• pižmoň

    Jake kliky budou pro mne lepsi XT 09 nebo STYLO 09.Chci je na XC a maraton.Nejake negativni zkusenosti,na­piste..U Styl se mi libi ty nove bytelne vypadajici prevodniky.

    Anketa: Ktere mi doporucite?

    29x
    73%
    11x
    28%
    0 0
    • robsol  

      Já osobně ze subjektivního pocitu preferuji Shimano takže já hlasuji pro XT. Tím ale nechci říct, že jsou lepší nebo horší. Jde jen o pocit jak se mi líbí a tuto značku používám již dlouhodobě.

      0 0
    • Hnoj  

      Nic jako XT 2009 neexistuje… Jsou to XT z řady 2008, tedy FC-M770… Kde se proboha vzala tahle móda psát za všechno letopočet i přes to, že na těch dílech se neodehrály naprosto žádné změny? :-/

      Jinak bych byl pro Stylo OCT. Působí na mne velice dobrým dojmem a cena se už začíná srovnávat s XT…

      0 0
    • keo  

      Mám teď XT předtím turvativ Firex oboje dutá integrovaná osa,oboje mi složí bez problémů,takže půl hlasu pro každé.

      0 0
    • Evilcleaner  

      truvativ má nestandardní rozměr ložisek a pofiderné uchycení druhé kliky (na styl isis) který musíš pořádně dorvat jinak se ti udělá vůle a hned zničíš ložiska, zase ty převodníky vypadají docela dobře, a oct váží snad i méně než xt (820g-oficiálně)

      xt, kromě vzhledu který se mi nelíbí nemá podle mě chybu, a hrozně se mi líbí nápad s kompozitovým převodníkem. (jinak ložiska jsou už lépe zatěsněné než byly kdysi a nadí se vyměnit poté třeba za sks)

      0 0
      • Evilcleaner  

        *dají

        0 0
      • chodec  

        „…truvativ má nestandardní rozměr ložisek…“

        blbost má stejně nestandardní jako Shimano, jen v jednom z ložisek (na levé straně) je navíc ve vnitřním kroužku namáčklej vymezovací kroužek. Některé značky (Hope např.) dělají jedno středové složení a pouhým použitím nebo nepoužitím vymezovacího kroužku to jde konvertovat mezi Shimano a Truvativ GXP systémy.

        „…pofiderné uchycení druhé kliky který musíš pořádně dorvat …“

        hmmm … narozdíl od shimana, které musíš ohlídat, aby nebylo přetažené (a ničilo ložiska) nebo nebylo volné (a ničilo ložiska) … mi to nepřijde jako problém něco prostě a jednoduše utáhnout

        naopak mě GXP systém přijde dost blbuvzdornej – víš, že to prostě utahuješ tak dlouho, dokud nezmizí vůle – utahovat se není třeba bát – nemůžeš nikdy nic přetáhnout, nic se nikde nebortí a dokud neohneš imbus (což ti s tím rozměrem nepůjde tak snadno) vždy stahuješ jen ze dvou stran Al trubičku navlečenou na té ose.

        0 0
    • Bafoon  

      volil jsem stejně imho ještě v délce 180mm a nakonec čistě podle líbivosti – všude kde jsem se ptal mi bylo řečeno že jsou to naprosto srovnatelné kliky

      0 0
    • HockeyBiker  

      Můžu srovnávat jen LX vs. STylo a tady mi jasně vychází STYLO…jezdím je teď sezonu a sou super. Akorát sem vyměnil velkou placku protože se mi nelíbila:D

      0 0
      • asmodeus  

        Vozil jsem dvě sezony STYLA cca 10000km,převodníky i ložiska naprosto bez problémů.Upínání kliky na osu mi přijde téměř geniální(můj názor),šroub slouží zároven jako stahovák při demontáži…

        0 0
        • Rychlej turista  

          A točí se to normálně? Normálně myslím jako normálně, ne normálně jako Shimano.

          0 0
        • HockeyBiker  

          To mě taky sundam během vteřiny i nandam během vteřiny, rychle vyčištěno. Potřebuješ jen imbusak a je hotovo. Do shimano už bych nešel…

          0 0
        • marapara  

          Mně to moc geniální nepřijde. Ze začátku dobrý, ale počkej časem, až se to trochu omačká. V podstatě je to systém ISIS, který nevěstí nic dobrého už z principu.

