• Effa

  Ahoj, rozebral jsem ořech na zadním náboji a nejak se mi rozsypaly jednotlive komponenty a ted nevim jak to složit :) nejsem si jist jestli by se tam ta osa nemela dat z druhe strany. Jak by mely byt ty podložky za sebou? Je minjsany ze tam musí jit hlavne ta prachovka ale nevim jestli se dává i něco pod ni. Jsem si nedělal fotky jak jsem to rozebíral a ted jsem v pasti :).

  0 0
  • Bubaaak  

   Když napíšeš co to je, najde se nejspíš pdf pro tebe, ale pro představu

   https://www.google.cz/url?…

   0 0
  • Effa  

   Diky to vypada dobre. Ja bych potreboval na fh m535. A uz sem ho i našel. Diky moc.

   0 0
   • Effa  

    Asi sem idiot ale nejsem schopen z toho co mam na fotce poskaldat to co je na tom obrazku. Jakmile dam na ten ořech tu prachovku tak pak nevim kam přijdou ty kuličky :(

    0 0
    • novas752  

     Kónusové náboje Shimano se skládají VŽDY tak abys končil nalevo. Jinak konusy neseřídíš. Takže vytáhni celou vnitřní osu levou stranou kola, levý konus a matku povol a sešroubuj, na druhý konec osy našroubuj celé složení pravé strany (konus, matka a případně nějaký podložky jestli byly), ideálně na odmaštěný závit, zalepit závitovym lepidlem a pořádně utáhnout tak aby matice byla 4mm od konce osy.

     Potom do misky v ořechu natlačíš vazelínu, nasázíš kuličky a naklepneš prachovku. Pak vsuneš osu, kolo otočíš. Pokud ti v levém ložisku zůstaly kuličky všechny, jen našroubuješ levé konusové složenía seřídíš (minimální až žádná vůle v ose + co nejhladší chod při otáčení osou). Najdi si na Youtube nějaké video „shimano rear hub service“.

     0 0
     •  

      S tím natlačením vazelínny na pravou stranu opatrně,když je jí tam moc ráda se časem dostane do ořechu až k praporkům.

      Ty pak nedostatečně zapadají do rohatky,ořech začne střílet a rohatka se okřape.

      0 0
      • novas752  

       Jo to je fakt.

       Levá může být co se vejde, do pravé tak nějak s citem. :)

       0 0
     • jecnak  

      Vule spis minimalni nez zadna. Utazenim upinaku se drobna vule vymezi. Jinak hrozi pretazeni. Viz www.bike-forum.cz/…vlastne-vuli

      0 0
  • Effa  

   Uz to mam, diky moc :) asi dneska blbej den na montaz :)

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.