• Novas83

    Zdravím všechny ,

    rád bych si pořídil nové kolo, ale moc se v této oblasti nevyznám, proto bych Vás rád požádal o pomoc při výběru …

    Typ kola: Horské

    Kola: 27,5

    Cena: kolem 20.000 Kč

    Účel … rekreační jízda, lehký terén/silnice, cyklostezky

    Počet km za rok … do 2000 km

    Děkuji předem za odpovědi …

    0 0
    • Karma  

      http://www.cube-bikes.cz/…

      za 20 tisíc bych si z hotových kol koupil asi toto. Spoustu lidí bude mít výhrady, ale ty má každej ke všemu :)

      Podle mě slušná výbava za ty prachy.

      0 0
      • Erknold  

        Jsem také pro Cube, jelikož je to jediný odkaz zde. A je hezký.

        Mé obvyklé názory jsou v jiných vláknech snadno dohledatelné. Tentokrát to zkusím jinak :)

        0 0
      • scalar  

        No jo, má to XT přehazovačku.

        Jinak průměrný rám, jen pružinová vidlice s „trekingovýma“ 30mm nohama, Altus brzdy, RM66 náboje, kliky snad ještě na čtyřhran (nebo je to Octalink?). Hodně mizerně vybavené kolo.

        0 0
        • Karma  

          a na co potřebuje na cyklostezku vzduchovou vidlici? Aby pak mohl po večerech řešit na kolik jí má nafoukat? :)

          0 0
          • scalar  

            To je fakt, na co vlastně potřebuje na cyklostezku kolo, může si jít zaběhat. A nemusí nic čistit, mazat, servisovat a bát se, že mu to někdo ukradne :-)

            0 0
            • Karma  

              cyklostezka je od slova CYKLO, předpokládá se tedy, že pojede na kole.

              0 0
        • MichaelaVNM  

          Sice je to mimo mísu toho co si tady píšete, ale když jsem se dívala na fotogalerii vašich kol, tak skoro nikdo nemá na mtb blatníky, je k tomu nějaký důvod, že se tam třeba nedávají?

          0 0
          • Pan.Fazole  

            jistě že to má důvod, kolo je pak silně nevzhledné :)

            0 0
          • pocestny  

            Klidně si je tam dej, jde IMHO čistě o osobní preference. Bahno většině lidem nevadí. A na dlouhé cesty po silnicích v dešti se chystá málokdo.

            Např. ženě jsem dal na bajka dvojici lehkých krátkých blatníčků Benderfender + Ass saver od Mucky nutz, nejsou tak efektivní jako dlouhé blatníky, ale proti marasu pomůžou, a v dešti stejně nejezdí.

            0 0
          • Erknold  

            Přesně jde o to, že bajk do deště a bláta nepatří. Bajk je pro zábavu a nikdo se nejde pro zábavu projet za deště :)

            Designové blatníky stejně fungují tak akorát designově. Funkční blatník je velký a nevzhledný. Na dost kol ani nejde dát. A zase funkční blatník do deště dost blbě funguje ve velkém blátě, kde se zacpe. No a designový sice „funguje“ i v blátě, ale moc nechrání samotný bajk od bláta.

            Kdo musí na kole jezdit denně má pořádné blatníky přes půl kola. A kdo má kolo pro zábavu, tak je skoro nepotřebuje.

            0 0
            • ˘Ö˘ Krab  

              Asi tak nějak. Nejsem biker, takže jsem si na 27,5 blatníky klidně dal, do práce moc velké bahniště nikde cestou nepotkám. Měl bych je klidně i na silničce, ale tam a) nevejdou a b) je není k čemu pořádně chytit. Na trekovém kole je mám celoročně a poctivě přes 1/2 obvodu, jen origo pozink upevňovací dráty jsem nahradil nerez svářecími TIG (tuším 3,2 mm), protože ty původní na posolené silnici rychle korodovaly.

              0 0
            • Edwin  

              Naopak já miluju se jít vyprasit po dešti do bahna. Není nic očistnějšího než pořádnej crust.

              0 0
              • pocestny  

                jo jo… kdysi taky, bahnění po pěšinách kolem řek po tání sněhu ideálně, pak s bajkem oplach vapkou.

                0 0
    • Novas83  

      Jak jsem psal moc se v tom nevyznám … ale také jsem trochu hledal a zajímalo by mě jaký máte názor na tohle …

      http://www.cyklonemcik.cz/…ber-1–0–2015

      http://www.cyklonemcik.cz/…-2–0-xt-2015

      0 0
      • Erknold  

        optimum mi přijde to s vidlí XC32 na deore. To druhé na XT s „krosovou“ vidlicí mi přijde nevyvážené. Osobně bych asi XT nedokázal pořádně využít, tak proto raději vyvážený mix, než hon za XT.

        0 0
    • Valdin  

      U nás na jihu zase na cyklostezku budou dávat „speciální“ asfalt, aby se po něm dalo sice jet na kole, ale už ne na kolečkových bruslích. No uvidíme, jak to bude vypadat.

      0 0
    • Hrom21  

      Zdravim

      Procetl jsem tady toho celkem dost a vsichni odkazuji na scara ci majka,tak jsem se chtel jeste zeptat,jestli je zde nekdo tak dobry (nebo snad jeste lepsi :-) ) ale spis v lokaci nekde kolem Ostravy nebo celkove Moravskoslezskeho kraje.Stavba by se mela cenove pohybovat u panskeho zdruba 20k-23k(mtb29) a damskeho tech 15k(typ zatim neni rozhodnut).Miry atp.by jsme se jeste domluvili.

      Diky.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.