• Doktor-Prase

    Ahoj,

    Vybiram nove kolo, misto treku Amulet Sherpa 21". Mam 188cm a 95kg, takze jsem prakticky rozhodnutej k 29" (prosim toto nekomentovat, vim ze to je tu popularni sport).

    Zkousel jsem Cobii 19", ta je mi velika, dale pak jeste prichazi v uvahu nejakej SUP 829 nebo Author Instinct 29. No ale ted jsem narazil na GT Karakoram (2011), coz mi prijde za 25k dobra nabidka:

    http://www.cykloadam.cz/…ram-1.0_4376

    Nebo ne?

    Predem diky

    0 0
    • Martin  

      za ty prachy mi osazení přijde slabší. raději bych investoval do instincta

      0 0
    • PatrikL  

      slušne vybavený je aj http://x-bikes.cz/…

      inak pri tom gt ten recon silver – to vyzerá že má bližšie k tore ako k reconu (oceľové vnútorné nohy, teda aj vyššia hmotnosť), to bude zase bordel v tých vidliciach :)

      0 0
      • Martin  

        ta kona vypadá pěkně, na nic si nehraje, osazení docela dobrý. za ty prachy zajímavá volba

        0 0
    • frederick  

      Ač velice nerad, tak musím říct, že to GT je zbytečně drahý. Ten Author i Sup jsou lip vybaveny.

      0 0
    • Polka  

      GT rupne!

      0 0
      • LRRTM1  

        Já mám GT. Naopak Versus, který jsem míval před tím, bych už nechtěl. Rozhodně bych si netroufnul předpovídat, že zrovna Author vydrží víc, než GT.

        0 0
        • Polka  

          Vsak ja nerikam, ze Author vydrzi vic :) Zvolil bych SUPa, pac GF je uz zbytecne drazsi.

          0 0
        • frederick  

          ME GT ruplo, tak si tu za me delaj srandu!:(

          0 0
          • Doktor-Prase  

            Jak a kde ti ruplo? Nechystam se na tom prasit zadny downhillovy trate, pri normalnim pouziti to snad neco vydrzet musi, ne?

            0 0
    • kloubik  

      Cobia 19" velká na 188 cm? Měřím úplně stejně a Cobii 19" jsem měl a velká nebyla, spíš naopak sedlovka vysunutá docela dost (i když malá rezerva k max. vysunutí ještě byla). Je možný že nesedla geometrie, ale nedovedu si představit při Tvé výšce, že by byl velký rám.

      Já bych dal Garymu ještě šanci, vem ho na delší testování, podle mě geometrie a ovladatelnost jeho 29tek je o dost jinde než Author a spol.

      0 0
      • oddie  

        Kde se dá otestovat ta Cobia (tzn. půjčit aspoň na jeden den, ne jen objet blok)?

        0 0
      • Doktor-Prase  

        Normálně jsem na kolo nalez a posed OK, ale kulkama sem štrejchal o horní trubku… Nebo to byla 21"? Ach jo, hlava děravá.. Každopádně jsem byl v Mujsportu na Letný.

        0 0
        • maajkee  

          Já mám 184cm, spíš kratší nohy, měl jsem Cobii, 19" rám a sedlovka 350mm mi stačila tak tak, už mi to přišlo tak na hraně, že menší rám bych rozhodně mít nemohl. Že by ti byl při tvojí výšce 19" rám velkej to mi příjde fakt jako nesmysl.

          Určitě jsi zkoušel 21"ku a tam už je možný, že ti přišla velká, i když taky si nemyslím, že nějak extra.

          0 0
    • mirav  

      Mě je to GT vééélmi sympatický?

      0 0
    • Hynas  

      29 NEBRAT!

      0 0
      • john34  

        nějaký konkrétní důvod? Osobní zkušenost?

        0 0
        • Janes  

          Nediskutuj, to tady ví přece každej – nebrat!!! :-))

          0 0
          • Martin  

            jo, jsou to děsný mrdky :-)

            0 0
          • john34  

            Když to každej ví, tak proč se lidi ptaj jakou 29er si mají koupit? Nerozumim, to tady vládne opravdu taková averze vůči 29?

            0 0
            • maajkee  

              jo jsou to mrdky :)

              0 0
            • Janes  

              Jo, je už to tady nějakou dobu takovej folklor. Vzájemná, někdy bohužel i vážně míněná nevraživost v otázce 29" ano x ne. Něteří majitelé 29" na to reagují dopředu tím, že to „shazují“ hesly typu 29" nebrat. Stačí se podívat do profilu, na čem ty lidi jezděj:-).Jinak, když zapátráš v historii, těch vláken na téma 29" už tady proběhlo hafo, uděláš dobře, když si nejdříve nějaké přečteš.

              0 0
              • john34  

                Mlčim, mlčim už mi to došlo, jsem tu novej, musim se ještě hodně učit…

                0 0
        • miche  

          Myslím, že toto by mělo být součástí jedenáctera (desatero na toto nestačí) tohoto BFóra … prostě je tu určitá skupina lidí co je vtipná … takže v každém příspěvku o 29er se tato hláška od tohoto přispěvatele objeví .. nemoc … nutkání (asi)… přeberte si to jak chcete :-)

          0 0
        • oddie  

          To si špatně vykládáš, to je podpis ;)

          0 0
    • maajkee  

      To GT je fakt moc pěkný, kdybych znova zauvažoval o 29ce, tak tohle by byl jasnej favorit!

