sedlovky Vůbec to nevypadá špatně a pokud vím, mají každým dnem dostat zboží.

          0 0
          • Bajker16  

            Vzhledově parádní,akorát nevim jak moc by vydržela na biku…

            0 0
            • C.A.C  

              Vydrží, žádnej problém. Mých 75 kg to může dosvědčit. Akorát nesmí člověk jezdit jako babka a občas to chce krapet nadlehčit pozadí.

              0 0
              • game_over  

                hehe 75kg :) nereknu kdyby jsi mel vic jak 100kg to uz by se dalo brat jako berna mince :)

                0 0
          • Pebe  

            akorát není ani jedna s přímým zámkem a ani jedna není 400mm dlouhá

            0 0
    • cekanka  

      Nechci kvůli tomu zakládat nový thread, takže bych se rád zeptal na Vaše názory na sedlovku Truvativ Team double: trinnity.cz/De­tailPage.asp?DPG=20876 průměr 27.2, délka 350. Díky

      0 0
      • cekanka  

        ještě uvažuju o Thomsonu elite, ale odrazuje mě vysoká cena

        0 0
      • cekanka  

        ještě by mě zajímalo, jak se dá tato sedlovka (truvativ) nastavit: sklon sedla, atp.

        0 0
        • multib  

          je to zřejmé .. povolíš oba šrouby a horní i dolní díl zámku posouváš v radiusu sedlovky .. který bude nejspíš drážkovaný .. J.

          0 0
          • multib  

            v podstatě je to stejný princip, jak u všech sedlovek .. dvoudílný zámek jezdící v rádiusu sedlovky .. rádius může být vydutý i (nejčastěji) vsazený .. J.

            0 0
        • multib  

          v podstatě je to vidět i tu .. www.lhthomson.com/…e_sketch.pdf

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.