Výměna středu a klik na GF Mamba 2010

10 nepřečtených
  • Waya03

    Na kole GF Mamba model 2010 mi začalo pekelně praskat ve středu. Po demontáži jsem zjistil, že osa je nejspíš zničená. Říkám si, že to je příležitost pro malý upgrade, poraďte co vybrat.

    Teď tam byla nějaká osa na čtverhran, na domeček 73mm a délka 124,5mm a kliky Shimano Acera FC-M361 44/32/22 – 175mm. Ostatní komponenty by rád zatím ještě nechal, vzadu mám 8-kolečko na SRAM X-4. Jaké kliky a střed koupit, v rozumné cenové relaci. Zamlouvaly by se mi SLX, konkrétně tyto http://www.kupkolo.cz/…60_4186.html

    Bude mi to tam pasovat? Poběží všechno jak má? Nevadí že vzadu je jen 8-kolečko, co řetězová linka?

    Popřípadě co jiného pořídit, předem díky za rady!

    0 0
    • Singlespeed  

      Tak to se mi nezdá jako rozumná cenová relace, kliky dražší než všechny ostatní komponenty na kole dohromady. Stačí koupit nový střed na čtyřhran, obvykle vydrží déle než ložiska SLX a stojí jen kolem 250 Kč. Pěkně si šetři a pak proveď pořádný komplexní upgrade. Kupovat kliky za více než dva litry na takové lowend osazené kolo jsou podle mě vyhozené prachy.

      0 0
      • Ricci  

        Nech si ich kludne kupi,bude to to najlepsie na tom biku :-)

        0 0
      • Waya03  

        To pro mě není žádná novina, vím že osazení je lowend a dnes už bych si koupil něco lepšího. Nicméně postupně upgraduju, zatím to byly komponenty spíš pro pohodlí, řidítka, představec, sedlo, gripy. Teď přichází přirozeným vývojem na řadu kliky. Pokud by kombinace nových klik s tím co tam je teď stála za houby, vyměním toho přes zimu klidně už víc. Btw. osu 124.5mm jsem nikde na internetu stejně nesehnal.

        0 0
      • Waya03  

        To pro mě není žádná novina, vím že osazení je lowend a dnes už bych si koupil něco lepšího. Nicméně postupně upgraduju, zatím to byly komponenty spíš pro pohodlí, řidítka, představec, sedlo, gripy. Teď přichází přirozeným vývojem na řadu kliky. Pokud by kombinace nových klik s tím co tam je teď stála za houby, vyměním toho přes zimu klidně už víc. Btw. osu 124.5mm jsem nikde na internetu stejně nesehnal.

        0 0
        • Singlespeed  

          Proč bys kupoval osu na Aceru na netu, když ji mají v každém obchodě? Originál Shimano BB-UN26 stojí u nás ve městě 250 Kč a levnější Neco 200 Kč. Pokud přece jen chceš koupit kliky SLX, tak tomu nic nebrání, žádný důvod, proč by neměly fungovat s osmikolečkem, ne­ní.

          0 0
          • Pac029  

            Stred 4H na 73 domek, zas tak casto na krame neni, aspon treba v Brne ne, a davat si tam 68 by furt pusobilo provizorne, i kdyz zalezi jak to kdo vnima. Ty nove kliky budou taky fajn, jestli to ma smysl, to je ale vzdy tak trochu diskutabilni, kola s vidli by to samo zlepsily vic. Osobne bych ale bral nejaky cerny, Deore nebo XT. Krom radosti k dobru prispeji taky 0.5kg dolu.

            0 0
    • Janes  

      Jo, kup si to, rozdíl určitě poznáš.

      0 0
    • se-se  

      jestli budeš kupovat 4HR. střed – vem SunRace BBS20 (nikoli BBS15 !!)- ložiska jsou výrazně kvalitnější než u jiných. Levý stejně v mokru brzo odejde ale je to relativně levný.

      0 0
    • se-se  

      jestli budeš kupovat 4HR. střed – vem SunRace BBS20 (nikoli BBS15 !!)- ložiska jsou výrazně kvalitnější než u jiných. Levý stejně v mokru brzo odejde ale je to relativně levný.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.