Výměna klasiky XT (2001) za přehazku XT shadow

36 nepřečtených
  • Loner

    Už mě dvakrát vyskočila napínací pružina – opotřebená dírka pro její úchyt a ožvajdaný závlačkový imbus kolík, musím bohužel upgradovat.Mátě už někdo praktické zkušenosti aspoň z pár stovek km drsnějšího užívání Shadow( dolní kladka dlouhého ramínka občas vláčená v bahýnku, „nekompromisní“ řazení – nebo mám koupit zase klasiku XT 2004 – typ RD 761. Dík za praktické info.

    0 0
    • Loner  

      nikdo nic? tak aspoň zkušenosti z pár desítek km? -ať nekoupím krávovinu.. Dík

      0 0
    • lendl  

      Shadow: lacnejsi, lahsi, netrieska o ram, tvrdsia pruzina, mensia pravdepodobnost poskodenia pri pade, odolnejsi na znecistenie bovdenu (priamy bovden), cca 1 mesiac prevadzky – ok

      0 0
    • Vegan  

      Pritelkyne jezdi shadow asi mesic a pul skoncili jsme u toho ze ma nove i packy razeni jeji stare Deore stim radili ponekud dost nepresne nove XT radi hezky hodne hezky a spolu s novima packama zmyzel i problem s horsim serizovanim ( nove Xt packy maji podle meho presneji vytycene polohy )

      Co se tyce odolnosti ma Shadow jednu velkou vyhodu kdyz se dostane bahno s travou na pruzinu vetsinou po par prerazenich samo vypadne kdezto v moji XT 07 drzi dokud ho neysparu nebo nedojedu a neumiju kolo a cim vic bordelu tam je tim hure to radi takze zatim zkusenosti veskrze pozityvni

      0 0
      • Loner  

        dík všem praktikům, pro mne nakonec byla limitujícím omezením přílš silná pružina k stávajícímu XT řazení.

        0 0
        • Seadat  

          to je pitomina pruzina je mozna silnejsi ale radi se stim krasne i na starsich rapidfire.

          0 0
        • Vegan  

          nerekl jsme ze je to nepoyzitelne navic pritelkyne mela rapidfire deore coz mohl byt problem spise nez to ze byli stare osobne si alespon myslim ze to bylo tim ........ mozna starsi XT na tom budou lepe jak dva roku stare deore

          0 0
          • t3x  

            Mám Rapidfire Deore 2005 a uvažuju o přehazce XT Shadow 2008. Je tedá velká pravděpodobnost, že to nebude spolu dobře fungovat?

            0 0
    • Quik  

      Využiji tohle téma a přitom bych se vás bajkerů chtěl zeptat nato , kterou z tehle dvou prehazovacek by jste si vybraly na kolo ? Dnesni menu tu je Deore XT 2007 ( je na kole ) a Deore XT 2008 Shadow :) děkují vám za rady :)

      0 0
      • Hornet  

        XT 08 shadow, ale najlepsie urobis, ked das k tomu aj radenie xt 08, samozrejme funguje aj s tymi starsimi ale nie je to celkom ono.

        0 0
        • Quik  

          a co deore DC

          0 0
        • ememem  

          jak ze to neni ono, co konkretne nejde alebo ide horsie ?? mne to funguje zo starsim xt radenim (sa priznam ze ani neviem presne akym) uplne v pohode.

          0 0
          • vysmátej bajker  

            asi odřazování palcem:).

            0 0
          • Hornet  

            Aby si ma pochopil spravne, skusali sme to s roznym radenim(lx, deore, starsie xt), funguje to v pohode s kazdym. Tie starsie maju taky maksi, jemnejsi chod, co moze niekomu vyhovovat, niekomu celkom nie. Nove xt ma taky jednoznacnejsi, ostrejsi chod, co povazujem za +. Nemusis suhlasit :-)

            odradenie v obidvoch smerom dalsie +

            0 0
            • ememem  

              ok, suhlas ale funguje to dobre aj zo starym, to ze nema odradzovanie palcom je vec druha a nesuvisi zo samotnou prehadzkou.

