Výběr kola 29" Pells Razzer 629 2012 x Spyder Atac

29 nepřečtených
  • Bowlerus

    Ahoj,

    po dlouhem vahani jsem se rozhodl poridit 29" horske kolo.

    Ve vyberu z ruznych duvodu mi zustaly kola uz jen dve a to:

    1. Pells Razzer 629 2012

    http://www.mojekolo.cz/…zer-629–2012

    1. Spyder Atac

    http://www.kolo-servis.cz/…ulic-id-2861

    Razzer u me vede zejmena pevnou osou na predku a „kvalitnejsimi“ koly (ale o NOXONu nic nevim – soudim jen podle ocniho zkoumani :-) ) a cenou cca o 3500Kc nizssi cenou.

    Na Spyderu je jeste o chlup lepsi osazeni (menic, kliky, zrejme hlavove slozeni, brzdy). Dale pak vyber barvy a nalepek.

    Nemam zatim moc zkusenosti s koly teto kvality a proto prosim o vase nazory, pripominky, rady ohledne vyberu z techto dvou kol.

    Dik moc.

    Bowlerus

    0 0
    • Jetson  

      V klidu to tu trošku pročti, pak si ujasni rozměry rámu a potom už jen objednej z Německa vhodný Canyon, Radon apod.

      Pokud Ti místní znalci dají jinou radu, tak mne fakt překvapí.:-)

      0 0
      • MlokCZ  

        Tady bych to tak jasně neviděl. Tedy určitě se obloukem vyhnout tomu co si zatím vybral a dal odkazy.

        V cenové relaci 37–40tis. Kč to na pěkný karbon Canyon nestačí (ani na Radona).

        A než koupit sice slušný a velmi dobře osazený hliník Canyonu či Radonu, tak bych raději šel do nějakého karbonu.

        Klidně bych stavěl na nějakém noname karbonu typu Hong-fu.

        0 0
        • Bowlerus  

          No karbon asi vynecham, pac co jsem cetl a slysel tak na mych 83Kg + obcas taham i detskou sedacku (i s ditetem dalsich 20Kg) by to asi nebylo to prave. Navic s karbonem bych se dostal pres 50 a to je uz trochu moc.

          0 0
          • alinceb  

            Kila ani tak nevadí. Problém je s upnutím dětské sedačky na karbonový rám…

            0 0
        • Bowlerus  

          Tohle je nadhera

          http://www.bike-discount.de/…9er-8–0.html?…

          ale uz trochu moc. A jak rikam bojim se abych ho brzo „nevytahal“.

          0 0
          • MlokCZ  

            Pokud by chtěl připlatit (je to ale o hodně více než 40tis. Kč) na karbon sériovku, tak raději Canyona. Ten má ten rám opravdu parádní a cena podobná.

            0 0
        • tucnak1983  

          Můžu se zeptat, co je na Spyderu špatného? (Kromě vysoké ceny) Díky.

          0 0
          • MlokCZ  

            Hlavně ta cena. Geometrie zatím nevím, protože jsem ji nenašel, v katalogu na stránkách individualbiku část geometrie je, ale chybí polovina údajů.

            0 0
        • AussigBiker  

          ? Radon 29er 8.0 v XT, s Foxkou a Crossridama za 1500 ojro je ti malo? :) Podle kurzu 37–40k. Netusim, jestli jeste je k dostani. Cernej uz nebyl nekdy v unoru, neco o tom vim :)

          Ten Pells nevypada zle…

          Edit: pardon, psals karbonovy. Tak to 40k nestaci, o tom taky neco vim, proto jsem skoncil u aluminia :)

          0 0
      • Bowlerus  

        Tak po Canyonu a Radonu jsem take koukal. Libi se mi

        http://www.bike-discount.de/…9er-8–0.html?….

        Prodejce od ktereho mam jiz dve kola mi vsak nabizi dozivotni servis zdarma a to myslim je velice dobra nabidka. Sestelovat prehazovacku a presmykac bych se asi naucil, ale treba centrovat kola a spravne dotahovat draty … nevim nevim. Proto asi pujdu do jednoho z tech dvou. I kdyz srdce a penezenka tahne k tomu nemecku no.

