• romank3

    Ahoj, předem omluva za nový thread, ale chtěl bych navázat na předchozí a v anketě proti sobě postavit moje finalisty, ke kterým jsem došel po diskusi v předchozím threadu, do starého ale bohužel nejde vložit anketa

    Takže výběr XC MTB hardtail, jezdím tak 30% silnice, 50% pole a lesní cesty, 20% náročnější terén (ne sjezdy, maximálně les, kameny), postava 188 cm, 95 kg. Cena cca 60000 kč. Zvažoval jsem i fulla, ale vzdal jsem to, protože jsem došel k názoru, že aby to stálo za to, musel bych přidat tak 20 000 Kč a to už se mi nechce a asi to pro moje využití nemá ani smysl

    FOCUS Raven 8.7 – dost se mi líbí, je to taková žiletka mezi MTB (aspoň takový na mě dělá dojem). Už jsem na něm krátce jel (stejný rám, ale trochu jiná specifikace) a dojem super, ale srovnání mám zatím jenom se svojí starou hliníkovou Meridou 26" takže to nemá žádnou váhu :-)

    Trek Procaliber 9.6 Podle všeho nejlepší rám, výměnou za to nejhorší komponenty, teď jde o to čemu dát větší váhu. Na tomhle si chci rozhodně sjet než něco koupím, ale zatím jsem neměl možnost

    Ghost Lector Essentials trochu se vymyká, ale právě to se mi líbí, jde svojí cestou a podle všeho to funguje

    SCOTT SCALE 925 mám z něj podobný dojem jako z Ravena, Raven se mi asi subjektivně líbí víc, ale jsem zvědavý na vaše názory

    chci to na příští sezonu, takže plán je pokud možno všechny vyzkoušet a vzít z čeho bude nejlepší dojem, ale dám i na názory tady odtud, protože sám nemám takový přehled ani značek ani komponent

    díky!

    0 0
    • romank3  

      ještě doplním, Trek dává doživotní záruku na rám, Focus 6 let, Scott 5, Ghost 3. Přiznávám, že tohle u mě taky hraje dost roli, nejsem typ, co by si kupoval kolo na sezonu nebo dvě

      0 0
    • iggi  

      Canyona nechces?

      Pomer cena/kvalita asi najlepší z týchto. Váha najnižšia.

      https://www.canyon.com/…-6/2638.html?…

      0 0
    • Lachtis  

      Nejlepsi pomer cena/vykon:

      https://www.tsbohemia.cz/…d362593.html

      Sam jej mam, takze vim o cem mluvim a neni to moje prvni ht ani jedine kolo a mam i srovnani s vicero kolami(znackami) v ramci ruznych test akci.

      Mam model 2020, takze rozdil v pohonu a trochu jsem jej upravil. Dostanes naprosto perfektni ram, ktery na ht skutecne velmi dobre pohlcuje nerovnosti, monoburst opravdu funguje a pritom nemas zadnou ficuru jako idospeed ci planzety, ktere mohou byt zdrojem poruch. Tady pracuje ciste ram. Dale prispiva karbonova sedlovka o prumeru 27,2. Fakt takhle pohodlne ht, bez ruznych systemu “pruzeni” jsem nejezdil. Skvela geo, me sedi vyborne, kratka zadni stavba 422mm, lehoucky ram. Udaje vyrobce o vaze, narozdil od konkurence, fakt sedi. Osazeni za ty prachy paradni, ja si jen nahodil bezduse, dal karbon rodla a jiny predstavec (kvuli sklonu) a jine sedlo a jsem pod 10 kg bez pedalu!!! Byt Tebou, tak tohle zvazim, sice jej zdrazili, ja kupoval za 42, ale tady mas 1×12 xt a i tak je to za ty prachy super kolo.

      0 0
      • ferencr1  

        55 litru a 11,77 kg mi teda neprijde zadna hitparada … ale kola celkove zdrazily

        0 0
        • Lachtis  

          Koukam na to a 11,77 to nema. Moje, lonsky model, v serii a velikosti L mel 10,7 kg. Rozdil je v osazeni, tady je plne xt 1×12, ja mam e-13, tu tezsi, slx/xt 11s a raceface kliky. Stans kola. Ikdyby bylo tohle tezsi, tak vzhledem k osazeni to nebude vic, nez 11kg. Spis tam maji tsbohemia chybu a ma byt 10,77

          0 0
    • adam1  

      Vždyť už jedno vlákno máš :))

      0 0
      • romank3  

        vždyť píšu nahoře ze jsem nove zakládal kvůli anketě protože anketu lze udělat jen v zakládajícím příspěvku :-) akorát jsem se ještě uklikl a omylem ho založil v jiné kategorii, takže v tom dělám dobrý bordel :-)

        ale anketa zajímavá, ze bude takhle suveréně vest Scott jsem asi nečekal + se tu ještě objevil ten Silverback, ten mě taky zaujal.

        tak nevím, asi koupím všech pět :-D

        0 0
        • adam1  

          Ty ankety jsou hodně zavádějící ?:)každý zaškrtne co by si koupil on :)

          Ten silverback tady mají dva kluci a kousek jsem na tom jel – fajn baik a ten rám s tou sedlovkou hodně pohodlné ,mají ty loňské modely 1×111 s e13 kazetou

          Jednomu se rozpadl ořech a povoluje se zadní osa na imbus :(,ten letošní už je 1×12 na xt a jsou tam jiné náboje /kola a nevím jestli ten letošní má dalkač na vidli ?ten starý to nemá.

