• sejkys

  Nazdar lidi, co říkáte na nové „móresy“ cyklobazaru? Mě osobně se to moc nelíbí. Lidi si stejně vždycky najdou cestu k lepšímu bazaru.

  0 0
  • roud  

   najdi mi lepší kterej využívá víc lidí… jinak je to jen o penězích…

   1 0
  • Mr.Cookie  

   pěkně me to štve, protože se tam dalo docela často narazit na něco good =(

   0 0
  • jonti  

   Je smutne ze sa u nich nenajde rozumny clovek, ktory by vymyslel menej nasilnu a menej nezmyselnu formu ako spenazit vysoku navstevnost ich webu.

   Verim ze ta reklama snad aj funguje, ale pekne to urcite nie je.

   A navyse ak si zadate adresu http://www.cyklobazar.cz/index.php, tak ste rovno na hlavnej stranke ako predtym.

   0 0
  • romachain  

   Zažívám pro mě nezvyklou situaci. Mám na Cyklobazaru inzerát, jako už mnohokrát, teď mi na něj už dvakrát přišla odpověď vždy správně česky napsaná se zájmem, ale uvedený e-mail neexistuje a na telefonním čísle je zmatená paní, která o ničem neví. Co z toho kdo má?

   0 0
   • Tomcat  
    1. někdo chce tu paní poškodit
    2. Scamer může udělat chybu nebo unesený účet získá uživatel zpět
    0 0
    • XNeo  

     Ano na podané inzeráty odpovídají podvodníci.

     Jednou jsem ze zvědavosti na ten email napsal a odpověď pošlu si pro zboží dopravní službu. Reakce na nabídku zaslání např. poštou, zásilkovnou nereaguje – jen že pošle dopravku, v dalším kroku požadoval č. karty i s CVV kodem (tak určitě ten sdělujete běžně). No prostě jasnej podvodník. Je toho teď plno. Hlavně nikam neposílat údaje o účtu, kartě, apod. Nic takového kupující nepotřebuje – neznám, tak pěkně na dobírku, maximálně přijdete o peníze za dopravu.

     0 1
     • JakeF  

      Na dobírku ti pošlou cihlu a nepřijdeš jenom o dopravu :))

      3 0
      • Baroninakolech  

       V tomto případě chce ale falešný kupující obrat prodávajícího.

       0 0
       • JakeF  

        Aha, jasně, pak to dává smysl :)

        0 0
        • adam320  

         Tak to bych mu tu cihlu poslal:)

         0 0
         • Baroninakolech  

          A ještě bys musel zacvakat poštovné, nejspíš do Nigerie ;-)

          Borci samozřejmě nic kupovat nechtějí. Chtějí jen z prodejce vydolovat údaje k platební kartě, bankovnímu účtu nebo Paypalu. Mají na to celou řadu až překvapivě dobře fungujících postupů.

          0 0
     • MirosPikos  

      Já si z nich dělám prdel. Člověk velmi rychle pozná podvodníka. A kdyz se mě ptá, na mojí nejlepší cenu, napíšu totální nesmysl. A on pokračuje dál :)

      1 0
     • romachain  

      Tohle všechno znám, taky se s tím běžně setkávám. Ale to co popisuju je jiný, není jak se s tím kdo mi to poslal spojit. Dvakrát během jednoho dne, vždy jinej neexistující email. Na čísle paní co neví a prej jí takhle volá víc lidí.

      0 0
   • kubad  

    buď se někdo baví na tvůj účet, nebo neumí správně zadat email a číslo

    0 0
    • romachain  

     Jak píšu výše, dvakrát stejný číslo na paní co neví a email vždy jinej ale neexistující. A paní prej volaj i další lidi že buď něco má prodávat nebo že o něco měla zájem. Asi to někdo dělá cíleně na ni no…

     0 0
     • oddie  

      Přijde mi mail, odepisuju na mail, ani mě nenapadne, abych někam volal.