          Styla mají dobré převodníky, ale jinak nebrat. Měl jsem je na biku a po roce mi v nich začalo praskat a nešlo se toho zbavit. Nakonec jsem to loni v září vyřešil výměnou za SLX a jsem max. spokojený. Co se týče ložisek, tak u Shiman no problem, viz několik vláken. Dokonce jde jedno ložisko sehnat za cca 40–50 kč.

          0 0
          • Vilém  

            Mam na to podobnej nazor, variacim na tema ISIS bych se obloukem vyhnul. Jednak se to casem vymacka, jednak staci treba nechana barva, nebo spatne obrobena stredova trubka a klika nemusi dosednout tak jak ma.

            0 0
            • asmodeus  

              Podobné upínání mám ted u XTR…a nemám strach z vymačkání!!!

              0 0
              • marapara  

                Ale XTR není ISIS.

                0 0
                • kubad  

                  ISIS ne ale princip je dost podobný

                  0 0
                  • Bafoon  

                    kde ty to pořád beřeš? real foto a tak! je tajemstvím kde pracuješ, můžu-li se zeptat? :-)

                    0 0
                    • kubad  

                      v podstatě všechno co mě prochází rukama na stavby kol fotím, pak stačí mrknout do archivu a vložit na BF :-)

                      0 0
              • Vilém  

                To jo, ale tam je to z principu jine. Klika je dotazena nadoraz a vule se vymezi az potom. Na to zda se vymacka nebo ne, je myslim prilis brzo. Totez jsem si kdysi myslel o octalinku, Kde jsou drazky a kuzel navic :)

                0 0
          • pižmoň  

            Omačká a pak v tom křupe?tys mel styla?

             
            0 0
            • marapara  

              Jo, měl jsem je na fullu asi rok. Pak ty pazvuky byly už nesnesitelné (křupání, praskání, vrzání). Stokrát jsem to měl rozdělané, čistil, mazal všechny možné plochy, které se dotýkají vazelínou a nic. Tak jsem se nasral a koupil SLX a byl klid.

              0 0
              • Jenda  

                ja z toho taky vysiloval a nakonec jsem zjistil ze mi vrzou slapky v zavitech kliky – jsem to maznul a vyhodil ty ocelovy podlozky a od ty doby je klid:-)

                0 0
                • marapara  

                  JJ, závity na SPD jsem taky mazal, jako jedny z prvních a nic …

                  0 0
          • HockeyBiker  

            jediný kliky na kterejch mi začalo po roce křupat sou lx, na stylech 4000 a i po rozebrání všecko sedí stejně jako po koupi…

            0 0
            • marapara  

              LXa jsem sjel dvoje, každé jsem jezdil 2 roky a ani prasknutí se nikdy neozvalo :). Dá se říct, najel jsem na nich desetitisíce km a bez problémů.

              0 0
            • Vilém  

              LX HT2? nebo octalink?

              0 0
            • marapara  

              Hmmm, zajímavé čoveče, ale nechápu, proč lžeš? Jsem si jen tak projel vlákno klub cvakajících truvativistů vyloženě tam píšeš, že ti ve Stylách začalo ckavat po 2000 km. :)))

              0 0
    • Zerocool  

      styla jsou naprosto bez problémů a co je cvakání u těchto klik nevím, jdu s nimi do třetí sezóny, vyměněné 2×ložiska a 1×prostřední placka, je pravda, že dostávají nářez…

      0 0
    • Maynard  

      Na SX trailu mám od srpna 08 XT 07-no problem…uvidíme jak se dobudoucna osvědčí…zatím jednoznačně palec nahoru…

      0 0
    • Cvoky  

      Taky zatim proti Stylum nemužu říct křivý slovo. Zatim sloužej dobře…

      0 0
    • McBlacky  

      jezdím na dvou kolech XT 770 /2008/ a mají najeto tak 7000 a 3000, u těch co mají víc mám ale od začátku jiný ložiska. Zatím oboje bez problémů.

      u starších XT mělo shimano problémy s kvalitou převodníků a rychle se sjížděly. Současné mi přijdou o dost lepší, zvlášť střední pila, která na modelu 06 vydržela při plném nasazení ve všech podmínkách tak 2 tisíce a začala být špatná.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.