• Zeman

    Zdar pánové,

    jsem začínající cyklista a uvažuji o koupi svého prvního kola. Před lety jsem naposledy jezdil na low-end authoru ve velikosti kol 26 s žádnou výbavou a véčkovými brzdami. Mám 180 cm a 70 kg. Můj finanční limit na nákup je do Kč 22.000,– a chci hardtaila. Měl jsem možnost vyzkoušet dvě 29 v ceně kolem 20tisíc (Spešl a Trek) a Haibika za 29 tisíc (původní cena 41.000). Ty 29 v cenové hladině kolem 20 tisíc mi nevyhovovali (cítil jsem se na nich jako Zimovčák, tak nějak to jelo jen rovně proti 26 – váha přes 15 kg a špatně vybavené – vše acera + alivio), Haibike (xt a 11.6 kg)byl o něčem jiném, ale tam jsme s cenou úplně někde jinde… Vzal jsem to paušálně a 29 v ceně kolem 20 tisíc jsem prostě zavrhl. Volba teda padla na 650b… Mám v plánu najezdit jen do 50km týdně po lesních cestách.

    Prosím Vás o radu, zda Kellys Thorx 10 (váha 13.96kg a výbava deore a xt)by byl dobrou variantou nebo zda se mám podívat někde jinde a případně kde… žádné 650b v téhle výbavě a ceně jsem nenašel. (co jsem prohlížel CUBE, SUPI a Meridu tak to co nabízí Kellys u Thorxe 10 prodávají od 26.000,–).

    http://www.kellysbike.com/…7–5/thorx-10#…

    Pořád váhám i nad tím Haibikem (Big Curve RC 2013), ale na můj roční nájezd cca. 1000–1500km mi přijde zbytečné investovat 29 tisíc. a navíc nemám ani jistotu, že bych ho ještě sehnal.

    0 0
    • Pajas04  

      Ráfek s vnitřní šířkou 18mm Ti nevadí?

      Výbava je vzhledem k ceně ok, ale čekal bych vzduchovou vidlici.

      0 0
    • Mogadi  

      RB CRR275 Base… ale jinak co pises, mi prijde podivne, protoze letos jsou 29?? levnejsi nez 650b… Taky se muzes podivat na nabidku kol Cube nebo Canyon

      0 0
      • Zeman  

        ten Base je o 5000 nad limit…

        Cube ani Canyon v téhle ceně nenabízí nic zajímavého, nebo jsem ještě nenarazil na akci.

        0 0
        • Mr.Dan  

          Akce jsou až na pozdim a v zimě, drahouši ;) A jinak bych bejt tebou radši překročil limit nežli pak brečet, že vidle nechodí nebo brzdy nebrzdí apod.

          0 0
    • oddie  

      15kg těžký krám v 29" vs 14kg těžký krám v 27,5", to je jedno lepší než druhé. Na 180cm, to bude nějaká 19 rám, u zakázkové stavby za cca 20tis Kč jsi v pohodě na nějakých 12,5kg i u 29", a pokud ti 29 přijde těžkopádná, na 27,5 bych se leda vys… a nechal si postavit pěknou 26", která za ty prachy bude ještě lehčí.

      0 0
      • Zeman  

        prosím o kontakt na někoho kdo staví, třeba bych se s ním domluvil

        0 0
        • oddie  

          Já mám dobrou zkušenost se Scalarem, další bývají zmíněni v diskuzích.

          0 0
    • Zeman  

      děkuju Azmirovi za link na němčíka… zaujalo mě toto:

      http://www.cyklonemcik.cz/…014–27-speed

      má někdo nějaké zkušenosti s výrobcem?

      0 0
      • Azmir  

        tohle je hodně staré devítkové XTčko to nebrat, koukej po desítkovém pohonu i kdyby na horší sadě.

        0 0
    • Radovan84  

      Počkej si a raději si připlat´.Kolo Maxbike M907 XT Epicon 2014

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.