      Spíš nechápu „dotazovače“ – vystavený inzerát, přijde mail: „Máte to ještě?“. Mám. „A jaká je cena?“ (cena je v inzerátu). Odpovídám cenu a komunikace končí. Někdy končí už tou první otázkou.

      1 0
      • jecnak  

       Taky se mi stává a fakt nechápu.

       0 0
      • Cryzyy  

       tohle se mi delo, kdyz jsem v lete prodaval kolo, asi tak 25–30 dotazu, tak 2/3 podepsane jako holka, kdyz tam bylo uvedeno cislo, tak to bylo vetsinou i na WhatsAppu i s relativne atraktivni fotkou… Uplne nevim, zda to je sber kontaktu, nebo priparva na pokus o nejakej dalsi podvod

       0 0
       • kejda  

        Whatsapp, smajlíky, nějaká děvčica? Přišlo ti to vcelku v pohodě, ne? A přesně tohle mají vymakaný, vylepšují systém :). Ne každej to totiž prokoukne…

        0 0
      • aldakaw  

       Minulý rok jsem kupoval kolo, když už mi asi šestý inzerent na zavolání nebo na e-mail odpovídal, že kolo je již prodané, ale ještě prý nesmazal inzerát, tak jsem pak další pokusy taky už začínal dotazem, zda je inzerát aktuální :)

       0 0
       • Tomcat  

        Tak jistěže takových jaky Vy je. Tady totiž vůbec není řeč o sběračích kteří luxují bazary jen podle ceny a náhledu. A až dodatečně zjišťují co vlastně kupují . Ideálně prozvánění a nebo co kdyby jste jim zavolají páč nemají kredit.....

        Hlavně ano je dostupné neznamená že za den , 12hodin, 6 hodin tomu tak bude ještě. Protože správný prodejce čeká jen na toho jednoho vyvoleného.

        0 0
      • Japhy  

       Dotaz na aktuálnost chápu, těch nesmazaných inzerátů jsem zažil… A několik sám nesmazal.

       1 0
       • oddie  

        A že to tím dotazem na aktuálnost končí a dál to nepokračuje chápeš taky? O to šlo především – že se někdo JENOM dotazuje na aktuálnost a dám už nic.

        0 0
        • milan.v  

         Jo, i to je běžné, že se lidé jen zeptají a pak nemají tu slušnost, aby poděkovali a doplnili případně další informace, rozhodnutí…

         0 0
         • Japhy  

          Hm, tak to nedělám ani nepozoruju. Ale přítelkyně si nedávno nenechala poradit a nabídla plastový domeček a klouzačku za odvoz místo symbolického kilečka dvou. No, příště už to neudělá, to byla smršť a vůbec se nedivím že někdo nemá sílu jednotlivě odpovědět. Odepsala všem rezervováno, ale byl tyo teda výkon.

          0 0
          • oddie  

           Na jednoho reálně kupujícího je tak 5 takových „dotazovačů“, co se jen takhle zeptají a dál už nenapíší. Ne že bych si z toho něco dělal, už dávno s tím nepočítám jako se zájmem, ale zhruba podobný poměr tam bude…

           I když možná někomu ta odpověď mailem nedojde, posledně se mi stalo, že mi někdo napsal na inzerát, já odepsal, dva dny nic, tak jsem ho hodil za hlavu, a najednou volá, že mi psal a nedostal odpověď, a ukázalo se, že ji má ve spamu… tak ještě že zavolal. Nicméně stává se to i u těch, co píšou SMS, a zpátky přijde doručenka, tak tam je to asi nějaká divná hra.

           0 0
          • Tomcat  

           Příště ať to dá někam na nějaký swap. U zadarmo a za odvoz( dezoláti, akademici VŠŽ atd…nevědí co to je) se nejen ozve spousta lidí , ale hlavně ti nejhorší vohnouti.

           Mě rozesmal jeden, který si za odvoz vykládal, že mu to dovezeme. Nebo jiný jestli v ceně Nkoveho TPlinka za 50,– Kč je i montáž „insite“. Ano výkon to mnohdy je

           0 0
           • mr.garisson  

            Já to měl podobný s mobilem za pětikilo. Never more. :D To to raději dám na sběrňák.

