Výměna ořechu shimano deore z m525 na m475

32 nepřečtených
  • Bruca

    Ahoj,

    Mám dotaz. Můžu vzít ořech z naby m525 a dát jej na nabu m475? :)

    Konusy a serepeticky mám použít z které z nich? na straně u kotouče původní m475 a u ořechu m525?

    Nebo je to stejné?

    Na moji 475 se mi pokazil ořech, preskakuje a „boucha“ do pedálu. Ale dostal jsem nabu 525, která má sice prý zadrene konusy, ale ořech by měl být v poradku…

    Můžu to prohodit nebo si mám sehnat novou 475 a přehodit to na náboj z ní komplet vsechno?

    Díky a mějte se

    Brůča

    0 0
    • Jakobo  

      System uchyceni orechu na naboj je u obou stejny, takze to pujde. Orechy nab vyssich rad maji navic zezadu gumovou prachovku a zebra pro kazetu maji vybrani. Jak je to tady nevim. Loziska nechej stejne, ty na 525 maji jiny system a stejne jsou zadrene. Az to budes cele dotahovat tak nechej v loziskach malou vuli.

      0 0
    • iiki  

      odkaz až dole.

      třeba na 525 ořech napasuješ tu pravou stranu (konus + kontr), musiš to zkusit, konusy a zatěsnění je jiný.

      0 0
      • iiki  

        Dle rozkresu to bude pasovat, stejný tvarování ozubů (nebo jak se to přesně jmenuje) měla i C201

        0 0
    • zzd426  

      nasaď na ořech kazetu a pomocí bičíku povolíš. při povolování jsou západky proti pohybu, takže ořech drží s nábojem.

      0 0
      • Jakobo  

        No tak toto je ukazkovy priklad jak urcite ne. Asi uplne nepochopeni problemu nebo neznalost uchyceni orechu na nabe. Nemluve o tom, ze protaceni nezapletene naby takto stejne nevyresi. Pokud ma nabu zapletenou nebo ji natvrdo upne do sveraku, tak 8 imbus, neni treba zadne carovani s bicem ani kazetou.

        0 0
        • iiki  

          Drobná technická:

          imbus je 10.

          0 0
        • Vilém  

          Sice to reseni s dratama chycenejma ve sveraku je takovy jistejsi, ale to jeho s kazetou by slo taky, jen by se s tim blbe manipulovalo.

          0 0
          • iiki  

            Omlouvám se zzd426, nedocvaklo mi, že tam musí být imbus ve šroubu spojujícím ořech s tělem náboje (závit je pravý, tudíž to tak půjde povolit)

            0 0
            • Jakobo  

              Jo taky to ted chapu jak to bylo mysleno, to neni spatny napad.

              0 0
      • iiki  

        Hodně štěstí při použití bičíku.

        0 0
    • Bruca  

      Zatím díky moc všem za rady. To sundání orechu byl docela masakr, byl prisrubovany dost na fest. Sika kleště nepomohly, tak jsem obětoval dvě špice a privazal to za ně k malému ponku. Svěrák žel nemám.

      Ořech i konus na jeho straně se zdá být v pořádku, na straně kotouče je konus okousany a mezi kulickama byla spousta kovových pilin.

      Takže zkusím poskládat prasopsa že starého náboje, osy + konusu u kotouče a na druhou stranu půjde „novy“ orech+jeho konus. Snad to bude fungovat. Ale až zítra. Zatím díky moc ;-)

      0 0
      • Evilcleaner  

        tak je to správně.

        0 0
        • Bruca  

          takže poskládáno, ořechy šly přehodit relativně bez problémů. kromě toho, že jsem si pomíchal staré a nové konusy, podložky, kuličky atd. a pak nemohl nacpat na kuličky do ořechu tu krytku. ale jinak dobré.

          takže ořech z m525 jde použít na m475 bez problémů

          0 0
    • Bruca  

      tak už vím, proč byla ta „nová“ nába, kterou jsem dostal, vyřazená. kromě zadřených konusů byl prý načlý i ořech. no, zatím funguje :-))

      čistě teoreticky… můžu koupit nový náboj m525 ( http://www.patro.cz/…mano-fh-m525 ), a přeskládat to komplet včetně krytek, ořechu, konusů na tu starou m475? je to tělo náboje stejné?

      přeplétat na nový náboj se mi zatím nechce…

      0 0
      • Jakobo  

        No a proc nekoupis novou 475? Prece vidis, ze prachovky a loziska jsou uplne jine.

        0 0
        • Vilém  

          Asi touzi po lepsi zatesneni.

          Jinak bych rekl, ze ty tela jsou stejna.

          0 0
          • Jakobo  

            Tim bych si nebyl prave tak jist. Tela mozna ano, ale mozna bude muset prelisovat kovove prachovky atp. Konecne naby ma ted doma obe tak nevidim problem to porovnat a vyzkouset.

            0 0
            • Vilém  

              Prachovky by musel prohodit. Ale jinak jak rikas, ma to doma, tak to muze porovnat.

              0 0
              • Bruca  

                nábu 520 doma už nemá, bo je debil a hodil ji do popelnice :-D

                0 0
                • Vilém  

                  tak hlavne, ze mas tu 525ku :)

                  0 0
                  • Bruca  

                    sakra práce, samozřejmě, že jsem vyhodil tu 525ku.

                    kašlu na to, už jsem přepracovaný, radši půjdu domů :-D

                    0 0
      • Evilcleaner  

        ořech si rozebereš a bude zase chodit:-))) jenom pozor abys neztratil jedu z těch 38 (myslim) mini kuliček.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.