Výběr/stavba kola Hardtail 29" na vození dětí - souprava až 160kg

6 nepřečtených
  • Yago2

    Chci postavit nebo sehnat bytelný 29" hardtail-vidlice 100mm pro vození dětí. Moje parametry 204cm, 105 kg, plný vozík až 35kg, dítě na sedačce 20kg. Cenový limit do 20 000 Kč, ideálně okolo 15000 Kč- klidně bazarové. S tímto rozpočtem mi nejde o váhu, ale pouze, aby se to pod touto zátěží nerozpadlo.

    Pokud bych stavěl prosím o rady jaké komponenty použít. Co říkáte na tento rám http://www.kolonet.cz/detail/16703-1/ , pohon bych ideálně viděl 2×10 s tím že by malý převodník měl 22z a největší pastorek víc jak 36z, pojedu sice jako šnek, ale nebudu muset slízat z kola.

    Vozík mám, prosím o doporučení sedačky – ideálně s větší nosností a vyšší děti.

    Předem děkuji za rady.

    0 0
    • oddie  

      Na první náhled jen něco kus přes, ale zase perspektivnější…

      https://www.cyklobazar.cz/…xl-pevny-ram

      Slepit něco lowcost by šlo, ale za ne o moc menší prachy to bude horší.

      0 0
    • Pista.Wassermann  

      Na tvou výšku se obávám, že mě seženeš běžný rám, abys neměl enormně vysunutouvsedlovku či představec zvednuty nebes…

      Za mne pro takové habany existuje jen jediné řešení tím je RB (race bike) ve velikosti 3XL. Ktery je navíc velmi nytelny a tudoz určitě vhodný pro vozeni děti.

      Rám z tveho odkazu má 22 palců, tedy cca 56cm délka sedlové trubky. Určitě máš délku rozkroku k jednomu metrů. Delka klik 180mm a vychází, že sedlovku budeš mít vysunutou urcite více než 30cm!

      Tak že za mne RB 3XL, bytelny kola a zbytek dle peněženky

      0 0
      • Yago2  

        Kdysi jsem tu zakládat vlákno na výběr fullu a pokud se nepletu, tak byla i doporučení na rám i 20,5". Cca za 22" je dostatečná. Rb 3×l by byl ideální volba, ale obě děti budu vozit max. 2 sezony a pak je kolo na nic bo jezdím na fullu.

        0 0
    • Alojs01  

      Souprava az 160kg neni az tak moc.

      Pred 2 lety putak na kole, kolo 15kg, ja 75kg, bagaz na zadnim nosici 20 – 30kg a vozik 40kg (vezl jsen veci pro vic lidi).

      Vse na ocelovem 20 let starem kole.

      Pravda, jsem vyrazne drobnejsi nez ty.

      Ve tvem pripade bych pouzil sedacku, ktera se opira o zadni nosic, abys ulevil sedlovce.

      Jako jo, kolo se kroutilo, V brzdy ale ubrzdily vse a do nejakeho terenu bych se s tim nepoustel.

      Ale 26 kola na 32 2mm dratech drzi…:-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.