            1 0
           • jIrI___  

            Tohle je úplná klasika. Nechával jsem válendu za odvoz a vystěhování z bytu a hned v několika prvních reakcích (vteřiny po zveřejnění inzerátu…) byl dotaz, jestli jim tu válendu i zdarma dovezu nebo že je dcera sama a potřebuje válendu těch několik pater sestěhovat a naložit do auta. Nehledě na to, že často člověk i musel luštit, na co se ti lidi vlastně vůbec ptají, protože nebyli schopni dát dohromady jednu jasnou a srozumitelnou větu. Naštěstí se pak našlo i pár lidí, kteří komunikovali jako lidi :)

            1 0
            • Octopuss  

             Mě už nepřekvapí nic.

             Na jeden inzerát mi přišla odpověď, že mi za tu věc (nevím o co šlo, možná to ani nebyly kola) týpek nabízí litr domácí pálenky.

             0 0
             • Tomcat  

              Výměna vec za věc ale samo o sobě špatná není. Tvz swap bazary jsou hodně v kurzu. Bohužel hodně lidi tam podvádí a nesnáší je protože nemají adekvátní proti nabídku.

              0 0
              • Octopuss  

               To jo, ale já nebyl na swap bazaru, a měl jsem napsáno, že cena je xyz :D

               Nejvíc mě ale serou lidi, co se pokouší u věci za pár tisíc smlouvat o kilo.

               „Nabízím x včetně pošty“ – to mě dovede nadzvednout ze židle. Až budu někde na tržišti v Ázerbajdžánu, pak můžete smlouvat.

               3 0
               • kubad  

                a co tě na tom sere? si na bazaru – tak si dej do popisu cena pevná

                1 0
                • Octopuss  

                 Na bazaru. Ne na tržnici. Jistě chápeš, co to znamená. A co znamená číslo. Intervaly se berou na základní škole v matematice, ty se v bazaru zpravidla neuvádí.

                 0 0
                 • kubad  

                  pokud někdo slušně napíše nějakou nabídku nevidím na tom nic špatného, – znovu je to bazar

                  chudáci prodejci aut kde si každý řekne o slevu – ty ne?

                  1 0
                  • milan.v  

                   Je nabídka a nabídka… Prodávám za sto, napíše, že pro něj to má cenu osmdesátpět a aby tomu dodal váhu a časovou tíseň pro rozhodnutí, tak že si pro to přijede během dvou hodin…

                   0 1
                   • Barak  

                    Můžeš vzít nebo nechat ležet, o co jde?

                    1 0
                    • milan.v  

                     O ztrátu času, protože jsem slušně vychovaný a nedá mi to neodpovídat na takové nesmysly…

                     Předpokládám, že jsi jeden z nich…

                     Pak mu napíšeš, že jsi to právě prodal za sto a on skoro pláče, že to prováhal… :-D

                     1 2
                     • Barak  

                      Předpokládáš špatně…

                      Tak napiš do inzerátu, že cena je pevná a na nižší nabídky nereaguješ. Hotovo, vyřízeno. Nechápu, co řešíš.

                      Já prodávám přes bazar jednou za uherský rok a nemám moc představu, za kolik bych to měl vlastně nabídnout. Zkusím nastřelit cenu, o které si tak nějak myslím, že je fér a když se by se někdo po týdnu ozval třeba s nabídkou 75% požadované ceny, klidně to prodám. Chci se toho zbavit a stejně bych musel třeba jít pak s cenou dolů…

                      0 1
                      • Georrge  

                       Njn, problém je, že ty to chceš prodat :) u dost inzerátů mi přijde, že si lidi pletou bazar s aukcí a nebo si tím nahrazují e-shop.

                       2 0
                   • Georrge  

                    Se nediv, když plno lidí prodává stylem „při rychlém jednání sleva“ :) pak jsou lidi naučení vyjednávat. Osobně v tom nevidím nic špatného, ale taky toho moc neprodávám, takže netrávím přespříliš času odepisováním.