        0 0
        • Jetson  

          Ten servis zase tak moc rozpočet nezatíží. To by pro mne fakt nebyl argument. Když koupíš něco jiného, než zmíněné, tak toho servisu bude hned o 70% méně.;-)

          Teď o víkendu je testovačka v Radotíně a vůbec, v Praze máš mnoho možností sáhnout si na různou techniku.

          Karbonu bych se nebál vůbec a dětská sedačka přestane být letos určitě aktuální.

          0 0
          • alinceb  

            Ty víš, kolik má nebo plánuje dětí?

            0 0
            • Jetson  

              Píše dítě+sedačka 20kg. Kolik plánuje fakt nevím. Jen už vím, že kupovat něco s ohledem na děti je blbost, protože za rok je všechno jinak a věc zůstane. Navíc 100kg není tak závratná váha. Už jste asi všici zblblí z gramařiny, kde se tohle musí zohlednit.

              0 0
              • alinceb  

                Plácáš…

                0 0
                • Jetson  

                  Ale prd, jen nepapouškuju moudra z BF. Tady se pořád opakuje jak je karbon křehký a dokladuje se to jedním číňanem zrušeným po čelním nárazu. U mne karbon normálně vydržel i 105 kg plus náklad.

                  0 0
          • Bowlerus  

            No jedno dite bude jeste vozit letos a dalsi zase rok pristi, takze s tim pocitat musim no. Ano neni asi tak strasna ta vaha jako to upnuti te sedacky.

            0 0
            • Jetson  

              Dneska už bych do sedačky nešel. Vždycky jsme čekali na ideální počasí a děti z toho ohřátí v sedačce marodily týden. Určitě bych bral vozík. Nicméně já měl na karbon sedlovce 27,2 mm z nouze nosič (celkem zatížení asi 12 kg) a nikdy se nic nepřihodilo.

              0 0
    • Mirek_29  

      razer nemá místo na bahno mezi smykem a pláštěm tak že nebrat

      0 0
      • Smazaný účet  

        Mám na Sumpovi asi 7mm a stejně je dřív ucpaná Reba…

        0 0
      • alinceb  

        To bych neviděl jako úplnou nevýhodu. Pokud člověk nejezdí blátivé úseky a nebo ve špatném počasí nebo nevozí objemné pláště, tak to vadit nemusí.

        Naopak zase může ocenit krátkou (hravější a živější) geometrii…

        0 0
        • Edwin  

          Na co by pak takovej člověk kupoval horáka?

          0 0
          • alinceb  

            Já ve špatným počasí taky nejezdim a kalužím a blátu se snažím vyhnout. Nemám požitek z toho, že sem špinavej jako prase a celé kolo praská a vrže od bláta… každý si najde to, co ho na tom baví…

            0 0
            • Edwin  

              Nevím no, já se chodím na kolo vyřádit a kdybych moh, tak si do toho bláta klidně lehnu :o) Prostě crust. Ale jo, každej jsme nějakej.

              0 0
              • alinceb  

                Já zas ne. Baví mě technické výjezdy i sjezdy, hledání stopy, práce s těžištěm… a rozhodně od toho nemusím být jako prase, abych si to užil.

                0 0
              • dancing dog  

                to je v pohodě, někdo se cáká v hovězí krvi..

                0 0
    • Bowlerus  

      Tak jsem dnes objednal

      Radon ZR Race 29er 7.0

      Po ranu jsme zjistil, ze maji cca 200Eur slevu, velikost 18" take skladem a nebylo co resit. No nekup to :-).

      Doufam, ze prijde hlavne v poradku a co nejdrive. I kdyz beru antibiotika, takze si ho stejne jen tak neuziji.

      Dekuji vsem za rady a pripominky.

      0 0
      • AussigBiker  

        Ja ho mel z rise za par dni; doslo sestelovany, akorat nahodis predni kolo, otocis riditka a jedes :)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.