Wattmetr Shimano 105 na levé klice na jinou sadu

35 nepřečtených
  • ludan123

    Ahoj,

    mám kolo z Decathlonu a chtěl bych si k němu pořídit wattmetr na levou kliku. Kdybych si koupil model na Shimano 105 R7000 od Inpeak bude tam pasovat i když převodník a kliky nejsou Shimano 105? Přesmykač, měnič atd jsou

    0 0
    • skaj  

      Jasne ze bude, ale nesmis vymenit presmykac ani prehazku za neco jineho nez Shimano 105:)

      Hele, zkusil bych se zamyslet, jaky na to muze mit asi prehazka vliv. A pokud ne prehazka, tak co jineho na to vliv ma. Treba by me napadly kliky, konkretne leva – jak je dlouha a uchycena k ose. A myslim, ze na to nakonec prijdes sam.

      0 0
    • MTBIKER doporučuje

      Look pedály SRM Exakt Single Skladem 1 pár

      Akce Look pedály SRM Exakt Single

      16 299 Kč MOC 19 699 Kč

      LOOK pedály KEO POWER Dual Mode Skladem 1 pár

      Výprodej LOOK pedály KEO POWER Dual Mode

      15 499 Kč -10% MOC 34 399 Kč

    • Doyle  

      Hlavně ať máš místo mezi klikou a rámem, nic jiného tě nemusí zajímat.

      0 0
    • Pety  

      Pokud jsou stávajíci kliky na střed Hollowtech a máš dost místa mezi klikou a rámem, tak v podstatě jo. Pak můžeš narazit na jinej q faktor levý a pravý kliky – budeš mít jinak daleko pedály od osy rámu a to ti může vadit…

      0 0
    • jonti  

      Nebude, leva klika shimano pasuje jen na shimano kliky.

      0 0
    • Krispinm  

      Zkus jim napsat jestli ti to nedají na tvojí kliku.

      0 0
      • ladys  

        Dají

        0 0
      • ludan123  

        Jo dají, ale nedává mi to smysl. To kolo jsem si koupil na zkoušku – jestli mě to bude bavit. A baví. Takže za rok, za dva si pořídím něco lepšího a tohle prodám. Pokud to nové kolo bude mít 105 sadu tak si wattmetr nechám, pokud ne tak to prodám zvlášť.

        0 0
    • Polopol  

      Dal bych si pozor na q faktor klik. Mit při šlapání každou nohu jinak od rámu nechceš.

      0 0
    • Baroninakolech  

      Kliky Prowheel na tvém kole mají úplně jiný počet drážek na tisícihranu středové osy, takže levou kliku Shimano na něj rozhodně nedostaneš. Musíš tedy použít kompletně celé kliky Shimano.

      1 0
    • iceduck  

      Klika 105 na Praxis použít nepůjde.

      Při ceně kola – má smysl na něj vůbec takový „doplněk“ dávat? Nechceš to raději investovat jinde?

      1 0
      • ludan123  

        Jak jsem psal výše:

        To kolo jsem si koupil na zkoušku – jestli mě to bude bavit. A baví. Takže za rok, za dva si pořídím něco lepšího a tohle prodám. Pokud to nové kolo bude mít 105 sadu tak si wattmetr nechám, pokud ne tak to prodám zvlášť

        Delší dobu už používám wattmetr na běhání (Stryd), takže teď mi dává smysl zapojit do tréninku watty z kola.

        0 0
        • gersa  

          Tak si klidně kup komplet kliky 105 s waťákem nebo favero a až budeš měnit kolo, tak si je předělej na nové

          0 0
        • ladys  

          Kup si něco lepšího hned a máš to vyřešené. I kolo z bazaru bude lepší co máš. Navíc tě to bude více bavit…

          0 0
    • krokus  

      Použít levou kliku 105 R7000 s wattmetrem 4iiii na kliky Ultegra R8000 by neměl být vůbec problém, je to tak? Vozíte to tak někdo? Váhově je to plus mínus jedno a cena wattmetru s klikou 105 je o dost příznivější než cena wattmetru s klikou Ultegra.

      0 0
      • PucalkovicAmina  

        Ta levá klika následně půjde i na Shimano 12s sady.

        0 0
        • Charles2k  

          Opravdu? Co si vzpomínám, tak na fittingu v Triexpertu mi říkali, že 11s Shimano kliky mají cosi asymetrického na rozdíl od 12s Shimano sady. (konkrétně jsem měl problém, že po zlomenině mi dual 4iiii měří rozdíl 8% mezi nohami a bylo mi řečeno, že se to stává a že se setkali i s 15% rozdílem, ale skutečnost byla jiná a u 12s prý vyřešeno)

          0 0
          • PucalkovicAmina  

            Aha, tak máš pravdu. Fyzicky tam jdou, ale je tam 2mm rozdíl v Q-faktoru, takže na té jedné straně kliky 1mm. Co to udělá s měřením čert ví, je jasný, že výrobci budou tvrdit, že to není kompatibilní, aby sis koupil nové :) Stejně jako není kompatibilní 12s řetěz s 11s sadama, přesto funguje více než dobře. V době kdy ještě nové powermetry na kliku neměli, tak tvrdili, že je to záměné. Nevím už který výrobce, ale měl to přímo na stránkách v dotazech. To už samozřejmě zmizelo :)

            1 0
            • Chlebovnik  

              Stačí dát 1mm podložku pod levý pedál. Vozil jsem to tak poslední dvě sezóny. (R8000 klika, R8100 zbytek kola)

              1 0
      • Pety  

        Q Faktor je u tehle klik stejnej, tak asi by neměl být problém.

        0 0
      • krokus  

        4iiii na klice 105 za 299 E mi přijde jako dobrá cena, ale ještě se rozhlížím. Cena za Ultegru o 90 E víc, to si nějak nedokážu ospravedlnit.

        0 0
    • StDa  

      Zdravím, trošku zaparazituju na tomhle vlákně.

      Mám 105 Di2 a rád bych pořídil wattmetr v podobě levé kliky. Kromě odlišného designu klasické kliky 105 by mělo vše šlapat, je to tak?

      0 0
      • Chlebovnik  

        Zkontroluj Q-Faktor. U R8000/8100 stačilo dát 1mm podložku pod levý pedál (146 vs 148 mm). U 105 se to zdá být také tak.

        3 0
      • Charles2k  

        Ahoj, aktuálně mám levou kliku 105 R7000 s 4iiii na prodej. Prodávám ji proto, že jsem pořídil nový rám, který má brzdu dole na rámu a ten 4iiii wattmeter by narážel na tu vyčnívající brzdu, takže jsem musel pořídit kliku bez watmetru a nechal jsem si ho jen na druhé straně. Najeto bylo asi 3 tisíce km, kupováno bylo u bike24 před 2 a něco lety. Velmi dobrý stav, žádné pády, škrábance atp.

        Je 172,5mm

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.