                    0 0
                    • oddie  

                     Tak odepisovat není povinnost. Na úplné nesmysly neodepisuju, na solidně napsanou nabídku klidně odepíšu, že sorry, ale to je málo, někdy něco třeba i slevím, podle nálady a charakteru dané věci. Někdy si k tomu přihodím těch 10% k zamýšlené ceně rovnou, aby měl kupující radost z té následné „slevy“ :D

                     0 0
                     • Georrge  

                      Dobrá taktika :) něco jako:

                      • Našel jsem váš inzerát za 15000, nešlo by s cenou něco udělat?
                      • Šlo, teď to stojí 18000.
                      • Né, já myslel slevu!
                      • Třeba 3000?
                      • To by bylo super!
                      • Tak tedy za 15000.
                      8 0
                • Tomcat  

                 To že mnohdy do bazaru můžete napsat co chce a druhá strana to nereflektuje.

                 0 0
                 • kubad  

                  souhlas, taky nemusím na takovou zprávu vůbec reagovat

                  0 0
            • tomo_111  

             podobne, predaval som skrin asi za litra (pomerne velka, nejaky asko-crap, obdobne nove stalo 8–10k, stahoval som sa a potreboval som sa toho zbavit).

             otazky: Je to prosim dekor buk? (ofc inzerat s fotkami)

             dalsi borec: jo pridite si , ano je to treba rozmontovat a zniest zo 4 patra…ano ano urcite to bere. Prijde druhy vecer, ano super, tak zitra to pripravite dole rozmonontovane? Vravim nie, tak to nebolo v inzerate ani v dohode…TAK JA TO TEDA NECHCI! tak teda naschle..

             neviem co cakal ale nastastie sa to uz nedozviem :) Potom prijde iny pan, ze si to sam rozoberie, ma to pre deti, znosi, tak takemu aj ochotne pomozes – je to o vystupovani cloveka..

             1 0
             • Japhy  

              Pokud s tím je podobně úsilí jako s odvozem na sběrák, jsem ochotný těch pár minut zainvestovat. Třeba ten domeček jsem předem rozebral a jako bonus opláchnul hadicí, protože jsem nechtěl nechat ometat na dvorku bůhvíjak dlouho nějaké individuum a stát mu za zadkem – tj. tak jako tak zabitej čas.

              Když protistrana komunikuje jako člověk a předem se omlouvá že k sobě nemá druhýho na odnesení. Nedávno jsem jel pro zatravňováky, taky jsem samozřejmě počítal s tím že si je naložím sám, ale pán mi nakonec sám od sebe helfnul.

              Občas jsou ty lidi úplně vykolejený z toho, že někdo píše bez chyb, dá na sebe telefon, zavolá, domluví čas a ten dodrží.

              2 0
              • mr.garisson  

               Jo, já jsem zjistil, že už podle komunikace je dobré se řídit, protože pak vlastně neztrácíš čas. Kdo se ptá na věci uvedené v popisu, tak těm z principu ani neodpovídám, to je ztráta času z 90 %.

               2 0
            • mr.garisson  

             Jo u těch levných věcí se dost ozývají takoví ti dezoláti, co fakt nevíš, na co se ptají. Ono je už z principu lepší se takovému prodeji vyhnout. Já chtěl být fér a prodat to prvnímu zájemci a to se fakt vyplatilo. Hlavně časově. :D

             0 0
  • Smazaný účet  

   Mám takový pocit, že se to obrací, bazary se plní a všichni šetří na dovo a bojí se cen energií… Cokoliv udat, mám problém.

   0 0
   • duri80  

    ty tvoje včerejší brzdy museli být pryč hned, ne?

    0 0
   • Vilém  

    Mam pocit, ze je to stejne jako s jakymkoli tvym prodejem. Jeden den to das na bazar a jak to nemas druhy den prodany, tak ti to prijde divny.