          Scott má moc fajn rámy takové to lepší osazení začíná cca na 75k .

          Ghost mi osobné fuj nelíbí :)

          Ravena 8.7mám ,fajn ale tunil jsem trocha ,už jsem psal že se dá/dal sehnat za 48k v cyclopřikryl (kousek od Ostravy)musel bys mu zavolat , v té červené nevypadá tak dobře jak na fotkách.

          Dnes jsem nahodil zimní kola (x1900)a blatníčky :)

          0 0
          • romank3  

            jo to je jasný, ale když jedno kolo vede 8:1:1:1 tak už to něco trochu znamená :-)

            koukal jsem na Silverback a je tam dost rozporů mezi TSbohemia a ofiko stránkama. Třeba na ofiko stránkách má právě ještě 1×11, takže buď tam mají ještě starý model nebo tam má TSBohemia bordel, je tam toho víc co nesedí

            ty fotky.. těma fotkama s blatníkama bych se moc nechlubil :-D ale jinak kolo parádní, ty fotky v profilu jsou super. A máš pravdu,v té červené by to nebylo ono

            0 0
            • adam1  

              Blatníčky jsou velice praktické během podzimozimňojarňo vyjížděk :)a nestříkáš na kamarády.

              Opravdu tam mají staré modely ,na ts to bude nový model .Můžou ho mít v Olmiku vystavený ?

              0 0
          • Smazaný účet  
            0 0
          • Lachtis  

            Bacha, mozna jsi to byl i Ty, ale to nevim. U jineho vlakna nekdo taky psal, ze se povoluje zadni osa (imbus) a myslel si, ze ten majitel hovori o Silverbacku (neb jej ma), ale pak napsal, ze to je u nejakeho silnicniho Speslu, ktery nema v profilu! Takze zadni osa u Silverbacku se NEPOVOLUJE!

            0 0
            • adam1  

              Někde jsem to tady sice četl ,ale v tomto případě mluvím o povolování u silverbacku (kolega)zrovna toho co máš ty .Dle servisu pro ts je třeba před každou vyjížďkou to kontrolovat včetně klakson troubí ,ostřikovače stříkají :) .Poradil jsem mu loctail nebo novou osu s páčkou.

              0 0
              • Lachtis  

                Tak pokud je to Tvůj kolega/kamarád, tak jo – v jiné diskuzi to byl někdo cizí a právě nakonec bylo zakladatelem uvedeno, že to nebylo k Silvouši, ale k jinému kolu. Já si psal se všema lidma zde na foru, co jej mají a tohle mi nikdo nepotvrdil. Současně ani já s tím nemám problém. Možná to kámoš neutáhl na správný moment a tím to vzniklo. Je tam předepsaný krouťák a já mám momentový klíč, tak pokud to kámoš nedělá přes momenťák, tak se pak může asi stát…

                0 0
                • adam1  

                  Momenťák nemá ,dává si na to nyní pozor .

                  Celkově ty kola tuším crest váha ok ,ale to nemá žádný cvrk ?To by mě u mtb vadilo ,jinak fajn bike s tím pohonem 1×12 bych na xt bych do něj klidně šel .

                  0 0
          • xtonda  

            Pěkný blatníky, to sou SKS Velo 65 ve verzi pro 29"

            Nechápu tuhle bezblatníkovou módu, já si ty bláto a mokro všude neužívám.

            0 0
            • adam1  

              Jo jsou to ony ,Škoda že ten zadní není o cca 300mm delší a zkracovat dle potřeby,pozor součástí nejsou obímky na vidli a zadní stavbu .

              V létě to sundám ,ale v zimě je fakt být raději v suchu a čistý a opravdu i tolerance ke kolegům:)

              Že to nevypadá in na to prdím :)

              0 0
    • Arminius  

      Ještě mrkni na tyto kola

      https://superiorbikes.eu/…logram-black (těch 10% by mohli dát slevu ;) když si pěkně poprosíš)

      https://www.orbea.com/…cat/alma-m30

      https://www.cycology.cz/…ne-p1273616/?…

      Jinak jak píšeš víš co je jak dobře osazený, osobně bych dal šanci ghostu :D, mně se líbí geometrie, ale každýmu sedne něco jinýho a mezi námi, ghost je bohužel dost osekanej :( ,ale to je za cenu, že se ty rámy vyrábí v Belgii ;)

      Trek „katastrofa“ osazení, scottem chybu asi neuděláš a focus nejlíp osazený.

      0 0
    • pslada  

      Na megabikeplus tě vyjde scott scale 925 na nějakých 51 tisíc, za 60 tisíc tam po slevě vychází scott scale 920, který má lepší brzdy, ale ve výbavě je sram.

      https://www.megabikeplus.cz/…le-925-2021/

      0 0
    • Mufi  

      Ad Trek, teda dat za kolo 60k a mit tam OEM naboje a ty kola ani nejsou straightpull spice, to uz chce mit hodne v pi*i na lehatku.

      Ja bych se domluvil s nejakym Trek prodejce, aby ti udelali cenu jenom na ten ram. Oni si nasledne koupi cele kolo, a ten ram co stoji 38k ti daji mnohem levneji. A ty si na nej potom naskladas komponenty jake presne chces.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.