Výměna převodů Sram 11-50 za 10-52

30 nepřečtených
 • Paval

  Zdravím kamarády bikery,

  poprosím o radu kdo má zkušenost s přestavbou převodů konkrétně na Trek Procaliber 9,7. Udělal jsem si radost a vyměnil kazetu XG 1230 Eagle 11–50 za XX1 10–52 s patřičným XD ořechem. Parádně sedí i chodí. Placku jsem z 32 vyměnil za 34. Taky ok. Ponechal jsem původní přehazovačku NX Eagle, původní řadící páčku i lanko. Vše bez řetězu chodilo jak po másle až do chvíle kdy jsem nasadil původní řetěz který je podle měrky ok. Seřídil přehazovačku podle patřičné měrky .Bohužel přes několik nekonečných pokusů a zkoušení přehazovačka si dělá co chce. Řazení nahoru i dolů buď nejde vůbec nebo skáče po svém .Dokonce i páčka někdy má mrtvý chod. No čumím na to jak puk.

  Napadla mě spásná myšlenka. Kamarád má stejný bike jen vyšší třídu 9.9 s převody 10–52/34. Přijel, sundal jeho zánovní řetěz/ podotýkám stejně dlouhý jako ten můj stávající/ hodíme to na ty moje převody a situace stejná… dělá si to co chce.

  Tak nevím v čem je zakopaný pes. Babo raď… teda raději zkušení kamarádi.

  Děkiji,Paval

  0 0
  • Smazaný účet  

   Tipnul bych na pridrhavajici lanko nebo spis blbe uchyceny v hazedlu pokud jsi jej povoloval z nejakeho důvodu.

   0 0
  • RadimCep  

   Nemusí se měnit i přehazovačka? Nejsem si jistý, zda stará NX pobere ten rozsah kazety.

   0 0
  • Smazaný účet  

   Nebo se osvoboď a jdi do Sram AXS. Bezchybna zalezitost.

   0 0
  • Paval  

   Všem díky za echo, taky si myslím, že přehazka bude ok. Koupím ještě řetěz Rainbow 10–52/126 článků, nové lanko, zkontroluji řadící páku no a když to nebude fungovat tak všechno vyhodím,řeknu si , že mám v hlavě a rukách nasr…a koupím AXS

   .

   0 0
  • Paval  

   Přátelé kdo a jakou má zkušenost s přehazkou SRAM GX AXS ? Konečně bych rád posunul NX do kopřiv. Po roce si žije vlastním životem, převážně problematickým. Taky je otázka kde a za kolik je v současnosti k mámí.

   A co názor na případné přitlačení na prkenici a pořídit už vyšší řadu XX1 ?

   0 0
  • Paval  

   Díky Cavendich za komplet nabídky a osobní doporučení.

   Rád bych přivítal i případné osobní zkušenosti k jednotlivým modelům. S poměrně krátkou dobou prodeje na trhu a ohledu ceny, jich příliš nebude. Předpokládám, že jsou všechny určené pro kazetu 10–52 ?!

   0 0
   • novas752  

    Všechny AXS Eagly zvládají jak 50 tak 52z verzi. Moc zkušeností není s GX (byť už i s tim nějaké jsou, něco tu někde psal myslím třeba Kubánec), XO1 a XX1 AXS už jsou na trhu dost dlouho, lidí to má docela dost.

    0 0
   • Cavendish  

    Jak píše novas. Nová sada je jen GX. X01 a XX1 jsou tu déle a zatím jsem ti na ne nenašel negativní ohlasy. Co bude za 3 roky šle nikdo neví. Osobně mě nejvýhodnější připadá X01 ale osobní zkušenost nemám. Zkus uživatele Kubánec

    0 0
  • carlyno  

   Zdravím,jezdím tuto sadu Sram XX1 Eagle AXS už druhý rok a na mechaniku,bych se už nikdy nevrátil.Je to hodně návykové.Je ale potřeba dobře nastavit spodní a horní doraz!

   0 0
  • Paval  

   Diky všem za poznatky a předání zkušeností. Zvítězí XO1 ,je tam ten bonus ovladače Paddle.

   Teď už jen kde těch 20 litrů posbírat…manželce jsem odpáral jednu nulu…snad to příležitostně nějaký kamarád nevykrákáááá

   0 0
   • Splics  

    Ahoj, hele ohledne tech sad, neni zadny rozdil v chodu ale pouze ve vaze. Mam jak GX tak XX1 a neni tam proste nic co by jsi mohl pozorovat jako rozdil ve funkcnosti. Kazdopadne jak uz tu nekdo psal, jak jednou zkusis je tezke se vratit na mechaniku.

    0 0
   • scortis  

    Jen takový dotaz, sice píšou že jsou kompatibilní s oběma kazetami, ale ty mechaniky pro 52z mají trochu jiný offset kladky. Není jistější koupit AXS taky v té Lunar verzi pro 52z?

    0 0
    • Chlebovnik  

     AXS se dělá jen ve verzi pro 52z.

     0 0
    • novas752  

     Protože i všechny AXS přehazky maj jinak udělaný ramínko než původní mechanický Eagly. U AXS se už počítali s 52z kazetou, mechanický pro ní museli upravit.

     0 0
  • esmo  

   GX AXS je těžítko ja prase, znovu bych do něj na XC kolo nešel. Raději rovnou do XX1.

   Funkčně ale velmi návykové.

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.