    0 0
    • Smazaný účet  

     Na to kolik tady bylo slintačů na TR, tak od čtvrtýho jeden zájemce z CB…

     0 0
     • Vilém  

      To uz inzerujes tyden? To bych taky cekal, ze se ozve vic lidi.

      0 0
     • jIrI___  

      Tak víš jak to je… Je rozdíl prodávat a prodat, většinou to záleží jen a pouze na cenovce :)

      0 0
      • ladias  

       JJ. Rád cituji jednu známou (realiťačku) „A chcete prodávat nebo jen inzerovat?“ :-)

       0 0
     • Georrge  

      Jsi na ten svůj rám tak nablil, že se nedivím že to teď nikdo nechce :D

      0 0
   • david25  

    No vidis, uz jdes spravnym smerem abys prodal slonika :D

    0 0
    • Smazaný účet  

     Borci, Vy si děláte prdel, ale já po deseti letech intenzivního BF přišel skoro o vše (jelikož v palici jen kola), dostal jsem poloviční důchod na hlavu, přibral jsem a nevydržím hodinu bez prokliknutí, i když mě 80% userů totálně vytáčí.

     0 0
  • tomxxx  

   Ahoj, nevíte někdo, co znamená denní aktualizace pozice inzeratu?

   0 0
  • pap  

   re kubad. Aktualizovat ve výpisu je možné pouze u placeného účtu Profi, základní účet to nemá.

   sry. jsem se uklikl na „Reagovat“

   0 1
  • goofy  

   Nevíte co má Cyklobazar za schízu z bike-forum? Zabanovali mi inzerát, protože jsem měl v popisu slova bike-forum. WTF? :-)

   0 0
   • H88  

    Poslední dobou jsou ******** z jakéhokoliv odkazu apod. takže se nedivím.

    0 0
   • tomo_111  

    Mne mtbiker (kvoli popisu produktu som ho tam daval) – asi nechcu odkazy na ine stranmy, kde je taktiez bazar

    0 0
    • goofy  

     Taky jsem dál odkaz na profil kola. Svět se v prdel obrací… ;-) Kdyby aspoň napsali, že jim vadí odkazy, ale napsali, že jim vadí slova bike-forum :-)

     0 0
     • scota  

      mne ani neodepsali když jsem se slušně zeptal co jim vadí

      0 0
     • Milan  

      A co kdyby BF zavedlo reciprocitu.?! myslim ze CB z tohoto fora dost tezi, lidi sem chodi pro info nez koupi. Dokonce se tu nastavuji i ceny na prodej.

      0 0
     • Tomcat  

      To je automaticky script. Bohužel si nedali práci udělat rozumný whitelist , nebo black list. To se stává na mnoha jinych stránkách a to i tech IT.

      Samozřejmě , že bazar B-F je pro ně částečná konkurence. Opačně tolik ne .

      0 0
  • jecnak  

   Nepůsobí to zrovna důvěryhodně.

   0 0
   • Tomcat  

    he? U 60tiletého učitele biologie, umění, nebo filozofie by mě to nepřekvapilo. Ale reklamy z reklamních farem nejsou obsahově v kompetenci , nebo moci provozovatele té stránky, kde se ta reklama zobrazuje.

    Stěžovat si Google ADs né Cyklobazaru. A Google bude jednat až to skončí předžalobní výzvou nebo žalobou. Viz problém třeba na Youtube.

    0 0
    • jecnak  

     Dá se omezit. Prijde mi trochu za hranou, i kdyz chapu, ze z neceho zit musi.

     0 0
     • Tomcat  

      Provozovatel stránek nemá nějaký relevantní katalog reklam a inzerentů , který se tam budou zobrazovat.

      Problém je u Google v procesu schvalování reklam. Kdy inzerující není nejdříve plně auditování , ale na 30dní má čas. No a mezi tím scam stránky založí takových reklam a inzerentů tisíce. Takže to v Adsence zakáže objeví se xxx… nových. Další věc je ta že ty reklamy jsou často cinknutý a tak ten kdo je kontroluje, vidí něco jiného.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.