      0 0
    • miche  

      Hele a co zavolat sem jestli ho ještě mají :-)

      0 0
    • sepa  

      Zdravím, už jsi něco koupil? Popřípadě z čeho ještě vybíráš? Také sháním kolo a 29" je jedna z možností. Líbí se mi MRX DEORE (Elite29) a bylo by za 24 000,– .

      Můj problém je, že mám o pár kilo víc. :-)

      0 0
        • Martin  

          to MRX mi přijde docela drahý. osazení má o něco horší než GT z prvního příspěvku. kdyby bylo za 20kkč, tak je ta cena adekvátní. ale 25kkč je podle mě moc

          0 0
          • sepa  

            Ještě se mi líbí toto : http://www.bradsky.cz/…-p-2006.html

            Jen nevím jakou velikost rámu a jestli bude vůbec dostupná. :-( Navíc se mi to nechce objednávat přes internet, když tomu moc nerozumím. :-)

            To MRX má obchodník přímo v mém místě bydliště. Dělá servis a upravý výbavu dle libosti.

            0 0
            • Martin  

              ten spešlík je za aktuální cenu lákavej

              ad MRX – pokud je ten obchodník dobrej, tak ti nabídne i servis a to je možná i lepší než kupovat kolo z netu. takže pokud máš ten obchod za rohem, to mrx kup.

              0 0
    • Smazaný účet  

      Zrovna teď mám na zkoušku Spešla Epic Comp 29, velikost XL.

      Úplně první pocit, po šlápnutí: Krapet nemotorný v ovládání.

      Úplně druhý pocit, po prvním pocitu: Strašně dobře to jede – rychle.

      Úplně třetí pocit: Konečně si nepřipadám jako vosa na bonboně, měřím 198cm.

      Na další pocit se nedostalo, prorazil jsem zadek a než to dal do kupy zbyl čas tak akorát objet město, než byla tma.

      Dnešní předposlední pocit: Určitě bych si na to zvykl.

      A poslední pocit: Chce to určitě zkusit víc, zítra.

      0 0
      • jeffino  

        A to XL-ko je v pohodě ? Vůdči tvé výšce, mám taky 198 cm a proto se ptám.

        0 0
      • oddie  

        Jo, totéž jsem měl půjčené v sobotu, jen vel. L. Podobné pocity, na začátku jsem měl strach, že s tím ani nezatočím, ale za chvíli jsem si zvykl.

        0 0
    • BB  

      vybiral jsem 29 pro syna, tak jsem na par „obludach“ sedel, tak muzu rict, ze 29 se navzajem hodne lisi, co se tyce ovladatelnosti. Nektere jsou neohrabane a spatne toci, nektere uplne opacne, skoro az nervozni. Takze moje doporuceni je urcite na kolo sedout a vyzkouset. Ovladatelnost se da odhadnout i na zaklade kratkeho minitestu.

      0 0
      • oddie  

        A můžeš to popsat konkrétněji? Na jakých modelech jsi seděl, a jaký byl z kterého dojem?

        0 0
        • BB  

          GF HT (uz si nepamatuji jmeno) strasne neobratne, GF Supercaliber, to uz byl full a lepsi geometrie, to kolo uz tocilo, potom HiFi s G2 geometrii, nebylo vubec spatne, obratne kolo. Bohuzel zase praskl ram, tak nyni ma syn Ninera RIP 9 a to je zase jine svezenicko, na tom vytocim switchback jako na sve 26, nekdy mam pocit, ze snad i lepe. Figl Nineru je v kratke zadni stavbe 455 mm (relativne vuci 29)

          0 0
          • maajkee  

            Docela by mě zajímalo co to bylo za HT od geryho co bylo strašně neobratný.

            0 0
            • miche  

              Ta geometrie je v podstatě stejná záležitost jako u 26" … netřeba se divit, že je v tom rozdíl i u 29er :-) Jel jsem na GF HT a super kolo, parádně to vedlo stopu, velmi pohodlná zadní stavba, celkově dobré kolo. Můj Giant mě přijde hravější třeba, někdy až neklidnej :-) Je to podle mě hodně o úhlu hlavové trubky + offset vidlice. Markantně je to vidět, když se člověk mrkne na SUPa a GF vedle sebe … ale třeba se mýlím :-)

              0 0
              • maajkee  

                no SUP je delší, spíš rychlejší a GF kratší a hravější ne? :)

                0 0
                • TurboLama  

                  Sup (Team 29) je kratší než GF (Cobia).

                  0 0
                  • maajkee  

                    no jo, 612 sup, 622 cobia, ten cenťák si myslím je celkem zanedbatelnej.

                    úhel hlavovky sup 70°, cobia 69,9°, taky zanedbatelný.

                    rozvor sup 1110. cobia 1121, cenťák rozdíl.

                    Řekl bych, že ty rámy jsou skoro identický :) Takže myslím, že vliv na ovladatelnost budou mít různý délky představců, třeba, ale sup nebude přeci nijak zvlášť hravější.

                    0 0
                    • miche  

                      Já to tak prostě vnímal, nezapomeň na ten offset vidle … myslím z fotek celkem zjevné! :-)) A to jsou ty detaily které prostě tu jízdu ovlivňují.

                      0 0
                      • maajkee  

                        Ale jen detailně :) Já teda měl jen Cobii 19" a mně osobně přišla hodně hravá, co se týká řízení. Někdy musím zkusit supa, ale myslím, že mě to zpátky ke 29kám stejně nedostane :)

                        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.