              0 0
              • vysmátej bajker  

                Nové řazení XT oproti LX,deore jde pocitově lépe ale za výměnu to nestojí,SLX nevím.Taky nemám porovnání nové-nové.

                0 0
      • rš2  

        XT Shadow (samozřejmě 08, jiná není) – jezdím jí rok (přes 4.000 km) a naprostřá spokojenost, pružina je silná, konstrukce dost otevřená takže se to „nezasí.á“, nemlátí o rám, přímé vedení lanka bez toho posledního oblouku a má menší profil – je víc „zastrčená pod rám“ takže víc chráněná při pádu. Jezdím ji s duály XT 08 a z toho plyne jediná nevýhoda – nedělá se s inverzní pružinou (inverzní dělají pouze klasickou XT, ale tam ztrácím výhody shadow konstrukce), inverzní Shadow je až v XTR a proto se těším na dědu Ježíška :-)

        0 0
        • Quik  

          Takze z toho vseho co mi tu pisete jsem npochopil ze tu Deore XT 2007 mám vyměnit za Deore XT 2008 Shadow , co se mi válí na stole ? :)

          0 0
          • Hornet  

            Ked sa ti povaluje po stole, tak preco ju uz nemas nahodenu na biku? :-D

            0 0
            • Quik  

              protoze se tady nekdo štítí sežizování xD

              0 0
              • Hornet  

                :-DDD aky problem? nastavis dorazy bez lanka, napinaci srob na packach das do strednej polohy, napnes lanko, nastavis zadnym srobom medzeru medzi hornou kladkou a pastorkami, jemne doladis na packach a je to :-)

                0 0
          • rš2  

            Jestli se ti válí na stole tak šup tam s ní a dvasedmičku na zimáka :-)

            0 0
        • Evilcleaner  

          tyjo tak to já jsem asi slepý, porad kde vidíš inverz v shadow u xtr, i podle katalogu je 970 klasika-inverz, 971 klasika-normální tah, 972 shadow-normální tah

          0 0
    • nox159  

      dovolil bych se prizivit na tematu :)

      mam na kole prehazovacku Shimano XT RD-M772 SHADOW ( naprosta spokojenost) ale doma sem nasel v šupliku Shimano XTR RD-M970 ktera z nich je lepsi myslim funkci, pokud se na to podivate realne a nebude resit napis ;-)

      dik za nazory

      0 0
      • ememem  

        osobne bych uz od shadow spat nesiel. tuhsia pruzina, nedrbe to o ram, teoreticky mensia pravdepodobnost poskodenia ale hlavne je o dost menej citliva na bordel v bowdene. pokial ho mas vedeny v kuse tak sa da povazovat za bezudrzbovu. sa tu sice riesilo cosi s tym ze sa v nej trha lanko kvoli dost strmemu zahnutiu na velkom prevode vzadu ale ja som tento jav zatial nepozoroval ani nejake predratie v mieste dotyku lanka s prehazdkou. za mna radsej xt shadow jak xtr.

        0 0
      • Evilcleaner  

        kua taky bych chtěl mít takový šuplík:-D jinak 970 má inverzní pružinu, tzn je lepší v kombinaci s dualama. já bych zůstal u te xt, protože inverz je víc náchylný na čistost bowdenu a hlavně není to tolikrát vyzdvihované shadow konstrukce. nicméně pokud bys nevěděl co s tou xtr a byla ve velmi dobrém stavu (nejlépe nejetá) tak mi můžeš napsat na mail:-P

        0 0
        • ememem  

          aha, tak jestli je to navyse inverz a nema dualy co asi nie kedze ma xt shadow tak uz vobec neni co riesit.

          0 0
        • nox159  

          tak to sem se sekl v oznaceni o inverzni se nejedna je to klasika. a je nova nikdy nenasazena, nikdy nejeta ;-)

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.